Da li bh. policija treba više udarati?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#876 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by moonca »

Black swan wrote:
moonca wrote:Samo kolektivno kaznjavti, pa se nece desiti da stanar sa 1,2....4, sprata nije briga sto komsiji na zadnjem curi krov. :-)
općenito je OK da svi trpe cijenu renoviranja krova i prvi i zadnji

DA SU SVI STANOVI ISTE CIJENE U ULAZU

ali pošto je posljednji stan jeftiniji obično razliku cijene treba privatno uložiti u krov i ne čekati ništa od države tojest javnih poduzeća ili firmi koje se time bave
:shock:
Ovo me zbilja sokira.

Po cemu ti mislis da je posljednji jeftiniji, i ako jeste to nema veze sa odrzavanjem zgrade/odjekta.
Jel' stanar na posljednjem treba da placa manji iznos za odrzavanje ili mozda veci , jer koristi stepenice , lift itd. u odnosu na stanara koji zivi na 1 spr., to spada u zajednicko odzavanje.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#877 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by uglavnomja »

zadnji sprat je najbolji, niko ti ne hoda po glavi :-D
i obicno su skuplji od od onih donjih
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#878 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by moonca »

I ja bih radije zadnji, ali ima mana koje svi znamo. Ako nema lifta ili ako vlasnik ima problema sa hodanjem uz stepenice-povreda koljena ili kukova a ne moze da proda ili ne moze da kupi stan sa istom vrijednoscu na nizem spratu -onda i izlazak vani je pakao. :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#879 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by triconja »

moonca wrote:I ja bih radije zadnji, ali ima mana koje svi znamo. Ako nema lifta ili ako vlasnik ima problema sa hodanjem uz stepenice-povreda koljena ili kukova a ne moze da proda ili ne moze da kupi stan sa istom vrijednoscu na nizem spratu -onda i izlazak vani je pakao. :-)
Pa jednostavnije je kad omatoris uplatit u kakav staracki dom i zdravo djaci. Ali ne, to mora patit i sebe i ostale oko sebe :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#880 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

Negdje na pola karijere kad ti dopizde svi, skontaš gdje ima kakve lijepe prirode za kupiti, a da nije dalje od pola sata-sat od tvog mjesta prebivalista.
Pa laganini, projekat, dozvola, priključci, napraviš nekih 40 kvadrata kakve kućice.
Kad dođe peMzija, em ti je jeftinije, em ti je zdravije tu zivit, em mozes rentat stan da ti penzija ne bude muka.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#881 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Nastasia »

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#882 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by triconja »

Nastasia wrote:
Primjer ti je alal ti plajvaz.

Pa bolje da nema policije nikako nego da je to policija upravljana sistemom da sistematski unistava i gusi svaku opoziciju vladajuce ideje. I naravno da vamo neku silu prosipa u smislu cuva vas veliki brat i tako to :D
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#883 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Vector_dum »

Jel iko zna dokle se doslo sa ovim slucajem i jel policajac dobio otkaz? vec se danima nista ne pise o ovome
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#884 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

A ti bi bas volio da dobije otkaz pa si nestrpljiv?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#885 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Jimmy McNulty »

Dobit će suspenziju par sedmica i 10% manje na plati iduće po godine i doviđentos. Kakav crni otkaz, šta vam je :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#886 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by moonca »

Vector_dum wrote:Jel iko zna dokle se doslo sa ovim slucajem i jel policajac dobio otkaz? vec se danima nista ne pise o
ovome
Zalio se komsijama da je zrtva laznih vijeti. No, drago mu da je glavni 'baja' na raznim cijenjenim portalima. Kao i da ima dosta obozavalaca, i to vecinom 'slabijeg' pola :-)

:wink:
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#887 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Truba »

uglavnomja wrote:zadnji sprat je najbolji, niko ti ne hoda po glavi :-D
i obicno su skuplji od od onih donjih
onda ništa ako prokišnjava
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#888 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by uglavnomja »

Black swan wrote:
uglavnomja wrote:zadnji sprat je najbolji, niko ti ne hoda po glavi :-D
i obicno su skuplji od od onih donjih
onda ništa ako prokišnjava
pricamo o normalnim i ispravnim kucama :-)
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#889 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Truba »

onda ništa ako je normalna situacija

ja znam da niko neće na 17. kat i završena priča
okolo mene niko i ne živi na posljednjem a da je to SAM IZABRAO kupovinom

kolega kupio stan na predzadnjem

a 2 komšije o svom trošku po 1800 i 500 uložili u krov prošle i ove godine

vlaga prokišnjavanje i tome slično
ja sam predzadnji :D
pa se voda slijeva niz zidove kad je jako otopljenje snijega kapa s plafona voda onomad s -20 na +8 kad je bila tmp
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#890 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by black »

jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#891 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by jefff »

drug_profi wrote:A ti bi bas volio da dobije otkaz pa si nestrpljiv?
Sta me boli kurac za njegov otkaz?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#892 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Jimmy McNulty »

Don't touch me fool ... pljas :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#893 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by triconja »

Jimmy McNulty wrote:Don't touch me fool ... pljas :D
Kod njiha je to fool ko kod nas kad neko stalno vice jaro i tako to :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#894 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Jimmy McNulty »

Mislim da ne.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#895 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Vector_dum »

Zna li iko kako je zavrsio ovaj slucaj?
Je li policajac dobio otkaz?
Proslo je skoro mjesec dana..

Svi su se usutili i zataskavaju...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#896 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by high_volume »

Jimmy McNulty wrote:...Šta vi mislite o svemu, treba li policija da se ovako ponaša, treba li uopšte da tuku, da imaju veće ovlasti,.
Ovo pitanje može se porediti sa pitanjima: Smiju li porezni inspektori tući direktore firmi i fizička lica koja nisu uplatila porez, ili - smiju li komunalni inspektori tući vozače koji parkiraju automobile na zelenoj površini... Smije li granični policajac tući putnika koji nema pasoš, smije li carinik tući putnika koji je pokušao nelegalno uvesti neke proizvode. Smije li pješak tući vozača automobila koji ga poprska prolaskom kroz uličnu lokvu vode, smije li putnik tući mašinovođu zbog kašnjenja voza... Pitanja sve gluplja i sve više nelogična.

Zašto bi policajac imao pravo da nekog tuče zbog prekršaja ili druge odgovornosti, ko mu je dao takvo pravo?

Ne, policija NE SMIJE tući ljude ni u kojem slučaju. Niko ljudima, a ni životinjama, ne smije nanositi fizičku bol zbog njihovih grešaka, pa i iz bilo kojih drugih razloga. Iz hira posebno ne.

Red i društvene norme uspostavljaju se i održavaju pravnim normama, i djelotvornim pravosuđem. A u nas je pravosudni sistem narušen involviranjem političkih uticaja na pojedince u svim nivoima pravosuđa. Sudove u BiH i tužilaštva treba ponovo dobro pročistiti, rastjerati korumpirane i politikom uticajne sudije i tužioce i samo na taj način moguća je vladavina prava.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#897 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by holowey »

tuci? ma nisu to batine, nego vaspitna da se dohaviza :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#898 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by hAZNADAR »

Nema koristi od strozije policije danas. Zato sto ne dozivljavamo isto ovu drzavu i vlast kao prijasnje.

Prijasnje vlasti kroz historiju nisu bile bas domace, imali smo uvijek taj podanicki mentalitet i ako nisi bio poslusan - imao si bar strah od odmazde ako se previse kurcis. Milicajac ili zandar je prije bio samo organ kojeg nisi dozivljavao licno.

Danas i vlast i policiju dozivljavas licno i kao dio tvoje raje koja se previse sili i niti ces im biti poslusan niti ces se prepasti pendreka.
Imamo to nepovjerenje prema svojima, zavist, omalovazavanje,..... pa i policajcu ces prije reci sta ti glumis negoli da imas respekta prema njemu.

Vise batina danas od napokon po prvi put svoje policije - samo moze imati negativan efekat. Ili ce se skupiti raja da ih prebija, gadja kamenjem i vrati batine - ili ces pokazivati modrice kamerama i sloziti tragicni izraz lica u nadi da dobijes podrsku.

Ono sto treba da se promijeni je odnos prema drzavi drustvu, vlasti, narodu,... gdje postujes autoritet cak i nekoga iz tvoje mahale bilo da je u vlasti ili policiji.
Post Reply