Čuvajte se džeparoša!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#1 Čuvajte se džeparoša!

Post by luciferino »

Nije mi se nikada desilo da me na sred ulice i u po bijela dana pokušaju opljačkati, ali za sve postoji prvi put. :-) Danas kod hotela Evropa dragog i mene su opkolile tri "prosjakinje". Odmah su nam bile sumljive jer su nas počele pratiti i to prilično upečatljivo. Nisu nam ništa uspjele uzeti, ali smo i muž i ja osjetili opipavanje džepova. Samo vas želim opomenuti da obratite pažnju na ove likove i da se ne ustručavate mlatnuti ih jer nije u pitanju nikakva jadna sirotinja. Starija žana nosi "dijete" u zavežljaju i najagresivnija je dok je druge dvije djevojke prate u stopu i skreću pažnju na sebe dok ona bunari. Ma, tolika me je huja spopala da mi je malo falilo da onu staru sa zemljom sastavim. :x :x :x

Poslje smo se sklonili kod Šahinpašića da se malo smirimo i vidjeli smo kroz izlog kako prate novu žrtvu po istom sistemu.
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#2

Post by uhljupce »

Neki dan lik na C.Vili u blizini tramvajske zaletio se na jako staru gospodju i pokidao joj lancic sa vrata. Dno dna, taksisti sa standa smijali se, niko se nije usudio pomoci. Sva sreca, starica je prezivjela
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3

Post by Neelix »

proljetos je mojoj mami kod ekonomske skole na pofalicima, pored glavne dzade :shock: neki lik pokusao istrgnut torbu, i vukli su oboje dok nije covjek zaustavio auto, izasao i otjerao majmuna... :roll:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#4

Post by skojotovski »

ja ti muza... sto ih ne zatjera u tri lijepe? pa malo po labrnji? da vidis kako odmah odustaju. na prvu! bagra je to, a ne sirotinja! prvo upozoriti da proseta, na drugu raspali! trece nema :x
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#5 Re: Čuvajte se džeparoša!

Post by melb26sa »

luciferino wrote:Nije mi se nikada desilo da me na sred ulice i u po bijela dana pokušaju opljačkati, ali za sve postoji prvi put. :-) Danas kod hotela Evropa dragog i mene su opkolile tri "prosjakinje". Odmah su nam bile sumljive jer su nas počele pratiti i to prilično upečatljivo. Nisu nam ništa uspjele uzeti, ali smo i muž i ja osjetili opipavanje džepova. Samo vas želim opomenuti da obratite pažnju na ove likove i da se ne ustručavate mlatnuti ih jer nije u pitanju nikakva jadna sirotinja. Starija žana nosi "dijete" u zavežljaju i najagresivnija je dok je druge dvije djevojke prate u stopu i skreću pažnju na sebe dok ona bunari. Ma, tolika me je huja spopala da mi je malo falilo da onu staru sa zemljom sastavim. :x :x :x

Poslje smo se sklonili kod Šahinpašića da se malo smirimo i vidjeli smo kroz izlog kako prate novu žrtvu po istom sistemu.
Tj. Romkinje? To je standardna garnitura - prije godinu-dvije u punoj Ferhadiji naravno ljeti su redovno ordinirale i mi smo jedva nekog mladog svedskog turistu uspjeli spasiti da ga ne pokradu. On budalas krenuo pricati sa jednom ha na talijanskom a ove druge dvije navalile. Jedva im je pobjegao. Ove isto to rade i po tramvajima - samo ignorisati ili spomenuti policiju i odu preko vrata. Znam i da djeluje ako k'o krenes da ih malo kroz sake propustis. :D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#6

Post by lolita_xx »

meni prije pola godine ukradose nov mob u ferhadiji...
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#7

Post by legionarka »

jel ovo propaganda za Sahinapsica :D :D :D
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#8

Post by Suicidal Siberian »

legionarka wrote:jel ovo propaganda za Sahinapsica :D :D :D
ne kaže se Šahinpašić.....

kae se....Šaaaaainpašiiiić

:D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#9

Post by luciferino »

skojotovski wrote:ja ti muza... sto ih ne zatjera u tri lijepe? pa malo po labrnji? da vidis kako odmah odustaju. na prvu! bagra je to, a ne sirotinja! prvo upozoriti da proseta, na drugu raspali! trece nema :x
Nije muž odavde, mislim da je to jedan od razloga što su se natakarile na nas. To je tele moje malo. Isprakso se pravo za ove dvije godine s "prosjacima" koji uljeću klizeći, ali ovo je stvarno bilo nešto novo, barem za nas. Ja sam je upozorila, a on ju je na kraju nabio laktom u onaj zavežljaj. Naravno, zavežljaj ni da kmekne. Poslje smo kontali da idemo dalje da ih tražimo i pravimo scene. Možda drugi put. :)

Znam za još jedan slučaj koji se desio nedavno mojoj jaranici. Dok je čekala da pređe ulicu kod glavne pošte na Čobaniji, došao je tramvaj i iz njega su izašli momak i djevojka, s tim da je momak bio sumljivog izgleda. Cura je navodno vrlo pristojno izgledala. Onda su stali iza jaranice, kao čekali su da se upali zeleno. Jaranica je imala neku šuhu da nešto ne valja, okrenula se i vidjela kako je momak krenuo da otvori njenu torbu. Ona pristojna cura se pravila blesava, kao pogleda u momka, pa u moju jaranicu, pa opet u njega. Noj haman ništa nije jasno, nije ona s njim. Uglavnom pusti ih tako da prođu u strahu da je ne bi pratili. Ode u grad, obavi par poslova i na povratku ih ugleda na drugoj tramvajskoj stanici.

Vjerujem da ih je bilo i prije, ali ovakve agresivnosti i satjerivanja u ćošak i zaskakivanja i pravljenja gužve nikad nisam vidjela. Pa meni je pritisak bio hiljadu, a mislim da je zadnje što očekuju da ih žrtva opauči. Samo toplo želim da vam preporučim da ih mlatite čime stignete, ja drugi put sigurno hoću.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#10

Post by gaius »

nažalost.. iako obično nisam takav tip.. poučen iskustvom da se protiv istih ne može drugačije, odmah na prvu krenem da ih mlatnem nogom u glavu.. u jet lee stilu.. pali svaki put.. štaviše, one koje često srećem me izbjegavaju u širokom luku..

a uz te su još i oni koji prose (izuzev onih koji prose zbog nevolje) i koji "rade".. slušam tako razgovor dva lika kod suda, kako prepričavaju koliko su "zaradili" taj dan.. i fakat.. čekajući.. za jedno 10ak minuta.. jedan od njih je "zaradio" 10ak maraka..

prema tome.. to što bi rekao jet lee, treba sve nogom u glavu..
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#11

Post by forza milan »

ja sam prije par godina vidio jednu scenu u tramvaju koja me fakat zaintrigirala ali nisam mogo da skontam o cemu se radi. udjem ja u tramvaj na skenderiji i cim sam uso cujem galamu. pogledam kad stoji jedan lik onako ofiran (izgleda apsolutno kao dzeparos, je li fakat bio dzeparos ne znam) i pored njega lik visok oko 185-190, krupan, celav, dugi kozni kaput i psuje ovog ofirnog i govori raji gledajte dzeparosa i cak ga udara. non stpo govori izlazi iz tramvaja iako tramvaj ide. ovaj ga moli da saceka dok stane tramvaj pa ce kao izac. i krenuse prema vratima i ovaj ga celo goni pred sobom sutajuc ga nogama u podkoljenice. i kako se celo drzi objema rukama za one gornje drzace ukazase se 2 utoke za pasom. tad mi nista nije bilo jasno. je li bio policajac u civilu, ili neki robin hud koji spasava napadnute starice, ili je bio neki lopov ko zna. lika je izveo na m. dvoru i odcusko ga u one male ulicice.
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#12

Post by ifbbpro »

forza milan wrote:ja sam prije par godina vidio jednu scenu u tramvaju koja me fakat zaintrigirala ali nisam mogo da skontam o cemu se radi. udjem ja u tramvaj na skenderiji i cim sam uso cujem galamu. pogledam kad stoji jedan lik onako ofiran (izgleda apsolutno kao dzeparos, je li fakat bio dzeparos ne znam) i pored njega lik visok oko 185-190, krupan, celav, dugi kozni kaput i psuje ovog ofirnog i govori raji gledajte dzeparosa i cak ga udara. non stpo govori izlazi iz tramvaja iako tramvaj ide. ovaj ga moli da saceka dok stane tramvaj pa ce kao izac. i krenuse prema vratima i ovaj ga celo goni pred sobom sutajuc ga nogama u podkoljenice. i kako se celo drzi objema rukama za one gornje drzace ukazase se 2 utoke za pasom. tad mi nista nije bilo jasno. je li bio policajac u civilu, ili neki robin hud koji spasava napadnute starice, ili je bio neki lopov ko zna. lika je izveo na m. dvoru i odcusko ga u one male ulicice.
tako i treba
kako posijes, tako ces i poznjeti
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#13

Post by ja_cura_ »

forza milan wrote:ja sam prije par godina vidio jednu scenu u tramvaju koja me fakat zaintrigirala ali nisam mogo da skontam o cemu se radi. udjem ja u tramvaj na skenderiji i cim sam uso cujem galamu. pogledam kad stoji jedan lik onako ofiran (izgleda apsolutno kao dzeparos, je li fakat bio dzeparos ne znam) i pored njega lik visok oko 185-190, krupan, celav, dugi kozni kaput i psuje ovog ofirnog i govori raji gledajte dzeparosa i cak ga udara. non stpo govori izlazi iz tramvaja iako tramvaj ide. ovaj ga moli da saceka dok stane tramvaj pa ce kao izac. i krenuse prema vratima i ovaj ga celo goni pred sobom sutajuc ga nogama u podkoljenice. i kako se celo drzi objema rukama za one gornje drzace ukazase se 2 utoke za pasom. tad mi nista nije bilo jasno. je li bio policajac u civilu, ili neki robin hud koji spasava napadnute starice, ili je bio neki lopov ko zna. lika je izveo na m. dvoru i odcusko ga u one male ulicice.
da to nije bilo kad je mene pokusao bunariti tip? ja njega napadam, sto mi je uvalio ruku u tasnu, i to u polupraznom tramvaju, kad ti on meni: hoces da te udarim? rekoh koga da udaris? kad prilazi nama tip i pita da li imate kakvih problema gospodjice?
policajac u civilu, celo, mu je govorio od muzeja pa sve do marin dvora da izadje iz tramvaja, da ne bi smetalo ostalim putnicima...medjutim, tip nije htio, pozivao se na medjunarodnu policiju, jer je on albanac, a pokazuje licnu kartu bih... drot ga izvukao na stanici...boga prebio u njemu.... kasnije dosla i crna marica i odvukla ga na klinuku, da ga sasiju...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#14

Post by pitt »

ja_cura_ wrote:
forza milan wrote:ja sam prije par godina vidio jednu scenu u tramvaju koja me fakat zaintrigirala ali nisam mogo da skontam o cemu se radi. udjem ja u tramvaj na skenderiji i cim sam uso cujem galamu. pogledam kad stoji jedan lik onako ofiran (izgleda apsolutno kao dzeparos, je li fakat bio dzeparos ne znam) i pored njega lik visok oko 185-190, krupan, celav, dugi kozni kaput i psuje ovog ofirnog i govori raji gledajte dzeparosa i cak ga udara. non stpo govori izlazi iz tramvaja iako tramvaj ide. ovaj ga moli da saceka dok stane tramvaj pa ce kao izac. i krenuse prema vratima i ovaj ga celo goni pred sobom sutajuc ga nogama u podkoljenice. i kako se celo drzi objema rukama za one gornje drzace ukazase se 2 utoke za pasom. tad mi nista nije bilo jasno. je li bio policajac u civilu, ili neki robin hud koji spasava napadnute starice, ili je bio neki lopov ko zna. lika je izveo na m. dvoru i odcusko ga u one male ulicice.
da to nije bilo kad je mene pokusao bunariti tip? ja njega napadam, sto mi je uvalio ruku u tasnu, i to u polupraznom tramvaju, kad ti on meni: hoces da te udarim? rekoh koga da udaris? kad prilazi nama tip i pita da li imate kakvih problema gospodjice?
policajac u civilu, celo, mu je govorio od muzeja pa sve do marin dvora da izadje iz tramvaja, da ne bi smetalo ostalim putnicima...medjutim, tip nije htio, pozivao se na medjunarodnu policiju, jer je on albanac, a pokazuje licnu kartu bih... drot ga izvukao na stanici...boga prebio u njemu.... kasnije dosla i crna marica i odvukla ga na klinuku, da ga sasiju...
cuj hoces li da te udarim? :roll: Joj kako to treba gaziti....da su pametni trebali bi imati te drotove u civilu redovno po tramvajima :sad:
User avatar
furija Strašna
Posts: 193
Joined: 20/09/2007 23:28

#15

Post by furija Strašna »

g
Last edited by furija Strašna on 21/12/2009 02:55, edited 1 time in total.
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#16

Post by Wednesday »

gaius wrote:nažalost.. iako obično nisam takav tip.. poučen iskustvom da se protiv istih ne može drugačije, odmah na prvu krenem da ih mlatnem nogom u glavu.. u jet lee stilu.. pali svaki put.. štaviše, one koje često srećem me izbjegavaju u širokom luku..

a uz te su još i oni koji prose (izuzev onih koji prose zbog nevolje) i koji "rade".. slušam tako razgovor dva lika kod suda, kako prepričavaju koliko su "zaradili" taj dan.. i fakat.. čekajući.. za jedno 10ak minuta.. jedan od njih je "zaradio" 10ak maraka..

prema tome.. to što bi rekao jet lee, treba sve nogom u glavu..
ma, 10km je nista!
ljetos sjedimo ja i raja pred katedralom uvece, prilazi cigancic, nekih 7-8 godina, i mi tako u pricu s njim, pitamo ga kolko si zaradio. kaze, nemam pojma, i izvati iz dzepa vrecicu, pred nama prebroja, i mi mu pomogli- kad ono, ne sjecam se tacno, al oko 20ak maraka :shock: :-)
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#17

Post by Wednesday »

furija Strašna wrote: I ja to skontam i namjerno malo izbacim ruke da bi mi lakše oteo, ali i čvrsto držim mob. i čekam, trola stane on hop preko mog ramena za mob. a ja čvrsto držim i gledam ga u oči i kao "šta ćeš bolan? mobitel?? e nećeš" i povučem naglo prema sebi i lik pobježe iz trole, trči čovječe između drveća tamo na grbavici, hahahaha, svi gledaju, zbunili se ljudi. :lol: :lol: :lol: Mislim, on bilder, ja tad imala 15 godina, štigljić, i ljudima smiješna scena. :lol:
sad vidim otkud nik, furijo :-) :-) :thumbup:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

kako ga ne premuntaste da pocasti raju :D:D:D :lol: :lol:
User avatar
furija Strašna
Posts: 193
Joined: 20/09/2007 23:28

#19

Post by furija Strašna »

dgs
Last edited by furija Strašna on 21/12/2009 02:56, edited 1 time in total.
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#20

Post by forza milan »

ja_cura_ wrote:
forza milan wrote:ja sam prije par godina vidio jednu scenu u tramvaju koja me fakat zaintrigirala ali nisam mogo da skontam o cemu se radi. udjem ja u tramvaj na skenderiji i cim sam uso cujem galamu. pogledam kad stoji jedan lik onako ofiran (izgleda apsolutno kao dzeparos, je li fakat bio dzeparos ne znam) i pored njega lik visok oko 185-190, krupan, celav, dugi kozni kaput i psuje ovog ofirnog i govori raji gledajte dzeparosa i cak ga udara. non stpo govori izlazi iz tramvaja iako tramvaj ide. ovaj ga moli da saceka dok stane tramvaj pa ce kao izac. i krenuse prema vratima i ovaj ga celo goni pred sobom sutajuc ga nogama u podkoljenice. i kako se celo drzi objema rukama za one gornje drzace ukazase se 2 utoke za pasom. tad mi nista nije bilo jasno. je li bio policajac u civilu, ili neki robin hud koji spasava napadnute starice, ili je bio neki lopov ko zna. lika je izveo na m. dvoru i odcusko ga u one male ulicice.
da to nije bilo kad je mene pokusao bunariti tip? ja njega napadam, sto mi je uvalio ruku u tasnu, i to u polupraznom tramvaju, kad ti on meni: hoces da te udarim? rekoh koga da udaris? kad prilazi nama tip i pita da li imate kakvih problema gospodjice?
policajac u civilu, celo, mu je govorio od muzeja pa sve do marin dvora da izadje iz tramvaja, da ne bi smetalo ostalim putnicima...medjutim, tip nije htio, pozivao se na medjunarodnu policiju, jer je on albanac, a pokazuje licnu kartu bih... drot ga izvukao na stanici...boga prebio u njemu.... kasnije dosla i crna marica i odvukla ga na klinuku, da ga sasiju...
mislim da nije isti slucaj jer je ovo kad sam ja vidio bilo u pravcu od higijenskog, ja sam gore uso a ovaj ga je izveo na m dvoru. cudno mi je kako nikad nisam cuo za te policajce u civilu, a eto izgleda da ordiniraju
jazzemiin
Posts: 19
Joined: 28/12/2003 00:00
Contact:

#21

Post by jazzemiin »

prosle godine ulazim s drugom u tramvaj i kaze on meni iza nas je dzeparos pripazi...i vozimo se mi a frajer me gura, pogledam kad ruka kod dzepa..i pustam ja da frajer radi to sto radi jer nema nista u dzepu...kad je vidio da nista nema izadje na sljedecoj stanici...

i prodje mozda cetiri mjeseca od toga..kad kod opstine centar na stajalistu isti frajer(i) ordiniraju...zapalili neku djevojku...i fino ja nazovem policiju opisem ih..i upratim dok policajci u nisu dosli..i sjedem s policajcima u auto..jer su ova dvojica usla u tramvaj..i vidim ih kod predjsjednistva..to su ti...jao belaja...kako ih smotase..
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#22

Post by janje_ »

jazzemiin wrote:prosle godine ulazim s drugom u tramvaj i kaze on meni iza nas je dzeparos pripazi...i vozimo se mi a frajer me gura, pogledam kad ruka kod dzepa..i pustam ja da frajer radi to sto radi jer nema nista u dzepu...kad je vidio da nista nema izadje na sljedecoj stanici...

i prodje mozda cetiri mjeseca od toga..kad kod opstine centar na stajalistu isti frajer(i) ordiniraju...zapalili neku djevojku...i fino ja nazovem policiju opisem ih..i upratim dok policajci u nisu dosli..i sjedem s policajcima u auto..jer su ova dvojica usla u tramvaj..i vidim ih kod predjsjednistva..to su ti...jao belaja...kako ih smotase..
ovo se zove savjestan gradjanin.. svaka cast na tebe..
tavijapi
Posts: 169
Joined: 25/06/2007 22:43
Location: sarajevo

#23

Post by tavijapi »

svaka cast najebaces i ti
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#24

Post by No_oNe__ »

Znam djevojku koja je opomenula covjeka u tramvaju da mu iza ledja covjek rovi po dzepovima, dzeparosi njih dvojica njenu su prijateljicu pljunuli, nju osamarili u punom tramvaju i niko nista!


Prosle godine u ovo doba, na stanici na MDvoru ulazim ja zadnja u pun tramvaj, i osjetim kao da me neko hvata pod ruku. Pomislim garant je neka bakica i okrenem se ono susretljivo da joj pomognem, kad ono frajer mi pokusava otvoriti torbu. I ja "oooo hoce li to" i on se samo okrene napravi lud i sidje sa stepenica. I sad mi je krivo sto ga nisam laktom u nos spucala da se onesvjesti. Crk'o da Bog da!
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#25

Post by illuminated »

jazzemiin wrote:prosle godine ulazim s drugom u tramvaj i kaze on meni iza nas je dzeparos pripazi...i vozimo se mi a frajer me gura, pogledam kad ruka kod dzepa..i pustam ja da frajer radi to sto radi jer nema nista u dzepu...kad je vidio da nista nema izadje na sljedecoj stanici...

i prodje mozda cetiri mjeseca od toga..kad kod opstine centar na stajalistu isti frajer(i) ordiniraju...zapalili neku djevojku...i fino ja nazovem policiju opisem ih..i upratim dok policajci u nisu dosli..i sjedem s policajcima u auto..jer su ova dvojica usla u tramvaj..i vidim ih kod predjsjednistva..to su ti...jao belaja...kako ih smotase..
svaka cast!
Post Reply