Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#176 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

tm84 wrote:
skenderija04 wrote:Ako je to sve tako , a bilo je svega, ja se i dan danas pitam zasto Osim nije prihvatio nerjeseno sa Zvezdom ? Izgubi Zeljo 1-3 i tako i titulu.
kako mislis prihvatio remi? to je bilo 26.kolo i zeljo se tada ravnopravno borio sa zvijezdom i partizanom za titulu... sumnjam da su zvjezdasi nudili zelji kad su bili rame uz rame uz nas... :-)

a kad je sarajevo bilo sampion 1985. zeljo je do 26.kola bio vodeci na tabeli, tek poslije pobjede na zvijezdom na grbavici 2-0 i ispadanja od videotona zeljo dozivio slom i pade cak na 7. mjesto... :shock:
Tada je bila aktuelna prica da su iz Zvezde dosli i ponudili nerjeseno. Mi smo imali bod ili dva prednosti, ne sjecam se, kao u stilu odigracemo nerjeseno pa do kraja ko ziv ko mrtav. Navodno Svabo nije htio ni da cuje za to. Koliko je tacno ne znam.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3596
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#177 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by RtrnOfSalisbury »

... nedje sam sluso 'djelic atmosfere' iz autobusa nakon famozne tekme pristina-celik pri povratku u zenicu. spiker je iso od igaca do igraca i postavljo tako pitanja o tekmi: odgovori su bili za istoriju: 'zadnjim atomima snage ... nikad nismo gubili vjeru u sebe .... nismo se predavali ... ogromnom pozrtvovanoscu smo napravili preokret ... borili smo se za boje kluba ..." :lol: :lol: :lol:

inace neki nasi ugledni fudbaleri tvrde da nije bilo tolko namjestanja ali oni su oduvijek bolje znali trcat za loptom i otvarat kafice al je sasvim moguce da neki ni dan danas ne znaju da su ucestvovali u slabo reziranim predstavama ...
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#178 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by internazionale »

tm84 wrote:
skenderija04 wrote:Ako je to sve tako , a bilo je svega, ja se i dan danas pitam zasto Osim nije prihvatio nerjeseno sa Zvezdom ? Izgubi Zeljo 1-3 i tako i titulu.
kako mislis prihvatio remi? to je bilo 26.kolo i zeljo se tada ravnopravno borio sa zvijezdom i partizanom za titulu... sumnjam da su zvjezdasi nudili zelji kad su bili rame uz rame uz nas... :-)

a kad je sarajevo bilo sampion 1985. zeljo je do 26.kola bio vodeci na tabeli, tek poslije pobjede na zvijezdom na grbavici 2-0 i ispadanja od videotona zeljo dozivio slom i pade cak na 7. mjesto... :shock:
timijevac 84 prica o sezoni 85 i o tabeli
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24252
Joined: 26/08/2007 17:10

#179 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by Charuga »

Kakve veze ima sto to pise? Ti nisi nikad pricao o nekom dogadjaju koji se desio prije tvog rodjenja ili kad si bio u dobi 1-3 godine?

Ako nemas nista dodati na to, nema potrebe da "zakuhavas" sa tom pricom. Jedna od rjetkih tema o domacem fudbalu u kojoj nije bilo brisanja i banova i sad treba i nju pokvariti ...
User avatar
vicious
Posts: 6857
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#180 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by vicious »

tm84 wrote:
skenderija04 wrote:Ako je to sve tako , a bilo je svega, ja se i dan danas pitam zasto Osim nije prihvatio nerjeseno sa Zvezdom ? Izgubi Zeljo 1-3 i tako i titulu.
kako mislis prihvatio remi? to je bilo 26.kolo i zeljo se tada ravnopravno borio sa zvijezdom i partizanom za titulu... sumnjam da su zvjezdasi nudili zelji kad su bili rame uz rame uz nas... :-)

a kad je sarajevo bilo sampion 1985. zeljo je do 26.kola bio vodeci na tabeli, tek poslije pobjede na zvijezdom na grbavici 2-0 i ispadanja od videotona zeljo dozivio slom i pade cak na 7. mjesto... :shock:
Ovo boldirano je apsolutno netačno. Sarajevo je od 11. kola cijelu sezonu bilo na prvom mjestu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24252
Joined: 26/08/2007 17:10

#181 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by Charuga »

Eto, covjek mu je na normalan nacin ukazao na gresku a njegovo je sad da nauci to i ne grijesi vise ... :)
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#182 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

vicious wrote:
tm84 wrote:
skenderija04 wrote:Ako je to sve tako , a bilo je svega, ja se i dan danas pitam zasto Osim nije prihvatio nerjeseno sa Zvezdom ? Izgubi Zeljo 1-3 i tako i titulu.
kako mislis prihvatio remi? to je bilo 26.kolo i zeljo se tada ravnopravno borio sa zvijezdom i partizanom za titulu... sumnjam da su zvjezdasi nudili zelji kad su bili rame uz rame uz nas... :-)

a kad je sarajevo bilo sampion 1985. zeljo je do 26.kola bio vodeci na tabeli, tek poslije pobjede na zvijezdom na grbavici 2-0 i ispadanja od videotona zeljo dozivio slom i pade cak na 7. mjesto... :shock:
Ovo boldirano je apsolutno netačno. Sarajevo je od 11. kola cijelu sezonu bilo na prvom mjestu.
u pravu si... htio sam napisati do 8.kola... moja greska, poslije 26.kola mi smo bili treci, onda krah dozivjeli :sad:
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#183 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by radostan dan »

srećom, imali ste dovoljnu zalihu bodova na samo 8 kola do kraja, inače bi ispali iz lige...
onakva tragedija se teško preživljava.
strašna generacija, žali bože finala... :|
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#184 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

internazionale wrote:
tm84 wrote:
skenderija04 wrote:Ako je to sve tako , a bilo je svega, ja se i dan danas pitam zasto Osim nije prihvatio nerjeseno sa Zvezdom ? Izgubi Zeljo 1-3 i tako i titulu.
kako mislis prihvatio remi? to je bilo 26.kolo i zeljo se tada ravnopravno borio sa zvijezdom i partizanom za titulu... sumnjam da su zvjezdasi nudili zelji kad su bili rame uz rame uz nas... :-)

a kad je sarajevo bilo sampion 1985. zeljo je do 26.kola bio vodeci na tabeli, tek poslije pobjede na zvijezdom na grbavici 2-0 i ispadanja od videotona zeljo dozivio slom i pade cak na 7. mjesto... :shock:
timijevac 84 prica o sezoni 85 i o tabeli
jel imas neki problem s tim? ako hocu mogu pisati i o sezoni 1962/63...
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#185 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

radostan dan wrote:srećom, imali ste dovoljnu zalihu bodova na samo 8 kola do kraja, inače bi ispali iz lige...
onakva tragedija se teško preživljava.
strašna generacija, žali bože finala... :|
pa da nije bilo videotona mi bi se borili i te sezone do kraja za sampiona, ali ne bi sigurno ispali da smo imali manje bodova poslije 26.kola... nama je tragedija bila sto nismo uhvatili voz za evropu te sezone, a da ne pricam kako smo lose odigrali jesenji dio 1985/86 (sao 12 poena i 4 pobjede). da nije bilo dobrog proljece 1986. mi bi bili u donjem dijelu tabele. drugim rijecima da nije videotona mi bi jos dvije godine igrali u evropi zaredom... :shock:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#186 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

radostan dan wrote:srećom, imali ste dovoljnu zalihu bodova na samo 8 kola do kraja, inače bi ispali iz lige...
onakva tragedija se teško preživljava.
strašna generacija, žali bože finala... :|
Nije ni moglo bolje :(

Tu sezonu zavrsavmo noseci titulu komsijama na Kosevo . Tih 4-4 sa Hajdukom je bilo nesto potpuno suprotno od naziva ove teme, bilo nesto najpostenije sto se moglo vidjeti u ligi SFRJ :D
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#187 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by radostan dan »

nisam mislio bukvalno -ispali-... :)

šteta zaista, ako je za utjehu, dok je nas starijih, a ne navijamo za navedene timove, imate priznanje da ste, sa veležom i vardarom igrali najbolji i najljepši fudbal te dvije sezone.
User avatar
vicious
Posts: 6857
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#188 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by vicious »

Ma nije Željo '85 ni u jednom trenutku bio ozbiljan kandidat za prvaka, trka se cijelu sezonu vodila izmedju Hajduka i Sarajeva.

@skenderija: apsolutni potpis, onu utakmicu Želje sa Hajdukom ću pamtiti dok sam živ :)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#189 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

radostan dan wrote:nisam mislio bukvalno -ispali-... :)

šteta zaista, ako je za utjehu, dok je nas starijih, a ne navijamo za navedene timove, imate priznanje da ste, sa veležom i vardarom igrali najbolji i najljepši fudbal te dvije sezone.
ne kazem da nisi u pravu..Da je prvenstvo trajalo 4 kola vise vjerovatno bi se zagovnali. Tada su bila 2 boda za pobjedu pa je razlika bila nedostizna
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#190 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

vicious wrote:Ma nije Željo '85 ni u jednom trenutku bio ozbiljan kandidat za prvaka, trka se cijelu sezonu vodila izmedju Hajduka i Sarajeva.

@skenderija: apsolutni potpis, onu utakmicu Želje sa Hajdukom ću pamtiti dok sam živ :)
nikad necemo znati sta bilo da se prosao videoton, jer ako si treci nakon 26.kola, jos znas da igras finale kup uefa, vjeruj da bi se zeljo aktivno ukljucio za borbu za titulu... ali to je hipoteticki receno
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#191 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

tm84 wrote:
vicious wrote:Ma nije Željo '85 ni u jednom trenutku bio ozbiljan kandidat za prvaka, trka se cijelu sezonu vodila izmedju Hajduka i Sarajeva.

@skenderija: apsolutni potpis, onu utakmicu Želje sa Hajdukom ću pamtiti dok sam živ :)
nikad necemo znati sta bilo da se prosao videoton, jer ako si treci nakon 26.kola, jos znas da igras finale kup uefa, vjeruj da bi se zeljo aktivno ukljucio za borbu za titulu... ali to je hipoteticki receno
Nije druze, tesko da bi stigli. Zadnja utakmica pred videoton je bila 2-0 na Grbavici protiv C.Z. Mi smo tada imali zaostatak od 5 bodova. Za pobjedu se dobijala dva... Tesko. Vjerovatno bi opet otisli u kup UEFA ali titulu tesko da bi uzeli.
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#192 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

skenderija04 wrote:
tm84 wrote:
vicious wrote:Ma nije Željo '85 ni u jednom trenutku bio ozbiljan kandidat za prvaka, trka se cijelu sezonu vodila izmedju Hajduka i Sarajeva.

@skenderija: apsolutni potpis, onu utakmicu Želje sa Hajdukom ću pamtiti dok sam živ :)
nikad necemo znati sta bilo da se prosao videoton, jer ako si treci nakon 26.kola, jos znas da igras finale kup uefa, vjeruj da bi se zeljo aktivno ukljucio za borbu za titulu... ali to je hipoteticki receno
Nije druze, tesko da bi stigli. Zadnja utakmica pred videoton je bila 2-0 na Grbavici protiv C.Z. Mi smo tada imali zaostatak od 5 bodova. Za pobjedu se dobijala dva... Tesko. Vjerovatno bi opet otisli u kup UEFA ali titulu tesko da bi uzeli.
vrlo vjerovatno, ali ko zna sta bi bilo... samo mi je zao sto smo 84/85 i 85/86 dva puta izvisili za evropu zbog videotona... :sad:
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#193 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by palermo »

skenderija04 wrote:
radostan dan wrote:srećom, imali ste dovoljnu zalihu bodova na samo 8 kola do kraja, inače bi ispali iz lige...
onakva tragedija se teško preživljava.
strašna generacija, žali bože finala... :|
Nije ni moglo bolje :(

Tu sezonu zavrsavmo noseci titulu komsijama na Kosevo . Tih 4-4 sa Hajdukom je bilo nesto potpuno suprotno od naziva ove teme, bilo nesto najpostenije sto se moglo vidjeti u ligi SFRJ :D
ne sjećam se te utakmice......ali samo spominjanje utakmica Željo-Hajduk....cccccccc.......

Ja naravno iz pozicije navijača Veleža
User avatar
vicious
Posts: 6857
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#194 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by vicious »

E moj palermo, kako se toga neces sjecati :D

Predzadnje kolo, igra se na Kosevu (sad se vise ne sjecam je li zbog velikog interesovanja ili je Grbavica zbog neceg bila u autu?), a Sarajevo za to vrijeme igra u Skopju s Vardarom, i pred to 33. kolo ima 2 boda prednosti pred Hajdukom.

Hajduk krece furiozno, za nekih 20 minuta-pola sata rezultat je 0:3 i svi na stadionu su ubijedjeni da je Zeljo prodao utakmicu :D
Za to vrijeme i dole u Skopju je drama, Sarajevo povelo, Vardar okrenuo, i na poluvremenu je 2:1 za Vardar, a na Kosevu 3:1 (ili 4:1, ne sjecam se vise) za Hajduk i tu je titula izgubljena za Sarajevo, opsta depresija na tribinama, jer cini mi se da je bilo vise navijaca Sarajeva nego Zelje na toj tekmi :D

U svlacionici je sigurno bilo svega, i pred drugo poluvrijeme Mesa Bazdarevic na centru vice na saigrace i fakat, Zeljo zaigra kao preporodjen, Mesa dize ekipu iz mrtvih, smanjuju 4:2, 4:3, i do kraja stize na 4:4. U medjuvremenu u Skopju drama na kvadrat, penal za Sarajevo - Hadzibegic pogadja stativu, golman Grosev (koji izgleda nije znao da je dogovoreno nerijeseno) :D brani sve zivo, Sarajevo fula milion sansi ali na kraju izjednacuje 2:2 i to je to. U zadnjem kolu Sarajevo (ocekivano) :D pobjedjuje C.Zvezdu i ovjerava titulu.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#195 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

Kakva je to tekma bila :-) Sarajevo i Hajduk su se ganjali za titulu. Predzadnje kolo dolazi Hajduk da igra sa Zeljom. Igralo se na Kosevu. Svi su trubili da je Zeljo " prodao" Hajduku. Povede Hajduk i kod 1-3 navijaci Zelje pocinju da zvizde i prozivaju svoje igrace zovu ih "prodanim dusama" i traze da igraju "posteno" Igraci odreagovase i zavrsi 4-4. Sjajna utakmica. Igraci Zelje tu utakmicu nisu igrali ni za klub, ni za slavu, ni za pare ni za neki eventualni transfer. Igrali su za ljudski ponos. Na kraju tekme ovacije, iako su tim nerjesenim rezultatom prakticno donijeli titulu Sarajevu.
Sarajevo je igralo vani, i kad su se vratili njihov direktor Svetozar Vujovic, veliki gospodin, je dodao na Grbavicu da cestita na postenom odnosu.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#196 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by skenderija04 »

@vicious

Iz dva tabora a ista verzija :-D :-D :-D :-D

I to je bilo moguce. Neka ste uzeli , zasluzili ste titulu one godine :thumbup:
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#197 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by radostan dan »

... utakmicu nisu igrali ni za klub, ni za slavu, ni za pare ni za neki eventualni transfer. Igrali su za ljudski ponos.
nemojte više, ogaditeste mi aktuelna domaća prvenstva...
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#198 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by palermo »

vicious wrote:E moj palermo, kako se toga neces sjecati :D

Predzadnje kolo, igra se na Kosevu (sad se vise ne sjecam je li zbog velikog interesovanja ili je Grbavica zbog neceg bila u autu?), a Sarajevo za to vrijeme igra u Skopju s Vardarom, i pred to 33. kolo ima 2 boda prednosti pred Hajdukom.

Hajduk krece furiozno, za nekih 20 minuta-pola sata rezultat je 0:3 i svi na stadionu su ubijedjeni da je Zeljo prodao utakmicu :D
Za to vrijeme i dole u Skopju je drama, Sarajevo povelo, Vardar okrenuo, i na poluvremenu je 2:1 za Vardar, a na Kosevu 3:1 (ili 4:1, ne sjecam se vise) za Hajduk i tu je titula izgubljena za Sarajevo, opsta depresija na tribinama, jer cini mi se da je bilo vise navijaca Sarajeva nego Zelje na toj tekmi :D

U svlacionici je sigurno bilo svega, i pred drugo poluvrijeme Mesa Bazdarevic na centru vice na saigrace i fakat, Zeljo zaigra kao preporodjen, Mesa dize ekipu iz mrtvih, smanjuju 4:2, 4:3, i do kraja stize na 4:4. U medjuvremenu u Skopju drama na kvadrat, penal za Sarajevo - Hadzibegic pogadja stativu, golman Grosev (koji izgleda nije znao da je dogovoreno nerijeseno) :D brani sve zivo, Sarajevo fula milion sansi ali na kraju izjednacuje 2:2 i to je to. U zadnjem kolu Sarajevo (ocekivano) :D pobjedjuje C.Zvezdu i ovjerava titulu.
hajde, pa ja bio na toj utakmici......nego znaš kako je, kad te se nešto ne dotiče onda i ne ostaje toliko u sjećanju......
tm84
Posts: 169
Joined: 02/10/2012 00:03

#199 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by tm84 »

vicious wrote:E moj palermo, kako se toga neces sjecati :D

Predzadnje kolo, igra se na Kosevu (sad se vise ne sjecam je li zbog velikog interesovanja ili je Grbavica zbog neceg bila u autu?), a Sarajevo za to vrijeme igra u Skopju s Vardarom, i pred to 33. kolo ima 2 boda prednosti pred Hajdukom.

Hajduk krece furiozno, za nekih 20 minuta-pola sata rezultat je 0:3 i svi na stadionu su ubijedjeni da je Zeljo prodao utakmicu :D
Za to vrijeme i dole u Skopju je drama, Sarajevo povelo, Vardar okrenuo, i na poluvremenu je 2:1 za Vardar, a na Kosevu 3:1 (ili 4:1, ne sjecam se vise) za Hajduk i tu je titula izgubljena za Sarajevo, opsta depresija na tribinama, jer cini mi se da je bilo vise navijaca Sarajeva nego Zelje na toj tekmi :D

U svlacionici je sigurno bilo svega, i pred drugo poluvrijeme Mesa Bazdarevic na centru vice na saigrace i fakat, Zeljo zaigra kao preporodjen, Mesa dize ekipu iz mrtvih, smanjuju 4:2, 4:3, i do kraja stize na 4:4. U medjuvremenu u Skopju drama na kvadrat, penal za Sarajevo - Hadzibegic pogadja stativu, golman Grosev (koji izgleda nije znao da je dogovoreno nerijeseno) :D brani sve zivo, Sarajevo fula milion sansi ali na kraju izjednacuje 2:2 i to je to. U zadnjem kolu Sarajevo (ocekivano) :D pobjedjuje C.Zvezdu i ovjerava titulu.
i onda naredne godine sarajevo lagano da zvijezdi bodove u 34.kolu (0-4)... :D

a nego interesuje sta se desilo tacno sa ekipom sarajeva poslije te sampionske godine, zamalo ste ispali naredne godine u drugu ligu, ispali od onih nepoznatih finaca u kupu sampiona... :roll:
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#200 Re: Čuvene namještene utakmice u SFRJ

Post by radostan dan »

prodali igrače plus bodovna dugovana i kamate iz prethodne sezone... :mrgreen:
Post Reply