Da je 92. bilo foruma...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

stochar

Da je 92. bilo foruma...

Post by stochar » 27/08/2011 16:47

gledam po raznim forumima, komentarima po tekstovima, i fejsbucima, kako ima ljudi idiota kojima nista nije sveto, koji nista ne cijene, i koji misle da su najpametniji na svijetu i da sve sto se radi treba da se radi samo za njih i da su mjera svim stvarima. pri tome, naravno, uvijek su spremni posrati bilo koga ko se usudjuje nesto uraditi ili iznijeti neki stav, ali naravno uz punu anonimnost.

da ne duzim, neki dan sam se sjecao nekih dogadjaja iz rata, i iz nekog razloga zamisljao komentare dezurnih pametnjakovica.

pa, zamisljam, objavljena vijest o zauzimanju Vidikovca kad je moj stari ranjen a 14 prijatelja i komsija poginulo, a u komentarima garant:

- Neka su, tako im i treba, ko ih je tjer'o gore?
- Sta su se koji qratz kurcili, znaju da cetnici imaju vise oruzja
- Budale, umjesto da je Alija potpis'o sa Adilom ostanak u Jugoslaviji...

ili, ne d'o Bog da se mogla komentarisati vijest o Markalama, vec vidim koji bi nickovi napisali:

- Sta imaju ic' na pijacu kad je rat?
- Otkud im pare za pijacu jarane? Sve su to profiteri...

mislim, ovo su neki banalni primjeri onoga sto zelim da pokazem, ali smijem se kladiti kakvi bi komentari od kojih ljudi dosli u ovim situacijama, i jezim se s kakvim to idiotima dijelim svoj zivotni prostor... da li su ljudi i prije interneta bili toliko cinicni i zavisni? da li nam je internet samo otkrio kakvi smo mi to ljudi, ili nas je dodatno iskvario?

GiGo

Re: Da je 92. bilo foruma...

Post by GiGo » 27/08/2011 16:57

Da si ti meni ziv i zdrav. Sto ti reba ova tema?
Hajmo ljudi jednom u zivotu dalje krenuti.

jasko_ba

Post by jasko_ba » 27/08/2011 17:05

ma samo mirno i stavi na ignore :x
budala je bilo i uvijek ce biti
je*at im mater, uvijek ce se s*ati o svemu :x

stochar

Post by stochar » 27/08/2011 17:08

GiGo wrote:Da si ti meni ziv i zdrav. Sto ti reba ova tema?
bojim se da nisi shvatio poentu.

JThomas
Been thanked: 45 times

Post by JThomas » 27/08/2011 17:08

ne sumnjam da bi bio haos od komentara :D

Bitte_Halt_ja_ja

Post by Bitte_Halt_ja_ja » 27/08/2011 17:42

da je bogdo bilo facebooka, foruma i svega 92. Mnoge stvari bi drugacije isle. A glupavi komentari bi tada bili mala i beznacajna cijena

oh teddy...

Post by oh teddy... » 27/08/2011 17:49

A da je u drugom mjesecu `84 bilo foruma?

stochar

Post by stochar » 27/08/2011 17:52

oh teddy... wrote:A da je u drugom mjesecu `84 bilo foruma?
hehe, bilo bi:

- Joj kretena, piju Coca-colu pored sherbeta!
- A, levata, mogli su jos 79. predvidjeti da nece biti snijega!

ladyada

Post by ladyada » 27/08/2011 17:54

ne vjerujem da bi bilo bolje , mislim cak i gore .......... sjecam se komentara kad je bilo u srebrenici i zepi , u kafic ulazi tip i trazi nekog drugi ga upita odakle si ovaj iz zepe ......ode tip dalje nas jaran ni pet ni sest ono ma pola bosne je sad iz zepe .......
par dana poslije je bio masakar u sreberenici.........

General_Jackson

Post by General_Jackson » 27/08/2011 19:15

stochar wrote:gledam po raznim forumima, komentarima po tekstovima, i fejsbucima, kako ima ljudi idiota kojima nista nije sveto, koji nista ne cijene, i koji misle da su najpametniji na svijetu i da sve sto se radi treba da se radi samo za njih i da su mjera svim stvarima. pri tome, naravno, uvijek su spremni posrati bilo koga ko se usudjuje nesto uraditi ili iznijeti neki stav, ali naravno uz punu anonimnost.

da ne duzim, neki dan sam se sjecao nekih dogadjaja iz rata, i iz nekog razloga zamisljao komentare dezurnih pametnjakovica.

pa, zamisljam, objavljena vijest o zauzimanju Vidikovca kad je moj stari ranjen a 14 prijatelja i komsija poginulo, a u komentarima garant:

ili, ne d'o Bog da se mogla komentarisati vijest o Markalama, vec vidim koji bi nickovi napisali:

mislim, ovo su neki banalni primjeri onoga sto zelim da pokazem, ali smijem se kladiti kakvi bi komentari od kojih ljudi dosli u ovim situacijama, i jezim se s kakvim to idiotima dijelim svoj zivotni prostor... da li su ljudi i prije interneta bili toliko cinicni i zavisni? da li nam je internet samo otkrio kakvi smo mi to ljudi, ili nas je dodatno iskvario?
Ja ću ti reći samo jedan, ali ovaj nažalost nije sa foruma i nije bio od anonimnih ljudi i desio se neke tamo davne 93´čini mi se, kada sam krenuo na jedan od mnogobrojnih "izleta" na liniju i naletio na svoje dugogodišnje prijatelje i komšije koji su uz glasan smijeh rekli "vidi budale ode na liniju" i onda možeš zamisliti kakvi bi tek komentari bili na forumu od anonimnih ljudi. Inače što je neko veći kompleksaš i miš u privatnom životu to je veći ratnik i kavgadžija na forumu.

vedomedo

Post by vedomedo » 27/08/2011 20:51

oh teddy... wrote:A da je u drugom mjesecu `84 bilo foruma?
Da je '84 bilo foruma, ne samo ovog nego foruma svih bratskih naroda i narodnosti, rat bi poceo '85.

homar

Post by homar » 28/08/2011 12:32

Ovaj bi bio sigurno "Za ideale ginu budale"!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 28/08/2011 19:22

stochar wrote:gledam po raznim forumima, komentarima po tekstovima, i fejsbucima, kako ima ljudi idiota kojima nista nije sveto, koji nista ne cijene, i koji misle da su najpametniji na svijetu i da sve sto se radi treba da se radi samo za njih i da su mjera svim stvarima. pri tome, naravno, uvijek su spremni posrati bilo koga ko se usudjuje nesto uraditi ili iznijeti neki stav, ali naravno uz punu anonimnost.

Ja jesam bio na forumu te 1984.g., forumašio sam preko sada rahmetli Saveza radio-amatera. yu4frs-T94frs, sada E91frs.

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 29/08/2011 00:05

sbb kbb
nekad volim da mi misli lete sbb kbb putanjom...ali vecinom...vecinom me ufati neka depra kada tako razmisljam

heh ...negativni smo kako god okrenes
negativni i cinicni
jbg
to smo mi
takvi smo
nema smisla pljuvat po "sebi"...slovenci su picajzle...skoti skrti...mi svo 'vaki..i dzaba sva sbb kbb svijeta..promijeniti se necemo nit mozemo..

il nas voli il nas...voli :)

Black swan

Post by Black swan » 29/08/2011 00:07

bio bi blokiran pristup na stranice gdje se mogu širiti dezinformacije i tako to...

nešto kao što ne bi mogao zvati neprijateljski radio da demantuješ u eter :mrgreen:

FreeSol

Post by FreeSol » 29/08/2011 00:09

GiGo wrote:Da si ti meni ziv i zdrav. Sto ti reba ova tema?
nije stvar rat, procitaj opet :-)

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 29/08/2011 00:10

ko zna...mozda bi se i pozitiva prenosila..
dobije alipasino humanitarnu prije nas memlija...i otvori se tema "sta ste dobili u humanirarnoj?" ...pa da znamo unaprijed..
ili...razmjena onih lunch paketa :D
..ili..ratni recepti :D..
ili...kako u saksiji uzgojiti krompir :D

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 29/08/2011 08:15

Nebi hamse morale sa prozora na prozor dojavljivati pravac kretanja sutrasnje ofanzive na Grbavicu.

Lijepo se logira na forum, i lagano, Cacini idu preko jevrejskog na Gornje Kovacice, specijalna preko Lava, a Војвода Јован kaze hvala.

Motorola Mirsad.

cuske

Post by cuske » 29/08/2011 09:08

Da je bilo foruma, ne bi se desilo šta se desilo!

Možda bi se na vrijeme skontalo da je sav rat i sve ovo započeto radi para od strane "AMERKINACA" i njhovih moćnika da bi oni profitirali i uništili sistem savršeni koji je vladao ovdje. Isto to sad rade dole u Libiji! Jednostavno ne odgovaraju im naši sistemi jer bi moralo kad tad biti i kod njih tako, a to znači da nebi bilo moćnika nego bi svi bili jednaki. Ne daju pohlepnici svoje ukradene pare!

Da smo imali forume i internet vjerovatno bi skužili "Aliju Izetbegovića" da nas je prodao za šaku para! A narod budale kunu se u njega ko da je svetac, a on je odgovoran za toliku poginulu dijecu i dr.
Sad iste te pare koje je Alija namlatio troši njegov "sin Bakri" da gradi BBI centre i obavlja sumnjive poslove!

S internetom i forumima jesu ljudi postali sebičniji s malo manje duha i kreativnosti, nema više topline i odnosa među ljudima koji su vladali prije.
Kad globalno sagledaš i kad jednoj civilizaciji daš takvu komunikaciju i kad budu svi čitajući više pametniji i osviješteni kao da su se probudili iz zimskog sna, dobiješ stanje kakvo je danas! Kako neće biti kad su svi razočarani u sve šta se ovdje radi i da ništa nije fer i pošteno!
Samo nam fali jedna stvar! To su da izvinete "MUDA"! Niko nema muda da se udruži cijela bih i da se izađe na ulice i traži viješanje(srijeljanje) ministara i vladinih službenika kad neko od njih nešto ukrade ili ne ispuni svoja obećanja! :bih:

palamuda

Post by palamuda » 29/08/2011 09:21

cuske wrote:Da je bilo foruma, ne bi se desilo šta se desilo!

Možda bi se na vrijeme skontalo da je sav rat i sve ovo započeto radi para od strane "AMERKINACA" i njhovih moćnika da bi oni profitirali i uništili sistem savršeni koji je vladao ovdje. Isto to sad rade dole u Libiji! Jednostavno ne odgovaraju im naši sistemi jer bi moralo kad tad biti i kod njih tako, a to znači da nebi bilo moćnika nego bi svi bili jednaki. Ne daju pohlepnici svoje ukradene pare!

Da smo imali forume i internet vjerovatno bi skužili "Aliju Izetbegovića" da nas je prodao za šaku para! A narod budale kunu se u njega ko da je svetac, a on je odgovoran za toliku poginulu dijecu i dr.
Sad iste te pare koje je Alija namlatio troši njegov "sin Bakri" da gradi BBI centre i obavlja sumnjive poslove!

S internetom i forumima jesu ljudi postali sebičniji s malo manje duha i kreativnosti, nema više topline i odnosa među ljudima koji su vladali prije.
Kad globalno sagledaš i kad jednoj civilizaciji daš takvu komunikaciju i kad budu svi čitajući više pametniji i osviješteni kao da su se probudili iz zimskog sna, dobiješ stanje kakvo je danas! Kako neće biti kad su svi razočarani u sve šta se ovdje radi i da ništa nije fer i pošteno!
Samo nam fali jedna stvar! To su da izvinete "MUDA"! Niko nema muda da se udruži cijela bih i da se izađe na ulice i traži viješanje(srijeljanje) ministara i vladinih službenika kad neko od njih nešto ukrade ili ne ispuni svoja obećanja! :bih:
Baš je na ovakvog tipovo postavljač teme.
Kakav bolan savršeni sistem, kakva zavjera, kakav Alija i sin Bakir, j... se meni i za jednog i za drugog i za trećeg, došo Arkan da me zakolje, nigdje moćnika, nigdje Alije , nigdje savršenog sistema. Pobjego sam krvniku i borio se da ostanem živ, dao tri godine živote da me bagra ne ubije i onda ih ti sa ovim postovima pravdaš, kao nije kriv četnik, nego Alija, Amerika, masoni ma daj. Bagra je bagra.
Tema za 10
Uvodni post oslikava stanje duha i pameti dosta ljudi sa raznih foruma

Velkoski
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Post by Velkoski » 29/08/2011 09:29

savrseni sistem.. jah.. :-)

male_okice

Post by male_okice » 29/08/2011 14:07

evo sad ima i fb i internet i forum i 2011 je i 21 vijek i ovo i ono ali par miliona ljudi i dalje gladuje u Africi i ratuje se i u Iraku i Libiji i na jos barem 100 mjesta na planeti. Ne vjerujem da bi se nesto krupno promjenilo '92 (pazi bilo je i tad neta samo je bio u zacetku) da je u Bosni bilo interneta osim mozda vise senzacionalistickih vijesti... ali i to bi bilo par mjeseci fora i poslije bi se nesto drugo desilo "vrijednije" paznje Zapadnih gledatelja...

(ne)forumas

Post by (ne)forumas » 29/08/2011 14:10

da je 92. bilo foruma ne bi imali vremena da pucamo jedni na druge ko sto ni sad nemamo vremena da guzimo vec drkamo po forumu... sorry for my english ;)

stochar

Post by stochar » 30/08/2011 15:39

(ne)forumas wrote:da je 92. bilo foruma ne bi imali vremena da pucamo jedni na druge ko sto ni sad nemamo vremena da guzimo vec drkamo po forumu... sorry for my english ;)
dobar! hahaha, svaka cast na uletu...

fatamorgana

Post by fatamorgana » 30/08/2011 15:45

Da je 92. bilo pameti ...

Post Reply