Cudni filmovi

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
el-lira
Posts: 13
Joined: 05/06/2011 12:51

#27 Re: Cudni filmovi

Post by el-lira »

http://www.imdb.com/title/tt0101410/plotsummary

Barton Fink,davno sam ga išla gledati sa prijateljicama u kino,pola raje je u pola filma izašlo van,jer glavni lik samo sjedi u staroj hotelskoj sobi i gleda u tapetu,kako se guli sama jedno pola sata.......i ne zna šta bi napisao na pisaći....
User avatar
Gentleman
Posts: 199
Joined: 09/07/2007 21:36

#28 Re: Cudni filmovi

Post by Gentleman »

The Sunset
Tommy Lee Jones i Samuel Jackson, iako rado gledam filmove ovo dvoje glumaca, ovaj mi bas i nije legao, citava radnja filma se odvija u jednoj prostoriji, i prica, prica prica.... nikad kraja.Nisam ga mogao odgledat' do kraja.
Jbga nije pozoriste nego film /iako vrlo cesto odem u teatar :D i nemam nista protiv/


http://www.imdb.com/title/tt1510938/
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#29 Re: Cudni filmovi

Post by horion_bosona »

Gentleman wrote:The Sunset
Tommy Lee Jones i Samuel Jackson, iako rado gledam filmove ovo dvoje glumaca, ovaj mi bas i nije legao, citava radnja filma se odvija u jednoj prostoriji, i prica, prica prica.... nikad kraja.Nisam ga mogao odgledat' do kraja.
Jbga nije pozoriste nego film /iako vrlo cesto odem u teatar :D i nemam nista protiv/


http://www.imdb.com/title/tt1510938/
forma jeste bliza teatru, ali to ga cini (barem meni) drugacijim i interesantnijim... takodje sama tema filma...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25820
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#30 Re: Cudni filmovi

Post by BHF_Manijak »

Kad smo vec kod, hajd nazovimo ih, cudnih filmova meni u tu kategoriju spada Memento, extra je ocjenjen na IMDB-u ali to nije moj tip filmova, neko ce reci glup si za takve filmove, mozda i jesam, ali jednostavno ne volim nedorecenost i kad mi reziser pusti da lafo sam kraj dovrsim, a takav je biva i Inception zato ga i ne namjeravam gledati jer ne volim te lafo neke dubokoumne filmove gdje se izgubi u po filma, jednostavno nije to moj tip! Vidi se da je isti lik radio Inception i Memento...Od Nolana mi se jedino svidio The prestige, fakat odlican film iako i u njemu se mora mnogo kontati ali nije na kraju da ti ne ostane neobjsenjeno!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#31 Re: Cudni filmovi

Post by ExNihilo »

ProbuseniDolar wrote:Sigurno vam se svima desilo da pregledate film i da ostanete ono paff :? ... E to se meni neku noc desilo nakon odgledanog filma Eraserhead http://www.imdb.com/title/tt0074486/. Gledao sam dosta filmova od Lynch-a ali ovo je mozda najcudniji film koji sam gledao u zivotu. Malo sam proguglao komentare za ovaj film i vidio da imaju dvije strane. Za jedne je to obicno bolesno smece, a za druge genijalnost. Evo vec par dana razmisljam o ovom filmu, i nikako da shvatim njegovu poentu.

Koji su to "cudni" filmovi o kojima vi razmisljate? :D
imam traume od tog filma

p.s. beba alien :run:
Last edited by ExNihilo on 25/06/2011 23:41, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#32 Re: Cudni filmovi

Post by ExNihilo »

BHF_Manijak wrote:Kad smo vec kod, hajd nazovimo ih, cudnih filmova meni u tu kategoriju spada Memento, extra je ocjenjen na IMDB-u ali to nije moj tip filmova, neko ce reci glup si za takve filmove, mozda i jesam, ali jednostavno ne volim nedorecenost i kad mi reziser pusti da lafo sam kraj dovrsim, a takav je biva i Inception zato ga i ne namjeravam gledati jer ne volim te lafo neke dubokoumne filmove gdje se izgubi u po filma, jednostavno nije to moj tip! Vidi se da je isti lik radio Inception i Memento...Od Nolana mi se jedino svidio The prestige, fakat odlican film iako i u njemu se mora mnogo kontati ali nije na kraju da ti ne ostane neobjsenjeno!
takav je Nolan...

Teško je reći da li su njegovi filmovi kompleksni ili konfuzni :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33 Re: Cudni filmovi

Post by ExNihilo »

Gentleman wrote:The Sunset
Tommy Lee Jones i Samuel Jackson, iako rado gledam filmove ovo dvoje glumaca, ovaj mi bas i nije legao, citava radnja filma se odvija u jednoj prostoriji, i prica, prica prica.... nikad kraja.Nisam ga mogao odgledat' do kraja.
Jbga nije pozoriste nego film /iako vrlo cesto odem u teatar :D i nemam nista protiv/


http://www.imdb.com/title/tt1510938/
genijalan film.

Kad Samuel priča onaj vic, ja sam se S P I Š A O

pola sata se nisam mogao prestati smijati
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#34 Re: Cudni filmovi

Post by alica.k »

the fall (genijalni tarsem singh, jedva cekam immortals), stay (jedan od najboljih najpotcjenjenijih filmova ikad)
mr nobody, fountain, franklyn, heartless, la mujer sin cabeza, masinista, the other side of the tracks :D
the fall ne samo da je prelijep film, znaci vizuelno je...wow, sigurno jedan od najljepsih filmova ikad, sniman na preko 20 lokacija, predivna muzika, ali predubok je, zato se valjda ljudima ne svidja. i propustaju sve to jer im malo treba mozga ukljuciti da ga razumiju.
bez spoilera :)
Image
Image
Image
Image

pi! prejak film. kraj mi je genijalan :S i ostavi te ono wtfffff
crtic angel's egg :S nesto najcudnije ikad sto sam gledala, briljantno.

jesu sve to cudni filmovi, kao i ovi nabrojani na temi (mislim, lyncha necu da spominjem posto on se valjda podrazumijeva), al ja bas takve obozavam :) kad mi se ne razmislja onda uzmem gledat komedije, al filmovi koji najvise traga ostavljaju su mi ovi dubokoumni prelijepi...umjetnost je to.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#35 Re: Cudni filmovi

Post by Duhovni Vođa »

ljudi, kynodontas je najbolesniji film koji sam ikada do sada vidio, mislim da se onakav film neće još dugo snimiti. ono je nešto nevjerovatno.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#36 Re: Cudni filmovi

Post by horion_bosona »

alica.k wrote:the fall (genijalni tarsem singh, jedva cekam immortals), stay (jedan od najboljih najpotcjenjenijih filmova ikad)
mr nobody, fountain, franklyn, heartless, la mujer sin cabeza, masinista, the other side of the tracks :D
the fall ne samo da je prelijep film, znaci vizuelno je...wow, sigurno jedan od najljepsih filmova ikad, sniman na preko 20 lokacija, predivna muzika, ali predubok je, zato se valjda ljudima ne svidja. i propustaju sve to jer im malo treba mozga ukljuciti da ga razumiju.
bez spoilera :)

pi! prejak film. kraj mi je genijalan :S i ostavi te ono wtfffff
crtic angel's egg :S nesto najcudnije ikad sto sam gledala, briljantno.

jesu sve to cudni filmovi, kao i ovi nabrojani na temi (mislim, lyncha necu da spominjem posto on se valjda podrazumijeva), al ja bas takve obozavam :) kad mi se ne razmislja onda uzmem gledat komedije, al filmovi koji najvise traga ostavljaju su mi ovi dubokoumni prelijepi...umjetnost je to.
:thumbup: apsolutno se slazem za Stay (takodje odlican Forsterov Stranger Than Fiction moze se nazvati "cudnim" ili ti nekonvencinalnim nacinom pricanje price) , ostali navedeni filmovi nista manje interesantni (narocito Mr. Nobody, The Fountain, La mujer sin cabeza, The Machinist) nazalost The Fall jos nisam pogledao, iako mi stoji duze vrijeme na disku, ali budem bas zbog tvoje preporuke... :)
Duhovni Vođa wrote:ljudi, kynodontas je najbolesniji film koji sam ikada do sada vidio, mislim da se onakav film neće još dugo snimiti. ono je nešto nevjerovatno.
glede Kynodontasa, film je prilicno uznemirujuci ali da ga se rastumaciti, svo ono nasilje (pogotovo psiholosko) ima funkciju u govorenju odredjenih stvari... hint Pol Pot (barem sam ga ja tako vidio)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#37 Re: Cudni filmovi

Post by nellington »

alica.k wrote: pi!
Malo reći remek-djelo!
horion_bosona wrote: (takodje odlican Forsterov Stranger Than Fiction moze se nazvati "cudnim" ili ti nekonvencinalnim nacinom pricanje price)
Fenomenalna kombinacija izuzetne glumačke ekipe, avangardne priče, divnog soudtracka i odličnog korištenja svega što filmski jezik nudi.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#38 Re: Cudni filmovi

Post by horion_bosona »

nellington wrote:
alica.k wrote: pi!
Malo reći remek-djelo!
:thumbup: nisam vidio da je gospodjica alica.k :-D i njega pomenula...

Brick (2005) - film koji mi je tako izvukao zivce, uspio sam ga pogledati iz cetri pokusaja, jbo sam nanu naninu :D liku koji mi ga je preporucio...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#39 Re: Cudni filmovi

Post by alica.k »

horion_bosona wrote: :thumbup: apsolutno se slazem za Stay (takodje odlican Forsterov Stranger Than Fiction moze se nazvati "cudnim" ili ti nekonvencinalnim nacinom pricanje price) , ostali navedeni filmovi nista manje interesantni (narocito Mr. Nobody, The Fountain, La mujer sin cabeza, The Machinist) nazalost The Fall jos nisam pogledao, iako mi stoji duze vrijeme na disku, ali budem bas zbog tvoje preporuke... :)
ja se tog filma ne mogu dovoljno napreporuciti ljudima, medjutim ko god ga pogleda bude ono WTFFF. meni je tako krivo sto su ljudi danas tolko opsjednuti nekim avatarima a ovaj...ne znam ni kako da ga nazovem, masterpiece - ne dozivljavaju.

u pravu si za brick...ja sam ga sve iz dijelova gledala. i nisam na kraju nis skontala. trebala bih to nekad.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#40 Re: Cudni filmovi

Post by Kinaski »

User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#41 Re: Cudni filmovi

Post by fatamorgana »

Ma Dogville nije nimalo čudan kao film, bar za mene.Treba ga pogledati kao da je pozorišni komad,
tako je scenografija i postavljena.
Za mene kao film izvanredan, preporučujem svim ljubiteljima filmske umjetnosti a i onima koji bi željeli
to da postanu al' im nezgodno da priznaju.
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#42 Re: Cudni filmovi

Post by FreeSol »

alica.k wrote:
horion_bosona wrote: :thumbup: apsolutno se slazem za Stay (takodje odlican Forsterov Stranger Than Fiction moze se nazvati "cudnim" ili ti nekonvencinalnim nacinom pricanje price) , ostali navedeni filmovi nista manje interesantni (narocito Mr. Nobody, The Fountain, La mujer sin cabeza, The Machinist) nazalost The Fall jos nisam pogledao, iako mi stoji duze vrijeme na disku, ali budem bas zbog tvoje preporuke... :)
ja se tog filma ne mogu dovoljno napreporuciti ljudima, medjutim ko god ga pogleda bude ono WTFFF. meni je tako krivo sto su ljudi danas tolko opsjednuti nekim avatarima a ovaj...ne znam ni kako da ga nazovem, masterpiece - ne dozivljavaju.

u pravu si za brick...ja sam ga sve iz dijelova gledala. i nisam na kraju nis skontala. trebala bih to nekad.
Eh sad cu ga skinuti da pregledam, po preporuci Alice :D da vidim taj masterpiece :lol:
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#43 Re: Cudni filmovi

Post by FreeSol »

dupli
User avatar
_Eldar
Posts: 14
Joined: 29/05/2011 00:24
Location: Sarajevo

#44 Re: Cudni filmovi

Post by _Eldar »

http://www.imdb.com/title/tt0088846/ Brazil...naježim se od pomisli :|

http://www.imdb.com/title/tt0460845/ i japanski film Hanging garden, ni blizu Brazila al čudan :/
Last edited by _Eldar on 26/06/2011 16:38, edited 1 time in total.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#46 Re: Cudni filmovi

Post by mrgreen »

Miyazakijevi crtići isto spadaju ovdje. Spirited Away, Howl's moving castle, Mononoke.. Gomila uvrnutih likova, trip :-D

I Funny Games ... http://www.imdb.com/title/tt0119167/ zastrašujuće
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25820
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#47 Re: Cudni filmovi

Post by BHF_Manijak »

horion_bosona wrote:
nellington wrote:
alica.k wrote: pi!
Malo reći remek-djelo!
:thumbup: nisam vidio da je gospodjica alica.k :-D i njega pomenula...

Brick (2005) - film koji mi je tako izvukao zivce, uspio sam ga pogledati iz cetri pokusaja, jbo sam nanu naninu :D liku koji mi ga je preporucio...
Vrijedi li gledati Brick ,evo procitah o cemu se radi na imdb-u, cini mi se interesantan, po radnji bar... :mrgreen:

Stay sam poceo gledati nekad davno prije 3-4 godine, pospan bio i ugasim, hajd reko custra cu...I to sutra do danas cekam, nikad ne pogledah film do kraja, jer mi je tih prvih pola sata filma dosadno bilo pravo... :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#48 Re: Cudni filmovi

Post by dale cooper »

Hmmm, ovdje se uglavnom spominju solidni i kreativni filmovi, sa temama koje su daleko zanimljivije
od prosječnih Hollywoodskih blockbustera ili straight-to-dvd "remek djela" Seagala, Van Dammea
i sličnih olinjalih akcijskih heroja kojima nas naše tv kuće i videoteke redovito bombarduju.
Ako ste navikli na ove dole spomenute nije neko iznenađenje što su vam neki od filmova spomenutih
na ovoj temi čudni. :D

Što se tiče Davida Lyncha (moj omiljeni režiser svakako) i Eraserheada, mislim da je više puta
spomenuo da je film inspirisan njegovim strahom od očinstva. Ali ono što je dobro kod njegovih
filmova je otvorenost interpretacije, i svako ko ih pogleda može izvuči nešto drugo za sebe, neki
drugi zaključak i značenje. To je jedna od stvari koje Lynchove filmove čine savršenim za ponovna
gledanja.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25820
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#49 Re: Cudni filmovi

Post by BHF_Manijak »

dale cooper wrote:Hmmm, ovdje se uglavnom spominju solidni i kreativni filmovi, sa temama koje su daleko zanimljivije
od prosječnih Hollywoodskih blockbustera ili straight-to-dvd "remek djela" Seagala, Van Dammea
i sličnih olinjalih akcijskih heroja kojima nas naše tv kuće i videoteke redovito bombarduju.
Ako ste navikli na ove dole spomenute nije neko iznenađenje što su vam neki od filmova spomenutih
na ovoj temi čudni. :D

Što se tiče Davida Lyncha (moj omiljeni režiser svakako) i Eraserheada, mislim da je više puta
spomenuo da je film inspirisan njegovim strahom od očinstva. Ali ono što je dobro kod njegovih
filmova je otvorenost interpretacije, i svako ko ih pogleda može izvuči nešto drugo za sebe, neki
drugi zaključak i značenje. To je jedna od stvari koje Lynchove filmove čine savršenim za ponovna
gledanja.
On ko Nolan... :mrgreen: Nego ima li neka konacna, da kazem njegova interpretacija, ili se nikad ne izjasnjava kako je u konacnici film trebao zavrsiti vec apsolutno prepusta gledaocu slobodu interpretacije, ako je ovo drugo, to mi se ne svidja, volim konacne zavrsetke... :mrgreen:
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#50 Re: Cudni filmovi

Post by FreeSol »

Pregledao Stay, da je masterpiece, pa po meni i nije bas. Ne znam sta ostale privlaci toliko u tom filmu pa pisu da taj film gledaju po 20 puta i svaki put se sve vise i vise dive filmu... Od 0-10, ja bih ocijenio sa 7. :)
Post Reply