Da li biste se zrtvovali?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#226 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by nasa »

aaaaa sto ste napali zenu ...pa postoje ljudi koji shvataju logiku koju objasnjavate ali ipak pred preovladaju osjecaji ili licni dozivljaj mesa i sl.Vala i ja nekad okrenem glavu od glavusa i raznih organa u izlogu, a nisam nesto plaho zagrijana za zivotinje...
Ide i meni na zivce kad neko od toga pravi kao neku fensi pricu o osvjestenosti, idu mi na zivce i oni sto opcenito o zivotinjama dave ali @e-lla nije stvarno to predstavila na taj nacin ...

Inace zrtvujem se svaki dan, kuham, paglam, perem , kupujem itd.za ljude koji nisu ja, doduse to se zove ljubav ali ne izgleda uvijek tako :D
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#227 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by Big Ang »

nasa wrote:aaaaa sto ste napali zenu ...pa postoje ljudi koji shvataju logiku koju objasnjavate ali ipak pred preovladaju osjecaji ili licni dozivljaj mesa i sl.Vala i ja nekad okrenem glavu od glavusa i raznih organa u izlogu, a nisam nesto plaho zagrijana za zivotinje...
Ide i meni na zivce kad neko od toga pravi kao neku fensi pricu o osvjestenosti, idu mi na zivce i oni sto opcenito o zivotinjama dave ali @e-lla nije stvarno to predstavila na taj nacin ...

Inace zrtvujem se svaki dan, kuham, paglam, perem , kupujem itd.za ljude koji nisu ja, doduse to se zove ljubav ali ne izgleda uvijek tako :D
:D :D :D :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#228 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by lua »

Image

JEDI BIFTEK
NE SILUJ MASLAČKE
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#229 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by amiliana »

Majka jedina osoba koju cu se zrtvovati
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#230 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by KPNCTNJAH »

Hajd' dokazi, zrtvuj se :mrgreen:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#231 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by MyTao »

Nebi se ja zrtvovao za druge... mozda kad dobijem djete promjenim misljenje, ali do tada nista :)

A i ovi sto kazu da bi se zrtvovali za mater ili oca... lazu :D
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#232 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by Lalena »

Svako se žrtvuje na neki način...
Ima izreka koja kaže - "Nezrela osoba želi slavno umrijeti za nešto, dok zreo čovjek želi skromno živjeti za nešto"...
Baš žrtvovati život, samo za dijete...
Ali svakodnevnica je puno malih "žrtvi" koje prinosimo svakoga dana... ja sam poprilično samodisciplinovana, sasvim mi je normalno žrtvovati recimo san, ili slobodno vrijeme, ili malo ponosa, ega, ustvari to i nije žrtvovanje za druge, nego za ono šta mi smatramo prihvatljivim, vrijednim, važnim...
Žrtvujemo se ustvari za ono u šta vjerujemo...

S dr. strane, prezirem one koji su spremni napraviti svakakve belaje, ali nisu u stanju "žrtovati" svoj temperament, jezik ili narav, kontrolisati se, pa pucaju na sitnicama :angry:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#233 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by dobar osjecaj »

Ja sam sita svakog vlastitog oblika suosjecanja i potrebe da razumijem druge i da impulsivno jurim da pomognem.
Kraj je jedne beskrajno nakrcane a ipak prebrze godine koja mi je prosla zacas, kraj na kojem ceznem samo za mojim vlastitim prostorom u kojem necu da se zrtvujem/suosjecam/razmisljam ni o cemu osim o sebi.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#234 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by Lalena »

dobar osjecaj wrote:Ja sam sita svakog vlastitog oblika suosjecanja i potrebe da razumijem druge i da impulsivno jurim da pomognem.
Kraj je jedne beskrajno nakrcane a ipak prebrze godine koja mi je prosla zacas, kraj na kojem ceznem samo za mojim vlastitim prostorom u kojem necu da se zrtvujem/suosjecam/razmisljam ni o cemu osim o sebi.
Svi nekada dodjemo u tu fazu...
Cak i tada zrtvujes onaj dio sebe koji bi htio biti dobar i nesebican, koji tezi da pomogne... ali, ok je s vremena na vrijeme postaviti sebe na prvo mjesto i dati prioritet vlastitim potrebama, ne mozemo biti dobri prema drugima ako nismo u stanju biti dobri sami prema sebi...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#235 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by dobar osjecaj »

Lalena wrote:
dobar osjecaj wrote:Ja sam sita svakog vlastitog oblika suosjecanja i potrebe da razumijem druge i da impulsivno jurim da pomognem.
Kraj je jedne beskrajno nakrcane a ipak prebrze godine koja mi je prosla zacas, kraj na kojem ceznem samo za mojim vlastitim prostorom u kojem necu da se zrtvujem/suosjecam/razmisljam ni o cemu osim o sebi.
Svi nekada dodjemo u tu fazu...
Cak i tada zrtvujes onaj dio sebe koji bi htio biti dobar i nesebican, koji tezi da pomogne... ali, ok je s vremena na vrijeme postaviti sebe na prvo mjesto i dati prioritet vlastitim potrebama, ne mozemo biti dobri prema drugima ako nismo u stanju biti dobri sami prema sebi...
Znam. Primjetila sam da imam urodjenu sposobnost da suosjecam i primjecujem stvari znatno vise iznad ljudskog prosjeka. Iako sam sretna takva kakva jesam i iako mi to sve cini zivot znatno kvalitetnijim, imam ogroman problem da postavim granice ljudima koje volim - mislim najvise na porodicu. U poslu i ostalim manje bitnim odnosima sam naucila povuci jasnu crtu i rijetko vise ikada jurim sa svojim dobrim namjerama i ljubaznoscu ali porodica me bas iscrpljuje. Dolazim do nekih prilicno paradoksalnih situacija i obzirom da volim zavrsavati i zakljucivati stvari, strasno tesko mi padaju mucne situacije kojima se ne nazire kraj i za koje, bez obzira koliko ulozim sebe, svog vremena i novca, ne mogu naci rjesenje. U teoriji je sve lakse. Stvarni zivot je puno drugaciji.
Hariconius
Posts: 7
Joined: 06/07/2013 09:39

#236 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by Hariconius »

Samo i jedino bi se zrtvovao za moju djecu - i to sutra ako bi trebalo ...

A uslov bi bio da srusim sledece zajedno sa istomisljenicima u jednoj globalnoj gradjanskoj revoluciji...

1. Kapitalizam i globalnu teznju svjetskih mocnika da djele svjetske resurse onako kako to rade danas
2. Da mojoj djeci obezbjedim istom borbom pravo da rade i zive
3. Da srusim bankovne sisteme
4. Da sprijecim trovanje drustva netacnim i izmisljenim istinama koje se proturaju raznim medijskim kanalima
5. Da sprijecim amerikanizaciju i unistavanje drevnih civilizacija i dehistorizaciju istih

Eto radiovih bi vrijednosti pogino sutra a i ako bi to pomoglo i nekoj drugoj djeci osim moje onda bi mi bilo jos draze sto sam dao zivot za to ... Jer ...Mislim da je ova misao koju negdje procitah tacna:

"Svi mi zivimo ca 80 godina i u tom vremenu imamo prijatelje, ljude sa kojim raqzmjenjujemo misljenja, djecu, roditelje, ali jednina covjekova istinska vrijednost je biti pomenut i nezaboravljen godinama nakon svoje smrti..."

Razmislite - Koliko je velik komsija Nikole Tesle ili prvi rodjak A Ajstajna ili recimo otac Napoleona, a koliko su vrijedni oni sami??

Eto to je moje misljenje - ako bih ucinio nesto veliko - naravno da bih se zrtvovao !!!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#237 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by Velkoski »



Bruno Mars bi.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#238 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by amiliana »

Velkoski wrote:

Bruno Mars bi.
Bolja It Will Rain :oops:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#239 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by KPNCTNJAH »

Gej :mrgreen:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#240 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by sheilak »

KPNCTNJAH wrote:Gej :mrgreen:
:D


inace, ja bih se zrtvovala. ako nije neka bas onako ekstremna zrtva. ne volim bol.
korisnicavazduha
Posts: 7
Joined: 20/01/2015 23:05

#241 Re: Da li biste se zrtvovali?

Post by korisnicavazduha »

Isključivo za roditelje, sve ostalo nije vrijedno!
Post Reply