Da li bh. policija treba više udarati?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#1 Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Jimmy McNulty »

Otvorio sam temu jer sam prije 2-3 noći bio svjedok kako policajac (obični tj. uniformisani) udara nekog momka, čak nije bilo ni kasno, oko 7 sati navečer, odveo ga je medju neko drveće i stvarno propisno izudarao. To se sve dešavalo u Zenici 50 metara od MUPa i 5 metara od autobuske stanice i dosta ljudi je vidjelo isto što i ja. Ne mogu reć' da me je to potreslo jer sam ja prvi za to da policija udara i da ima veće ovlasti, jer budimo realni pošten čovjek se nikad neće dovesti u tu situaciju, ali ipak mi je nekako zasmetalo jer koliko god da je taj momak zaslužio to (bio je u vidno pijanom stanju) zar nije mogao da ga privede i u stanici ga nauči lijepom ponašanju a ne bukvalno išamarati i izudarati momka pred bar 50 ljudi i onda otići i sjesti u maricu ko da se ništa nije dogodilo... naravno momak je vjerovatno bio neka sirotinja, a svi ovi uniformisani policajci jedino takve i marišu, dok pred malo većim kriminalcima i kabadahijama manji su od makovog zrna. Ako ga je već htio naučit lekciju trebao je to odraditi nekako "kulturnije" ili šta ja znam. Najlakše je boraniju marisati...

Šta vi mislite o svemu, treba li policija da se ovako ponaša, treba li uopšte da tuku, da imaju veće ovlasti, znate li vi neke primjere poput ovog gore i slično...meni su se nekako mišljenja takoreći podijelila nakon što sam vidio ovo, batina je naučila i mečku da igra ali ipak trebalo bi da postoje neka pravila i granice.

Ovaj momak je onako ponižen, hladno mogao da napadne nekog od ljudi na autobuskom stajalištu iz neke osvete ili slično...

Nadam se da tema nije suvišna, ako jeste administratori neka obrišu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13657
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by JohnnyS »

Ne treba tući. Od policije se očekuje veći nivo discipline i civiliziranosti od ulične bagre.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by KatarinaKosaca »

Protiv sam upotrebe sile i grozim se na metode , kao i one koji prizivaju Titine metode odvaljivanja bubrega narodne milicije. Jednostavno, prezirem da se živo biće tuče, bio čovjek, životinja ili slično, naročito iz superiornije pozicije, kakava je u ovom slučaju, konkretno, policajca.
A sad znam da će navala yugonostalgičara i hvalisanja odvaljivanja bubrega Titine milicije :D
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#4 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by avetinja »

Policija tuče samo jade i uglavnom one koji nisu ništa skrivili, dok ove krupnije ribe ne smiju. Česti vidim kako cigane što prose udare i glume silu, a kockastim glavama prići ne smiju. Isto tako na tekmi, prebiše momka koji ništa nije uradio, a one mangupe koji su i izazvali belaj ni taknuli nisu.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#5 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Fauja Singh »

Ja bi samo volio da su prema svima isti kreteriji, pa bilo to upotreba sile ili obican haps, ali jok, isutat ce nekoga koga moze zbog malo povisenog tona, a ovi poznati kriminalci sto pune svakodnevno crnu hroniku im mogu svasta reci pa cak i pljunuti u lice a da ih se ne dohvati, samo ih sprovedu do stanice gdje ubrzo dodje kod nas svemoguci mjesecar i hajmo vani.
Samo zbog tih neujednacenih kriterija sam protiv upotrebe sile.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#6 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Jimmy McNulty »

Fauja Singh wrote:Ja bi samo volio da su prema svima isti kreteriji, pa bilo to upotreba sile ili obican haps, ali jok, isutat ce nekoga koga moze zbog malo povisenog tona, a ovi poznati kriminalci sto pune svakodnevno crnu hroniku im mogu svasta reci pa cak i pljunuti u lice a da ih se ne dohvati, samo ih sprovedu do stanice gdje ubrzo dodje Mjesecar i hajmo vani.
Samo zbog tih neujednacenih kriterija sam protiv upotrebe sile.
To je ono što je u konkretnom slučaju i meni najviše zasmetalo, momka izmarisa kao da je htio rušiti ustavni poredak Federacije a već danas sutra će nekom kabadahiji progledati kroz prste za mnogo gore djelo nego koje je ovaj momak vjerovatno počinio.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#7 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by dpjokala26 »

u americi, kad te policija zaustavi, ako pomjeris ruke,imaju pravo da pucaju.
pa ti vidi ko ima kakva prava. :D
danas je svaka budala u ovoj drzavi naoruzana,cvijeta maloljetnicka delikvencija,kriminal,droga.....nek tuku,policiji dati veca ovlascenja.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#8 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by dpjokala26 »

jažić nama treba.ko je sarajlija zna o kome se radi. :)
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#9 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Better Man »

KatarinaKosaca wrote:Protiv sam upotrebe sile i grozim se na metode , kao i one koji prizivaju Titine metode odvaljivanja bubrega narodne milicije. Jednostavno, prezirem da se živo biće tuče, bio čovjek, životinja ili slično, naročito iz superiornije pozicije, kakava je u ovom slučaju, konkretno, policajca.
A sad znam da će navala yugonostalgičara i hvalisanja odvaljivanja bubrega Titine milicije :D
Zbog ovakvih stavova i razmišljnja nam kriminalci i lopovi vladaju i provode silu i niko im ništa ne može. Ja sam za to da se ukine policija i vrati Titina milicija sa svim ovlastima i da se kriminalcima maksimalno odvaljuju bubrezi. Sjećam se jedne situacije krajem devedestih doik policiji još nisu smanjili ovlasti. jedan momak je iz čista mira nožem ubo drugog momka. Policija ga je uhapsila i jedan od policajaca ga je odveo u podrum MUP-a i prebio ga pendrekom na mrtvo ime da ovaj nije mogao na noge od bolova i modrica. I samo mu je na kraju rekao, nadam se da ti više nikad neće pasti napamet da nekog nožem bodeš.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by KatarinaKosaca »

Better Man wrote:
KatarinaKosaca wrote:Protiv sam upotrebe sile i grozim se na metode , kao i one koji prizivaju Titine metode odvaljivanja bubrega narodne milicije. Jednostavno, prezirem da se živo biće tuče, bio čovjek, životinja ili slično, naročito iz superiornije pozicije, kakava je u ovom slučaju, konkretno, policajca.
A sad znam da će navala yugonostalgičara i hvalisanja odvaljivanja bubrega Titine milicije :D
Zbog ovakvih stavova i razmišljnja nam kriminalci i lopovi vladaju i provode silu i niko im ništa ne može. Ja sam za to da se ukine policija i vrati Titina milicija sa svim ovlastima i da se kriminalcima maksimalno odvaljuju bubrezi. Sjećam se jedne situacije krajem devedestih doik policiji još nisu smanjili ovlasti. jedan momak je iz čista mira nožem ubo drugog momka. Policija ga je uhapsila i jedan od policajaca ga je odveo u podrum MUP-a i prebio ga pendrekom na mrtvo ime da ovaj nije mogao na noge od bolova i modrica. I samo mu je na kraju rekao, nadam se da ti više nikad neće pasti napamet da nekog nožem bodeš.
Vidiš, najavila sam te :D
Inače svašta nosim na svojim leđima, a sad i tvoju glupost da radi mojih stavova ovom zemljom vladaju kriminalci. Ako je i od tebe, preglupo je :lol: :lol:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#11 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by AmirBaa »

Better Man wrote:
KatarinaKosaca wrote:Protiv sam upotrebe sile i grozim se na metode , kao i one koji prizivaju Titine metode odvaljivanja bubrega narodne milicije. Jednostavno, prezirem da se živo biće tuče, bio čovjek, životinja ili slično, naročito iz superiornije pozicije, kakava je u ovom slučaju, konkretno, policajca.
A sad znam da će navala yugonostalgičara i hvalisanja odvaljivanja bubrega Titine milicije :D
Zbog ovakvih stavova i razmišljnja nam kriminalci i lopovi vladaju i provode silu i niko im ništa ne može. Ja sam za to da se ukine policija i vrati Titina milicija sa svim ovlastima i da se kriminalcima maksimalno odvaljuju bubrezi. Sjećam se jedne situacije krajem devedestih doik policiji još nisu smanjili ovlasti. jedan momak je iz čista mira nožem ubo drugog momka. Policija ga je uhapsila i jedan od policajaca ga je odveo u podrum MUP-a i prebio ga pendrekom na mrtvo ime da ovaj nije mogao na noge od bolova i modrica. I samo mu je na kraju rekao, nadam se da ti više nikad neće pasti napamet da nekog nožem bodeš.
Pa u normalnoj drzavi bi ga uhapsili, optuzili za jedno 30 godina zatvora zbog pokusaja ubistva i tamo bi ga svakodnevno guzili i marisali ostali propaliteti. A ovo sad ili ova tvoja situacija nisu primjeri normalne drzave :)
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#12 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by pedeset »

Treba i mora udarati više jer sad svaki maloljetnik hoda naoružan i prosipa silu po gradu. Vidjeli smo u februaru da nemaju strahopoštovanje ni prema policiji. A policija može zaslužiti strahopoštovanje samo pendrekom!!!
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#13 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by mali_balon »

Definitivno bi trebala ali tek kada se rijesi nepismenih seljacina i isfurstriranih meDZeda i kad nabave muda, jer pizde ne smiju udarati prave kriminalce (one od kojih okrecu glavu).
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#14 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by JThomas »

sitnu ribu mlavi i previše. a protiv krupne svakako pomaže samo kontrola novčanih tokova.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#15 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Better Man »

KatarinaKosaca wrote:
Better Man wrote:
KatarinaKosaca wrote:Protiv sam upotrebe sile i grozim se na metode , kao i one koji prizivaju Titine metode odvaljivanja bubrega narodne milicije. Jednostavno, prezirem da se živo biće tuče, bio čovjek, životinja ili slično, naročito iz superiornije pozicije, kakava je u ovom slučaju, konkretno, policajca.
A sad znam da će navala yugonostalgičara i hvalisanja odvaljivanja bubrega Titine milicije :D
Zbog ovakvih stavova i razmišljnja nam kriminalci i lopovi vladaju i provode silu i niko im ništa ne može. Ja sam za to da se ukine policija i vrati Titina milicija sa svim ovlastima i da se kriminalcima maksimalno odvaljuju bubrezi. Sjećam se jedne situacije krajem devedestih doik policiji još nisu smanjili ovlasti. jedan momak je iz čista mira nožem ubo drugog momka. Policija ga je uhapsila i jedan od policajaca ga je odveo u podrum MUP-a i prebio ga pendrekom na mrtvo ime da ovaj nije mogao na noge od bolova i modrica. I samo mu je na kraju rekao, nadam se da ti više nikad neće pasti napamet da nekog nožem bodeš.
Vidiš, najavila sam te :D
Inače svašta nosim na svojim leđima, a sad i tvoju glupost da radi mojih stavova ovom zemljom vladaju kriminalci. Ako je i od tebe, preglupo je :lol: :lol:
Pa svi vi koji ste protiv da policija kriminalciei ubice mariše, na jedan naćin doprinosite ovakvom stanju. Kad vidi da ga niko ne dira i da će ga pustiti nakon saslušanja, on će nastaviti po starom ili još gore.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#16 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by KatarinaKosaca »

Better Man wrote:Pa svi vi koji ste protiv da policija kriminalciei ubice mariše, na jedan naćin doprinosite ovakvom stanju. Kad vidi da ga niko ne dira i da će ga pustiti nakon saslušanja, on će nastaviti po starom ili još gore.
Policija treba da radi po zakonu, a ne po mišljenju ili stavu bilo koga, najmanje forumskog nika :D Približavanje EU integracijama nosi svoja pravila i nikakvo Titinu miliciju. Ali živi u svijetu bajki, maštarija, snova.. sasvim je dozvoljeno.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#17 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by dezurni_ucenik »

Bude i mlacenja od strane murije,znam nekih slucajeva.Ali na zalost nema efekta.Neki pojedinci se vode motom "sto me ne ubije,ojaca me".Znala je murija tuci do sabaha,ubijati od batina,al dzaba sve,modrice prodju,debil bude jos jaci.

Naravno,ne iskljucujem metode odvaljivanja bubrega,za to sam,ali treba ipak da budu vece zatvorske kazne(uz obavezno ukidanje slobodnih vikenda).


Jednog lika je specijala sklepala,pocela ga udarat dok su ga nosili do marice.Sa jedne lokalne zgrade,neka baba galami "pustite ga na miru,nemojte ga vise".A taj lik krimos 1/1.I ko je sad u pravu ta baba ili murija.Pa normalno da je murija u pravu.Ako vam se ne svidja odvaljivanje bubrega,nemojte ni gledati.Ko sto neka napisa u Americi policija moze pucati za malu sitnicu,a kod nas se ljudi ibrete zbog pendrecenja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#18 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Chmoljo »

policija ne treba odvaljivati bubrege bez potrebe. hajvana batina neće odvratiti od belaja.

hoće zatvaranje na duži period, bez vrhunskih uvjeta po zatvorima, slobodnih vikenda i sličnih klinaca. 25 godina odleži za ubistvo, pa onda izađi i popričaj sa ostalim vanabi krimosima. nema bolje preventive...

iza milicije je stajala država. pa si poslije batina i ponovnih ekscesa mogao očekivati truljenje u nekom KPD-u. ne bildanje, uživanje u bazenu, učenju novih stvari - nego truljenju u ćeliji. zato su te batine imale toliko efekta.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by vjesticanametli »

treba treba
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#20 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by supercali »

KatarinaKosaca wrote:
Better Man wrote:Pa svi vi koji ste protiv da policija kriminalciei ubice mariše, na jedan naćin doprinosite ovakvom stanju. Kad vidi da ga niko ne dira i da će ga pustiti nakon saslušanja, on će nastaviti po starom ili još gore.
Policija treba da radi po zakonu, a ne po mišljenju ili stavu bilo koga, najmanje forumskog nika :D Približavanje EU integracijama nosi svoja pravila i nikakvo Titinu miliciju. Ali živi u svijetu bajki, maštarija, snova.. sasvim je dozvoljeno.
da samo sto su zemlje eu-a to prvo sredjivale jedno 100 godina batinama i cime sve ne a onda nama s neba pa u rebra da mora biti ljudskih prava ovoga onoga
jbg ne mozes odmah iz besike na doktorat a to mi upravo hocemo
ja bi licno sve batalio sa eu i njihovim integracijama dok ne bi obrazovao narod sto kroz skolu sto kroz batine pa onda mozemo pricati o integracijama
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#21 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Edin H. »

Prekomjerna upotreba sile policajca mora biti strogo sankcionisana.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by supercali »

prekomjerna je izivljavati se i ponizavati kao sto su oni specijalci onog narkomana prije par godina
da su ga samo udesili po meni bi treballi dobiti stimulaciju al zbog onog sto su uradili ja bih ih suspendovao na godinu da malo razmisle sta su uradili i bi li ikad vise to ponovili

tanka je linija izmedju prekomjerne sile i vaspitne koja ce mnoge opametiti da vise ne ponove ono sto su uradili
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#23 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Op3r4t0r »

Treba da udara ali prvo treba krenuti od velikih kriminalaca, njih polomiti pa onda ici na ove sitnije ribe a ne obrnuto, ako polome nekog klosarcica velikom kriminalcu nece zadati strah, ali ako pocnu lomiti veliku bagru ona mala ce se sama smiriti i doci pameti ili ce im biti jasno sta im slijedi.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#24 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by Klavikula »

udara policija i danas. doduse selektivno i nedovoljno. ali udara. i neka udara.
to sto ne smiju krupne ribe mlatiti jeste problem, ali meni su veca prijetnja ovi sitni hasisari. nece Zijad Turkovic i slicni doci i opljackat mi kucu, zaustavit me i traziti pare i telefon, vec ova boranija. 3-4 milicionera pustiti u mahalu i da ih dobro natamburaju.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#25 Re: Da li bh. policija treba više udarati?

Post by pedeset »

Svi ovi koji kažu da ne treba više udarati, kad im dođe kriminalac sa pištoljem nek se pozovu na demokratiju. Ma samo udri bagru draga policijo ovo je više nepodnošljivo. Ko god skrivi i ponaša se napuhano samo ga udri. Mene prvog ako se ponašam kako ne dolikuje pa onda i ostale.
Post Reply