Da li Bog ima za nas posebne stepene kazne?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
vijesnik
Posts: 6
Joined: 14/04/2007 05:00

#1 Da li Bog ima za nas posebne stepene kazne?

Post by vijesnik »

Da li Bog ima za nas posebne stepene kazne?

U Kuranu, Sura 46:19 piše: ''Za sve će biti posebni stepeni, prema tome kako su radili; da ih nagradi ili kazni za djela njihova, nepravda im se neće učiniti."

Ako postoje posebni stepeni kazne, postavlja se pitanje: Kakve će presude Bog donijeti na sudnjem danu?

Potražimo odgovor na ovo pitanje u Bibliji!

U Bibliji, u Jovanovoj 5:24 Isus je rekao: ''Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.''

''Jer je plata za grijeh smrt, a dar Božij je život vječni u Hristu Isusu Gospodu našemu.'' Rimljanima 6:23.

Iz ovoga vidimo da svi oni koji idu u raj, ne idu na Božiji sud, jer su im grijesi oprošteni!

U Prvoj Jovanovoj 1:9 piše: ''Ako priznajemo grijehe svoje, vjeran je i pravedan da nam oprosti grijehe naše, i očisti nas od svake nepravde.''

U Apostolskoj 3:19 piše: ''Pokajte se dakle, i obratite se da se očistite od grijeha, da dođu vremena odmaranja od lica Gospodnjega.''

Ako želimo da odemo u raj, moramo da se očistimo od grijeha. Znači, ne možemo da odnesemo u raj nimalo grijeha.

Gospod Bog ne pravda grijeh!

To se vidi u Nauma 1:3: ''Gospod je spor na gnjev i velike je moći; ali nikako ne pravda krivca; put je Gospodnji u vihoru i buri, i oblaci su prah od nogu njegovijeh.''

Četvrta Mojsijeva 14:18: ''Gospod dugo čeka i obilan je milošću, prašta bezakonje i grijeh, ali ne pravda krivoga, nego pohodi bezakonje otačko na sinovima do trećega i četvrtoga koljena.''

Ko može očistiti naše grijehe?

Prva Jovanova 4:10: ''U ovom je ljubav ne da mi pokazasmo ljubav k Bogu, nego da on pokaza ljubav k nama, i posla sina svojega da očisti grijehe naše.''

Svi oni koji odu na Božiji sud, dobiće presudu vječne smrti!

Pred Bogom se nećemo moći opravdati svojim djelima, ma koliko mi bili dobri!

Prva poslanica Korinćanima 1:29: ''Da se ne pohvali nijedno tijelo pred Bogom.''

Poslanica Efescima 2:9: ''Ne od djela, da se niko ne pohvali.''

Poslanica Titu 3:5: ''Ne za djela pravedna koja mi učinismo, nego po svojoj milosti spase nas banjom prerođenja i obnovljenjem Duha svetoga.''

Poslanica Galatima 2:16: ''Pa doznavši da se čovjek neće opravdati djelima zakona, nego samo vjerom Isusa Hrista, i mi vjerovasmo Hrista Isusa da se opravdamo vjerom Hristovom, a ne djelima zakona: jer se djelima zakona nikakvo tijelo neće opravdati.''

Poslanica Rimljanima 3:20: ''Jer se djelima zakona nijedno tijelo neće opravdati pred njim; jer kroz zakon dolazi poznanje grijeha.''

Samo kroz Isusa dobijamo spas!

Evo što piše u Djela Apostolska 4:12: ''Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mogli spasiti.''

U Kuranu piše: ''Oprostiće onom kome On hoće!''

To se vidi u Suri 2:284: ''Allahovo je sve što je na nebesima i što je na Zemlji! Pokazivali vi ono što je u dušama vašim ili to krili Allah će vas za to pitati; oprostiće onom kome On hoće, a kazniće onoga koga On hoće - Allah je kadar sve."

Gospod Bog će oprostiti svima onima koji s pokajanjem potraže oproštaj od Njega. Znači, Bog neće nikog odbiti! Kad bi Bog odbio nekog, On ne bi bio Bog ljubavi i milosti! Znači, naš spas zavisi od nas a ne od Boga. Bog je voljan da oprosti svima nama.

I u Indiji tvrde da će Bog oživjeti ljude po zaslugama!

Mnogi će oživjeti kao ljudi, a mnogi će oživjeti kao životinje, ili gmizavci.

Ovo je totalno neprihvatlivo.

Naš spas zavisi od nas, a ne od Boga!

Bog neće birati ljude, od nas zavisi hoćemo li otići u raj ili ne! Bog je voljan da spasi sve nas!

I najmanji nepriznati grijeh, ostaje nam neočišćen kod Boga. Neočišćeni grijeh nas vodi u pakao.

Priznajmo Bogu svoje grijehe!

U Prvoj Jovanovoj 1:9 piše: ''Ako priznajemo grijehe svoje, vjeran je i pravedan da nam oprosti grijehe naše, i očisti nas od svake nepravde."

Solomunove 28:13: ''Ko krije prijestupe svoje, neće biti srećan; a ko priznaje i ostavlja, dobiće milost.''

Grijeh nas odvaja od Boga. Kad se molite Bogu; prvo priznajte Bogu svoje grijehe i tražite od Njega da vam oprosti, a zatim nastavite sa molitvom. Za Boga nema tajne. Zato, nemojte sakrivati svoj grijeh. Nemojte opravdavati svoj grijeh.
[/b]
eugen-magic
Posts: 206
Joined: 22/10/2007 00:38
Location: Zagreb
Contact:

#2

Post by eugen-magic »

svatko će dobiti ono što zasluži. sam čovjek sebe kažnjava.
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#3 Re: Da li Bog ima za nas posebne stepene kazne?

Post by pinkzelena »

vijesnik wrote:Da li Bog ima za nas posebne stepene kazne?


[/b]

Svako biće će okusiti i smrt,kao i život.. najbolje da se ne opterećujemo ovim pitanjima,jer niko od nas nije vidio Boga,pa ga pitao šta nam je "pripremio" :-)
Ti živi život,onako kako treba,kako misliš i osjećaš da je ispravno..ako vjeruješ u Allaha dž.š slijedi Kur'an što više možeš...
Ili ako si pripadnik druge religije.. slijedi,ono što ti ona nalaže,naravno u svemu tome ne zaboravi donijeti svoj vlastiti sud o svemu,nastoj uvijek od 2 zla odabrati ono manje,ili po mogućnosti uvijek birati dobro..a ove kazne..
doći će vrijeme kad ćeš se uvjeriti kakve su i kolike su..nemoj da hitiš..uživaj dok možeš :D
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#4

Post by simi5 »

Dostojevski tvrdi da je svest o posledicama naših grehova i patnjama koje smo izazvali ona kazna koja nas čeka posle smrti. Iz te svesti proističe patnja grešnika.

Meni je ovo vrlo zanimljiv stav, mada zaista o žibotu posle smrti niko ništa pouzdano ne zna.
bajazit
Posts: 102
Joined: 01/05/2005 17:11

#5

Post by bajazit »

evo ti odgovor na tvoje pitanje

[37.39] I bićete plaćeni samo kako ste radili -
[37.40] Izuzev robova Allahovih čistih,
[37.41] Ti takvi će imati opskrbu poznatu:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#6

Post by Fair Life »

bajazit wrote:evo ti odgovor na tvoje pitanje

[37.39] I bićete plaćeni samo kako ste radili -
[37.40] Izuzev robova Allahovih čistih,
[37.41] Ti takvi će imati opskrbu poznatu:
Blago robovima s takvim robovlasnikom.
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#7

Post by pinkzelena »

bajazit wrote:evo ti odgovor na tvoje pitanje

[37.39] I bićete plaćeni samo kako ste radili -
[37.40] Izuzev robova Allahovih čistih,
[37.41] Ti takvi će imati opskrbu poznatu:
Znaš li ti pripovijest o pjancu i velikom Muslimanu???
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by _BosanaC »

pinkzelena wrote:
bajazit wrote:evo ti odgovor na tvoje pitanje

[37.39] I bićete plaćeni samo kako ste radili -
[37.40] Izuzev robova Allahovih čistih,
[37.41] Ti takvi će imati opskrbu poznatu:
Znaš li ti pripovijest o pjancu i velikom Muslimanu???
Nije to pripovjest, to ti je bona istinita prica :D Ja znam takvih kolko ho's :D
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#9

Post by pinkzelena »

_BosanaC wrote:
pinkzelena wrote:
bajazit wrote:evo ti odgovor na tvoje pitanje

[37.39] I bićete plaćeni samo kako ste radili -
[37.40] Izuzev robova Allahovih čistih,
[37.41] Ti takvi će imati opskrbu poznatu:
Znaš li ti pripovijest o pjancu i velikom Muslimanu???
Nije to pripovjest, to ti je bona istinita prica :D Ja znam takvih kolko ho's :D

:D de mu ti onda ispričaj.. kad god mi krene neko filozofirati..i počne s copy/paste,ko da će sutra odgovarati tu lekciju..sjetim se ove priče..
:-)
bajazit
Posts: 102
Joined: 01/05/2005 17:11

#10

Post by bajazit »

izvinjavam se nisam prije vidio ovih nekoliko gluposti.
a odgovor je da je bolje je kopirati rijeci dragog Allaha nego supljirati kao vas nekoliko pametnjakovica.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#11

Post by LSD »

izvinjavam se nisam prije vidio ovih nekoliko gluposti.
a odgovor je da je bolje je kopirati rijeci dragog Allaha nego supljirati kao vas nekoliko pametnjakovica.
To je to... :thumbup: :thumbup: svaka cast brate...filozofi i mudraci sa tibeta mudruju,otvaraju teme,pisu gluposti...a kad im se citira Kur'anski Boziji text onda ide prica u stilu "nemoj mi copy/paste"...koji licemjeri :(
WizzardFromBOZ
Posts: 664
Joined: 21/01/2007 17:14
Location: where beautiful one day is, perfect the next.

#12

Post by WizzardFromBOZ »

sto se mene tice kopirajte slobodno, ali ne kilometarske tekstove (treba puno vremena za procitati) i onda (obavezno) ostavite i svoj KOMENTAR istog.

ako mislite da je dovoljno ostaviti kuranski (ili bilo ciji drugi) tekst, onda mozete ostaviti ljudima da ih sami i traze i citaju. na forumu se trazi DISKUSIJA, a ne (iskljucivo) CITIRANJE svetih knjiga.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#13

Post by LSD »

sto se mene tice kopirajte slobodno, ali ne kilometarske tekstove (treba puno vremena za procitati) i onda (obavezno) ostavite i svoj KOMENTAR istog.

ako mislite da je dovoljno ostaviti kuranski (ili bilo ciji drugi) tekst, onda mozete ostaviti ljudima da ih sami i traze i citaju. na forumu se trazi DISKUSIJA, a ne (iskljucivo) CITIRANJE svetih knjiga.
Nema diskusije oko Kur'ana i svetog texta...valjda si dosad to naucio.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

LSD wrote:Nema diskusije oko Kur'ana i svetog texta...valjda si dosad to naucio.
:-) :-) :-)
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#15

Post by dr.gog »

WizzardFromBOZ wrote:sto se mene tice kopirajte slobodno, ali ne kilometarske tekstove (treba puno vremena za procitati) i onda (obavezno) ostavite i svoj KOMENTAR istog.

ako mislite da je dovoljno ostaviti kuranski (ili bilo ciji drugi) tekst, onda mozete ostaviti ljudima da ih sami i traze i citaju. na forumu se trazi DISKUSIJA, a ne (iskljucivo) CITIRANJE svetih knjiga.

Čovjek je u pravu,nije poenta u citiranju već u podučavanju sa blagošću,svih i onih koji vam isprva uvredljivo govore.Recite mi ako nisam u pravu,ali mislim da je tema mrtva onog momenta kad se počnete isključivati u izjavama.Mađioničar misli na dijalošku zatucanost,a ja znam da vas dosta samo hoće prenijeti jednu divnu poruku Knjige,pa zato vam velim -budite blagi i suzdržani,nije vam riječ na OSUDU data,već na ohrabrenje i veselje.I,da zašto ne bi davali praktične savjete umjesto da se igramo utakmice Katekizam vs.Sunnet vs.Ateizam Ironijsky.LSD ,haj osvrni se(ovo je malo samouvjereno) na moju temu od danas,pa mi daj koji prijedlog,ne bi ni onaj rmesa bio viška...
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#16

Post by dr.gog »

danas wrote:
LSD wrote:Nema diskusije oko Kur'ana i svetog texta...valjda si dosad to naucio.
:-) :-) :-)
:D :D zar nisi već izvježbala da se ne moraš čudit ničemu :lol: u ranisan će mi otjerat vrsnog komentatora( :-) )---p.s.nevezano s temom...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#17

Post by tranquil »

dr.gog wrote: Čovjek je u pravu,nije poenta u citiranju već u podučavanju sa blagošću,svih i onih koji vam isprva uvredljivo govore.Recite mi ako nisam u pravu,ali mislim da je tema mrtva onog momenta kad se počnete isključivati u izjavama.Mađioničar misli na dijalošku zatucanost,a ja znam da vas dosta samo hoće prenijeti jednu divnu poruku Knjige,pa zato vam velim -budite blagi i suzdržani,nije vam riječ na OSUDU data,već na ohrabrenje i veselje.I,da zašto ne bi davali praktične savjete umjesto da se igramo utakmice Katekizam vs.Sunnet vs.Ateizam Ironijsky.LSD ,haj osvrni se(ovo je malo samouvjereno) na moju temu od danas,pa mi daj koji prijedlog,ne bi ni onaj rmesa bio viška...
Ovo je forum, prema tome u redu je ako neko pita "treba mi savjet za to i to" a onda mu neko ko zna odgovori, pa makar i copy/paste. A ovako pokretati teme o kojima se ne može raspravljati i gdje možeš samo klimati glavom "jest tako je" - to je pomalo bez veze. Kao što je neko rekao, bolje nek pokrenu blog, pa da tamo objavljuju sadržaj, a ovdje možemo u "Ne propusti" dijelu imati temu "Blogovi sa religijskom tematikom" sa linkovima i temama i onda će neko ko traži savjet odmah otići tamo, bez potrebe da se pokreće nova diskusija o kojoj se ne može diskutovati na forumu za diskutovanje.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#18

Post by buba »

LSD wrote:
sto se mene tice kopirajte slobodno, ali ne kilometarske tekstove (treba puno vremena za procitati) i onda (obavezno) ostavite i svoj KOMENTAR istog.

ako mislite da je dovoljno ostaviti kuranski (ili bilo ciji drugi) tekst, onda mozete ostaviti ljudima da ih sami i traze i citaju. na forumu se trazi DISKUSIJA, a ne (iskljucivo) CITIRANJE svetih knjiga.
Nema diskusije oko Kur'ana i svetog texta...valjda si dosad to naucio.
Hmm..moram te malo negirati ovde. Diskusije itekako postoje oko Bozijih objava. Strucnjaci i mualimi vrlo cesto drugacije interpretiraju prevode, jer jedna arapska rijec ima vise znacenja, a mijenjanje znacenja jedne rijeci nije mala stvar i moze imati potpuno drugu konotaciju. Nimalo beznacajna stvar, koja sigurno izaziva dosta diskutovanja. Eh, sad mozda mislis na neku drugu vrstu diskusije oko Kur'anskog teksta?
Po meni je svaka vrsta zdrave diskusije sa cistim nijetom, sto se kaze, pozeljna, jer mnogo toga objavljenog u Bozijim knjigama, ostaje nedokucivo mnogima od nas i izaziva pitanja i razmisljanja. Nekoga takva diskusija moze prosvijetliti i uputiti i po meni joj je to najpozitivnija strana.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

Interesantno, s LSD-om bi se i biskup Jezerinac slozio:
'Crkva je dobila mandat Isusa Krista'

FOTO: Robert Belošević / Cropix

Vojni ordinarij biskup Jezerinac kazao je vjernicima u crkvi sv. Franje Ksaverskog u Karlovcu kako je Crkva mandat da se obraća vjernicima primila od Isusa Krista.

Biskup Juraj Jezerinac navedeno je izjavio kao odgovor na pitanje nekih političara u nedavnoj predizbornoj kampanji ''tko je ovlastio biskupe da govore vjernicima?''.

Kako je ocijenio Jezerinac, ''to govori osoba koja ne zna najosnovnije stvari''.

''Još je tragičnije ako se netko usudi tumačiti vjeru, a nije vjernik. Stoga se ne čudimo određenim nesporazumima, koji su uglavnom posljedica neznanja s područja vjere. A neznanje je najopasnije u čovjekovu životu'', kazao je Jezerinac.

Kako je rekao, Crkva je mandat primila od Isusa Krista, a onda je Crkva ovlastila biskupe i svećenike da govore vjernicima.

''Upravo je Kristov namjesnik, kojeg danas predstavlja papa Benedikt XVI., ovlastio biskupe da se obraćaju vjernicima'', dodao je Jezerinac.

Ustvrdio je da se danas dobiva dojam ''kao da Krista više nema'', a to je zato što ''nema više onih koji bi širili Evanđelje''.

Govoreći o sv. Franji Ksaverskom, zaštitniku misija, podsjetio je da je on bio pravi primjer kako se širi Evanđelje ''jer je za života krstio više od 30.000 ljudi'' te kako je poznata njegova poruka da ''mnogi ljudi ne postaju kršćani samo zato što ih nema tko privesti kršćanstvu''.

Hina|Net.hr
03.12.2007.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#20 re

Post by buba »

I u pravu je.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#21

Post by LSD »

Hmm..moram te malo negirati ovde. Diskusije itekako postoje oko Bozijih objava. Strucnjaci i mualimi vrlo cesto drugacije interpretiraju prevode, jer jedna arapska rijec ima vise znacenja, a mijenjanje znacenja jedne rijeci nije mala stvar i moze imati potpuno drugu konotaciju. Nimalo beznacajna stvar, koja sigurno izaziva dosta diskutovanja. Eh, sad mozda mislis na neku drugu vrstu diskusije oko Kur'anskog teksta?
Po meni je svaka vrsta zdrave diskusije sa cistim nijetom, sto se kaze, pozeljna, jer mnogo toga objavljenog u Bozijim knjigama, ostaje nedokucivo mnogima od nas i izaziva pitanja i razmisljanja. Nekoga takva diskusija moze prosvijetliti i uputiti i po meni joj je to najpozitivnija strana.
Nije mi jasno zasto me negiras...ne samo da se diskutuje o svetom textu,vec se ovdje i spekulise i pokusava sveti text izjednaciti sa nekim naucnim radovim (covjekovim perom)....to pisu oni kojima je nauka i vjera i religija i Bog.....primjera radi-pocetkom 30-tih godina proslog vijeka tadasnjem dekadentnom zapadu je bila ,skoro pa oficijelna, religija psihologija koja je tada bila mlada nauka u poletu...tada su (pazi sad ovo) visoko obrazovani ljudi vjerovali sta pisu Frojd,Adler,Jung i dr. kao da su to bozije objave...slijepo vjerovali u pero nauke...evo vidim i danas neke pojedice koji isto tako vjeruju slijepo u nauku i pricaju kako treba odvojiti nauku od religije....a ne vide (jer ne znaju,ne zele i nece da vide) da nauka samo potvrdjuje ono sto je objavljeno u Kur'anu prije skoro 1500 god i da ce to raditi do kraja ovog svijeta...ti obozavatelji nauke pisu i ovdje, na ovom forumu-sami ce se prepoznati-samo prati sta pisu.
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#22

Post by gospodar kuglastih munja »

LSD wrote:
Hmm..moram te malo negirati ovde. Diskusije itekako postoje oko Bozijih objava. Strucnjaci i mualimi vrlo cesto drugacije interpretiraju prevode, jer jedna arapska rijec ima vise znacenja, a mijenjanje znacenja jedne rijeci nije mala stvar i moze imati potpuno drugu konotaciju. Nimalo beznacajna stvar, koja sigurno izaziva dosta diskutovanja. Eh, sad mozda mislis na neku drugu vrstu diskusije oko Kur'anskog teksta?
Po meni je svaka vrsta zdrave diskusije sa cistim nijetom, sto se kaze, pozeljna, jer mnogo toga objavljenog u Bozijim knjigama, ostaje nedokucivo mnogima od nas i izaziva pitanja i razmisljanja. Nekoga takva diskusija moze prosvijetliti i uputiti i po meni joj je to najpozitivnija strana.
Nije mi jasno zasto me negiras...ne samo da se diskutuje o svetom textu,vec se ovdje i spekulise i pokusava sveti text izjednaciti sa nekim naucnim radovim (covjekovim perom)....to pisu oni kojima je nauka i vjera i religija i Bog.....primjera radi-pocetkom 30-tih godina proslog vijeka tadasnjem dekadentnom zapadu je bila ,skoro pa oficijelna, religija psihologija koja je tada bila mlada nauka u poletu...tada su (pazi sad ovo) visoko obrazovani ljudi vjerovali sta pisu Frojd,Adler,Jung i dr. kao da su to bozije objave...slijepo vjerovali u pero nauke...evo vidim i danas neke pojedice koji isto tako vjeruju slijepo u nauku i pricaju kako treba odvojiti nauku od religije....a ne vide (jer ne znaju,ne zele i nece da vide) da nauka samo potvrdjuje ono sto je objavljeno u Kur'anu prije skoro 1500 god i da ce to raditi do kraja ovog svijeta...ti obozavatelji nauke pisu i ovdje, na ovom forumu-sami ce se prepoznati-samo prati sta pisu.
Vidjeces kako ce se Islam srusiti pred naletom realnosti kad u arapskim zemljama nesta ne nafte.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23 Re: re

Post by _BosanaC »

buba wrote:I u pravu je.
Jasta je.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by _BosanaC »

LSD wrote:
Hmm..moram te malo negirati ovde. Diskusije itekako postoje oko Bozijih objava. Strucnjaci i mualimi vrlo cesto drugacije interpretiraju prevode, jer jedna arapska rijec ima vise znacenja, a mijenjanje znacenja jedne rijeci nije mala stvar i moze imati potpuno drugu konotaciju. Nimalo beznacajna stvar, koja sigurno izaziva dosta diskutovanja. Eh, sad mozda mislis na neku drugu vrstu diskusije oko Kur'anskog teksta?
Po meni je svaka vrsta zdrave diskusije sa cistim nijetom, sto se kaze, pozeljna, jer mnogo toga objavljenog u Bozijim knjigama, ostaje nedokucivo mnogima od nas i izaziva pitanja i razmisljanja. Nekoga takva diskusija moze prosvijetliti i uputiti i po meni joj je to najpozitivnija strana.
Nije mi jasno zasto me negiras...ne samo da se diskutuje o svetom textu,vec se ovdje i spekulise i pokusava sveti text izjednaciti sa nekim naucnim radovim (covjekovim perom)....to pisu oni kojima je nauka i vjera i religija i Bog.....primjera radi-pocetkom 30-tih godina proslog vijeka tadasnjem dekadentnom zapadu je bila ,skoro pa oficijelna, religija psihologija koja je tada bila mlada nauka u poletu...tada su (pazi sad ovo) visoko obrazovani ljudi vjerovali sta pisu Frojd,Adler,Jung i dr. kao da su to bozije objave...slijepo vjerovali u pero nauke...evo vidim i danas neke pojedice koji isto tako vjeruju slijepo u nauku i pricaju kako treba odvojiti nauku od religije....a ne vide (jer ne znaju,ne zele i nece da vide) da nauka samo potvrdjuje ono sto je objavljeno u Kur'anu prije skoro 1500 god i da ce to raditi do kraja ovog svijeta...ti obozavatelji nauke pisu i ovdje, na ovom forumu-sami ce se prepoznati-samo prati sta pisu.
Nauka je davno odvojena od religije, samo sto jos neki ne mogu odvojiti religiju od nauke. Tj. mogu, ali kako ce onda dokazivati ono sto sami tvrde da se ne dokazuje. Jer kad se pocne dokazivati onda se nece vise zvati vjera.
Post Reply