cuvajmo se grijeha

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
ragib
Posts: 2344
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#1 cuvajmo se grijeha

Post by ragib »

Tesko se sacuvati grijeha, mozda ima neko dobar prijedlog kako smanjiti grijehe, na koje nacine?

Grijesi osljepljuju srce, zaklanjaju njegovo svjetlo, sprijecavaju pristup saznanjima i zaklanjaju elemente upute.

Kada je Safija poceo uciti kod Malika, ucitelj kod mladica odmah primijeti neobicne osobine. Tada mu je rekao: Vidim da je Allah u srce stavio svjetlo. Nemoj ga utrnuti tamom grijeha.

Ovo svijetlo sve vise slabi, a tama grijeha postaje sve jaca tako da srce postaje crno poput tamne noci. Koliko je ljudi u tami palo i poginulo ih Bog zna :D. Te tmine postepeno jacaju i prelaze, na ostale dijelove tijela, zavisno od njihove snage. Kada nastupi smrt, te tmine dolaze do izrazaja i grob ispunjavaju tamom, kao sto Poslanik kaze: Doista su ovi grobovi puni tame od ljudi koji su u njima. Allah ce ih obasjati kada im klanjam(dzenazu). (ahmet)

Grijesi ponizavaju dusu, guse je i potcjenuju sve dok ne postane beznacajna. SA druge strane pokornost razvija dusu, usavrsava je i uvecava. Uzviseni Allah kaze:

Uspjece samo onaj ko je ocisti, a bice izgubljen onaj ko je na stranputicu odvodi!

Znaci uspjet ce onaj ko uzdigne, osnazi i usavrsi dusu kroz pokornost Allahu, a propast ce onaj ko je ugusi , potisne i ponizi grijesenjem Allahu.
Grijesnik utapa svoju dusu u grijeh i prekriva je.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2

Post by Soul_Sista »

...izvinjavam se na greski...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by Pooll »

Ja se gushim u grijesima :cry:

:(
ragib
Posts: 2344
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#4

Post by ragib »

Pooll bili se kako mogao smiriti ovaj mrmot, sa ovim odgovorima, 1,2,3
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#5

Post by Jonatan »

Pooll wrote:Ja se gushim u grijesima :cry:

:(
Ćao kolega :D
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#6

Post by mrmot »

Ragibe, brate, u rame te ljubim, nisu 1,2,3 odgovori, oni su po a, b i c!
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by Pooll »

Jonatan wrote:
Pooll wrote:Ja se gushim u grijesima :cry:

:(
Ćao kolega :D
Ćao, ćao... ;)
Post Reply