D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

Lustracija! wrote:Dun & Bradstreet je upravo objavio najnoviji rejting (DB6a) cime je inonako nizak rejting itisao jos nize. Sat je tu je, provalija,.

A ko je kriv za ovo? Da li ce se ikad postaviti to pitanje? Da li u BiH uopste postoji odgovornost za rezultate vladanja?
Logicno je da kocenje integracije BiH u NATO stvara strah medju investitorima. NATO trazi jacanje drzavne vlade kao uslov za ulazak nase zemlje u taj savez, jer nece da ima posla s entitetima, a velikosrpski faktor to opstruira. Ergo, krivicu snosi velikosrpski faktor.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by nosara »

1gorstak wrote:
Lustracija! wrote:Dun & Bradstreet je upravo objavio najnoviji rejting (DB6a) cime je inonako nizak rejting itisao jos nize. Sat je tu je, provalija,.

A ko je kriv za ovo? Da li ce se ikad postaviti to pitanje? Da li u BiH uopste postoji odgovornost za rezultate vladanja?
Logicno je da kocenje integracije BiH u NATO stvara strah medju investitorima. NATO trazi jacanje drzavne vlade kao uslov za ulazak nase zemlje u taj savez, jer nece da ima posla s entitetima, a velikosrpski faktor to opstruira. Ergo, krivicu snosi velikosrpski faktor.
:lol:

Krivicu snosi vladajuca klero-nacisticka klika podrzana od svog umobolnog birackog tijela... Ravnopravno u oba entiteta... :D
User avatar
Truba
Posts: 81584
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Truba »

zaista?

ja mislio krivi glasači u oba entiteta :?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#4 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

nosara wrote: :lol:

Krivicu snosi vladajuca klero-nacisticka klika podrzana od svog umobolnog birackog tijela... Ravnopravno u oba entiteta... :D
To je izjednacavanje strana i opravdavanje velikosrpstva potezima Sarajeva.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#5 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Klodovik »

Lustracija! wrote:
1gorstak wrote:
Lustracija! wrote:Dun & Bradstreet je upravo objavio najnoviji rejting (DB6a) cime je inonako nizak rejting itisao jos nize. Sat je tu je, provalija,.

A ko je kriv za ovo? Da li ce se ikad postaviti to pitanje? Da li u BiH uopste postoji odgovornost za rezultate vladanja?
Logicno je da kocenje integracije BiH u NATO stvara strah medju investitorima. NATO trazi jacanje drzavne vlade kao uslov za ulazak nase zemlje u taj savez, jer nece da ima posla s entitetima, a velikosrpski faktor to opstruira. Ergo, krivicu snosi velikosrpski faktor.
Posto velikosrspski faktor postoji, a ne znamo do kad ce, znaci mozemo i u buducnosti da se nasladjujemo ovakvim vijestima
Sad mi je "lakse" kad znam da je velikosrpski faktor kriv.
Izrezilicemo velikosrpski faktor, strance, D&B.... i nastaviti da mazemo "principe" na hljeb
Ko je zadužen za poboljšanje rejtinga? Koja institucija? Koji pojedinac?
holger
Posts: 111
Joined: 19/10/2009 14:27

#6 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by holger »

sto daju takve podatke. evo recimo da je neko dosao u bih prije 13 god sve te godine je mogao raditi u miru. kakva politicka nestabilnost. jos bi se sasvim fino oparili, kapitalisti su to ko i banke. glupo mi je da se kapitalisti bave takvim sitnicama.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#7 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

Lustracija! wrote:Sad mi je "lakse" kad znam da je velikosrpski faktor kriv.
Izrezilicemo velikosrpski faktor, strance, D&B.... i nastaviti da mazemo "principe" na hljeb
Pa bolje je jesti suh hljeb nego prodati principe i vjeru za veceru. Cetnici Bosnjake smatraju poturcenim Srbima, ljudima bez karaktera koji su obraz i pravoslavlje prodavali za bolje zivotne uslove u turskoj carevini. A ako bi ti mijenjao obraz za Argetu, ne znam sta da ti kazem...
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#8 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Abacija »

1gorstak wrote: Logicno je da kocenje integracije BiH u NATO stvara strah medju investitorima. NATO trazi jacanje drzavne vlade kao uslov za ulazak nase zemlje u taj savez, jer nece da ima posla s entitetima, a velikosrpski faktor to opstruira. Ergo, krivicu snosi velikosrpski faktor.
NATO trazi jacu drzavu a OHR je unistava tako sto jaca entitete. Ne zaboravi da su clanice PIC-a istovremeno i clanice NATO-a. Neko ovdje prodaje muda pod bubrege. :x
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#9 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by slavkoimamodilera »

Dokle? Glasali ste - gledajte!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Alfons Kauders »

odlicna vijest, taman da se jos malo uspori ova nazovi ekonomija kod nas... pa da ne mozemo servisirati vanjski dug i ispuniti uslove imfa za nastavak standby aranzmana... akobogda jos nekoliko kvartala i ide sve u kurac, nema vise love za penzionere, profesore, borce i sve ostale koji glasaju kako glasaju...

a ko je kriv... nije niko... narod je to izabrao, glasaju 20 godina da budu gladni i jos malo pa smo tu... odokativno negdje sredinom sljedeceg mandata... :D
elSaik
Posts: 11895
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#11 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by elSaik »

1gorstak wrote:
Lustracija! wrote:Sad mi je "lakse" kad znam da je velikosrpski faktor kriv.
Izrezilicemo velikosrpski faktor, strance, D&B.... i nastaviti da mazemo "principe" na hljeb
Pa bolje je jesti suh hljeb nego prodati principe i vjeru za veceru. Cetnici Bosnjake smatraju poturcenim Srbima, ljudima bez karaktera koji su obraz i pravoslavlje prodavali za bolje zivotne uslove u turskoj carevini. A ako bi ti mijenjao obraz za Argetu, ne znam sta da ti kazem...
Narod koji je rekorder po ubijanju drugih na ovim prostorima i vođenju ratova bi da priča o obrazima, religiji i karakteru. Oooo, daaaa...

Što se Argete tiče, može za onaj paket 3+1. :skoljka:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#12 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by simonese »

Abacija wrote:
1gorstak wrote: Logicno je da kocenje integracije BiH u NATO stvara strah medju investitorima. NATO trazi jacanje drzavne vlade kao uslov za ulazak nase zemlje u taj savez, jer nece da ima posla s entitetima, a velikosrpski faktor to opstruira. Ergo, krivicu snosi velikosrpski faktor.
NATO trazi jacu drzavu a OHR je unistava tako sto jaca entitete. Ne zaboravi da su clanice PIC-a istovremeno i clanice NATO-a. Neko ovdje prodaje muda pod bubrege. :x
nama su prodali muda potpisom Dejtona
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#13 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by detroit-mercy »

Lustracija! wrote:
Klodovik wrote:Ko je zadužen za poboljšanje rejtinga? Koja institucija? Koji pojedinac?
Ovaj rejting ti ja na neki nacin presjek stanja BiH ekonomije (ono od cega zivimo ili bi trebali zivjeti)
Znaci na njih se ne utice politicki (privatna kuca), oni jednostavno naprave ocjenu stanja. A najpozdanija su kuca te vrste u svijetu.
Posto im svi vjeruju, to ti utice na banke (kamate, oblik i visinu koje su kod nas jako visoke), investitore, odobravanje kredita iz inostranstva, pritisak na valutu, izvoz, proizvodnju............direktno i indirektno.... jednom rjecju to ti je kako su vlada ovom zemljom i dokle smo stigli

U prevodu ovaj broj znaci da smo na nivou africkih zemalja. I jos gore imamo trend konstantnog pogorsavanja
Nego moze li se gdje malo podmazati onako po naski pa da nam malo povecaju tu brojku. Trebalo bi mozda Necka poslati, on je nako sposoban premier bio pa da nam sta isposluje "po zakonu".
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#14 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

Lustracija! wrote:
1gorstak wrote:
Lustracija! wrote:Sad mi je "lakse" kad znam da je velikosrpski faktor kriv.
Izrezilicemo velikosrpski faktor, strance, D&B.... i nastaviti da mazemo "principe" na hljeb
Pa bolje je jesti suh hljeb nego prodati principe i vjeru za veceru. Cetnici Bosnjake smatraju poturcenim Srbima, ljudima bez karaktera koji su obraz i pravoslavlje prodavali za bolje zivotne uslove u turskoj carevini. A ako bi ti mijenjao obraz za Argetu, ne znam sta da ti kazem...
Ne razumijem poentu.
Cetnici kazu da su Bosnjaci ljudi bez karaktera i ja zbog toga be kontam sta treba da uradim?! Ne kontam stvarno pomogni mi da shvatim.
Mozda da nastavimo da ignoriramo stanje i rezilimo koga nam se cefne?
velikosrpska ideologija xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
organizovani kriminal (kroz privatizacije, reket, montiranje tendera) xxxxxxxxx
korupcija (u zdravstvu, obrazovanju...) xxxxxx
velikohrvatska ideologija xxxx
maloljetnicka delikvencija xxx
bosnjacki nacionalizam xxx
bacanje smeca i pljuvanje po ulici x
saranje haustora x

Nabrojano su samo neki od nasih problema, a ja sam pored svakog stavio otprilike onoliko x-eva koliku mislim da predstavljaju opasnost. Primjeti da je velikosrpstvo na prvom mjestu, ne zato sto mislim da nema maloljetnicke delikvencije ili bosnjackog nacionalizma, nego zato sto je eutanazija velikosrpskog faktora, kao relevantne politicke snage, preduslov kvalitetnog smirivanja situacije.

Ja ne branim ni Lagumdziju, ni Silajdzica niti bilo koga u pro-bosanskom taboru, samo necu da ih se izjednacava s velikosrpskim faktorom a krivicu za nase stanje dijeli izmedju nas koji se zalazemo za suzivot i pobornika etnickog aparthejda. To nije moguce, pa makar jos 50 godina mazali samo principe na hljeb.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#15 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Vragolan »

KOME BA DA SE MI PRILAGODJAVAMO, NEKA SE ONI NAMA PRILAGODJAVAJU

pa vi ovo skontajte kako vam cejf
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by jefferson »

Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#17 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by simonese »

jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
:thumbup:
konstantno trazimo krivce za nase neuspjehe
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#18 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by jefferson »

simonese wrote:
jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
:thumbup:
konstantno trazimo krivce za nase neuspjehe
Ma sto je rekao Alfons, nadam se da ce jos vise zaglibiti i da ce propast ovaj aranzman sa IMF-om, pa da vidimo onda koliko su sposobni da oporave ekonomiju.
Da je Pederacija kako treba, da ta vlada prvenstveno brine o ekonomiji, sto znaci smanjivanje poreza da bi male firme sto lakse prezivjele krizu, pa i po cijenu smanjivanja penzija i ostalih socijalnih dodataka, oni konstantno kupuju socijalni mir. To nikad nikom nije uspjelo, ali ti ljudi nisu svjesni toga jer ne znaju da to nikom nikad nije uspjelo, jer nisu ni skolovani kako treba. Sada ce sve vise dolaziti kojekakvih savjetnika i sl koji su kupovali diplome i skole, pa cete vidjeti tek onda.
medjutim, cak su i balkanci homosapiensi pa ce kad tad puknut tikva, samo sto je problem kad kod nas pukne tikva, onda bas pukne!
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#19 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
Brankovic i Radoncic su samo dvojica u stotinama kriminalaca koji su se poput raka rasirili po nervnom sistemu kantona/entiteta/drzave. Ali se njih necemo otarasiti dok ne dodje do sloma velikosrpstva jer je za borbu protiv privrednog kriminala potrebna jaka drzava. Ti bi da se boris sa simptomima, sa smjenom ovog politicara ili hapsenjem onog politicara, sto je sizifov posao, jer je sistem pokvaren, sistem podrazumjeva postavljanje stranackih kadrova i sistem treba mijenjati, jacanjem drzavnih institucija koje su nezavisne od stranaka i entiteta. A tu dolazimo do greske u samom programu, prisustva velikosrpstva koje onemogucava jacanje drzave.

I tako, opet ce se galamiti na ulici, traziti smjenu politicara, predlagati bacanje jaja i saranje zgrade Predsjednistva, ali rezultata nece biti jer je problem u samom programu.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#20 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Vragolan »

jefferson wrote:
simonese wrote:
jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
:thumbup:
konstantno trazimo krivce za nase neuspjehe
Ma sto je rekao Alfons, nadam se da ce jos vise zaglibiti i da ce propast ovaj aranzman sa IMF-om, pa da vidimo onda koliko su sposobni da oporave ekonomiju.
Da je Pederacija kako treba, da ta vlada prvenstveno brine o ekonomiji, sto znaci smanjivanje poreza da bi male firme sto lakse prezivjele krizu, pa i po cijenu smanjivanja penzija i ostalih socijalnih dodataka, oni konstantno kupuju socijalni mir. To nikad nikom nije uspjelo, ali ti ljudi nisu svjesni toga jer ne znaju da to nikom nikad nije uspjelo, jer nisu ni skolovani kako treba. Sada ce sve vise dolaziti kojekakvih savjetnika i sl koji su kupovali diplome i skole, pa cete vidjeti tek onda.
medjutim, cak su i balkanci homosapiensi pa ce kad tad puknut tikva, samo sto je problem kad kod nas pukne tikva, onda bas pukne!
ti si islamofob i komunjara vi ste krivi za ovakvo stanje :evil: :skoljka: :wink:

eeeeeeee a ne daj Boze prvo pred svojim pragom pomesti, nego nama je komsija kriv sto smo govna
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#21 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by jefferson »

1gorstak wrote:
jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
Brankovic i Radoncic su samo dvojica u stotinama kriminalaca koji su se poput raka rasirili po nervnom sistemu kantona/entiteta/drzave. Ali se njih necemo otarasiti dok ne dodje do sloma velikosrpstva jer je za borbu protiv privrednog kriminala potrebna jaka drzava. Ti bi da se boris sa simptomima, sa smjenom ovog politicara ili hapsenjem onog politicara, sto je sizifov posao, jer je sistem pokvaren, sistem podrazumjeva postavljanje stranackih kadrova i sistem treba mijenjati, jacanjem drzavnih institucija koje su nezavisne od stranaka i entiteta. A tu dolazimo do greske u samom programu, prisustva velikosrpstva koje onemogucava jacanje drzave.

I tako, opet ce se galamiti na ulici, traziti smjenu politicara, predlagati bacanje jaja i saranje zgrade Predsjednistva, ali rezultata nece biti jer je problem u samom programu.
Ti ama bas ne kontas neke stvari! Ko je govorio o smjeni??? Ja govorim o cinjenici da su ljudi opet birali SDA koja je postavila Nedzada Brankovica!!!
Imas pederaciju koja je nezavisna od velikosrpskog lobija, ali strankama u toj pederaciji nije uopstew mrsko u koaliciju s tim lobijem.
N. Brankovic i slicni nisu samo kriminalci, to su ljudi koji odlucuju o sudbini gradjana, porezima, povlasticama novim firmama, povlasticama ljudima koji ce uloziti milione maraka. Da imam milione, vjeruj mi da ima jedno 50 drzava prije BiH u koje bi ulozio jer bar znam da me nece razguliti da bi obezbjedili pare za svoja sluzbena auta i kupovanje socijalnog mira.
Ali ovo je vec visa matematika za tebe!
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by 1gorstak »

jefferson wrote:Ti ama bas ne kontas neke stvari! Ko je govorio o smjeni??? Ja govorim o cinjenici da su ljudi opet birali SDA
SDA, SDP, SBiH, nebitno. U odsustvu jake drzave, kadrovi odgovaraju samo strankama (jer su im kolege iz stranke imenovani i u sistem pravosudja). A da bi dosli do jake drzave, potrebno je razmontirati velikosrpstvo, do tada, protiv korupcije i privrednog kriminala ce se boriti povrsno i simptomatski.
Last edited by 1gorstak on 07/12/2009 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#23 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by Šeha »

1gorstak wrote:
jefferson wrote:Kad pogledam postove ovog gorstaka znam sto mi djete nikad nece u BiH se skolovat, jer jos jedno 30 godina nece ljudi poceti samokriticki razmiljati.
Halooooooooo, jel ti velikosrpski lobi postavio Nedzada Brankovica kao premijera koji je finansijski unistio Pederaciju?
Jebo te vise Dnevni Avaz!
Brankovic i Radoncic su samo dvojica u stotinama kriminalaca koji su se poput raka rasirili po nervnom sistemu kantona/entiteta/drzave. Ali se njih necemo otarasiti dok ne dodje do sloma velikosrpstva jer je za borbu protiv privrednog kriminala potrebna jaka drzava. Ti bi da se boris sa simptomima, sa smjenom ovog politicara ili hapsenjem onog politicara, sto je sizifov posao, jer je sistem pokvaren, sistem podrazumjeva postavljanje stranackih kadrova i sistem treba mijenjati, jacanjem drzavnih institucija koje su nezavisne od stranaka i entiteta. A tu dolazimo do greske u samom programu, prisustva velikosrpstva koje onemogucava jacanje drzave.

I tako, opet ce se galamiti na ulici, traziti smjenu politicara, predlagati bacanje jaja i saranje zgrade Predsjednistva, ali rezultata nece biti jer je problem u samom programu.
Glupost!
Kao sutra da RS nestane obracunali bi se sa kriminalom... Ovakva vlada i ovakvi politicari su nase ogledalo i nevezani su za RS. I da hocemo i mozemo rjesili bi ih se odmah ali eto fino je imati dezurnog krivca... Lakse se podnosi kad imas nekoga drugoga da krivis.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#24 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by jefferson »

1gorstak wrote:
jefferson wrote:Ti ama bas ne kontas neke stvari! Ko je govorio o smjeni??? Ja govorim o cinjenici da su ljudi opet birali SDA
SDA, SDP, SBiH, nebitno. U odsustvu jake drzave, kadrovi odgovaraju samo strankama (jer su im kolege iz stranke imenovani i u sistem pravosudja). A da bi dosli do jake drzave, potrebno je razmontirati velikosrpstvo, do tada, protiv korupcije i privrednog kriminala ce se boriti povrsno i simptomatski.
Izvini ali cini mi se kao da imas 12 god.
Prvo pocistis svoju avliju pa onda gledas sta se desava kod komsije!
Ali, vjeruj mi, imam dovoljno godina da znam vrlo dobro taj nas mentalitet gdje je potrebno imati dezurnog krivca za sve. Nije tosamo politika nego kada su pojedinci i njihov zivot u pitanju, vazno je da se svi drugi okrive valjda da bi se oni unutra bolje osjecali.
Po meni glavni krivci za ovo su oni koji su glasali za ovu vlast (svi odreda) i oni koji su ostali sjediti u kaficima i pametovati sta treba raditi.
bogumil-8
Posts: 937
Joined: 04/02/2009 07:40

#25 Re: D&B snizio rejting BiH. Pa dokle vise?

Post by bogumil-8 »

Šta me briga za "ovaj svijet" (iskra, tren) odoh ja što prije na "onaj (vječni) svijet", gdje mi ništa više ne treba!
Šta je to D et B (daj bar link da to pročitam)?! A šta: "Pa dokle više?"
Sve dok imamo ovoliko ovih što kažu: "Svi su isti!" Nisu svi isti! Propaganda kaže: "Znamo bar kakvi su ovi na vlasti. Oni što bi ih zamijenili su još gori ( lopovi, nemoralni, islamofobi, neljudi,...). Oni bi nam bili još gori! Ma, ne znate vi kakvi bi oni tek bili! Uuuh , strašno! Ne glasajte za njih ni po koju cijenu! Tek bi oni počeli krasti kad bi došli na vlast (nije važno što se skoro ništa više i nema pokrasti - "privatizovati").
Evo, bar znamo ko će se boriti "za bolju budućnost BiH"! Za njih glasajte! Oni su "pošteno radili i zaradili".
Zar je nekog još briga kako ćemo i od čega živjeti (na ovom svijetu)? I s kim ba da to živimo?! Nećemo ni mi sa njima! Eto, prije ćemo crknut nego sa njima živjet zajedno, izgrađivat državu zajedno, ići u školu zajedno, ...
Last edited by bogumil-8 on 07/12/2009 16:47, edited 1 time in total.
Post Reply