Da li biste potpisali izjavu?

Moderator: O'zone

Da li biste potpisali izjavu?

Da
11
28%
Ne
29
73%
 
Total votes: 40

User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#51 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by seoBIH »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 16:28 Zato u USA imaju osiguranja.
Slazem se da imaju, ali dosta nas ne zna koliko košta dan u bolnici. Da znaju, onda bi trazili opravdanje gdje ode svaka marka koju ONI IZDVAJAJU za zdravstvo.

Zamisli, bruto placa 2500KM i onda TI moras posebne uplatnice praviti za socijalno, penziono, zdravstveno. Kad ti ostane na kraju 1500KM, dobro bi se zapitao gdje je milja otisla i kako se raspolaze s njom.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#52 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

-Chesterfield- wrote: 06/09/2021 00:28 Da li biste potpisali izjavu da se odričete bolničkog liječenja, a uzrok bolesti je Covid - 19 :?:

Država ponudi da potpišete izjavu, a kompenzacija je, da ne traži od vas da se vakcinišete.
izbor ti je crno-bijelo, što u ovom slučaju baš i nije ok, jer je u pitanju naša država, naše zdravstvo koje je i bez virusa na dnu dna.

znam masu osoba koji imaju 30+ godina staža i svaki mjesec im se uredno odbijao iznos za plaćanje zdravstva, a nisu dana proveli na liječenju, niti koristili ikakve usluge zdravstva. zašto onda da se odreknu, kome da se odreknu???

a vidim neki bi ih sad gazili nogama i ubijali ih, kao dotični forumaš Nikola Tesla :run:

moj otac je plaćao zdravstvo 35 godina, u momentu kada je doživio moždani knjižica mu nije bila ovjerena, ostavili su ga u kolicima u holu bolnice u nesvjesnom stanju, dok mama nije došla da potpiše da će preuzeti troškove liječenja....

tako deba o čemu vi ovdje pričate, o kakvim ucjenama i folovima, te fašističke porive ostavite za kuće :run:

edit: nije Nikola Tesla, nego onaj podvojene ličnosti Tesla Edison :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#53 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

seoBIH wrote: 06/09/2021 16:47
Naslovnica wrote: 06/09/2021 16:28 Zato u USA imaju osiguranja.
Slazem se da imaju, ali dosta nas ne zna koliko košta dan u bolnici. Da znaju, onda bi trazili opravdanje gdje ode svaka marka koju ONI IZDVAJAJU za zdravstvo.

Zamisli, bruto placa 2500KM i onda TI moras posebne uplatnice praviti za socijalno, penziono, zdravstveno. Kad ti ostane na kraju 1500KM, dobro bi se zapitao gdje je milja otisla i kako se raspolaze s njom.
Ma ogromne su to cifre.
Daljnja poznanica iz USA došla u BiH da se porodi, upravo zbog toga što joj osiguranje nije pokrivalo troškove poroda, morali bi dići kredit da pokriju troškove. :-)
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#54 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by megaribi1 »

Naslovnica wrote: 06/09/2021 17:33 Ma ogromne su to cifre.
Daljnja poznanica iz USA došla u BiH da se porodi, upravo zbog toga što joj osiguranje nije pokrivalo troškove poroda, morali bi dići kredit da pokriju troškove. :-)
A Meksikanke preskaču ogradu na granici pod trudovima kako bi im se dijete rodilo u USA i postalo njihov državljanin?!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#55 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by moonca »

Niko nije ostao,da se nije porodio.. :oops: bolnica . snosi troskove. pokusha se dogovoriti oko naplate, cak i na rate. ko ne moze. ide troshak pod rashodima bolnice..
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#56 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by laik1981 »

seoBIH wrote: 06/09/2021 14:30 Recimo da imamo americko zdravstvo, gdje svaku stavku placas. Pa tako lijecenje, lezanje, posjete, jedna covid gripica izadje 10-20 hiljada KM.

Mislim da bi bilo bolje da se stavi ili vakcina, ili placas troskove lijecenja. Pa ko hoce, neka izvoli. Prema svima posteno.
Po kom cjenovniku te izadje 20000KM? 10000KM te izadje 20 dana u prestiznim klinikama, recimo u Istambulu koje su bukvalno kao hoteli sa pet zvjezdica.. A i ovako se na bruto od 2500 iskehas 1000 na penziono i zdravstveno, pa opet privatno placas magnetne rezonance i bilo kakva skuplje pretrage jer ih u tom javnom zdravstvu cekas po pola godine.. Bruku medicinskih zahvata, od kojih su mnogi rutinski u normalnom svijetu, ove nase ublehe uopste ne rade, pa za te stvari opet moras traziti pomoc po inostranstvu.. Da ne navodimo njihove vjecite strajkove koji se o ledja obijaju samo pacijentima.. Jesi li ti svjestan da u nasem javnom zdravstvu ne mozes obaviti nikakve preventivne preglede? Da cak ni nalaz krvi ne mozes dobiti iako citav zivot odvajas za te ublehe? Sve se to placa privatnim klinikama.. Pa specijalista te kada mu dodjes u bolnicu zakaze u svoju privatnu ordinaciju ako neces da se potucas i cekas mjesecima na termine u javnim bolnicama..

Evo sutra neka me oslobode obaveze placanja zdravstvenog osiguranja i vrate novac koji sam uplacivao zadnjih 15 godina, a pet godina cu im halaliti i odmah potpisujem da me oni ne lijece.. I onako te samo dodatno uniste.. Drug mi 15 godina ima neku autoimunu bolest zbog koje mu je krv nesto felericna.. Da je slusao nase ublehe davno bi na vlakovu zaglavio.. 15 godina se lijeci u Zagrebu i placa svaki odlazak tamo jer se nasa bagra ne bavi tom bolescu, a uredno 20 godina uplacuje zdravstveno..

I sta kazes? Da samo znamo koliko kosta dan bolnice?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5613
Joined: 04/08/2020 19:22

#57 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by -Chesterfield- »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 17:26
-Chesterfield- wrote: 06/09/2021 00:28 Da li biste potpisali izjavu da se odričete bolničkog liječenja, a uzrok bolesti je Covid - 19 :?:

Država ponudi da potpišete izjavu, a kompenzacija je, da ne traži od vas da se vakcinišete.
izbor ti je crno-bijelo, što u ovom slučaju baš i nije ok, jer je u pitanju naša država, naše zdravstvo koje je i bez virusa na dnu dna.

znam masu osoba koji imaju 30+ godina staža i svaki mjesec im se uredno odbijao iznos za plaćanje zdravstva, a nisu dana proveli na liječenju, niti koristili ikakve usluge zdravstva. zašto onda da se odreknu, kome da se odreknu???

a vidim neki bi ih sad gazili nogama i ubijali ih, kao dotični forumaš Nikola Tesla :run:

moj otac je plaćao zdravstvo 35 godina, u momentu kada je doživio moždani knjižica mu nije bila ovjerena, ostavili su ga u kolicima u holu bolnice u nesvjesnom stanju, dok mama nije došla da potpiše da će preuzeti troškove liječenja....

tako deba o čemu vi ovdje pričate, o kakvim ucjenama i folovima, te fašističke porive ostavite za kuće :run:

edit: nije Nikola Tesla, nego onaj podvojene ličnosti Tesla Edison :mrgreen:
Možda nisam dobro formulisao uvodni post. Ja sam više mislio na situaciju kada je bolnica popunjena.

Kome dati prednost?

O ovome se može naširoko razglabati.
Kome bi ti dala prednost u slučaju da bolnica nema više mjesta, odnosno može primiti samo jedan hitan slučaj.
Na drugoj strani imaš dva teško oboljela pacijenata. Ni jedan od njih dvoje nije vakcinisan, i čekaju ispred bolnice sa uputnicom.
Jedan je antivakser, a drugi nije smio primiti vakcinu, jer mu je ljekar to savjetovao, zbog drugih bolesti, tako da bi u njegovom slučaju vakcina bila kontraproduktivna.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#58 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

megaribi1 wrote: 06/09/2021 17:40
Naslovnica wrote: 06/09/2021 17:33 Ma ogromne su to cifre.
Daljnja poznanica iz USA došla u BiH da se porodi, upravo zbog toga što joj osiguranje nije pokrivalo troškove poroda, morali bi dići kredit da pokriju troškove. :-)
A Meksikanke preskaču ogradu na granici pod trudovima kako bi im se dijete rodilo u USA i postalo njihov državljanin?!
Moguće
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#59 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Naslovnica »

moonca wrote: 06/09/2021 17:43 Niko nije ostao,da se nije porodio.. :oops: bolnica . snosi troskove. pokusha se dogovoriti oko naplate, cak i na rate. ko ne moze. ide troshak pod rashodima bolnice..
Ja mislim da je ova morala na carski rez, ne bih sada da ispadne da izmišljam, uglavnom su dosli6da bi se ovdje porodila.
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

laik1981 wrote: 06/09/2021 17:44
seoBIH wrote: 06/09/2021 14:30 Recimo da imamo americko zdravstvo, gdje svaku stavku placas. Pa tako lijecenje, lezanje, posjete, jedna covid gripica izadje 10-20 hiljada KM.

Mislim da bi bilo bolje da se stavi ili vakcina, ili placas troskove lijecenja. Pa ko hoce, neka izvoli. Prema svima posteno.
Po kom cjenovniku te izadje 20000KM? 10000KM te izadje 20 dana u prestiznim klinikama, recimo u Istambulu koje su bukvalno kao hoteli sa pet zvjezdica.. A i ovako se na bruto od 2500 iskehas 1000 na penziono i zdravstveno, pa opet privatno placas magnetne rezonance i bilo kakva skuplje pretrage jer ih u tom javnom zdravstvu cekas po pola godine.. Bruku medicinskih zahvata, od kojih su mnogi rutinski u normalnom svijetu, ove nase ublehe uopste ne rade, pa za te stvari opet moras traziti pomoc po inostranstvu.. Da ne navodimo njihove vjecite strajkove koji se o ledja obijaju samo pacijentima.. Jesi li ti svjestan da u nasem javnom zdravstvu ne mozes obaviti nikakve preventivne preglede? Da cak ni nalaz krvi ne mozes dobiti iako citav zivot odvajas za te ublehe? Sve se to placa privatnim klinikama.. Pa specijalista te kada mu dodjes u bolnicu zakaze u svoju privatnu ordinaciju ako neces da se potucas i cekas mjesecima na termine u javnim bolnicama..

Evo sutra neka me oslobode obaveze placanja zdravstvenog osiguranja i vrate novac koji sam uplacivao zadnjih 15 godina, a pet godina cu im halaliti i odmah potpisujem da me oni ne lijece.. I onako te samo dodatno uniste.. Drug mi 15 godina ima neku autoimunu bolest zbog koje mu je krv nesto felericna.. Da je slusao nase ublehe davno bi na vlakovu zaglavio.. 15 godina se lijeci u Zagrebu i placa svaki odlazak tamo jer se nasa bagra ne bavi tom bolescu, a uredno 20 godina uplacuje zdravstveno..

I sta kazes? Da samo znamo koliko kosta dan bolnice?
Postoje dvije mogućnosti. Ili si bogat (ako si, mašala) i onda bi ti možda ovaj sistem koji predlažeš i odgovarao.

I druga mogućnost, nisi bogat, ali nemaš pojma o čemu pričaš.

Treće mogućnosti se ne mogu sjetiti
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#61 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by laik1981 »

palermo wrote: 06/09/2021 18:12
laik1981 wrote: 06/09/2021 17:44
Po kom cjenovniku te izadje 20000KM? 10000KM te izadje 20 dana u prestiznim klinikama, recimo u Istambulu koje su bukvalno kao hoteli sa pet zvjezdica.. A i ovako se na bruto od 2500 iskehas 1000 na penziono i zdravstveno, pa opet privatno placas magnetne rezonance i bilo kakva skuplje pretrage jer ih u tom javnom zdravstvu cekas po pola godine.. Bruku medicinskih zahvata, od kojih su mnogi rutinski u normalnom svijetu, ove nase ublehe uopste ne rade, pa za te stvari opet moras traziti pomoc po inostranstvu.. Da ne navodimo njihove vjecite strajkove koji se o ledja obijaju samo pacijentima.. Jesi li ti svjestan da u nasem javnom zdravstvu ne mozes obaviti nikakve preventivne preglede? Da cak ni nalaz krvi ne mozes dobiti iako citav zivot odvajas za te ublehe? Sve se to placa privatnim klinikama.. Pa specijalista te kada mu dodjes u bolnicu zakaze u svoju privatnu ordinaciju ako neces da se potucas i cekas mjesecima na termine u javnim bolnicama..

Evo sutra neka me oslobode obaveze placanja zdravstvenog osiguranja i vrate novac koji sam uplacivao zadnjih 15 godina, a pet godina cu im halaliti i odmah potpisujem da me oni ne lijece.. I onako te samo dodatno uniste.. Drug mi 15 godina ima neku autoimunu bolest zbog koje mu je krv nesto felericna.. Da je slusao nase ublehe davno bi na vlakovu zaglavio.. 15 godina se lijeci u Zagrebu i placa svaki odlazak tamo jer se nasa bagra ne bavi tom bolescu, a uredno 20 godina uplacuje zdravstveno..

I sta kazes? Da samo znamo koliko kosta dan bolnice?
Postoje dvije mogućnosti. Ili si bogat (ako si, mašala) i onda bi ti možda ovaj sistem koji predlažeš i odgovarao.

I druga mogućnost, nisi bogat, ali nemaš pojma o čemu pričaš.

Treće mogućnosti se ne mogu sjetiti
Treca mogucnost je da ti nemas pojma o cemu pricas..
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#62 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

laik1981 wrote: 06/09/2021 18:18
Treca mogucnost je da ti nemas pojma o cemu pricas..
ta treća mogućnost nije u opticaju, moram te razočarati
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#63 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

-Chesterfield- wrote: 06/09/2021 17:47
DEMONIKA wrote: 06/09/2021 17:26

izbor ti je crno-bijelo, što u ovom slučaju baš i nije ok, jer je u pitanju naša država, naše zdravstvo koje je i bez virusa na dnu dna.

znam masu osoba koji imaju 30+ godina staža i svaki mjesec im se uredno odbijao iznos za plaćanje zdravstva, a nisu dana proveli na liječenju, niti koristili ikakve usluge zdravstva. zašto onda da se odreknu, kome da se odreknu???

a vidim neki bi ih sad gazili nogama i ubijali ih, kao dotični forumaš Nikola Tesla :run:

moj otac je plaćao zdravstvo 35 godina, u momentu kada je doživio moždani knjižica mu nije bila ovjerena, ostavili su ga u kolicima u holu bolnice u nesvjesnom stanju, dok mama nije došla da potpiše da će preuzeti troškove liječenja....

tako deba o čemu vi ovdje pričate, o kakvim ucjenama i folovima, te fašističke porive ostavite za kuće :run:

edit: nije Nikola Tesla, nego onaj podvojene ličnosti Tesla Edison :mrgreen:
Možda nisam dobro formulisao uvodni post. Ja sam više mislio na situaciju kada je bolnica popunjena.

Kome dati prednost?

O ovome se može naširoko razglabati.
Kome bi ti dala prednost u slučaju da bolnica nema više mjesta, odnosno može primiti samo jedan hitan slučaj.
Na drugoj strani imaš dva teško oboljela pacijenata. Ni jedan od njih dvoje nije vakcinisan, i čekaju ispred bolnice sa uputnicom.
Jedan je antivakser, a drugi nije smio primiti vakcinu, jer mu je ljekar to savjetovao, zbog drugih bolesti, tako da bi u njegovom slučaju vakcina bila kontraproduktivna.
U mojoj bolnici bi se moralo stvoriti mjesto za oboje...
ako bih bila na tako jakoj poziciji da mogu odlučiti koga da primim, onda bih za ove dvije godine pokušala uraditi sve da osposobim š'to više objekata za kovid pacijente, a novac iskamčen i izprosjačen od MMFa bi bio uložen u svrhe za koje je namijenjen, a ne za moje lično bogaćenje.....ali nejse :mrgreen:

vrlo nerealno pitanje...ne znam, mislim da bih učinila koliko mogu da primim oboje ili bih poderala svoju hipo zakletvu, dala otkaz i radila u Bingu

i takvo bi se pitanje moglo postaviti za sve moguće situacije
šta bi ako ti dođu aktivni i pasivni pušač s istim kancerom na plućima, a ti imaš mogućnost da pomogneš samo jednom...

i mojne one, pa znaš nije to virus blabla,
jer realno, ovdje je panika oko virusa, nego jer je svakom njegova stražnjica ugrožena, pa bi linčovali iz ličnih razloga,
iako se već mjesec+ zna da vakcina nije ispunila očekivanja i da su i vakcinisani prenosnici kao i oni nevakcinisani

elem ne bih dalje u polemiku oko pitanja koje u izboru ima samo crno/bijelo, a radi se o ljudskim životima, bez obzira na njihovo opredjeljenje oko vakcinisanja
isto kao da si ljekar u ratu i biraš da li pomoći ranjeniku koji nije iz tvog tabora.......
merk030
Posts: 675
Joined: 30/06/2018 18:31

#64 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by merk030 »

laik1981 wrote: 06/09/2021 07:55
merk030 wrote: 06/09/2021 05:24

Dovoljno da ponovo pročitaš rečenicu koju si napisao "Vakcinacijom neces izbjeci zarazu i prenos zaraze na druge ...". Možda ti "drugi" neće biti bez ili imati blage simptome.
Pa i ti drugi se vakcinisu radi sebe.. Niko nista ne radi zbog drugih..
Neko možda nije stigao na red, a, recimo, ja ga zarazio jer se nisam htio vakcinisati. Taj za par dana, čekajući vakcinaciju, umre. O tome se radi.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#65 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by laik1981 »

merk030 wrote: 06/09/2021 19:22
laik1981 wrote: 06/09/2021 07:55
Pa i ti drugi se vakcinisu radi sebe.. Niko nista ne radi zbog drugih..
Neko možda nije stigao na red, a, recimo, ja ga zarazio jer se nisam htio vakcinisati. Taj za par dana, čekajući vakcinaciju, umre. O tome se radi.
Zarazices ga i ako si vakcinisan.. Vakcina ne sprecava zarazu..
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#66 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

Ustvari
šta ba ja imam potpisivati?

da li bi oni potpisali da sam vakcinisanjem zaštitila i sebe i ostale za narednih 6 mjeseci i da će, ako se ispostavi drugačije, platiti odštetu meni i onima koje sam zarazila...

jok, hajmo linčovati narod, ali hajmo zanemariti da su se svi ogradili oko mogućih nuspojava

ima li gdje anketa o tome? nema?


sad stvarno DEBA
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#67 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Guadalajara »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 20:17 Ustvari
šta ba ja imam potpisivati?

da li bi oni potpisali da sam vakcinisanjem zaštitila i sebe i ostale za narednih 6 mjeseci i da će, ako se ispostavi drugačije, platiti odštetu meni i onima koje sam zarazila...

jok, hajmo linčovati narod, ali hajmo zanemariti da su se svi ogradili oko mogućih nuspojava

ima li gdje anketa o tome? nema?


sad stvarno DEBA
:thumbup:
merk030
Posts: 675
Joined: 30/06/2018 18:31

#68 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by merk030 »

laik1981 wrote: 06/09/2021 19:42
merk030 wrote: 06/09/2021 19:22

Neko možda nije stigao na red, a, recimo, ja ga zarazio jer se nisam htio vakcinisati. Taj za par dana, čekajući vakcinaciju, umre. O tome se radi.
Zarazices ga i ako si vakcinisan.. Vakcina ne sprecava zarazu..
Istina, ali će posljedice biti manje.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#69 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by MUNAFIK »

merk030 wrote: 06/09/2021 20:49
laik1981 wrote: 06/09/2021 19:42
Zarazices ga i ako si vakcinisan.. Vakcina ne sprecava zarazu..
Istina, ali će posljedice biti manje.
Kakve to ima veze sa vakcinisanim ili ne vakcinisanim???

Bio vakcinisan ili ne opet mozes zaraziti drugog tako da ovo ato pises nema nikakvog smisla.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#70 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by fakat »

DEMONIKA wrote: 06/09/2021 20:17 Ustvari
šta ba ja imam potpisivati?



da li bi oni potpisali da sam vakcinisanjem zaštitila i sebe i ostale za narednih 6 mjeseci i da će, ako se ispostavi drugačije, platiti odštetu meni i onima koje sam zarazila...


jok, hajmo linčovati narod, ali hajmo zanemariti da su se svi ogradili oko mogućih nuspojava

ima li gdje anketa o tome? nema?


sad stvarno DEBA
:thumbup: :-D
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#71 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Nostromo »

Nekako sam cijelo vrijeme u dvojbi...
Sa jedne strane nikoga ne bih tjerao da se vakciniše, neka prirodna selekcija odradi svoje, i da vidiš kako bi prosječni IQ preostale populacije skočio. Sa druge strane, prije nego riknu antivaxxeri će popuniti sve bolničke kapacitete, pa neće biti mogučnosti da se liječe npr, oboljeli od karcinoma, djeca sa urođenim manama, itd, pa će i oni jadni umirati u večem broju.
Dilema k'o u kakvom RPGu. :run:
merk030
Posts: 675
Joined: 30/06/2018 18:31

#72 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by merk030 »

MUNAFIK wrote: 06/09/2021 20:50
merk030 wrote: 06/09/2021 20:49

Istina, ali će posljedice biti manje.
Kakve to ima veze sa vakcinisanim ili ne vakcinisanim???

Bio vakcinisan ili ne opet mozes zaraziti drugog tako da ovo ato pises nema nikakvog smisla.
Nije stvar u tome da li će se osoba zaraziti već da li će preživjeti zarazu, s kakvim će posljedicama ostati.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#73 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by DEMONIKA »

merk030 wrote: 06/09/2021 21:06
MUNAFIK wrote: 06/09/2021 20:50

Kakve to ima veze sa vakcinisanim ili ne vakcinisanim???

Bio vakcinisan ili ne opet mozes zaraziti drugog tako da ovo ato pises nema nikakvog smisla.
Nije stvar u tome da li će se osoba zaraziti već da li će preživjeti zarazu, s kakvim će posljedicama ostati.
jer ti, kao znaš o kakvim se posljedicama radi, i za jedne i za druge
dok ni ovi iz nauke nemaju pojma
o fkt :roll:
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#74 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by palermo »

Ne vjerovati u vakcinu, u suštini znači ne vjerovati u medicinu. Ako ne vjeruješ u medicinu, ne vidim zašto bi uopšte išao doktoru ako dobiješ coronu.

Hoću reći, pitanje koje je postavljeno je zapravo nepotrebno. Jer su ljudi već odlučili da ne vjeruju medicini. I držat će se toga, naravno, ako su principijelni.
Osmi Socrates
Posts: 8092
Joined: 19/10/2020 15:33

#75 Re: Da li biste potpisali izjavu?

Post by Osmi Socrates »

Ne znam zašto biti toliko isključiv sa izrazima kao "ne vjerovati u medicinu".

Sasvim je moguće u jednom slučaju vjerovati u medicini, a u drugom nešto manje vjerovati. Nisu jednom farmaceutske kompanije završile na senzacionalnim suđenjima i morale plaćati odštetu.

Da ne bude zabune, ja sam se vakcinirao.
Locked