Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#1 Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by Aorta »

Cao. Zanima me je li normalna pojava kad se muskarac osjeca manje muzevnim ako njegova djevojka (ili supruga) zaradjuje vise? Ako jeste, zasto je to tako? To meni podvlaci samo jedno, tj. nesigurnost i, iskreno, gloopost, ali mozda nisam u pravu. Sta vi mislite?
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2

Post by shadow »

ja mislim da je najbolje da jedino ona i zaradjuje...a ja da lezim :D ..tada se nekako osjecam najmuzevniji :-D
harisl
Posts: 493
Joined: 25/10/2002 00:00

#3

Post by harisl »

Sugar Mama.....
Sto vise zaradi - to bolje. Ja cu uvijek imati vecu glavu pa cemo me zvati glava kuce :D
harisl
Posts: 493
Joined: 25/10/2002 00:00

#4

Post by harisl »

Sada ozbiljno... Moja zena zaradjuje vise od mene... Puuuno vise. To je vezano za zanimanje (ili zvanje - njeno je trenutno aktuelnije). U dugovima smo preko glave, tako da mi stvarno ne smeta, a poslije cemo vidjeti. Muskarac je obicno stariji, prije pocne da radi (ovo je obrnuto u mom slucaju), tako da se ocekuje da dogura dalje od zene.... Povrh toga, muskarci su tradicionalno vise placeni, tako da, kada se sve sabere - od njih se vise ocekuje. Mozda je sa te strane i opravdano koristiti platu kao nekakvo mjerilo pameti, dovitljivosti (i jos nekih pozitivnih osobina koje mi trenutno nemogu naumpasti). Normalno, u mom slucaju ovo ne vazi

:D
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#5

Post by Any »

Trenutno soliram a da je tu djevojka/zena koja zaradjuje vise od mene nebi mi predsatvljalo nikakav problem i stvarno ne kontam te osobo kojim bi smetalo :?
Valjda sto inace po prirodi nisam ljubomorna/zavidna osoba to mi nebi predstavljalo problem i nebi se osjecao manje korisnim nego sto je doticna osoba :)
Ako se malo bolje razmisli ko god od nas dvoje da zaradjuje vise opet ide na jednu kamaru :D

ps.igrom slucaja gdje radim i kolika je mjesecna cifra mozda bi je BINGO :D cupnulo da zaradi vise :oops:
harisl
Posts: 493
Joined: 25/10/2002 00:00

#6

Post by harisl »

Zavisi to dosta i od osobe - ako te zena zahebava zbog plate, batali onda.... U svakom nasem muskarcu ima pomalo Homo-Balcanicusa :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#7

Post by Shoshana »

E, zato sam ja udata za Homo-Canadiensis-a i nimalo mu ne smeta sto ja zaradjujem vise :D

Nije lud da mu smeta "visak para" u kuci :shock:
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#8

Post by Šandor »

Shoshana wrote:E, zato sam ja udata za Homo-Canadiensis-a
Čekaj, zar nije Homo Quebecus Separatikus? :lol: :D

Ako jest vala i nije drukčiji od nas! :-)
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#9

Post by Shoshana »

:lol: :lol:

Dobra ti je ova :D Odo' da mu prodam :lol: :lol:

Ma, sta dobra, odlicna :lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#10

Post by Aorta »

Znaci, jednom zrelom i pouzdanom muskarcu to ne treba smetati. Hvala za validaciju. :oops:
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#11

Post by Shoshana »

Ja zaista ne vidim nikakvu relevantnost izmedju velicine plata i veze izmedju muskarca i zene (osim, naravno zalosne cinjenice da su oni vise placeni za iste poslove :x ).

Ti jadnici vjerovatno misle da su se njihove zene udale za njih za pare, pa im sad nekako smeta sto ne zive "up to it" ... Takav tip ne zasluzuje svoju zenu, a ako cemo pravo, ni ona njega :x
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#12

Post by Vozdra_123 »

nema razloga da mu smeta! :-)

da je meni naci jednu takvu :D
ja trazih neku zubaricu ili doktoricu na jednoj temi pa se niko ne javi :D

na kraju svega ako cete biti partneri/bracni drugovi
sve te pare su zajednicke ;)
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#13

Post by taxi_driver »

ako njoj ne smeta zasto bih meni?mada ,bi pitanje moglo biti da li zenama smeta sto imaju vecu platu od momka ili muza?da li se onda osjecaju superiornije?
licno meni kao muskarcu ne bi smetalo,cak sta vise.e sad da li bi njoj to ne znam.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#14

Post by kekec »

Nije problem u "ko vise zaradjuje".
Problem nastaje kada se skonta
ko vise TROSI. :)
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#15

Post by Santos »

E moj haveru reci fala bogu pa radi a to sto jos vise zaradjuje pa ti nisi svjestan.Zamisli da sam radis zena nema primanja nesto bi kupila mora da pita mogu li ovo ili ono kupit.Najsretnija je zena koja radi i ima para da ne ovisi o drugom.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#16

Post by mala-i »

mene samo zanima kako veličina ženine plate utiče na partnerovu muževnost??? :?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17

Post by Michun »

mala-i wrote:mene samo zanima kako veličina ženine plate utiče na partnerovu muževnost??? :?
I mene :? Moras biti imbecil da bi ti smetalo ako zena ima vecu platu od tvoje!
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#18

Post by debela »

mala-i wrote:mene samo zanima kako veličina ženine plate utiče na partnerovu muževnost??? :?
pa evo, kako rece haris :roll:
harisl wrote:Povrh toga, muskarci su tradicionalno vise placeni, tako da, kada se sve sabere - od njih se vise ocekuje. Mozda je sa te strane i opravdano koristiti platu kao nekakvo mjerilo pameti, dovitljivosti (i jos nekih pozitivnih osobina koje mi trenutno nemogu naumpasti)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19

Post by Michun »

debela wrote:
mala-i wrote:mene samo zanima kako veličina ženine plate utiče na partnerovu muževnost??? :?
pa evo, kako rece haris :roll:
harisl wrote:Povrh toga, muskarci su tradicionalno vise placeni, tako da, kada se sve sabere - od njih se vise ocekuje. Mozda je sa te strane i opravdano koristiti platu kao nekakvo mjerilo pameti, dovitljivosti (i jos nekih pozitivnih osobina koje mi trenutno nemogu naumpasti)
Moram baciti komentar na
muskarci su tradicionalno vise placeni, tako da, kada se sve sabere - od njih se vise ocekuje
Vise moze biti da su placeni ali da se od njih ocekuje vise :? Nije tako, ali brate nikako. Od muskih se ocekuje (kako neki tvrde a ni s tim se ne slazem) da zaradjuju vise, a od zena se ocekuje da budu biznis zene, majke, domacice (da vuku cekere s pijace), da vole njegovu mamu itd. You name it...
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#20

Post by forUMASH »

Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?
....ne....odmah bih joj uveo PDV u svrhu izjednacenja prihoda..... :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#21

Post by Vozdra_123 »

forUMASH wrote:
Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?
....ne....odmah bih joj uveo PDV u svrhu izjednacenja prihoda..... :D
:lol: :lol:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#22 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by MOSALJOZE »

:hm:
:sabur:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#23 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by ovo_mi_je_nick »

Ma gdje to muškarac zarađuje više od žene a rade na istom mjestu. Možda u supermarketu jer muškarac uvijek nosa pakete, skače, lomi leđa a žena se šeta između polica i mazi minđu. Normalno da je manje plaćena.

Gdje to u pravilniku firme ima da je poseban koeficient za kitare a drugi koeficient za minđe.

Pogledajte malo po gradu, svaki butik, svaka pošta, banka, mjenjačnica, knjižara, škola i općina ima 90 % radnica žena.

Ma hajte molim vas.

Nije problem kad žena zarađuje više od muškarca, zavisi od nivoa škole i firme. Problem je što ona tada ima kitu u kući u sve određuje šta i koliko će se kupiti (nakon što ona pola plate spizdi na sebe - tako i treba).
Eh sad ko može to trpiti nije problem, a ko ne može onda je problem.

Najbolje je kad imaju identična sredstva i kredit 1/2 na 20 godina.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#24 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by sheilak »

mindja you say?

jel to nesto kao naušnica? :D
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#25 Re: Da li bi vam smetalo da vasa cura/supruga zaradjuje vise?

Post by BajramBarecula »

cak bi mi i odgovaralo... dabome
Post Reply