D A R K (netflix serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#251 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Velkoski »

Ma zato mi se i ne sviđa sezona, blejao sam šest sati u TV da dođem do zanimljivog dijela :oops:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#252 Re: D A R K (netflix serija)

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 02/07/2020 02:20 Ma zato mi se i ne sviđa sezona, blejao sam šest sati u TV da dođem do zanimljivog dijela :oops:
A šta da ti kazem realno nije ni bilo više price ovako je jedino moglo završiti s obzirom na to kako se završila druga sezona koja se ujedno isto moze gledati kao finale cijele serije.

Sve u svemu nije mi bilo mrsko gledati stvarno svakako manjak ponude ima ovih dana. :thumbup:

Al' stvarno smijesno jer kad kazes ljudima mozes preskociti ovo ili ono to je pretezno glupost jer ti se ne sviđa šta gledaš ovdje ponavljam po 3 put bukvalno 6 epizoda otislo u zrak samo gledaš stare glumce bez bilo kakve veze s pricom. :lol:
Last edited by 90minut on 02/07/2020 02:30, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#253 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Velkoski »

ma mogu komotno napraviti još sezona
Spoiler
Show
samo kažu da je nešto drugo navelo Tannhausa da spoji mašinu i eto ga, novi Jonas i Martha :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#254 Re: D A R K (netflix serija)

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 02/07/2020 02:30 ma mogu komotno napraviti još sezona
Spoiler
Show
samo kažu da je nešto drugo navelo Tannhausa da spoji mašinu i eto ga, novi Jonas i Martha :mrgreen:
Mogu vala oni još 5 sezona hladno, Lost je to najbolje pokazao. :lol:

Ovako ce stvarno serija ostati pitanje je koliko još vremena kao zlatni standard sci fi kategorije.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#255 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Point. »

Tanka 3 sezona, nadam se da neće nastaviti dalje i da je ovo kapak.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#256 Re: D A R K (netflix serija)

Post by dale cooper »

Producenti Dark-a su konačno pokazali kako ne zajebati kraj sci-fi serije sa ovako kompleksnim konceptom i pružili su završetak koji je
u isto vrijeme i sretan i tužan, ali i više nego zadovoljavajući. Ja sam uživao i u ovoj sezoni, možda je bilo više ekspozicije nego
ranije, ali je to bilo i očekivano sa obzirom da je kraj i da su se neke stvari trebale dodatno pojasniti. Bojao sam se onog clifhangera
iz prošle sezone i predstavljanju alternativnog univerzuma, ali je to na kraju apsolutno imalo smisla.
Spoiler
Show
Tannhaus kao krivac za origin point se također savršeno uklapa sa obzirom da se od početka vrtilo sve oko one njegove knjige i koncepta
time travela i mašine potrebne za to. I inicijali njegovog imena H.G. su fin dodir i homage H. G. Wellsu. Kako samo čovjeka bol i očaj može
natjerati da sav svoj genije i najbolje ideje usmjeri kao kreiranju nečega kao što je vremenska mašina sa nesagledivim posljedicama.
Ali gledajući iz svojih ličnih iskustava i gubitaka voljenih osoba, ne znam da li bih postupio drugačije nego Tannhaus da posjedujem
njegovo znanje. I ona zadnja scena za večerom, da li znači da je Tannhaus kad je pokrenuo mašinu i napravio dva alternativna svijeta
ujedno uništio i svoj izvorni? Jer onaj Hanin san i opis mi sugeriše da se upravo to dogodilo. Tannhaus je izazvao apokalipsu u izvornom svijetu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#257 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Velkoski »

Spoiler
Show
Ne bih rekao. U zadnjoj sceni postoji samo jedna promjena - mašina nikada nije napravljena i sve se samo nastavilo svojim tokom. Ono što Hana priča mi je više fan service u okviru deja vua, isto kao i oko onog drota.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#258 Re: D A R K (netflix serija)

Post by brain bubbles »

Spoiler
Show
Za vecerom su svi likovi koji su rodjeni bez postojanja Jonasa/Marthe, likovi iz originalnog svijeta

Vjerovatno se desava radnja u istom trenutku kada bi se u paralelnim univerzumima desila apokalipsa. Mozda je Hannah u snovima imala neke flashove iz paralelnih univerzuma, kao da nam hoce reci da su snovi ustvari percepcija nasih paralelnih svjetova. Bar sam ja tako shvatio :)

Inace, vrhunski odradjeno, gluma na nivou, nekoliko tragicnih likova i jako tuznih scena koje su uz dobru glumu upotpunjene soundtracksima
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#259 Re: D A R K (netflix serija)

Post by dale cooper »

Velkoski wrote: 05/07/2020 04:12
Spoiler
Show
Ne bih rekao. U zadnjoj sceni postoji samo jedna promjena - mašina nikada nije napravljena i sve se samo nastavilo svojim tokom. Ono što Hana priča mi je više fan service u okviru deja vua, isto kao i oko onog drota.
Spoiler
Show
Slažem se, ali u vremenskoj liniji kada je Tannhaus aktivirao mašinu postoji mogućnost da se to desilo sa origin svijetom prilikom splita,
a Hanin deja vu je kao neki eho tih događaja, kao i prisjećanje imena Jonas.
Pišući ovo gore upravo skontah da je i ime Tannhaus svojevrsni homage. Sjećaš se Tannhauser Gate pojma iz onog tears in rain monologa
u Bladerunneru? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#260 Re: D A R K (netflix serija)

Post by dale cooper »

brain bubbles wrote: 05/07/2020 12:52
Spoiler
Show
Za vecerom su svi likovi koji su rodjeni bez postojanja Jonasa/Marthe, likovi iz originalnog svijeta

Vjerovatno se desava radnja u istom trenutku kada bi se u paralelnim univerzumima desila apokalipsa. Mozda je Hannah u snovima imala neke flashove iz paralelnih univerzuma, kao da nam hoce reci da su snovi ustvari percepcija nasih paralelnih svjetova. Bar sam ja tako shvatio :)

Inace, vrhunski odradjeno, gluma na nivou, nekoliko tragicnih likova i jako tuznih scena koje su uz dobru glumu upotpunjene soundtracksima
Da, ovo je blizu mom tumačenju. :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#261 Re: D A R K (netflix serija)

Post by 90minut »

Spoiler
Show
Nije to blizu to je tako, a Velkoski ti je najbolje rekao jakna je samo oproštaj od fanova nema dubljeg znacenja..Jer da ima bilo kakvog dubljeg bilo bi neko za stolom.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#262 Re: D A R K (netflix serija)

Post by zlaataan »

Odlična serija :thumbup:
Drago mi je što neće pokvariti ovo sa još nekoliko sezona zbog profita.
Priča je lijepo zaokružena. :thumbup:
Havarija!
Posts: 209
Joined: 25/04/2010 13:34

#263 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Havarija! »

zlaataan wrote: 06/07/2020 09:19 Odlična serija :thumbup:
Drago mi je što neće pokvariti ovo sa još nekoliko sezona zbog profita.
Priča je lijepo zaokružena. :thumbup:
Upravo! Ovo je najveca blagodat u danasnjem svijetu hiperprodukcije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#264 Re: D A R K (netflix serija)

Post by ultima_palabra »

Ne kontam kako na kraju Martha ne postoji? Zar se nisu njeni roditelji upoznali pod normalnim okolnostima i imali troje djece?
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#265 Re: D A R K (netflix serija)

Post by brain bubbles »

ultima_palabra wrote: 06/07/2020 18:43 Ne kontam kako na kraju Martha ne postoji? Zar se nisu njeni roditelji upoznali pod normalnim okolnostima i imali troje djece?
Ulrich ne postoji, jer je potomak time travelera Silje i Bartosa

Bartos - Agnes - Tronte - Ulrich
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#266 Re: D A R K (netflix serija)

Post by ultima_palabra »

Hvala :oops: Slabo ko je ostao na kraju.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#267 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Jack Be Nimble »

Slazem se sa da je hanin deja vu reda radi da se ima sta fino kazati na kraju. A opet deja vu je glitch u matrix, kao sto su martha/jonas govorili.

Svejedno, dobrao serija. Kao i ostali sam bio skeptican nakon kraja druge, ali su odlicno ispricali drugi svijet i previli kraju seriju u 8 epizoda.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1069
Joined: 23/02/2020 14:50

#268 Re: D A R K (netflix serija)

Post by ANamelessGhoul »

Znači nisam se ovako osjećao nakon odgledanog kraja neke serije još od Leftoversa. Savršeno i emotivno.
Spoiler
Show
Žao mi Marte i Jonasa na kraju jbg. Ulrih mi nekako najtragičniji lik na kraju. propatio u ludnici onoj decenijama i nak raju izbrisan iz egzistencije
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#269 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Gerro »

koja kar.ina od trece sezone dan te yebo, pokusali su kroz neke emocije i lazni happy ending da se izvuku na kraju, ali nije im kod mene uspjelo, a vjerujem ni kod ostlaih koji imaju trunke mozga, a ima vas ovdje takvih pametnih hvala Bogu dragom

Prva sezona je bila odlicna, Stranger Things na steroidima, druga je prosjek, treća je yebeni ocaj
Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#270 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Son1 »

Gerro wrote: 10/07/2020 22:06 koja kar.ina od trece sezone dan te yebo, pokusali su kroz neke emocije i lazni happy ending da se izvuku na kraju, ali nije im kod mene uspjelo, a vjerujem ni kod ostlaih koji imaju trunke mozga, a ima vas ovdje takvih pametnih hvala Bogu dragom

Prva sezona je bila odlicna, Stranger Things na steroidima, druga je prosjek, treća je yebeni ocaj
Pametan si momak, svaka cast
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#271 Re: D A R K (netflix serija)

Post by Jack Be Nimble »

Definitivno top 5 serija svih vremena

Sopranos
Wire
Chernobyl
Twin Peaks
Dark
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#272 Re: D A R K (netflix serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da je na ovoj temi nekad za vrijeme prve sezone bila objavljena slika Jonasa kad prica sa svojom bakom Ines,ne sjecam se tacno teksta koji je bio na slici,moze li se to gdje naci na netu?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#273 Re: D A R K (netflix serija)

Post by beni-bu-man »

Jack Be Nimble wrote: 14/07/2020 06:33 Definitivno top 5 serija svih vremena

Sopranos
Wire
Chernobyl
Twin Peaks
Dark
Gdje ti je Breaking Bad :mrgreen:
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#274 Re: D A R K (netflix serija)

Post by zlaataan »

kakavdanakneiskustvu wrote: 22/07/2020 13:01 mislim da je na ovoj temi nekad za vrijeme prve sezone bila objavljena slika Jonasa kad prica sa svojom bakom Ines,ne sjecam se tacno teksta koji je bio na slici,moze li se to gdje naci na netu?
Koliko se sjecam, jedina scena kad pricaju je kad mu daje pismo od oca. A on je to pismo vec ranije zapalio, pa mu nije nista jasno. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#275 Re: D A R K (netflix serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

zlaataan wrote: 23/07/2020 17:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 22/07/2020 13:01 mislim da je na ovoj temi nekad za vrijeme prve sezone bila objavljena slika Jonasa kad prica sa svojom bakom Ines,ne sjecam se tacno teksta koji je bio na slici,moze li se to gdje naci na netu?
Koliko se sjecam, jedina scena kad pricaju je kad mu daje pismo od oca. A on je to pismo vec ranije zapalio, pa mu nije nista jasno. :D
mislim da je to ta scena,bila je slika na ovoj ili na temi o serijama ali ne mogu je pronaci,gdje jonas govori nesto ,spavao sam sa tetkom,ne sjecam se tacno teksta
Post Reply