DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#26 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by MedenoSrce »

Htjela sam biti muskarac (cak sam bila jedno vrijeme i vjerovala da jesam, mislim pored oca koji mi je kada se udarim govorio "nemoj plakati samo curice placu" nije ni cudno da sam bila zbunjena)dok mi nisu narasle sise od tada mi je bas gotiva sto sam zensko :)
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#27 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by partybrakerica »

tagomago wrote:
partybrakerica wrote:Naravno da je muskima bolje!
Imaju bolje predispozicije da uspiju u zivotu...mogu raditi vise poslova-i fizicke i intelektualne,nema krvarenja svaki mjesec,PMS-a,sto je jos gore :x ,manje imaju obaveza-njihovo je da zarade i obezbijede porodici sredstva materijalna a na zeni:da brine o djeci,kuci,muzu :P ,kuha,zaradjuje(takav je vakat),i povrh svega kad to sve obavi bude lijepa,sredjena i nasmijana kao na onim glupim reklamama.nema pravde na ovom svijetu! :twisted:
i oni sto hoce da budu zene su glupi ili loodi,il vide samo stvari koje zele da vide!
plus su zene nejake i nezasticene,uvijektrebaju zastitnika,uvijek se govori o nasilju nad zenama,mobbingu(to je sad moderno),a gdje su one jadnice treceg svijeta koje roditelji udaju sa 10 godina za pare,gdje su sve te zene koje pod sexualnim pritiskom napaljenaka kao-sef,kolega,komsija,..ili cak clan porodice i trpe,jer moraju... :run:

i ne razumijem te sto hoce da budu LJEPSI SPOL samo jer je lijep i ima dar da bude majka,a nemaju pojma kakav teret to sa sobom nosi. :shock:

a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.


sto se ja istresoh :mrgreen:
kad ti smatraš da oni mogu obavljati intelektualne poslove bolje od tebe, i fizičke i psihičke i kakve spominješ i da na njima nije kuća ni djeca ni obaveze porodične, te da im to daje bolje predispozicije za sve i da ti bi rado sve to, ženama poput tebe zakonski ti trebalo uvesti da stupaš u brak sa više njih i da svakom udovoljiti moraš u svakoj sferi mora podjednako,
ja ti želim jedno pet takvih da ih imaš, sve sa sa boljim predispozicijama od tebe i svakog bez pmsa, amen

nisam ja to tako rekla,al ocito si dosao isfrustriran,pa trazis da se raspravljas...mislila sam,mogu obavljati i fizicke pored intelektualnih,dok mi ne mozemo tako lahko sebi nacijepati drva,unijeti tonu uglja kad zatreba,kontas il trebam nacrtati?...oni sami sebi mogu skuhati,oprati i zaraditi,dok nama uvijek treba pomoc...zivjela sam nekad davno u kuci bez muske ruke,pa znam o cemu pricam,za svaku sitnicu mama je morala zvati nekoga da pomogne :roll:
User avatar
Chick Deluxe
Posts: 18
Joined: 15/10/2012 14:25

#28 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Chick Deluxe »

Voljela bih jedan dan u zivotu biti muskarac ali isto tako zeljal bih vidjeti kako se oni snalaze u ulozi žene :D A da pritom budu svjesni da su do jucer bili muskarci :D mislim da bi nas zene vise cijenili :D 3:)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#29 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by kojeime »

"dok mi ne mozemo tako lahko sebi nacijepati drva,unijeti tonu uglja kad zatreba,kontas il trebam nacrtati?...oni sami sebi mogu skuhati,oprati i zaraditi,dok nama uvijek treba pomoc...zivjela sam nekad davno u kuci bez muske ruke,pa znam o cemu pricam,za svaku sitnicu mama je morala zvati nekoga da pomogne :roll:"

Mozete. Da vidis zena koje mogu fantasticno dobro funkcionisati bez muskaraca jer sve mogu sebi uraditi, a nisu izgubile ni mrvu zenstvenosti. Ako ti ne zelis, ne znaci da ne mozes. A vjeruj mi, iako sam musko i mogu unijeti tonu uglja, radije cu platiti a neko to uradi za mene :)
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#30 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by partybrakerica »

Ajoj,znam i ja zene koje to rade,ali problem je sto su zene puno osjetljivije,ja cu to uraditi,ali cu preforsirati svoje tijelo,jer nisam predvidjena za te poslove.Mozda neka zena drugacije tjelesne gradje nego sto je moja, i moze bez problema,al mi smo zene krhka bica,uglavnom,malo nam treba da opteretimo kicmu,da imamo stomacnih problema zbog teskog nosanja i sl...helem nije ovo tema,necu da je kvarim :)
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#31 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by nasa »

partybrakerica wrote:Ajoj,znam i ja zene koje to rade,ali problem je sto su zene puno osjetljivije,ja cu to uraditi,ali cu preforsirati svoje tijelo,jer nisam predvidjena za te poslove.Mozda neka zena drugacije tjelesne gradje nego sto je moja, i moze bez problema,al mi smo zene krhka bica,uglavnom,malo nam treba da opteretimo kicmu,da imamo stomacnih problema zbog teskog nosanja i sl...helem nije ovo tema,necu da je kvarim :)
Mozda zene jesu slabije gradje od muskaraca ali imaju druge prednosti ,cak mislim da se u samackom zivotu mogu puno bolje snaci nego muskarci!
Ako zastupamo ravnopravnost medju spolovima onda treba i vjerovati u tu ravnopravnost koja ne mora znaciti da smo jednaki u svemu vec ravnopravno razliciti.
U skladu s tim,jednako je dobro biti zensko ili musko ;-)
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#32 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Aleluja »

Ne! 8-)
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#33 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by dusa_raskopuša »

Pa sad. Moji su mislili da cu da budem musko. Al' ne dade im se. :mrgreen:

Muskarcima je lakse u vecini stvari, tako da, ono ko ne bi da mu bude lakse. :mrgreen: Ali Bog dao sto je dao. Ali da nije lijepo biti zensko, jeste, izuzev par nekih stvari koje eto nosimo k'o teret. 8-)
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#34 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by dust in the wind »

da, voljela bih...i to ne samo iz razloga koji se ovdje navode, tipa lakse im je, ne poradjaju se... neka mi oproste cure.. :) ali voljela bih da sam musko jer mislim da im je zabavnije.opusteniji su... manje se zamaraju glupostima i vise zive za trenutak...definitivno bih voljela :)
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#35 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Platformas »

dust in the wind wrote:da, voljela bih...i to ne samo iz razloga koji se ovdje navode, tipa lakse im je, ne poradjaju se... neka mi oproste cure.. :) ali voljela bih da sam musko jer mislim da im je zabavnije.opusteniji su... manje se zamaraju glupostima i vise zive za trenutak...definitivno bih voljela :)
Kratko rečeno - normalniji smo :D
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#36 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Hodidid »

dust in the wind wrote:da, voljela bih...i to ne samo iz razloga koji se ovdje navode, tipa lakse im je, ne poradjaju se... neka mi oproste cure.. :) ali voljela bih da sam musko jer mislim da im je zabavnije.opusteniji su... manje se zamaraju glupostima i vise zive za trenutak...definitivno bih voljela :)
Mislis manje smo komplicirani. Ali moras priznati i da su muski bolji drugari! :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#37 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by respo »

MedenoSrce wrote:Htjela sam biti muskarac (cak sam bila jedno vrijeme i vjerovala da jesam, mislim pored oca koji mi je kada se udarim govorio "nemoj plakati samo curice placu" nije ni cudno da sam bila zbunjena)dok mi nisu narasle sise od tada mi je bas gotiva sto sam zensko :)
sta je gotivno imati sise? ne znam koja je velicina al pretpostavljam da nisi daska
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#38 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Velkoski »

veze s vezom wrote:nope :D volim sto sam zensko..ne bih se mijenjala ni za sta na svijetu
što ne igraš ba :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#39 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Velkoski »

pa online si tamo :twisted: :lol:
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#40 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by dr.Gonzo »

Ja mislm da su zene u principu zrelije i odgovornije od muskaraca (vjerovatno zato sto imaju sposobnosti da stvore novi zivot), ali im je u zivotu teze od kako zivimo u patrijarhalnim drustvima. Muskarci imaju puno vise kompleksa i nesigurnosti, i puno veci (samo)destruktivni potencijal.

Ali sve je to povezano, i tesko je odrediti sta je uzrok a sta posljedica, sta je bilo prije, kokoska ili jaje :)
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#41 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by vivace »

ja sam nekad vise volela da budem musko. sad mi je svejedno.
aidaohranovic
Posts: 9
Joined: 08/04/2013 12:10

#42 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by aidaohranovic »

Ja lično ne. Ali ima ih koje žele. Volim što sam žena. Dotjerana, našminkana. Kao muškarac nemam prilike za takvo što. Jedino ako sam ne daj bože nastrana. Žena je najljepša kada fizički izgleda kao žena, u duši velika romantičarka i sanjar. Kad je potrebno isto tako se postavlja vrlo snažno kao muškarac . Ruši sve pred sobom. Ide do svog cilja, svjesno uzdignute glave. Muškarci su dosta privrženi uz majke, i često traže oslonac kod žena. Sa ženama je drugačije. Imaju više samopouzdanja, hrabrije su, i spremnije na rizike. I kada im je teško neće klonuti. Uzdignute glave ustanu otresu prašinu , i sve ono što ne valja , i idu dalje.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#43 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Klitemnestraaa »

kojeime wrote:Zato brate ne ides u brak, nemas djecu i zivis svoj zivot. Ne ugadjas muskarcu, ne zivis sa njim ili zivis povremeno, neka sam sebi kuha i pere, nemas djecu pa nemas oko njih brigu. Ostaje ti da radis za sebe, i da se sa svojim muskarcem nalazis kada si raspolozena.

Medjutim, onda nastaje frka. Jeste da su djeca briga i posao, ali nisam nenormalna da nemama djecu, moram ih imati. Jeste da mi je lakse da ne ugadjam muskarcu ali hocu kada je mom da je samo moj a ako nije 100 vremena samnom onda moze biti sa drugom zenom. I tako dalje.

Hocu reci, drage moje, za sve sta vam se desava ste same krive. Pa i u tim zemljama u kojima djevojcice udaju sa 5 ili 10 godina za uskarce od 50 ili 60, sta mislite ko vaspitava svoju kcer da to tako treba biti? Majka, ne otac. U tim zemljama majke su te koje su kuci i usadjuju svojoj djeci i muskoj i zenskoj sisteme vrijednosti. Pa ako svoju djecu uce da im je muz i muskarac sunca koje ih obasjava i skoro pa Bog, umjesto da ih uce da se bore za sebe (ako treba i fizicki, mozda se djevojcica ne moze tuci sa svojim muzem, ali moze ga upucati iz pistolaj ili ubiti nozem na spavanju) za to su krive majke te djece, ne ocevi.
Koji je smisao života ako nemaš bračnog supružnika i u dobru i u zlu, a ni djece?
Razlika izmedju ovih teritorija gdje zene ako zele mogu da se izbore za sebe i onik krajeva gdje to nema sanse je ta sto su i u ovim krajevima zene prije 100, 200 godina izasle na ulice pa se tukle sa policijom (pokret sufrazetkinja), Agresivnije ili ne radile na tome da svojoj djeci i muskoj i zenskoj stvore svijest o tome da su zene ljudska bica nista manje vazna i sposobna od muskraca.

Na kraju, zasto bi muskarci mijenjali postavke svijeta. Dakle zena ide i zaradjuje, pa onda vodi brigu o djeci, pa onda se brine o svom muzu. Zasto bi ijedan muskarac to promijenio pa se uhvatio posla?

Hocu reci, narocito u tradicionalnim drustvima gdje su muskarci cijeli dan van kuce a zene su te koje ostaju kuci i uce djecu sistemu crijednosti, zene su krive za to sta im se desava. Sloboda dolazi borbom, pa ako treba i fizickom borbom.

Dakle, zene do vas je. Odrecite se braka i djece generaciju ili dvije, pa cete vidjeti kako ce vam biti super. A vec i danas postoje mjesta na kojima vam je dobro. Kazu da je u Svedskoj sistem vrijednosti takav da su na prvom mjestu djeca, na drugom zene, na trecem psi, i tek na cetvrtom muskarci kada se tice pravia. Pa, bujrum...
User avatar
D0G
Posts: 82
Joined: 28/04/2013 04:16

#44 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by D0G »

Volio bih na jedan dan imati ženski mozak da se odmorim il biti cijeli dan žemsko da se čitav ispipam i gledam sebe go ispred ogledala :lol:
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#45 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Šizika »

Ne bih iz razloga što bih se onda morala BOČITI sa ženama. Muškarci su praktičniji. Lakše je s njima izaći na kraj, tako da... neka me ovako.
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#46 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by astrid »

Evo ,pjesma se ubila za ovu temu :D
User avatar
Irene Adler
Posts: 158
Joined: 01/05/2012 20:08

#47 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Irene Adler »

Ne! Kategorički ne!
Ali-sa
Posts: 785
Joined: 22/06/2013 16:05

#48 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Ali-sa »

Ne, hvala Bogu pa me je dao kao žensko. Najgore mi je kad vidim da se žena nosi kao muškarac i da više nalikuje muškarcu nego ženi ili obratno, kada se muškarac nosi kao žena, ma fuj.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#49 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by dustaban »

Svaka diskusija tipa "bil' volio da si nesto drugo..." je imbecilna.
Nemirenje sa onim sto jesi... je uvod u neizljecivu traumu kojoj ne bi pomoglo ni to da postanes to sto zelis da budes!

Sta znaci kad zensko zavidi muskom i obratno? To je nesto slicno kao kad zavidis ptici sto ima krila, ignorisuci cinjenicu da ti imas ruke! I man'te se ovih generalizacija. Biti musko ili biti zensko ne znaci nista... ako nisi dobar muskarac ili dobra zena.
Ja, kao muskarac, ne bih nikako volio biti zensko, ne zato sto mi je zao chune, vec zato sto se ne bih odrekao ovakve zene!
:mrgreen:
User avatar
Gretta
Posts: 322
Joined: 08/12/2013 18:55

#50 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Gretta »

.
Last edited by Gretta on 02/01/2015 02:27, edited 1 time in total.
Post Reply