Da li bh. policija treba više udarati?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#801 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Hakiz »

Alit, uprav to je uređen sistem. Revizor me zatekne bez karte, neću da platim kaznu, neću da mu dam ličnu, on zove policiju. Tako to i treba da se radi. Ja krenem sa stanice, on me uhvati za ruku da me zaustavi, onda je to napad. Opkole me, i to je napad. Nije to topla voda, drug mi je bio u metrou, nije htio da plati kaznu, na sljedećoj stanici su ušli policajci i odveli ga. Nije ga revizor hapsio, zadržavao na stanici itd. Zna se ko u uređenom sistemu ima pravo da zadržava osobe i hapsi. Zadržavanje osobe od strane neovlaštene osobe je protiv zakona, maltene otmica.

To što u Kantonu nisu u stanju da naprave sistem po kojem revizor kada naiđe na putnika koji odbija saradnju zove policiju koja tog putnika sačeka na sljedećoj stanici, to nije razlog da revizor koji nema ovlaštenja da zadržava i hapsi to radi.

Slično je kada ja i slični meni koji imamo mjesečnu kartu (koliko god je GRAS sranje, ako ga koristim red je da ga platim) čekamo u tramvaju jer je revizor rekao vozaču da ne vozi zbog putnika bez karte. I time nam ugrožava egzistenciju jer možemo izgubiti posao zbog kašnjenja, zdravlje jer idemo kod ljekara itd. Kretene to ne interesuje. A kada napravim frku onda revizor kaže što ne galamim na putnika bez karte. Pa neću ja raditi tvoj posao, mene koji sam platio kartu vozi kako treba, a kako da riješiš putnika bez karte a da meni ne ugrožavaš uslugu koju sam platio, to je tvoj problem da skontaš.

GRAS koji pravi problem putnicima sa kartom zbog onih bez karte, policija koja koristi fizičku silu jer može ne jer je ugrožena, sve je to ista priča. Kako je pravljenje sistema skup i težak posao, pustiće se kršenje zakona od strane službenih lica. Linija manjeg otpora i oportunizam.

I zato i živimo ovako kako živimo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#802 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by moonca »

To što u Kantonu nisu u stanju da naprave sistem po kojem revizor kada naiđe na putnika koji odbija saradnju zove policiju koja tog putnika sačeka na sljedećoj stanici, to nije razlog da revizor koji nema ovlaštenja da zadržava i hapsi to radi.
Koji sistem bi po tebi radio?

Na pocetku si objasnio i tacno, revizor ne smije da te dotakne a pogotovo ne da te fizicki zaustavi dok ne dodje policija.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#803 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by uglavnomja »

Hakiz wrote:Alit, uprav to je uređen sistem. Revizor me zatekne bez karte, neću da platim kaznu, neću da mu dam ličnu, on zove policiju. Tako to i treba da se radi. Ja krenem sa stanice, on me uhvati za ruku da me zaustavi, onda je to napad. Opkole me, i to je napad. Nije to topla voda, drug mi je bio u metrou, nije htio da plati kaznu, na sljedećoj stanici su ušli policajci i odveli ga. Nije ga revizor hapsio, zadržavao na stanici itd. Zna se ko u uređenom sistemu ima pravo da zadržava osobe i hapsi. Zadržavanje osobe od strane neovlaštene osobe je protiv zakona, maltene otmica.

To što u Kantonu nisu u stanju da naprave sistem po kojem revizor kada naiđe na putnika koji odbija saradnju zove policiju koja tog putnika sačeka na sljedećoj stanici, to nije razlog da revizor koji nema ovlaštenja da zadržava i hapsi to radi.

Slično je kada ja i slični meni koji imamo mjesečnu kartu (koliko god je GRAS sranje, ako ga koristim red je da ga platim) čekamo u tramvaju jer je revizor rekao vozaču da ne vozi zbog putnika bez karte. I time nam ugrožava egzistenciju jer možemo izgubiti posao zbog kašnjenja, zdravlje jer idemo kod ljekara itd. Kretene to ne interesuje. A kada napravim frku onda revizor kaže što ne galamim na putnika bez karte. Pa neću ja raditi tvoj posao, mene koji sam platio kartu vozi kako treba, a kako da riješiš putnika bez karte a da meni ne ugrožavaš uslugu koju sam platio, to je tvoj problem da skontaš.

GRAS koji pravi problem putnicima sa kartom zbog onih bez karte, policija koja koristi fizičku silu jer može ne jer je ugrožena, sve je to ista priča. Kako je pravljenje sistema skup i težak posao, pustiće se kršenje zakona od strane službenih lica. Linija manjeg otpora i oportunizam.

I zato i živimo ovako kako živimo.

koja zamjena osnovne teze :-)

prvo i vani je tako, osoba nema kartu, ne da licnu, nece da izadje - tramvaj ne vozi!
nije reva rekao vozacu da ne vozi
to je politika, firma se stiti od kradje

dakle nije kriv ni reva ni gras sto tramvaj ne vozi nego je kriv putnik bez karte koji jos i ne da licnu!
zar je to tako tesko shvatiti?
gras treba da bude na gubitku? svakako su tramvaji za otpada, jos treba i da se prihodi smanje?

svi u tramvaju ce misliti (niko nece reci naravno) krezavi sandzo zaustavio citav tramvaja zbog cure bez karte ... izivljava se na njoj i putnicima
pa nije tako
ovlasteni revizor i vozac tramvaja su postupiili po pravilima i zadrzali putnicu u tramvaju, bez upotrebe sile :D do dolaska policije
bijes mase bi trebao da ide prema curi, koja ne samo da se vozi bez karte nego je jos i bezobrazna, laze i pokusava da prevari zakon, glumi mudo marjanovo ...
ako nekoga izvedu i zadrze na stanici - to je da ucine uslugu putnicima u tranvaju
ali jok, u bosni sve sto mirise na vlast i na autoritet treba popljuvati, ignorisati, bagatelisati ... sama ova tema je primjer - pljuc po policiji iako je onaj samar :thumbup:


kruzi fama reva nema nikakva prava, koji ce oonda qrac uopste biti zaposlen? i ako ne moze nista putnicima bez karte - onda ukinuti karte skroz ...



nastasia, nikakve veze s tobom :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#804 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by azurna_obala »

:lol: Usluga putnicima u tramvaju :lol:
Kakve sve gluposti nece napisati :lol:

Bas su zahvalni sto kasne na posao, kod doktora, predavanja itd. :-)
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#805 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by bluesjunior »

malo je offtopic, ali mislim:

kazne za voznju bez karte treba da budu mnogo veće

treba uvesti drugaciji nacin naplate - mislim koja je to logika da isto košta relacija Ilidza - Carsija i npr. Skenderija - Posta. Po tom bi mogli onda i sporet drzat stalno upaljen...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#806 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by uglavnomja »

azurna_obala wrote::lol: Usluga putnicima u tramvaju :lol:
Kakve sve gluposti nece napisati :lol:

Bas su zahvalni sto kasne na posao, kod doktora, predavanja itd. :-)
haj procitaj jos jednom :roll:

sa razumijevanjem, polako, popij casu vode ako treba
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#807 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by azurna_obala »

uglavnomja wrote:
azurna_obala wrote::lol: Usluga putnicima u tramvaju :lol:
Kakve sve gluposti nece napisati :lol:

Bas su zahvalni sto kasne na posao, kod doktora, predavanja itd. :-)
haj procitaj jos jednom :roll:

sa razumijevanjem, polako, popij casu vode ako treba

Procitaj ti sta si napisala...

Tebe ionako treba ne treba citati, jos od teme o rahmetli Dzenanu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#808 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by uglavnomja »

azurna_obala wrote:
uglavnomja wrote:
azurna_obala wrote::lol: Usluga putnicima u tramvaju :lol:
Kakve sve gluposti nece napisati :lol:

Bas su zahvalni sto kasne na posao, kod doktora, predavanja itd. :-)
haj procitaj jos jednom :roll:

sa razumijevanjem, polako, popij casu vode ako treba

Procitaj ti sta si napisala...

Tebe ionako treba ne treba citati, jos od teme o rahmetli Dzenanu.
:thumbup:

jos jedan balkanski specijalitet, imas predrasude o nekome iz nekog hiljaditog razloga - shvatices napisano onako kako si ti zamislila
bingo :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#809 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by julisiz es grant »

Odlučite se, treba li ili ne treba?

smrt-mladica-davida-dragicevica-jeftini ... 50068.html
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#810 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

julisiz es grant wrote:Odlučite se, treba li ili ne treba?

smrt-mladica-davida-dragicevica-jeftini ... 50068.html
Pretjerujes.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#811 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Janjicar »

drug_profi wrote:
julisiz es grant wrote:Odlučite se, treba li ili ne treba?

smrt-mladica-davida-dragicevica-jeftini ... 50068.html
Pretjerujes.
Zasto pretjeruje ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#812 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by julisiz es grant »

Pa eto, kad policija udara, i to se nekad desi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#813 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

Od samara klosaru koji se kurci i koji je svakih nekoliko dana hapsen do prebijanja na smrt je veliki put. Koliko god vi pokusali da to izjednacite. Davida i Dzenana uvoditi u svoje argumente je neposteno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45499
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#814 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Chmoljo »

:lol:

pa nije ih policija istukla.

koja šuplja priča titami...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#815 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by bitanga_sa_otesa »

azurna_obala wrote:

Bas su zahvalni sto kasne na posao, kod doktora, predavanja itd. :-)
nek krenu na vrijeme
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#816 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by moonca »

uglavnomja wrote:
dakle nije kriv ni reva ni gras sto tramvaj ne vozi nego je kriv putnik bez karte koji jos i ne da licnu!
zar je to tako tesko shvatiti?

gras treba da bude na gubitku? svakako su tramvaji za otpada, jos treba i da se prihodi smanje?

svi u tramvaju ce misliti (niko nece reci naravno) krezavi sandzo zaustavio citav tramvaja zbog cure bez karte ... izivljava se na njoj i putnicima
pa nije tako
ovlasteni revizor i vozac tramvaja su postupiili po pravilima i zadrzali putnicu u tramvaju, bez upotrebe sile :D do dolaska policije
bijes mase bi trebao da ide prema curi, koja ne samo da se vozi bez karte nego je jos i bezobrazna, laze i pokusava da prevari zakon, glumi mudo marjanovo ...
ako nekoga izvedu i zadrze na stanici - to je da ucine uslugu putnicima u tranvaju
ali jok, u bosni sve sto mirise na vlast i na autoritet treba popljuvati, ignorisati, bagatelisati ... sama ova tema je primjer - pljuc po policiji iako je onaj samar :thumbup:


Zar ima itko da se ne slaze sa naglasenim. :facepalm:

No, i dalje - policija ne smije da samara ako nije napadnuta fizicki.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#817 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Janjicar »

drug_profi wrote:Od samara klosaru koji se kurci i koji je svakih nekoliko dana hapsen do prebijanja na smrt je veliki put. Koliko god vi pokusali da to izjednacite. Davida i Dzenana uvoditi u svoje argumente je neposteno.
Drug jesil' procitao naslov teme ? Covjek se referisao na naslov i stavio link i postavio pitanje ?
Kako te nije stid reći da neko pokusava izjednaciti šamar s orgnizovanim ubistvom ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#818 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by julisiz es grant »

Dragičević je žrtva policijske brutalnosti.
Memić nema veze s ovim i niko nije povlačio paralelu s tim slučajem.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#819 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

Janjicar wrote:
drug_profi wrote:Od samara klosaru koji se kurci i koji je svakih nekoliko dana hapsen do prebijanja na smrt je veliki put. Koliko god vi pokusali da to izjednacite. Davida i Dzenana uvoditi u svoje argumente je neposteno.
Drug jesil' procitao naslov teme ? Covjek se referisao na naslov i stavio link i postavio pitanje ?
Kako te nije stid reći da neko pokusava izjednaciti šamar s orgnizovanim ubistvom ?
Da. I?
Sta je u prilozenom tekstu argument u vezi sa naslovom teme?
Insinuacija da je Davida ubio policijski sluzbenik u kako kazes organizovanom ubistvu?
Gdje je veza molim te?
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#820 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Janjicar »

drug_profi wrote:
Janjicar wrote:
drug_profi wrote:Od samara klosaru koji se kurci i koji je svakih nekoliko dana hapsen do prebijanja na smrt je veliki put. Koliko god vi pokusali da to izjednacite. Davida i Dzenana uvoditi u svoje argumente je neposteno.
Drug jesil' procitao naslov teme ? Covjek se referisao na naslov i stavio link i postavio pitanje ?
Kako te nije stid reći da neko pokusava izjednaciti šamar s orgnizovanim ubistvom ?
Da. I?
Sta je u prilozenom tekstu argument u vezi sa naslovom teme?
Insinuacija da je Davida ubio policijski sluzbenik u kako kazes organizovanom ubistvu?
Gdje je veza molim te?
Insinuacija ubistvo Davida ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#821 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by julisiz es grant »

Interesantno...podržavaju Davidovog oca, ali ne smatraju da je mladić ubijen, nego...?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45499
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#822 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Chmoljo »

nema potrebe za takvim krkanskim podmetanjima :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#823 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by drug_profi »

Insinuacija je da je Davidovo ubistvo organizovano. Ja ne znam istinu i necu tvrditi nista.
Problem je sto vi to gurate u o u temu kao argument gdje je potpuno nebitno jel izvrsilac ili nalogodavac policajac kad je to nesto sasvim drugo od policijske grubosti i prekoracenja ovlasti. Sami kazete organizovano ubistvo.

U drustvu gdje sitni kriminalci terorisu posten svijet a sistem ih ne uklanja efikasno, jedina satisfakcija tom postenom svijetu je adekvatna sljaga mangupima na baterije.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#824 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by julisiz es grant »

Policija ga uhvatila u krađi, pretukla i šibnula u rijeku....
...zar nije to verzija koju podastire bivši borac VRS-a? Možda nisam dobro upratio šta on hoće.

Ako nije to, već se utopio, čemu ondsa protesti i prijetnje?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#825 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by _BataZiv_0809 »

Odjednom od oca ubijenog mladica predjosmo na borca VRS.
Post Reply