Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by bitanga_sa_otesa »

mali Ninja wrote: oni ce zaglavit umjesto ovog kamena do ponovnog vadjenja...
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#27 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by stari lisac »

mehanika wrote:Na nekih 200-300 m od hotela pino nature na Trebeviću, na cesti prema bob stazi, ima jedan kamen obiljezen crvenom linijom. Kada se prolazi pored njega cuje se kao da nisko nadlijece mlazni avion, a u stvari zvuk dolazi iz kamena. Kada se siđe sa asfalta i stoji na zemlji pored kamena, imate osjecaj kao da stojite na Nijagarinim vodopadima i da će se zemlja otvoriti. Zna li neko da li tom trasom prolazi neki vodovod (mada ne vjerujem) ili je u pitanju neka podzemna rijeka?
Ispod ti je dzehenem,ne diraj kamen.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#28 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by RIZVA »

Pobuna orkova
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#29 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by djkurt »

mordor
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#30 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by Naslovnica »

Morebit se ćetnićki agresor potajno priprema da napadne...
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#31 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by DonieBrasco »

Ja sam za Trebvic vise puta cuo da postoji mogucnost da je vulkan ili neka karika vulkana, inace je geoloski poznato da je Trebevic specificno podrucije, da je cak i u vremenu Jugoslavije bili nekih ispitivanja na tom polju.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#32 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by muha_sa »

šejtanska posla :-)
User avatar
Hamid Rus
Posts: 15
Joined: 25/05/2018 23:05

#33 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by Hamid Rus »

Reci cu istinu ali bih zamolio da se ne siri dalje. To je tajna lokacija Bakirove fabrike za proizvodnju radnih mjesta
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#34 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by Dope_Man »

Ja se ne bi zahebavao sutijem, nego oma zovnut Semu Svemirka Osmanagicha da nam stagoder protumaci o tome.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#35 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by agent_zero »

Hamid Rus wrote:Reci cu istinu ali bih zamolio da se ne siri dalje. To je tajna lokacija Bakirove fabrike za proizvodnju radnih mjesta
:lol: :lol: :lol:
elk
Posts: 2795
Joined: 14/08/2006 12:03

#36 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by elk »

o kako ranije ne upratih ovaj biser od teme.
pratim.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2547
Joined: 28/02/2010 19:25

#37 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by Plavo-bijeli »

bitanga_sa_otesa wrote:ispod tog kamena zive gremlini :D
stari lisac wrote:Ispod ti je dzehenem,ne diraj kamen.
Hamid Rus wrote:Reci cu istinu ali bih zamolio da se ne siri dalje. To je tajna lokacija Bakirove fabrike za proizvodnju radnih mjesta

Znači oplakao :lol: :lol: :lol:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#38 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by megaman4 »

DonieBrasco wrote:Ja sam za Trebvic vise puta cuo da postoji mogucnost da je vulkan ili neka karika vulkana, inace je geoloski poznato da je Trebevic specificno podrucije, da je cak i u vremenu Jugoslavije bili nekih ispitivanja na tom polju.
Sve planine koje okruzuju Sarajevo su nekada bili aktivni vulkani, a danas su to fosilni oblici tih ugasenih vulkana, dok je Sarajevska kotlina nekada bila pod vodom, da bi kasnije povlacenjem te vode, nastalo Sarajevsko polje i rijeka Miljacka.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#39 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by dadoka84 »

Ja koliko znam vodovod ima neke objekte na trebeviću,
rezervoare koji služe da smanje pritisak vode koji nastaje slobodnim padom. Trebalo bi da postoje takve 3-4 međupostaje. Pričao mi je to čovjek koji je nekad bio direktor vodovoda.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#40 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by cyprus »

megaman4 wrote:
DonieBrasco wrote:Ja sam za Trebvic vise puta cuo da postoji mogucnost da je vulkan ili neka karika vulkana, inace je geoloski poznato da je Trebevic specificno podrucije, da je cak i u vremenu Jugoslavije bili nekih ispitivanja na tom polju.
Sve planine koje okruzuju Sarajevo su nekada bili aktivni vulkani, a danas su to fosilni oblici tih ugasenih vulkana, dok je Sarajevska kotlina nekada bila pod vodom, da bi kasnije povlacenjem te vode, nastalo Sarajevsko polje i rijeka Miljacka.
Nadam se da trolaš :D

PS Doduše, upravu si za Sarajevsku kotlinu :-D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#41 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by славянин »

cyprus wrote:
megaman4 wrote:
DonieBrasco wrote:Ja sam za Trebvic vise puta cuo da postoji mogucnost da je vulkan ili neka karika vulkana, inace je geoloski poznato da je Trebevic specificno podrucije, da je cak i u vremenu Jugoslavije bili nekih ispitivanja na tom polju.
Sve planine koje okruzuju Sarajevo su nekada bili aktivni vulkani, a danas su to fosilni oblici tih ugasenih vulkana, dok je Sarajevska kotlina nekada bila pod vodom, da bi kasnije povlacenjem te vode, nastalo Sarajevsko polje i rijeka Miljacka.
Nadam se da trolaš :D

PS Doduše, upravu si za Sarajevsku kotlinu :-D
Sto - sasvim moguce - u vrijeme Pangea-e :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42 Re: Čudni zvukovi i podrhtavanje na Trebeviću

Post by Tesla Edison »

megaman4 wrote:
DonieBrasco wrote:Ja sam za Trebvic vise puta cuo da postoji mogucnost da je vulkan ili neka karika vulkana, inace je geoloski poznato da je Trebevic specificno podrucije, da je cak i u vremenu Jugoslavije bili nekih ispitivanja na tom polju.
Sve planine koje okruzuju Sarajevo su nekada bili aktivni vulkani, a danas su to fosilni oblici tih ugasenih vulkana, dok je Sarajevska kotlina nekada bila pod vodom, da bi kasnije povlacenjem te vode, nastalo Sarajevsko polje i rijeka Miljacka.
Ovo je istina. Na Trebeviću su vulkanske stijene a isto je i na Bjelašnici.
To za sarajevski jezero je i više nego očito. Gdje god u Sarajevu malo zakopaš, naiđeš na oblutke i riječni kamen a kada se pogleda satelitska snimka, lijepo se vidi kontura jezera.
Post Reply