Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#101 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by lijepa u dusi »

:shock: @moonca
Ili si trol tj. musko ili si rodjena devedesetih ali pretproslog stoljeca. Wtf?!
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#102 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by superiska »

Paco wrote:A zasto da ne, superiska?
Mislim...sve za ljubav, mir i blagostanje. :novine: :stolica:
Nemam ja nista cak ni protiv toga ali onda on treba zasuci rukave da nam obezbjedi normalan zivot. Sto pisem "normalan" - zato sto tu ne ubrajam nikakav luksuz.
Kod nas je tesko naci normalan posao i ako neko zaradjuje vise od onog drugog treba biti sretan sto je to tako jer, pobogu, zarada je zajednicka (ovdje govorim o parovima koji su u braku), jedan budzet, jedna hrpica :) Uvijek mi je bilo cudno kad parovi naprave selekciju pa recimo od njegove plate se placaju rezije, od njene, npr., hrana itd itd. Zar to nije zajednicko :shock: Ali odoh ja u drugom smjeru :lol:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#103 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Paco »

superiska wrote:
Paco wrote:A zasto da ne, superiska?
Mislim...sve za ljubav, mir i blagostanje. :novine: :stolica:
Nemam ja nista cak ni protiv toga ali onda on treba zasuci rukave da nam obezbjedi normalan zivot. Sto pisem "normalan" - zato sto tu ne ubrajam nikakav luksuz.
Kod nas je tesko naci normalan posao i ako neko zaradjuje vise od onog drugog treba biti sretan sto je to tako jer, pobogu, zarada je zajednicka (ovdje govorim o parovima koji su u braku), jedan budzet, jedna hrpica :) Uvijek mi je bilo cudno kad parovi naprave selekciju pa recimo od njegove plate se placaju rezije, od njene, npr., hrana itd itd. Zar to nije zajednicko :shock: Ali odoh ja u drugom smjeru :lol:
Jel' to ovo o cemu sam pisao? Nije valjda da smo se slozili oko necega? :zoka: :skoljka:
Paco wrote:Ne bi mi smetalo, ali dok me zdravlje služi trudio bih se da barem zaradjujem priblizno koliko i ona.

Neko je vec napisao, ako si u bracnoj zajednici onda je ionako sve zajednicko. S tim se slozis kad cika-maticaru (ili teta-maticarki :D) sirokog osmjeha, dobrovoljno i bez sufliranja :D kazes ono da pristajes i potpises na sve sto ti je prije par sekundi procitano (bracne duznosti,imovina, bla bla bla...). Ovo napisano se odnosi na supruznike. U nekoj vezi me ne bi interesovalo koliko ona zaradjuje, tako da ne bih znao da li je to vise ili manje nego sto ja zaradjujem. U tudje dzepove i novcanike ne zalazim.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#104 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by superiska »

:shock: ovaj post nisam vidjela ranije...
To je to Paco :thumbup: Bome, cuda se desavaju :lol:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#105 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by zoomba »

Pacu za nacelnika :D
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#106 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Paco »

zoomba wrote:Pacu za nacelnika :D
Ortopedije? :roll:
Imam osjecaj da si cest gost tamo. Treba ti štela? :mrgreen:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#107 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by zoomba »

Paco wrote:
zoomba wrote:Pacu za nacelnika :D
Ortopedije? :roll:
Imam osjecaj da si cest gost tamo. Treba ti štela? :mrgreen:
Trebal tebi , izgkeda nisi nikad nosao bolnicke papuce.. :D
Last edited by zoomba on 28/01/2018 21:31, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#108 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by moonca »

lijepa u dusi wrote::shock: @moonca
Ili si trol tj. musko ili si rodjena devedesetih ali pretproslog stoljeca. Wtf?!
:-D

Nisam trol tj musko.

Po svemu sudeci ne poznajes muskarce ili neces da ih upoznas ili nisi udata ili imas ..ili.... :-)

Ako pratis sve teme i citas kako muskarci komentarisu, sve ti se vec kaze. :)
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#109 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Paco »

zoomba wrote:
Paco wrote:
zoomba wrote:Pacu za nacelnika :D
Ortopedije? :roll:
Imam osjecaj da si cest gost tamo. Treba ti štela? :mrgreen:
Trebal tebi , izgkeda nisi nikad nosao bolnicke papuce.. :D
Jok eto, ti si. To mi je bila omiljena obuća u djetinjstvu :D

Nego, na temu. Bil' se ti zakačio za žeMsku koja zaradjuje vise od tebe? :gunjastajl:

I moram jos dodati - moonca, izdrzi. Tebe ovdje niko ne shvata, očigledno. Ne znaju oni šta je apstraktna umjetnost :skoljka: :D
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#110 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by zoomba »

Sto bi mi smetalo , svakako sam neovisan.. :D
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#111 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by lijepa u dusi »

moonca wrote:
lijepa u dusi wrote::shock: @moonca
Ili si trol tj. musko ili si rodjena devedesetih ali pretproslog stoljeca. Wtf?!
:-D

Nisam trol tj musko.

Po svemu sudeci ne poznajes muskarce ili neces da ih upoznas ili nisi udata ili imas ..ili.... :-)

Ako pratis sve teme i citas kako muskarci komentarisu, sve ti se vec kaze. :)
Udata sam, ali ne za neandertalca. Trenutno moj muz zaradjuje vise, ali oboje jedva cekamo da zavrsim fakultet i da se zaposlim, po mogucnosti u struci, iako bi to znacilo otprilike duplo vecu platu.
Ali, valjda je jedan budzet, jedan cilj u koji oboje upiremo i nema moje-tvoje...
Ali sta ja znam, ja sam balavica.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#112 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by moonca »

lijepa u dusi wrote:
moonca wrote:
lijepa u dusi wrote::shock: @moonca
Ili si trol tj. musko ili si rodjena devedesetih ali pretproslog stoljeca. Wtf?!
:-D

Nisam trol tj musko.

Po svemu sudeci ne poznajes muskarce ili neces da ih upoznas ili nisi udata ili imas ..ili.... :-)

Ako pratis sve teme i citas kako muskarci komentarisu, sve ti se vec kaze. :)
Udata sam, ali ne za neandertalca. Trenutno moj muz zaradjuje vise, ali oboje jedva cekamo da zavrsim fakultet i da se zaposlim, po mogucnosti u struci, iako bi to znacilo otprilike duplo vecu platu.
Ali, valjda je jedan budzet, jedan cilj u koji oboje upiremo i nema moje-tvoje...
Ali sta ja znam, ja sam balavica.
:-D
Nisi balavica.
Ti opisujes drugu situaciju.
Sretno sa faxom i skorim zaposljenjem. :)
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#113 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by duminjo »

Ne
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#114 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

duminjo wrote:Ne
:shock:
... ne moze samo tako, moras to obrazlagati na par stranica i koji put se posvadjati sa nekim braneci svoje misljenje. :twisted:
aspirin plus
Posts: 3048
Joined: 23/12/2017 09:46
Location: in der Apotheke

#115 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by aspirin plus »

Ne bi mi smetalo... ne znam da li bi njoj, ali to vec nije tema :mrgreen:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#116 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Euridika »

moonca wrote:
lijepa u dusi wrote::shock: @moonca
Ili si trol tj. musko ili si rodjena devedesetih ali pretproslog stoljeca. Wtf?!
:-D

Nisam trol tj musko.

Po svemu sudeci ne poznajes muskarce ili neces da ih upoznas ili nisi udata ili imas ..ili.... :-)

Ako pratis sve teme i citas kako muskarci komentarisu, sve ti se vec kaze. :)
Ako pratiš ovu temu i muške komentare, zaključila bi baš suprotno od onog što ti kažeš - a to je da većini to ne smeta (da im žena zarađuje više od njih). Što je generalno iznenađenje, i ja bih prije navikla na to da im smeta. Mada, ako ćemo iskreno, ne vjerujem da ikome smeta dinar više u kasu, smeta im ako će im neko nabijati na nos taj dinar više. I to smeta i ženama, ne samo muškarcima. Nisam jednom od muškaraca čula prigovore na to koliko zarađuju i doprinose u kuću, a da se žene samo šetkaju na poslu i dobivaju ono malo plate na ljepotu (neki odu i dalje u komentarima). Ili još gore ako je žena domaćica, tad joj prigovara da ne radi ništa, izležava se u kući po čitav dan, a on crnči za svaki cent. S druge strane, ako oni imaju niža primanja, možda im to utiče na samopouzdanje, možda se ne osjećaju dovoljno vrijednima. I tu žena treba da odigra pravu ulogu i da objasni suprugu da u današnje vrijeme visina primanja nije uvijek (ili nikako) mjerilo nečijeg truda i zalaganja, već drugih, vanjskih faktora. Znam prepametnih i izuzetno vrijednih ljudi koji spletom okolnosti nemaju visoka primanja, ali da se ljudi svojski trude - trude se. I taj trud i napor je za svaku pohvalu. :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#117 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Logovan »

Ne.
Što bi smetalo? :-) :lol:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#118 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by TAFKAP »

Scena:

Izađete na kafu, piće, večeru ili slično... Nakon lijepog provoda dođe da naplati neka slatka konobarica, koja se u nadi da će dobiti veći bakšiš (ili iz nekog drugog, vama nepoznatog i nerazumivog, razloga) smješka malo više nego normalno.

Ti kreneš da izvadiš novčanik, kad te hanuma uhvati za ruku i kaže: "Neka dragi, ja ću..."

:mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#119 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Ramzess Veliki »

TAFKAP wrote:Scena:

Izađete na kafu, piće, večeru ili slično... Nakon lijepog provoda dođe da naplati neka slatka konobarica, koja se u nadi da će dobiti veći bakšiš (ili iz nekog drugog, vama nepoznatog i nerazumivog, razloga) smješka malo više nego normalno.

Ti kreneš da izvadiš novčanik, kad te hanuma uhvati za ruku i kaže: "Neka dragi, ja ću..."

:mrgreen:
Scena druga:
Gledate cijene polovnih Harley Davidsona na mobile.de I onanisete na detaljne slike, kad ono dolazi zenica i kaze - Dragi, ne moras vise drkat' na slike, vazda umrljas ekran ... upravo je stigao Harley Davidson Elektraglide koji sam kupila nov za tebe, u garazi je, mozes se koristit njime. :D
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#120 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by duminjo »

Ramzess Veliki wrote:
duminjo wrote:Ne
:shock:
... ne moze samo tako, moras to obrazlagati na par stranica i koji put se posvadjati sa nekim braneci svoje misljenje. :twisted:
Jedva ja i ovo :lol: :lol:
Jedino bi mi smetalo ako bi bas toliko zaradjivala pa da kupi crnca kakvog da nam puse.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#121 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by anchor85 »

Ramzess Veliki wrote:
Optimist wrote:Ja sa svim dodacima imam platu kao ona, s tim da ja mnogo vise radim jer sam kod privatnika a ona na budzetu. Moju platu uvijek trosimo a ona svoje pare cuva... :sad:
Jer toboze, gdje ce zensko da placa racune...
:shock:

Sprema se da te napusti? Puni licni fond a tebe ostavlja na nuli?
Daj joj koliko izracunas za pola rezija i pola korpe i izdataka za dijete i tacka. Poslije mozes od svojih para da je izvedes, kupis poklon itd ...
Sve kako je Ramo rekao. Gdje ćeš trošiti sve svoje. Šta kad/ako tebi pred kraj mjeseca zafali?
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#122 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by zoomba »

Zene vise gledaju na te stvari od muski , muskima je jedino bitno da mu je dobro sa njom , pa nece ni zaliti za parama..
Mirzolini
Posts: 13
Joined: 08/04/2013 14:39

#123 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Mirzolini »

E, onda ozeni se, pa ces da vidis kako -jarac dere Musu. :lol: :-)[/quote]
kako znas da nisam?[/quote]
Iz tvog odgovora nista ne mogu zakljuciti.

Znajuci nekoliko parova gdje je supruga imala, doprinosila vise od muza - nije izgledala zdrava situacija. Zene ne mogu kontrolisati svoje ponasanje kada su dominantnije u vezi.[/quote]

Ne bih se složio sa tobom... sve je stvar individue, ne možes tvrditi iz ličnog iskustva jer ja znam upravo suprotnih slučajeva...
User avatar
Batal
Posts: 137
Joined: 22/11/2012 19:14
Contact:

#125 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Batal »

Meni lično ne bi smetalo,daj bože da nađem takvu :) pa da uživamo onih par dana dok mi ne dosadi da me gazi ko zadnju budalu,a možda bi mi se i svidjela ta uloga da perem,kuvam,ližem,ko zna????
Post Reply