DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
sitninčine
Posts: 30
Joined: 26/05/2012 15:29

#1 DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by sitninčine »

Pošto sam muško, mogu samo reći da takvi postoje i ne bi volio biti u njihovoj koži...stanju..
Forumi su idealno mjesto za takve...Možeš biti i jedno i drugo i obmanjivati sve ljude, cijelo vrijeme....
i dovoditi ih u zabludu... takav/va je sretan/na što može da se oproba u suprotnom spolu...ustvari bolestan...


Image
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

Eddinne, gdje me naDŽe, :D
User avatar
zalutala
Posts: 36
Joined: 18/04/2012 20:51

#3 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by zalutala »

Nekad prije sam htjela biti muško,čak se na neki način ponašala kao muško .
Dok su se ostale curice igrale s lutkicama ,šminkale i učile praviti kolače ,ja se pentrala po drveću,
zgulila kožu ,bila gruba kad curice lako cmizdre,dokazivala onim dječacima da nisu hrabriji od mene.
Eh,a sad znam i ne trebaju dokazivanja više-sad znam da je dar biti žensko.
Osjetiti to svjetlo u sebi ,cijeniti i voljeti sebe kao žensko biće koje je spoznalo konačno sebe i svoju ulogu na svijetu ovom.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

Dobro sve ovo gore a gdjes' onda zalutala, :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Velkoski »

na forum :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#6 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

leet wrote:na forum :mrgreen:
k'o i ona anamo, :wink:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#7 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Velkoski »

:kravata:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#8 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

Jes' vidio, mi je džabe nasmijavamo anamo a ona ni LN da kaže, što ti je žensko, :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Velkoski »

sramota :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#10 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

i manjak kućnog odgoja, :x
User avatar
zalutala
Posts: 36
Joined: 18/04/2012 20:51

#11 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by zalutala »

fatamorgana wrote:Dobro sve ovo gore a gdjes' onda zalutala, :D
Ma dok sam sve to skontala ,more bit da sam haman malo skrenula,ups,hoću reć zautala :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#12 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

zalutala wrote:
fatamorgana wrote:Dobro sve ovo gore a gdjes' onda zalutala, :D
Ma dok sam sve to skontala ,more bit da sam haman malo skrenula,ups,hoću reć zautala :D
Dobro, opravdanje se uvažava, :wink:
User avatar
zalutala
Posts: 36
Joined: 18/04/2012 20:51

#13 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by zalutala »

:D Hoćeš reć ,kad se zaluta pola se oprašta :-)
Hvala lijepa,dobre si duše :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#14 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by fatamorgana »

zalutala wrote::D Hoćeš reć ,kad se zaluta pola se oprašta :-)
Hvala lijepa,dobre si duše :D
Ma šta pola .....sve, :D
User avatar
maumau
Posts: 33
Joined: 16/06/2012 19:02

#15 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by maumau »

Da, veoma bi voljela biti muškarčina.
Image
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#16 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by partybrakerica »

Naravno da je muskima bolje!
Imaju bolje predispozicije da uspiju u zivotu...mogu raditi vise poslova-i fizicke i intelektualne,nema krvarenja svaki mjesec,PMS-a,sto je jos gore :x ,manje imaju obaveza-njihovo je da zarade i obezbijede porodici sredstva materijalna a na zeni:da brine o djeci,kuci,muzu :P ,kuha,zaradjuje(takav je vakat),i povrh svega kad to sve obavi bude lijepa,sredjena i nasmijana kao na onim glupim reklamama.nema pravde na ovom svijetu! :twisted:
i oni sto hoce da budu zene su glupi ili loodi,il vide samo stvari koje zele da vide!
plus su zene nejake i nezasticene,uvijektrebaju zastitnika,uvijek se govori o nasilju nad zenama,mobbingu(to je sad moderno),a gdje su one jadnice treceg svijeta koje roditelji udaju sa 10 godina za pare,gdje su sve te zene koje pod sexualnim pritiskom napaljenaka kao-sef,kolega,komsija,..ili cak clan porodice i trpe,jer moraju... :run:

i ne razumijem te sto hoce da budu LJEPSI SPOL samo jer je lijep i ima dar da bude majka,a nemaju pojma kakav teret to sa sobom nosi. :shock:

a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.

sto se ja istresoh :mrgreen:
User avatar
Kladara
Posts: 459
Joined: 28/09/2012 11:19
Location: Majke Jevrosime 33

#17 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Kladara »



Pesma sve govori :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2884
Joined: 01/08/2011 18:45

#18 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by drugtito2011 »

partybrakerica wrote:Naravno da je muskima bolje!
Imaju bolje predispozicije da uspiju u zivotu...mogu raditi vise poslova-i fizicke i intelektualne,nema krvarenja svaki mjesec,PMS-a,sto je jos gore :x ,manje imaju obaveza-njihovo je da zarade i obezbijede porodici sredstva materijalna a na zeni:da brine o djeci,kuci,muzu :P ,kuha,zaradjuje(takav je vakat),i povrh svega kad to sve obavi bude lijepa,sredjena i nasmijana kao na onim glupim reklamama.nema pravde na ovom svijetu! :twisted:
i oni sto hoce da budu zene su glupi ili loodi,il vide samo stvari koje zele da vide!
plus su zene nejake i nezasticene,uvijektrebaju zastitnika,uvijek se govori o nasilju nad zenama,mobbingu(to je sad moderno),a gdje su one jadnice treceg svijeta koje roditelji udaju sa 10 godina za pare,gdje su sve te zene koje pod sexualnim pritiskom napaljenaka kao-sef,kolega,komsija,..ili cak clan porodice i trpe,jer moraju... :run:

i ne razumijem te sto hoce da budu LJEPSI SPOL samo jer je lijep i ima dar da bude majka,a nemaju pojma kakav teret to sa sobom nosi. :shock:

a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.

sto se ja istresoh :mrgreen:
Sad probaj zamisliti da si musko, a neko se navije i sve ovo sto si napisala isprica za 30 sekundi.
Vidis da nije lako biti musko :-D
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#19 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Mr.Penguin »

partybrakerica wrote: a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.
Jesi li imala dijete?
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#20 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by partybrakerica »

Mr.Penguin wrote:
partybrakerica wrote: a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.

nisam IMALA,nego imam!:)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#21 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Mr.Penguin »

partybrakerica wrote:
Mr.Penguin wrote:
partybrakerica wrote: a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.

nisam IMALA,nego imam!:)
Mislio na porod napisem dijete,

nego zato ženama pomažu hormoni koji se otpustaju tokom poroda, od hormona za kontrakciju do hormona za gužvanje čelika golim rukama. :D
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#22 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by partybrakerica »

nego zato ženama pomažu hormoni koji se otpustaju tokom poroda, od hormona za kontrakciju do hormona za gužvanje čelika golim rukama. :D[/quote]

Eh upravo,da nije tog zakona prirode(citaj Bozije davanje) ne bi to niko mogao izdrzati,i onaj hormon koji se otpusta nakon poroda da zene zaborave tu bol-isti se otpusta kod ljudi koji boluju od amnezije!znaci,razlog sto zene odluce da zele drugo dijete-ZABORAVE! :-D
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#23 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by Mr.Penguin »

partybrakerica wrote:nego zato ženama pomažu hormoni koji se otpustaju tokom poroda, od hormona za kontrakciju do hormona za gužvanje čelika golim rukama. :D
Eh upravo,da nije tog zakona prirode(citaj Bozije davanje) ne bi to niko mogao izdrzati,i onaj hormon koji se otpusta nakon poroda da zene zaborave tu bol-isti se otpusta kod ljudi koji boluju od amnezije!znaci,razlog sto zene odluce da zele drugo dijete-ZABORAVE! :-D[/quote]
Slazem se. :-D
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#24 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by tagomago »

partybrakerica wrote:Naravno da je muskima bolje!
Imaju bolje predispozicije da uspiju u zivotu...mogu raditi vise poslova-i fizicke i intelektualne,nema krvarenja svaki mjesec,PMS-a,sto je jos gore :x ,manje imaju obaveza-njihovo je da zarade i obezbijede porodici sredstva materijalna a na zeni:da brine o djeci,kuci,muzu :P ,kuha,zaradjuje(takav je vakat),i povrh svega kad to sve obavi bude lijepa,sredjena i nasmijana kao na onim glupim reklamama.nema pravde na ovom svijetu! :twisted:
i oni sto hoce da budu zene su glupi ili loodi,il vide samo stvari koje zele da vide!
plus su zene nejake i nezasticene,uvijektrebaju zastitnika,uvijek se govori o nasilju nad zenama,mobbingu(to je sad moderno),a gdje su one jadnice treceg svijeta koje roditelji udaju sa 10 godina za pare,gdje su sve te zene koje pod sexualnim pritiskom napaljenaka kao-sef,kolega,komsija,..ili cak clan porodice i trpe,jer moraju... :run:

i ne razumijem te sto hoce da budu LJEPSI SPOL samo jer je lijep i ima dar da bude majka,a nemaju pojma kakav teret to sa sobom nosi. :shock:

a da ne govorim o porodu.100% sam uvjerena da taj bol muski ne bi podnijeli.

sto se ja istresoh :mrgreen:
kad ti smatraš da oni mogu obavljati intelektualne poslove bolje od tebe, i fizičke i psihičke i kakve spominješ i da na njima nije kuća ni djeca ni obaveze porodične, te da im to daje bolje predispozicije za sve i da ti bi rado sve to, ženama poput tebe zakonski ti trebalo uvesti da stupaš u brak sa više njih i da svakom udovoljiti moraš u svakoj sferi mora podjednako,
ja ti želim jedno pet takvih da ih imaš, sve sa sa boljim predispozicijama od tebe i svakog bez pmsa, amen
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#25 Re: DA LI BI VOLJELA BITI MUŠKO? Ženska filozofija

Post by kojeime »

Zato brate ne ides u brak, nemas djecu i zivis svoj zivot. Ne ugadjas muskarcu, ne zivis sa njim ili zivis povremeno, neka sam sebi kuha i pere, nemas djecu pa nemas oko njih brigu. Ostaje ti da radis za sebe, i da se sa svojim muskarcem nalazis kada si raspolozena.

Medjutim, onda nastaje frka. Jeste da su djeca briga i posao, ali nisam nenormalna da nemama djecu, moram ih imati. Jeste da mi je lakse da ne ugadjam muskarcu ali hocu kada je mom da je samo moj a ako nije 100 vremena samnom onda moze biti sa drugom zenom. I tako dalje.

Hocu reci, drage moje, za sve sta vam se desava ste same krive. Pa i u tim zemljama u kojima djevojcice udaju sa 5 ili 10 godina za uskarce od 50 ili 60, sta mislite ko vaspitava svoju kcer da to tako treba biti? Majka, ne otac. U tim zemljama majke su te koje su kuci i usadjuju svojoj djeci i muskoj i zenskoj sisteme vrijednosti. Pa ako svoju djecu uce da im je muz i muskarac sunca koje ih obasjava i skoro pa Bog, umjesto da ih uce da se bore za sebe (ako treba i fizicki, mozda se djevojcica ne moze tuci sa svojim muzem, ali moze ga upucati iz pistolaj ili ubiti nozem na spavanju) za to su krive majke te djece, ne ocevi.

Razlika izmedju ovih teritorija gdje zene ako zele mogu da se izbore za sebe i onik krajeva gdje to nema sanse je ta sto su i u ovim krajevima zene prije 100, 200 godina izasle na ulice pa se tukle sa policijom (pokret sufrazetkinja), Agresivnije ili ne radile na tome da svojoj djeci i muskoj i zenskoj stvore svijest o tome da su zene ljudska bica nista manje vazna i sposobna od muskraca.

Na kraju, zasto bi muskarci mijenjali postavke svijeta. Dakle zena ide i zaradjuje, pa onda vodi brigu o djeci, pa onda se brine o svom muzu. Zasto bi ijedan muskarac to promijenio pa se uhvatio posla?

Hocu reci, narocito u tradicionalnim drustvima gdje su muskarci cijeli dan van kuce a zene su te koje ostaju kuci i uce djecu sistemu crijednosti, zene su krive za to sta im se desava. Sloboda dolazi borbom, pa ako treba i fizickom borbom.

Dakle, zene do vas je. Odrecite se braka i djece generaciju ili dvije, pa cete vidjeti kako ce vam biti super. A vec i danas postoje mjesta na kojima vam je dobro. Kazu da je u Svedskoj sistem vrijednosti takav da su na prvom mjestu djeca, na drugom zene, na trecem psi, i tek na cetvrtom muskarci kada se tice pravia. Pa, bujrum...
Post Reply