Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#76 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Paco »

Ne bi mi smetalo, ali dok me zdravlje služi trudio bih se da barem zaradjujem priblizno koliko i ona.

Neko je vec napisao, ako si u bracnoj zajednici onda je ionako sve zajednicko. S tim se slozis kad cika-maticaru (ili teta-maticarki :D) sirokog osmjeha, dobrovoljno i bez sufliranja :D kazes ono da pristajes i potpises na sve sto ti je prije par sekundi procitano (bracne duznosti,imovina, bla bla bla...). Ovo napisano se odnosi na supruznike. U nekoj vezi me ne bi interesovalo koliko ona zaradjuje, tako da ne bih znao da li je to vise ili manje nego sto ja zaradjujem. U tudje dzepove i novcanike ne zalazim.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#77 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:
Edin25 wrote:Pisem o situacijama iz prve ruke oko sebe.
Da, izgleda ok, nije bitno na pocetku --no, ubrzo dodje do razmirica- vidi ga 'udo se' cak i kod bogatih. :-)
nije mi jasno ovo "na pocetku", pa zar ta doticna nije znala da je taj uhljeb ili to ga dzabahljebaros?
vise krivim nju nego njega
Ne mora biti 'uhljeb' .
Manje vise , kao i svi zivoti u dvoje. Da je jednostavno i da se sva zna, ne bi bilo razilazenja, nesporazuma.....nekad je to bezlazena šala koje preokrene sve. :roll:[/quote]

jah, sala kako da ne.[/quote]

Edin--muskarci su jaki ali jako ranjivi.
Imala sam prijateljicu, ona arhitekta on srednja skola. :-) Nakon godinu dana su se razdvojili , razlog kako ona kaze njeno obrazovanje, samim tim i prihod.Mada , mogao je on sa srednjom imati veci prihod nego ona ,ali nije bio slucaj. Zabavljali su se par godina.
Ponovo su bili skupa- ne znam danas gdje su.
Ima bracnih parova, kada jedna strana osjeti da ima moc zbog toga ko je , onda iz nekih neobjasnjivih razloga ,pocne to ispoljavati jace i jace.[/quote]
Muškarci koji su ranjivi često ne znaju šta hoće i njih drmaju teški kompleksi.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#78 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

MarlboroGold wrote:Muškarci koji su ranjivi često ne znaju šta hoće i njih drmaju teški kompleksi.
Ranjivi muskarci su gej.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#79 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by TAFKAP »

hanuma mi zarađivala više neg ja, meni bilo pravo krivo pa joj ga iz inata složio, sad je kod kuće i čuva dijete.

'ta će ona više zarađivat od mene... ha ja










:mrgreen:
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#80 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by frosty »

TAFKAP wrote:hanuma mi zarađivala više neg ja, meni bilo pravo krivo pa joj ga iz inata složio, sad je kod kuće i čuva dijete.

'ta će ona više zarađivat od mene... ha ja









:mrgreen:
Svaka cast na taktici. Dobro si prosao, meni je jedan rekao "biraj, posao ili ja". :|
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#81 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by TAFKAP »

od takvih samo što dalje...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#82 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by HAVANA »

Jes jebo mater,sad kad razmislim i kod mene tako.Cak i kad je rodila ja ostajo s bebom,prao,presvlacio...A jes mi fino bilo. :D Onda se nafuro na ocinsku ulogu i satrah se ima skoro 20 godina.Sto me jeba. :shock:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#83 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Anestezija »

ne bi nek se zna ko je musko u kuci
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#84 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

frosty wrote: @... meni je jedan rekao "biraj, posao ili ja". :|
:shock:

To je zbilja tako primitivno ... svaka normalna osoba zeli da ima svoj posao.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#85 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by supercali »

Ja bih svoju gurao jos vise da zaradjuje
Ne naravno da je iskoristavam nego da vidi da je podupirem i da ne idem na to da ja moram imati vise i da ja nesto naredjujem
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#86 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

frosty wrote:
TAFKAP wrote:hanuma mi zarađivala više neg ja, meni bilo pravo krivo pa joj ga iz inata složio, sad je kod kuće i čuva dijete.

'ta će ona više zarađivat od mene... ha ja









:mrgreen:
Svaka cast na taktici. Dobro si prosao, meni je jedan rekao "biraj, posao ili ja". :|
Kreten. Nemam šta drugo da kažem.
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#87 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by frosty »

MarlboroGold wrote: Kreten. Nemam šta drugo da kažem.
Da, nazalost. Al na kraju krajeva mislim da problem nije bio u tome ko vise zaradjuje, nego njegova cista posesivnost.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#88 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

frosty wrote:
MarlboroGold wrote: Kreten. Nemam šta drugo da kažem.
Da, nazalost. Al na kraju krajeva mislim da problem nije bio u tome ko vise zaradjuje, nego njegova cista posesivnost.
Smiješni su mi takvi likovi. Očigledno ne zna u kojoj smo godini.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#89 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by superiska »

Da sam musko ovo mi, uopste, ne bi smetalo i nije mi jasno zasto to, nekim, muskarcima smeta. Ako ovdje ima takvih (da im smeta) voljela bih cuti zasto (iz prve ruke)? Pitam jer sam, djelomicno, i sama osjetila a nikad nisam dobila konkretan odgovor i objasnjenje.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#90 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

superiska wrote:Da sam musko ovo mi, uopste, ne bi smetalo i nije mi jasno zasto to, nekim, muskarcima smeta. Ako ovdje ima takvih (da im smeta) voljela bih cuti zasto (iz prve ruke)? Pitam jer sam, djelomicno, i sama osjetila a nikad nisam dobila konkretan odgovor i objasnjenje.
To proizilazi iz ovdašnjeg mentaliteta da muškarac mora biti glavni, stub porodice, da radi i zarađuje, a da žena sjedi kod kuće i da se brine o djeci, kuha i čisti kuću. E sad, ako se žena zaposli to djelimično udara na ego muškarca, ali ne toliko da mu je to odbojno. Ako žena krene više zarađivati, onda sam sebe ubija u pojam kako je beskoristan kao muškarac ako žena više zarađuje, a uz to je moguće da ga ismijava i okolina, društvo pa i eventualno porodica. Takvi muškarci većom zaradom žele da kontrolišu žene koliko mogu, jer se boje da će postati totalno neovisne i da ga za ništa više neće pitati.

U suštini je to glupost i zamaranje. To je samo nesigurnost u pitanju.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#91 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by superiska »

Pretpostavila sam da je patrijarhalnost u pitanju ali sam negdje zapela sa cinjenicom da je to samo i iskljucivo dobro za oboje i da je takoooo nebitno ko vise zaradjuje. Ocigledno da nije :cry:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#92 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

Šta da ti kažem. Za mene samo budalama i kompleksašima je to bitno. Puno zavisi od toga šta nose iz kuće. Ako je njima mati ta koja je samo sjedila kod kuće, čistila i brinula se o djeci, onda će takav stav vjerovatno i prenijeti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#93 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by moonca »

Takvi muškarci većom zaradom žele da kontrolišu žene koliko mogu, jer se boje da će postati totalno neovisne i da ga za ništa više neće pitati.
Ne bih se slozila da je namjera -kontrola. Misljenja sam da je zdravija atmosfera u kuci ako muskarac vise zaradjuje. :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#94 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
Takvi muškarci većom zaradom žele da kontrolišu žene koliko mogu, jer se boje da će postati totalno neovisne i da ga za ništa više neće pitati.
Ne bih se slozila da je namjera -kontrola. Misljenja sam da je zdravija atmosfera u kuci ako muskarac vise zaradjuje. :)
Zdravija situacija je ako su oboje tolerantni i razumiju se. I imaju priblizno iste plate I podjednako dijele kucne I obiteljske poslove da ni jedno ne misli da pridonosi vise ili manje.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#95 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by superiska »

moonca wrote:
Takvi muškarci većom zaradom žele da kontrolišu žene koliko mogu, jer se boje da će postati totalno neovisne i da ga za ništa više neće pitati.
Ne bih se slozila da je namjera -kontrola. Misljenja sam da je zdravija atmosfera u kuci ako muskarac vise zaradjuje. :)
Sta uraditi u tom slucaju? Reci nadredjenom: "smanjite mi platu, to smeta mom muskarcu" ili, mozda, dati otkaz pa traziti manje placen posao :lol:
Pa mislim :shock:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#96 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Paco »

A zasto da ne, superiska?
Mislim...sve za ljubav, mir i blagostanje. :novine: :stolica:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#97 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Optimist »

Ja sa svim dodacima imam platu kao ona, s tim da ja mnogo vise radim jer sam kod privatnika a ona na budzetu. Moju platu uvijek trosimo a ona svoje pare cuva... :sad:
Jer toboze, gdje ce zensko da placa racune...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#98 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by moonca »

superiska wrote:
moonca wrote:
Takvi muškarci većom zaradom žele da kontrolišu žene koliko mogu, jer se boje da će postati totalno neovisne i da ga za ništa više neće pitati.
Ne bih se slozila da je namjera -kontrola. Misljenja sam da je zdravija atmosfera u kuci ako muskarac vise zaradjuje. :)
Sta uraditi u tom slucaju? Reci nadredjenom: "smanjite mi platu, to smeta mom muskarcu" ili, mozda, dati otkaz pa traziti manje placen posao :lol:
Pa mislim :shock:
:lol:
Male su sanse da napredujes u danasnje vrijeme .
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#99 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

Optimist wrote:Ja sa svim dodacima imam platu kao ona, s tim da ja mnogo vise radim jer sam kod privatnika a ona na budzetu. Moju platu uvijek trosimo a ona svoje pare cuva... :sad:
Jer toboze, gdje ce zensko da placa racune...
:shock:

Sprema se da te napusti? Puni licni fond a tebe ostavlja na nuli?
Daj joj koliko izracunas za pola rezija i pola korpe i izdataka za dijete i tacka. Poslije mozes od svojih para da je izvedes, kupis poklon itd ...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#100 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MarlboroGold »

Optimist wrote:Ja sa svim dodacima imam platu kao ona, s tim da ja mnogo vise radim jer sam kod privatnika a ona na budzetu. Moju platu uvijek trosimo a ona svoje pare cuva... :sad:
Jer toboze, gdje ce zensko da placa racune...
Sve bi trebalo biti stvar dogovora... naglašavam trebalo...
Post Reply