Cyber Knife, radioterapijska onkologija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#1 Cyber Knife, radioterapijska onkologija

Post by crveni_makovi »

U iščekivanju tačne dijagnoze oboljenja gušterače zadala sam se u iščitavanje pozitivnih priča u borbi sa malignim oboljenjima ovog organa. Karcinomi gušterače se opisuju kao najpodmukliji i najskriveniji u nalazima dok nije skroz kasno a nakon dijagnoze rokovi preživljavanja koji se daju pacijentima su dosta kratki.

Uglavnom mi ljudi oko mene spominju kako im je neki blizak rod ili poznanik umro mjesec dana ili jedva nešto duže nakon uspostavljene dijagnoze.

Čitam iskustva bolesnika, stvarnih ljudi koji imaju volju za životom i bore se krvnički da prežive. Uz psihičku pomoć, podršku bliskih ljudi, promjenu ishrane, uklanjanje hrpe unutrašnjih organa ljudi žive i bore se da žive što duže.

Čitajući o mogućnostima ikakve pomoći naišla sam na podatak da postoji radijacijski zahvat korištenjem cyber knife-a bez rezanja i krvi pri kojem valjda robot usmjerava zrake i uništava ciljno maligne dijelove s minimalnim oštećenjima zdravih dijelova. Piše da neka klinika u Hrvatskoj u Svetoj nedjelji radi slične zahvate na ograničenom broju organa a piše da Aci Badem u Istanbulu radi ove zahvate uspješno i na gušterači. Ima li iko ovo nesretno iskustvo ili je čuo od nekoga da se liječio ovom metodom da podijeli? Hvala.
Post Reply