Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#1 Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

Postoji li opravdan strah da može doći do zasićenja u sexu između bračnih partnera ili partnera u vezi? Postoji teorija prema kojoj vanbračne afere jačaju brak tako što se eventualne potrebe namire sa strane, pitanje je samo o pravilima igre kako to izvesti diskretno tako da se bračni partner ne osjeća prevareno i iznevjereno.

Ja znam za mnoge slučajeve. Znam čak i iz vlastitog iskustva da sam shvatio da volim svoju djevojku tek kad sam zadovoljio potrebu da budem sa drugom ženom. Tad sam shvatio koliko je moja posebna i poslije toga sam joj pružao veću pažnju. Šta vi mislite?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by sema911s »

sve zavisi na kakvu sa strane naletis,., al dosta puta bude bolja tatrane pa belaj razvodi, alimentacije i sl,.,
al ako vidis da to tatrane nevalja, beze, onda shvatis koliko si sretan to sto imas i pocnes vise cijenit,.,
Gladna
Posts: 47
Joined: 28/06/2010 13:08

#3 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by Gladna »

Zato ne odmah od pocetka cjeniti ono sto imas :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by Ramzess Veliki »

covjekvjeverica wrote:Postoji li opravdan strah da može doći do zasićenja u sexu između bračnih partnera ili partnera u vezi? Postoji teorija prema kojoj vanbračne afere jačaju brak tako što se eventualne potrebe namire sa strane, pitanje je samo o pravilima igre kako to izvesti diskretno tako da se bračni partner ne osjeća prevareno i iznevjereno.

Ja znam za mnoge slučajeve. Znam čak i iz vlastitog iskustva da sam shvatio da volim svoju djevojku tek kad sam zadovoljio potrebu da budem sa drugom ženom. Tad sam shvatio koliko je moja posebna i poslije toga sam joj pružao veću pažnju. Šta vi mislite?
A o čemu ja ovdje svo vrijeme pišem ??? :twisted:
Navijamo za isti tim. :lol: :lol: :lol:
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#5 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by samo_ti »

Ja mislim da ce ti vezu ojacati situacija kada ti neko drugi bude trpao djevojku :D :thumbup:
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#6 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

Gladna wrote:Zato ne odmah od pocetka cjeniti ono sto imas :-)
ne možeš dok ne uporediš i ne vidiš šta bi mogao da izgubiš. npr. ako vidiš da ti je s drugom osobom bolje shvatiš da ta veza nije za tebe, a ako nije bolje s drugom osobom shvatiš da je to ono što ti treba. ili npr. prahne ti sado mazo sex a tvoja žena to neće. hoćeš li se razvest samo zato što to ona neće iako je voliš? itd., ima bezbroj razloga.
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#7 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

samo_ti wrote:Ja mislim da ce ti vezu ojacati situacija kada ti neko drugi bude trpao djevojku :D :thumbup:
možda da se učlanimo u swingerski klub pa da to radimo u istoj sobu, nju neko da trpa a ja nečiju djevojku? to je jako popularno na zapadu.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#8 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by vryzas »

samo_ti wrote:Ja mislim da ce ti vezu ojacati situacija kada ti neko drugi bude trpao djevojku :D :thumbup:

8)








:mrgreen:
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#9 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by I am Happy »

samo_ti wrote:Ja mislim da ce ti vezu ojacati situacija kada ti neko drugi bude trpao djevojku :D :thumbup:
:lol: :lol:

dobrovljaca ima, sve za ljubav :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#10 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by DaffyDuck »

Boga ti, jesi li ti ista drugo probao prije tog braka?
Cuj ne mozes cjeniti sta imas dok ne probas drugo :-)
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#11 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

DaffyDuck wrote:Boga ti, jesi li ti ista drugo probao prije tog braka?
Cuj ne mozes cjeniti sta imas dok ne probas drugo :-)
ah, drugo je prije nego što je aktuelna postala aktuelna. upoređivanje se vrši u istom vremenskom razdoblju kako bi se procjenio intenzitet osjećanja.

ja sam osjećao takvu grižnju savjesti i strah da će me ostaviti da sam tek onda shvatio koliko je volim i to je unaprijedilo našu vezu i povjerenje 400%.
Last edited by covjekvjeverica on 01/10/2013 13:59, edited 1 time in total.
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#12 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

ok, znači većina vas misli da od afera ne može biti nikakve koristi nego samo štete? ja ne zagovaram jedno ili drugo nego samo pitam. u mom slučaju meni je to ojačalo vezu ali možda sam izuzetam nemam pojma.
Last edited by covjekvjeverica on 01/10/2013 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#13 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by DaffyDuck »

covjekvjeverica wrote:
DaffyDuck wrote:Boga ti, jesi li ti ista drugo probao prije tog braka?
Cuj ne mozes cjeniti sta imas dok ne probas drugo :-)
ah, drugo je prije nego što je aktuelna postala aktuelna. upoređivanje se vrši u istom vremenskom razdoblju kako bi se procjenio intenzitet osjećanja.

ja sam osjećao takvu grižnju savjesti i strah da će me ostaviti da sam tek onda shvatio koliko je volim i to je unaprijedilo našu vezu i povjerenje 400%.
vjerujem, samo s tvoje strane jer ona nije upoznata sa tvojim uporedivanjemili?
User avatar
Amila1
Posts: 332
Joined: 04/09/2013 21:53

#14 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by Amila1 »

Nema tu ojacavanja..prevare nikome dobro nisu donijeli niti ojacali neku vezu to sigurno samo sto se ljudi varaju na to I ako budu prevareni nastave dalje sa istom osobom...a jasno im da su se osjecanja promjenila odmah nakon prevare,,Jako nisko bolno je biti prevaren,a znas da za to sigurno nije imao neki poseban razlog
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#15 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

DaffyDuck wrote: vjerujem, samo s tvoje strane jer ona nije upoznata sa tvojim uporedivanjemili?
nije upoznata, glavu bi mi otkinula da je upoznata. u tome i jest fazon. a mozda i sumnja, ali kako nema dokaz mozda joj i nije vazno jer primjecuje da je vise volim. ne znam...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#16 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by DaffyDuck »

Hajd ti sa zenom otvoreno popricaj i reci joj sto ti je iznenada draga kao nikad i sto je vise volis :D
User avatar
covjekvjeverica
Posts: 166
Joined: 30/09/2013 15:14

#17 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by covjekvjeverica »

Mr Chow wrote:
covjekvjeverica wrote:ok, znači većina vas misli da od afera ne može biti nikakve koristi nego samo štete? ja ne zagovaram jedno ili drugo nego samo pitam. u mom slučaju meni je to ojačalo vezu ali možda sam izuzetam nemam pojma.

Znas kad mozes reci da ti je nesto ojacalo vezu? Kad oboje znate sta i zasto vam je to ojacalo vezu.. Jesi li razmisljao da to podjelis sa svojom dragom? Nesto ne vjerujem...
naravno da ne. ali ostaje cinjenica da samo bili na rubu raskida a otada nam se veza ojacala. prosto, tek sam tad shvatio da je volim. ovdje sam licemjeran jer kad bi me prevarila ne bi mi nimalo bilo drago. zato i postavljam ovu diskusiju jer nije tako jednostavno.
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#18 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by dorkcic »

Možda i ona upoređuje...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#19 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by Ramzess Veliki »

Ma to vam dođe po onoj - što te ne ubije to te ojača.
Kad te prevari ili te ufati u prevari dešavaju se dvije stvari - razlaz ili zbližavanje.
Obično je to na prvu razlaz.
Na drugu se može desiti da oboje shvate svoju grešku i da otkriju da žele sačuvati vezu - brak, i da ne ponavljaju pogrešku.
U svakom slučaju veze su sranje ... čim se vežeš za jednu osobu moraš trpjeti takve stvari. :novine:
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#20 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by alanx »

Jedino sto "sa strane" moze ojacati je prenos polnih bolesti.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#21 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by kritichar »

covjekvjeverica wrote:to je jako popularno na zapadu.
i znači to je ispravno?
:-)
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#22 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by A1fa »

imal kakva da hoce da mi pomogne da ojačam svoju vezu? :D
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#23 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by djana h »

covjekvjeverica wrote:Postoji li opravdan strah da može doći do zasićenja u sexu između bračnih partnera ili partnera u vezi? Postoji teorija prema kojoj vanbračne afere jačaju brak tako što se eventualne potrebe namire sa strane, pitanje je samo o pravilima igre kako to izvesti diskretno tako da se bračni partner ne osjeća prevareno i iznevjereno.

Ja znam za mnoge slučajeve. Znam čak i iz vlastitog iskustva da sam shvatio da volim svoju djevojku tek kad sam zadovoljio potrebu da budem sa drugom ženom. Tad sam shvatio koliko je moja posebna i poslije toga sam joj pružao veću pažnju. Šta vi mislite?
Ako misliš da izgubljeno povjerenje,želje za drugim partnerima,potreba za švrljanjima mogu ojačati vezu onda ti i ne znaš šta je veza.
Pod veza mislim na kvalitetan odnos ili brak,gdje se dvoje vole,poštuju,misle u svakom trenutku na osjećanja svog voljenog partnera.Sumnjam da se ljubav može ojačati upražnjavam seksa sa drugim osobama.
Kako održavaš vezu,a gledaš ko bi ti u okruženju mogao zadovoljiti potrebe?
Zašto te potrebe(seksualne,emocionalne i sl.)ne zadovoljiti sa "voljenom osobom"?
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#24 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by BadCopy »

Da ti drugi jebe zenu da bi ona skontala kolko te voli :lol:
Jebo te dan
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#25 Re: Da li afere mogu da ojačaju vezu/brak?

Post by Ramzess Veliki »

kritichar wrote:
covjekvjeverica wrote:to je jako popularno na zapadu.
i znači to je ispravno?
:-)
A ko nas pita ... kad uđemo u Evropu ima da nam nametnu svoja pravila sviđalo nam se ili ne. Kad budemo dio Evrope imaćemo gej parade po Tesliću, Zavidovićima, Donjoj Maoči ... i svaka mjesna zajednica će se takmičiti ko će imati bolju gej paradu. Šišaćemo se i oblačiti kod homoseksualaca jer oni drže taj kreativni lobi u evropi. Mesare će nam opsjedati inspekcije vegetarijanaca i nećemo smjeti peći jagnjad i telad sa glavušom jer nije etički.
Piva će biti 5 Eura a cigare ćemo pušit' u izlozima veličine kioska, k'o majmuni u kavezima.
I postaće nam svejedno ko nam jebe ženu ili nas. :novine:
Post Reply