Da li biste potpisali izjavu?

Moderator: O'zone

Da li biste potpisali izjavu?

Da
11
28%
Ne
29
73%
 
Total votes: 40

Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#76 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

palermo wrote: 06/09/2021 21:53 Ne vjerovati u vakcinu, u suštini znači ne vjerovati u medicinu. Ako ne vjeruješ u medicinu, ne vidim zašto bi uopšte išao doktoru ako dobiješ coronu.

Hoću reći, pitanje koje je postavljeno je zapravo nepotrebno. Jer su ljudi već odlučili da ne vjeruju medicini. I držat će se toga, naravno, ako su principijelni.
O kakvom "vjerovanju u vakcinu" pričaš?
Šta znači "vjerovati u vakcinu"?
Je li to ono kada kažu da se (re)vakcinišemo da smo 100% zaštićeni od hospitalizacije i smrtnog ishoda, da ne prenosimo virus, da je vakcinalni imunitet superiorniji od onog koji se stiče nakon prebolovane bolest, da se moram vakcinisati iako sam prebolovao koronu jer neću moći do Binga, do frizera, ili ću dobiti otkaz, sl.,
Pa se ispostavi da sve i nije baš tako kako farma&co prezentuje, ili je to možda vjerovanje u četvrtu odlučujuću dozu, ili u bocanje svakih 5 mjeseci?
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#77 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by rovac13 »

Mozda bi to bilo najpostenije.
Ko hoce vakcinise ko nece ne mora.
Ali sam odgovara za sebe.

Konacno da ne slusamo vise o teorijama zavjere.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:07
palermo wrote: 06/09/2021 21:53 Ne vjerovati u vakcinu, u suštini znači ne vjerovati u medicinu. Ako ne vjeruješ u medicinu, ne vidim zašto bi uopšte išao doktoru ako dobiješ coronu.

Hoću reći, pitanje koje je postavljeno je zapravo nepotrebno. Jer su ljudi već odlučili da ne vjeruju medicini. I držat će se toga, naravno, ako su principijelni.
O kakvom "vjerovanju u vakcinu" pričaš?
Šta znači "vjerovati u vakcinu"?
Je li to ono kada kažu da se (re)vakcinišemo da smo 100% zaštićeni od hospitalizacije i smrtnog ishoda, da ne prenosimo virus, da je vakcinalni imunitet superiorniji od onog koji se stiče nakon prebolovane bolest, da se moram vakcinisati iako sam prebolovao koronu jer neću moći do Binga, do frizera, ili ću dobiti otkaz, sl.,
Pa se ispostavi da sve i nije baš tako kako farma&co prezentuje, ili je to možda vjerovanje u četvrtu odlučujuću dozu, ili u bocanje svakih 5 mjeseci?
Sta znaci, pa znaci jednostavno vjerovati. Vjerujes na isti nacin kao sto vjerujjes kada ti doktor da neki lijek a ti ga pijes. Ako ne vjerujes onda jednostavno ne ides doktoru, ili lijek bacis u prvu kantu smeca. Meni zvuci jednostavno
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#79 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

palermo wrote: 06/09/2021 22:14
Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:07
O kakvom "vjerovanju u vakcinu" pričaš?
Šta znači "vjerovati u vakcinu"?
Je li to ono kada kažu da se (re)vakcinišemo da smo 100% zaštićeni od hospitalizacije i smrtnog ishoda, da ne prenosimo virus, da je vakcinalni imunitet superiorniji od onog koji se stiče nakon prebolovane bolest, da se moram vakcinisati iako sam prebolovao koronu jer neću moći do Binga, do frizera, ili ću dobiti otkaz, sl.,
Pa se ispostavi da sve i nije baš tako kako farma&co prezentuje, ili je to možda vjerovanje u četvrtu odlučujuću dozu, ili u bocanje svakih 5 mjeseci?
Sta znaci, pa znaci jednostavno vjerovati. Vjerujes na isti nacin kao sto vjerujjes kada ti doktor da neki lijek a ti ga pijes. Ako ne vjerujes onda jednostavno ne ides doktoru, ili lijek bacis u prvu kantu smeca. Meni zvuci jednostavno
Aha, znači, po tebi je ono što doktor kaže - sveto slovo?
Nema potrebe za "second opinion", svaki hirurg je jednako stručan, svaki doktor je robot koji ne griješi, vakcine su (bar su tako govorili) - magične.
Možda tebi zvuči jednostavno, ali, moram te razočarati (mada to i sam znaš ali bitno je baciti šuplju) - nije baš jednostavno kako ti misliš.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#80 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:23
palermo wrote: 06/09/2021 22:14

Sta znaci, pa znaci jednostavno vjerovati. Vjerujes na isti nacin kao sto vjerujjes kada ti doktor da neki lijek a ti ga pijes. Ako ne vjerujes onda jednostavno ne ides doktoru, ili lijek bacis u prvu kantu smeca. Meni zvuci jednostavno
Aha, znači, po tebi je ono što doktor kaže - sveto slovo?
Nema potrebe za "second opinion", svaki hirurg je jednako stručan, svaki doktor je robot koji ne griješi, vakcine su (bar su tako govorili) - magične.
Možda tebi zvuči jednostavno, ali, moram te razočarati (mada to i sam znaš ali bitno je baciti šuplju) - nije baš jednostavno kako ti misliš.
Ma jeste, jednostavno je, ti ovdje ne pitas drugog doktora, jer svaki doktor ce ti reci isto, nego pitas youtube. Jednostavno je. Uostalom, zasto si ti visio kod doktora kad si imao coronu i zasto si medu prvima otisao u Srbiju da primis vakcinu. Jer vjerujes u medicinu
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#81 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:07
palermo wrote: 06/09/2021 21:53 Ne vjerovati u vakcinu, u suštini znači ne vjerovati u medicinu. Ako ne vjeruješ u medicinu, ne vidim zašto bi uopšte išao doktoru ako dobiješ coronu.

Hoću reći, pitanje koje je postavljeno je zapravo nepotrebno. Jer su ljudi već odlučili da ne vjeruju medicini. I držat će se toga, naravno, ako su principijelni.
O kakvom "vjerovanju u vakcinu" pričaš?
Šta znači "vjerovati u vakcinu"?
Je li to ono kada kažu da se (re)vakcinišemo da smo 100% zaštićeni od hospitalizacije i smrtnog ishoda, da ne prenosimo virus, da je vakcinalni imunitet superiorniji od onog koji se stiče nakon prebolovane bolest, da se moram vakcinisati iako sam prebolovao koronu jer neću moći do Binga, do frizera, ili ću dobiti otkaz, sl.,
Pa se ispostavi da sve i nije baš tako kako farma&co prezentuje, ili je to možda vjerovanje u četvrtu odlučujuću dozu, ili u bocanje svakih 5 mjeseci?
:lol: :thumbup:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#82 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

na isti način kao što vjeruješ u boga,,,,,šta se tu ima preispitivati :roll:
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#83 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

palermo wrote: 06/09/2021 22:29
Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:23
Aha, znači, po tebi je ono što doktor kaže - sveto slovo?
Nema potrebe za "second opinion", svaki hirurg je jednako stručan, svaki doktor je robot koji ne griješi, vakcine su (bar su tako govorili) - magične.
Možda tebi zvuči jednostavno, ali, moram te razočarati (mada to i sam znaš ali bitno je baciti šuplju) - nije baš jednostavno kako ti misliš.
Ma jeste, jednostavno je, ti ovdje ne pitas drugog doktora, jer svaki doktor ce ti reci isto, nego pitas youtube. Jednostavno je. Uostalom, zasto si ti visio kod doktora kad si imao coronu i zasto si medu prvima otisao u Srbiju da primis vakcinu. Jer vjerujes u medicinu
Nije jednostavno, koliko god ti to pokušavao ovdje predstaviti.
Ti opet o vjerovanju u medicinu, a znaš i sam da niti je svaki hirurg isto stručan, niti psiholog, niti stomatolog. Ni automehaničar, ni keramičar.
Ja sam ti dao argumente da nije baš tako jednostavno, a ti o YT i o tome da sam "visio kod doktora". Kakve veze ima što sam ja "visio kod doktora" (što izmišljaš) sa vjerovanjem u medicinu? Nije medicina ni doktorovo crkvena dogma.
Ja među prvima otišao u Srbiju da primim vakcinu? Znaš li kada sam otišao, ili bubaš? Očito da je ovo drugo jer da znaš kada sam otišao ne bi govorio "među prvima".
Što se tiče "vjerovanja u vakcinu", da sam tada znao ovo što sada znam o Pfizerovoj efikasnosti i o tome da je imunitet stečen nakon korone višestruko bolji od 2 Pfizera, ne bih se vakcinisao.
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#84 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 22:48 na isti način kao što vjeruješ u boga,,,,,šta se tu ima preispitivati :roll:
Nisam vjernik, ali znam na šta misliš.
:thumbup:
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#85 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:49
palermo wrote: 06/09/2021 22:29

Ma jeste, jednostavno je, ti ovdje ne pitas drugog doktora, jer svaki doktor ce ti reci isto, nego pitas youtube. Jednostavno je. Uostalom, zasto si ti visio kod doktora kad si imao coronu i zasto si medu prvima otisao u Srbiju da primis vakcinu. Jer vjerujes u medicinu
Nije jednostavno, koliko god ti to pokušavao ovdje predstaviti.
Ti opet o vjerovanju u medicinu, a znaš i sam da niti je svaki hirurg isto stručan, niti psiholog, niti stomatolog. Ni automehaničar, ni keramičar.
Ja sam ti dao argumente da nije baš tako jednostavno, a ti o YT i o tome da sam "visio kod doktora". Kakve veze ima što sam ja "visio kod doktora" (što izmišljaš) sa vjerovanjem u medicinu? Nije medicina ni doktorovo crkvena dogma.
Ja među prvima otišao u Srbiju da primim vakcinu? Znaš li kada sam otišao, ili bubaš? Očito da je ovo drugo jer da znaš kada sam otišao ne bi govorio "među prvima".
Što se tiče "vjerovanja u vakcinu", da sam tada znao ovo što sada znam o Pfizerovoj efikasnosti i o tome da je imunitet stečen nakon korone višestruko bolji od 2 Pfizera, ne bih se vakcinisao.
ma to je što ti pišeš je šuplja. Bez ljutnje. I to neprincipijelna šuplja.

Al eto, kako hoćeš
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#86 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

palermo wrote: 06/09/2021 22:53
Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:49

Nije jednostavno, koliko god ti to pokušavao ovdje predstaviti.
Ti opet o vjerovanju u medicinu, a znaš i sam da niti je svaki hirurg isto stručan, niti psiholog, niti stomatolog. Ni automehaničar, ni keramičar.
Ja sam ti dao argumente da nije baš tako jednostavno, a ti o YT i o tome da sam "visio kod doktora". Kakve veze ima što sam ja "visio kod doktora" (što izmišljaš) sa vjerovanjem u medicinu? Nije medicina ni doktorovo crkvena dogma.
Ja među prvima otišao u Srbiju da primim vakcinu? Znaš li kada sam otišao, ili bubaš? Očito da je ovo drugo jer da znaš kada sam otišao ne bi govorio "među prvima".
Što se tiče "vjerovanja u vakcinu", da sam tada znao ovo što sada znam o Pfizerovoj efikasnosti i o tome da je imunitet stečen nakon korone višestruko bolji od 2 Pfizera, ne bih se vakcinisao.
ma to je što ti pišeš je šuplja. Bez ljutnje. I to neprincipijelna šuplja.

Al eto, kako hoćeš
Nikakva šuplja sa moje strane, ne ljutim se.
Ja samo argumentima, a ako ti trebaju datumi kada sam se vakcinisao, nije problem.
:thumbup:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#87 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:50
DEMONIKA wrote: 06/09/2021 22:48 na isti način kao što vjeruješ u boga,,,,,šta se tu ima preispitivati :roll:
Nisam vjernik, ali znam na šta misliš.
:thumbup:
:lol:
ni ja :mrgreen:
samo napisah jer mi je nevjerovatno da netko misli da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku :run:
i da preispitivanje znači nevjerovanje u nauku :lol:
i da se ne smije preispitivati jer si nevjernik u nauku....ono
merk030
Posts: 669
Joined: 30/06/2018 18:31

#88 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by merk030 »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 21:38
merk030 wrote: 06/09/2021 21:06

Nije stvar u tome da li će se osoba zaraziti već da li će preživjeti zarazu, s kakvim će posljedicama ostati.
jer ti, kao znaš o kakvim se posljedicama radi, i za jedne i za druge
dok ni ovi iz nauke nemaju pojma
o fkt :roll:
Kome onda vjerovati, forum znalcima ? Ljudi provedu destine godina proučavajući viruse i slično i onda treba da vjerujem nekom ko ne zna ni definiciju ćelije.

Onda kad se auto pokvari, najbolje da idemo veterinaru, on sigurno zna.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#89 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by moonca »

..tik-tok naucnici :-)

Sad je vec vrijeme, da se take izjave i zahtjevaju.... ko se nije do sada vaksinisao-- ne ocekuje potrebu, za posjetu bolnici/dr -ima
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#90 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 23:03
Naslovnica wrote: 06/09/2021 22:50
Nisam vjernik, ali znam na šta misliš.
:thumbup:
:lol:
ni ja :mrgreen:
samo napisah jer mi je nevjerovatno da netko misli da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku :run:
i da preispitivanje znači nevjerovanje u nauku :lol:
i da se ne smije preispitivati jer si nevjernik u nauku....ono
pa ko je rekao da se ne smije preispitivati nauka. Al budi principijelan, ostani dosljedan. Dok preispituješ nauku, nemoj tražiti pomoć od nje.

Naravno da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku. Razumijem ja vas da ste u svojim glavama stvorili sliku o tome da ste vi slobodoumni, misleći ljudi koji sve stavljaju pod sumnju i imaju hrabrosti da se suprostavljaju novim dogmama.

Nažalost, ta slika nije tačna, nerealna je, vi ste samo oni koji ne vjeruju u nauku (naravno, ovo se može i drugačije reći, al eto, nisam čovjek od teških riječi). Da ponovim, vrlo jednostavno
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#91 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

palermo wrote: 06/09/2021 23:26
DEMONIKA wrote: 06/09/2021 23:03

:lol:
ni ja :mrgreen:
samo napisah jer mi je nevjerovatno da netko misli da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku :run:
i da preispitivanje znači nevjerovanje u nauku :lol:
i da se ne smije preispitivati jer si nevjernik u nauku....ono
pa ko je rekao da se ne smije preispitivati nauka. Al budi principijelan, ostani dosljedan. Dok preispituješ nauku, nemoj tražiti pomoć od nje.

Naravno da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku. Razumijem ja vas da ste u svojim glavama stvorili sliku o tome da ste vi slobodoumni, misleći ljudi koji sve stavljaju pod sumnju i imaju hrabrosti da se suprostavljaju novim dogmama.

Nažalost, ta slika nije tačna, nerealna je, vi ste samo oni koji ne vjeruju u nauku (naravno, ovo se može i drugačije reći, al eto, nisam čovjek od teških riječi). Da ponovim, vrlo jednostavno
:run:
jebate ne preispitujem je samo ja
sami se preispituju, naučnici....stalno...zato je i nauka a ne vjeronauka i zato napreduje
titami
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#92 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 23:53
palermo wrote: 06/09/2021 23:26

pa ko je rekao da se ne smije preispitivati nauka. Al budi principijelan, ostani dosljedan. Dok preispituješ nauku, nemoj tražiti pomoć od nje.

Naravno da nevjerovanje u vakcinu znači nevjerovanje u nauku. Razumijem ja vas da ste u svojim glavama stvorili sliku o tome da ste vi slobodoumni, misleći ljudi koji sve stavljaju pod sumnju i imaju hrabrosti da se suprostavljaju novim dogmama.

Nažalost, ta slika nije tačna, nerealna je, vi ste samo oni koji ne vjeruju u nauku (naravno, ovo se može i drugačije reći, al eto, nisam čovjek od teških riječi). Da ponovim, vrlo jednostavno
:run:
jebate ne preispitujem je samo ja
sami se preispituju, naučnici....stalno...zato je i nauka a ne vjeronauka i zato napreduje
titami
Pa.ok, ako ces se bolje osjecati, mozes ti svoje nevjerovanje nazvati i preispitivanjem...bogami se opet na isto svodi
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#93 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by MUNAFIK »

merk030 wrote: 06/09/2021 21:06
MUNAFIK wrote: 06/09/2021 20:50

Kakve to ima veze sa vakcinisanim ili ne vakcinisanim???

Bio vakcinisan ili ne opet mozes zaraziti drugog tako da ovo ato pises nema nikakvog smisla.
Nije stvar u tome da li će se osoba zaraziti već da li će preživjeti zarazu, s kakvim će posljedicama ostati.

Pa kazes da nevakcinisani moze zaraziti nekoga ko ceka u redu i nije jos stigao da se bocne i slicno...

Pa kakve to ima veze sa nevakcinisanim KAD I VAKCINISANI MOZE BITI ZARAZEN I MOZE PRENOSITI VIRUS NA DRUGE???

Dakle za tvoj primjer nema veze da li je neko vakcinisan ili ne.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#94 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

palermo wrote: 06/09/2021 23:58
DEMONIKA wrote: 06/09/2021 23:53

:run:
jebate ne preispitujem je samo ja
sami se preispituju, naučnici....stalno...zato je i nauka a ne vjeronauka i zato napreduje
titami
Pa.ok, ako ces se bolje osjecati, mozes ti svoje nevjerovanje nazvati i preispitivanjem...bogami se opet na isto svodi
:run:
da se sve svodi na isto
zemlja bi još uvijek bila ravna
jer nitko više ne bi dovodio u pitanje njen oblik
i ljudi bi se još uvijek liječili pijavicama....
jer nitko ne bi preispitivao nešto što je već nauka rekla

ti si ba lik za rubriku vjerovali ili ne iz politikinog zabavnika :mrgreen:

bjeri ba :mrgreen:
merk030
Posts: 669
Joined: 30/06/2018 18:31

#95 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by merk030 »

MUNAFIK wrote: 07/09/2021 00:06
merk030 wrote: 06/09/2021 21:06

Nije stvar u tome da li će se osoba zaraziti već da li će preživjeti zarazu, s kakvim će posljedicama ostati.

Pa kazes da nevakcinisani moze zaraziti nekoga ko ceka u redu i nije jos stigao da se bocne i slicno...

Pa kakve to ima veze sa nevakcinisanim KAD I VAKCINISANI MOZE BITI ZARAZEN I MOZE PRENOSITI VIRUS NA DRUGE???

Dakle za tvoj primjer nema veze da li je neko vakcinisan ili ne.
Vakcinisan se može zaraziti, niko nije rekao da ne može, ali isto tako, vakcinisan ima manje šanse da teže oboli ili umre. Mada, svako svoje, ko hoće neka se vakciniše, ko neće i ne mora, njegova stvar.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#96 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

DEMONIKA wrote: 07/09/2021 00:28
palermo wrote: 06/09/2021 23:58
Pa.ok, ako ces se bolje osjecati, mozes ti svoje nevjerovanje nazvati i preispitivanjem...bogami se opet na isto svodi
:run:
da se sve svodi na isto
zemlja bi još uvijek bila ravna
jer nitko više ne bi dovodio u pitanje njen oblik
i ljudi bi se još uvijek liječili pijavicama....
jer nitko ne bi preispitivao nešto što je već nauka rekla

ti si ba lik za rubriku vjerovali ili ne iz politikinog zabavnika :mrgreen:

bjeri ba :mrgreen:
Kako se.ono zove kad stvoris iliziju o sebi i svoma znacaju....zamisli ti, oni slobodnomisleci ljudi....borci protiv dogmi....galileo i demonika....

Jok bolan, samo ste zadrti, umisljeni tipovi i tipkinje koji dovodite u pitanje zivote drugih....da ste barem principjelni, al ni to....
Karikaturist
Posts: 3655
Joined: 20/12/2020 10:03

#97 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Karikaturist »

Sjoj teme :lol:
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#98 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by laik1981 »

Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#99 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 07/09/2021 08:10 Prepoznat ce se..

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Slamnati
:thumbup:
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#100 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 07/09/2021 08:32
laik1981 wrote: 07/09/2021 08:10 Prepoznat ce se..

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Slamnati
:thumbup:
To i ovo https://bs.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

90% komunikacije na forumu, a maksimalno izrazeno na ovim korona temama..
Locked