Da li biste napustili BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Napustio bih BiH?

da, odmah!
331
68%
ne, nikako!
157
32%
 
Total votes: 488

User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1526 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by ahuseino »

BJB wrote:
ssmmiilleeyy wrote:Kada se Dijaspora javlja na Forum onda je poruka Imate forum i u vasoj zemlji zasto nama solite pamet :-) :-)


kad se Dijaspora javi preko Western Union onda su najbolji




:D

Živim u Sarajevu i ako je ovakvo stanje ovdje,onda ne smijem ni pomisliti kako je tesko zivjeti po manjim gradovima

uostalom koliko ja vidim 67 % bi napustilo BIH


Volio bih da se javi neko iz manje sredine pa da nam opise kako je tamo zivjeti
Da mi se pruzi ozbiljna prilika, ne bi cekala jutro, izasla bih i ostavila sve kako jest..
Korupcija i kriminal na sve strane u malim sredinama..
Ne zna se ni ko pije ni ko placa..
Malo misto gdje ja zivim je ki Mexico..Jedan covjek vedra i oblaca sto se kaze, Bog i batina..
Mi ne idemo naprijed, vec tonem0 i to unazad..

Igrom slucaj imam relativno dobar posao za nasu sredinu, nisam zadovoljna al' nisam ni gladna..
Glavni i jedini faktor zbog kojeg ga imam je sreca i pomoc jednog postenog covjeka koji se zadesio na poziciji da mog sefa (koji je btw budala, lopov, korumpirani kreten i ne bih mu dala dvije ovce da cuva) stavi na njegovo mjesto i bukvalno nagovori da mi da posao, da nije bilo tako otisla bih iz mog malog grada (sto bi bilo bolje za mene kad pogledam unazad)..
Da nisam zavrsila fakultet tada, na vrijeme, bez veza i novaca nikad ne bih ni prismrdila 2 metra poslu kojeg sad radim. A o mobbingu ne smijem ni poceti.
Koje je to mIsto? :mrgreen:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1527 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by BJB »

Malo je, ima divnu klimu, moglo bi biti raj na zemlji da ljudi koji odlucuju nisu glupi.
Nazalost, jesu.
A ako se i dogodi da nikoga zlo pogodi
a moj bože, ča se može
moglo je i svrsit gore!


Svako naše malo smišno misto ka da je od cakla
sve se vidi, sve se čuje, svi se znaju, sakrit se ne može

svaki svaku, svaka svakog skroz i na skroz gleda
kliki li lipi bože krvav ispod kože
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1528 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pape »

Ja se uvijek rasplacem kad citam ovu temu. Dusha mi se cijepa, ... nostalgija me razdire i boba mi fali da se spakujem i vrnem dole. Yebesh zemlju koja Bosne neJma. :oops:

Ali, ... izgleda da sam se navik`o na ovo ovdje, pa mi proradi ovih par mozdanih celija i onda, k`o da mi neki sejtan kaze .... Stani hajvancino, razmisli, ... polahko. Pozelio Bistrik, ... yebo te Bistrik, ides u godine, valja ti se penjat` uz brdo, ... ovdje ti sve ravno, a puno zelenila, nerazvaljenih klupa, ... ubilo se za staracke dane.
Ali, ... sta ali, ... ho`sh li da se vozish tramvajima koje smo mi davno otpisali i poslali njima, da u tramvaju ugazish u govno, ... da se vozish muzejskim eksponatima zeljeznickih vagona sto su im poklonili Svedjani i da od Sarajeva do Ploca putujes 6 sati, ... pa hajvanu, za to vrijeme stignes od Amsterama do Pariza.
Ma znash, ... necu nista da znam, jer ti ne znash da ti dolazi vakat za posjete hecimima, za hastahane, a nejma tamo nista bez mazalice u keshu, a ovdje ... platish 114 eura zdravstvenog osiguranja mjesecno, i ne beri brigu, ... doktor, zubar, ... svi se smjeskaju i rade svoj poso.
Jah, ali pozelim nashu hranu, .... hajde, hajde .... pusti suplju, ... imash u "Lidlu" odlicne cevape, a pite pravish bolje od svake bosanske mlade.
Pozelim otici na utakmicu Sarajeva, a nekada bih pogledao i Zelju, ... tesko meni sa tobom, pa gledash Ajax u prelijepoj "Areni", ... gledash Twente, ... u Arnhemu ti upale grijanje na stadionu i u sred zime sjedish u majici kratkih rukava, a kompletnu travu na stadionu na shinama izvuku vani da se suncha, a ti bi medju hordashe i manijake da te prebiju kad im ne ide dobro.
Ali znash, ... bosanske koke, .... kak`e ba bosanske koke, ... to je nekad` bilo, .... ne daju one vise nikome iz ljubavi, ....

Eto, ... kad god se skoro spakujem, ... on me uzme pod svoje i razyebe mi strategiju, ... :skoljka:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1529 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by BJB »

Prije bih rekla da je to melek, nego sejtan.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1530 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by KatarinaKosaca »

Tako jednostavno kao to... sve žene postale... upsss, lakog morala. Ovdje ljubavi nema..
Blago nekima :roll:

Što za čas dođu od Amsterdama do Pariza, pa to još iznose kao svoju veliku zaslugu :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1531 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pape »

KatarinaKosaca wrote: Što za čas dođu od Amsterdama do Pariza, pa to još iznose kao svoju veliku zaslugu :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Draga moja Katice, .... da ja tebi nesto kazem, .... :-)

Upravo sam se vratio sa odmora iz BiH.
Iz zelje da taj odmor dozivim na neki poseban nacin, iz zelje "da me zelja mine", ... sjednem u voz i zaputim se na more. I da znash, ... ne da me minula zelja za putovanjem, ... minula me zelja za odmorom.
Katice dusho, .... u jeku sezone, ... najmanje 50-ak stranih turista se uputilo ka Mostaru, a vagon, ... malo je reci da je prljav, devastiran, ... da smrdi na najusmrdjelije vojnicke carape, ... a, dusho, ... da samo znash kako one smrde, ... :cry:
Pa nema, .... ne postoji opravdanje za to. Neka je star, ali .... mora biti cist i mirisati.

Ovo sto se brzo stigne od Amsterdama do Pariza, naravno ... nije moja zasluga, ... nego zasluga vrijednih ljudi koji izgradjuju svoje drzave, ali ... taj maleni dio moje zasluge pokusaj tumaciti time sto sebi necu vise dozvoliti da putujem smrdljivim vozom za Ploce, jer ... imam izbor, .... bolje mirisljavim do Pariza, ... zar ne? :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1532 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by ladyada »

pape ne zakuhavaj opet ce reci da dijaspora samo dodje i pametuje ...........
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1533 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pustopoljina »

HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:ja, kao neko ko zivi u dijaspori, nisam i ne bih se nikome usudila reci da li da ode ili ostane.
jesam za kretanje, za vidjeti svasta...ali nikad nisam i necu uvjeravala druge, trazeci potvrdu ispravnosti moje odluke.

Ja, kao neko ko zivi u matici(jel se ono vaKo reKne)? :D , nisam i ne bih se nikome usudio reci da li da ode ili ostane.
Jesam za kretanje, za vidjeti svasta...ali nikad nisam i necu uvjeravati druge, trazeci potvrdu ispravnosti moje odluke. 8)
Meni ,mojoj zeni,djeci je dobro ali to ne znaci da ce i nekome drugom biti dobro.Svako je kovac svoje srece pa tako i onaj iz viteza.Svako neka donosi odluke za sebe ali sam uvijek protiv pljuvanja na sve ovdasnje a dizanja u nebesa svega tudjeg.Ima i ovde jos dobrog materijala...i prilika...ko vidi...i moze...i smije...
reKne se, a ovo tvoje mogu i ja potpisati :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1534 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pustopoljina »

edit: uh,nisam vidjela da je moderatorica vec bila-isla sam od mog zadnjeg posta :skoljka: ...obrisite, ako je suvisno :skoljka:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#1535 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by atko »

Sto se mene tice ovoj temi je isteko rok trajanja :D

pozdravi iz suncane kalifornije :wink:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#1536 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Topla voda »

selam kaliforniji :D

najbitnije je ostati priseban :D ,biti zdrav i imati para,i ljudi oko tebe..eto to nesto kontam,nije bitno gdje..bolje kuci,a ako ne moze kuci,a moze u mongoliji..onda ok..onda u mongoliji :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1537 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by HAVANA »

Ooooo kaLiforniJac :D
Sad skidaj vuckojebina i vucka a meCi Image

i tamo gdje raste kalifornijski cvijet... :lol: :twisted: :oops: ...a mi cemo ti javit kako je u vuckojebini,kad bude bolje da se vrnes...a ti nam marljivo radi i uci,ko u pionirskoj zakletvi...i nemoj se zDebljat,uzmi im sto vise para...i obavezno prevari kakve dobre crnkinje :D mosh i nju dovest...da se mijesamo... :D
Sve nas obavjestavaj i nemoj bit pakash i zaboravit sax... :sax:
Sretno. ;-)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1538 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by amrica »

atko wrote:Sto se mene tice ovoj temi je isteko rok trajanja :D

pozdravi iz suncane kalifornije :wink:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :-D
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#1539 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by sarajev_o »

8-) ako se da ovaj ispit jos pola godine do diplome i noga odavde.
Kontao da apliciram za australiju trebalo im je prosle godine 7000 med workera u koje spadam.
Al brate treba mi za citav proces oko 5k maraka.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1540 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pustopoljina »

onaj lesli eldridz se ispalio za ameriku i zaboravio sax, a vala i nek' je (zaboravio sax), bas je bio ufuran.
User avatar
vedomedo
Posts: 103
Joined: 17/07/2011 22:22
Location: lijepim keramicke plocice

#1541 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by vedomedo »

Ode Vucko na bolje :) . Zavisi gdje si, imas u LA i okolici pravo fine sarajevske raje. Za mene je od ove godine
Cali redovna destinacija, al samo kao turista. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1542 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by KatarinaKosaca »

pape wrote:Upravo sam se vratio sa odmora iz BiH.
Iz zelje da taj odmor dozivim na neki poseban nacin, iz zelje "da me zelja mine", ... sjednem u voz i zaputim se na more. I da znash, ... ne da me minula zelja za putovanjem, ... minula me zelja za odmorom.
Katice dusho, .... u jeku sezone, ... najmanje 50-ak stranih turista se uputilo ka Mostaru, a vagon, ... malo je reci da je prljav, devastiran, ... da smrdi na najusmrdjelije vojnicke carape, ... a, dusho, ... da samo znash kako one smrde, ... :cry:
Pa nema, .... ne postoji opravdanje za to. Neka je star, ali .... mora biti cist i mirisati.

Ovo sto se brzo stigne od Amsterdama do Pariza, naravno ... nije moja zasluga, ... nego zasluga vrijednih ljudi koji izgradjuju svoje drzave, ali ... taj maleni dio moje zasluge pokusaj tumaciti time sto sebi necu vise dozvoliti da putujem smrdljivim vozom za Ploce, jer ... imam izbor, .... bolje mirisljavim do Pariza, ... zar ne? :D
Znaš neke sam godine ljetovala na Kanarima u Marbelli u Kantabriji, na Azurnoj obali, pa nisam imala nikakve potrebe da dolazim na neki bosanski forum i pričam kako mi je lijepo i mirišljavo, a eto, bosancima nije. Jer, pored subjektivnih treba uzeti u obzir i objektivne okolnosti, pa se sjetiti kad je zadnja bomba pala na Nicu, a kad na Sarajevo. Toliko o tome...
A ovim:
pape wrote:Ali znash, ... bosanske koke, .... kak`e ba bosanske koke, ... to je nekad` bilo, .... ne daju one vise nikome iz ljubavi, ....
si, mislim uvrijedio sve žene koje ovdje žive. O tebi govori napisano, namanje o "kokama" iz BiH. Ja da sam napisala na primjer da su sve žene u dijaspori.... (da ne ponavljam ovu bljuvotinu) bi imala jedno 1000 replika od bijesnih sunarodnjaka koji žive "lijepo i mirišljavo".
I iznenađujuće mi je da nije reagirala niti jedna žena, bez obzira gdje živi, i bez obzira da li si ti koristio metaforu, jer iako je to, krajnje je neukusna u najmanju ruku.
Locked