Cudan Zvuk

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
lajkujMe

Cudan Zvuk

Post by lajkujMe » 26/01/2012 11:37

Evo upravo upalio racunar.... I odmah je poceo gromoglasan zvuk najvjerovatnije fan od procesora i strasno je glasno bilo kao da ili vibrira ili nije podmazan ako su oni uopste podmazani..... nakon 30 sekundi zvuk je nestao. Odmah sam skinuo speedfan da provjerim temperature i sve se vrte oko 30C sto je normalna temperatura.... Savjeti sta da uradim posto je ovo nov racunar mozda 2 mjeseca star....

atko

Re: Cudan Zvuk

Post by atko » 26/01/2012 11:44

lajkujMe wrote:Evo upravo upalio racunar.... I odmah je poceo gromoglasan zvuk najvjerovatnije fan od procesora i strasno je glasno bilo kao da ili vibrira ili nije podmazan ako su oni uopste podmazani..... nakon 30 sekundi zvuk je nestao. Odmah sam skinuo speedfan da provjerim temperature i sve se vrte oko 30C sto je normalna temperatura.... Savjeti sta da uradim posto je ovo nov racunar mozda 2 mjeseca star....

jel ti hladno u sobi ili cosku gdje je racunar ... obicno se to tada desava ... nista strasno u 99% slucajeva ... al eto covjeka kopka i ja bi prvi proveo istragu sta se Zdogadja :D

lajkujMe

Post by lajkujMe » 26/01/2012 11:48

atko wrote:
lajkujMe wrote:Evo upravo upalio racunar.... I odmah je poceo gromoglasan zvuk najvjerovatnije fan od procesora i strasno je glasno bilo kao da ili vibrira ili nije podmazan ako su oni uopste podmazani..... nakon 30 sekundi zvuk je nestao. Odmah sam skinuo speedfan da provjerim temperature i sve se vrte oko 30C sto je normalna temperatura.... Savjeti sta da uradim posto je ovo nov racunar mozda 2 mjeseca star....

jel ti hladno u sobi ili cosku gdje je racunar ... obicno se to tada desava ... nista strasno u 99% slucajeva ... al eto covjeka kopka i ja bi prvi proveo istragu sta se Zdogadja :D

pa nije bas hladno imam centralno od nasih dragih toplana haha...
Podsjetilo me na zvuk generatora :shock:

alica.k

Post by alica.k » 26/01/2012 14:04

meni se to stalno desava otkad sam uzela ovaj kompjuter (mozda prvi mjesec nije bilo tog zvuka). procesom eliminacije dosla sam do zakljucka da je u pitanju HDD. al sta, kako, neam pojma. moram odnijet na servis, sve mi mrsko.

Post Reply