Čudaci na sarajevskim ulicama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#301 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by PipiDugaDevetka »

Fotografija je legendarna. UNPROFOR-ac, francuski legionar pod punom ratnom spremom u Aleji snajpera domunđava se sa štabom, a živa legenda Nurija sa limunom u ustima i štafetom, go uprkos minusima i snajperima, mirno đogira, skuplja snagu za odlučnu odbranu i proboj koji nikada nije došao, nego u Dejtonu za zelenim stolom se oslobodismo zvijeri što su sišli na brda okolna.

Image
Odakle su bili sišli na brda?

Pa zna se, odakle velikosrbi silaze, sa neba.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9910
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#302 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by bordo gandalf »

Sarajevski_Marlboro wrote:Meni je drugarica pričala da se jednom skinuo u tramvaju,gore kod vozača,i mahao gaćama.
Ja ne znam šta je njemu,i što uvijek maše glavom :-) .
Maloprije sam ga na stupu vidio...jednom sam ga sreo u jednoj ulici na stupu, cuko ga prepao :lol: :lol: tu sam oplakao...sunce upeklo ide ispred mene trotoarom razmahao se glavom kad cuko zalajao lik je skocio umalo pod auto i poce da psuje :lol:
User avatar
Language
Posts: 609
Joined: 21/02/2011 19:11
Location: Boli glava

#303 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Language »

nurija legenda svaki dan je je kod kioska pored druge gimnazije....nekad regulise saobracaj sa pistaljkom, a nekad vazi o smislu zivota.....
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#304 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by idealnolosa »

Ima i ona zena sa tonu sminke na sebi,iscrtanim obrvama,kratko osisana i nerazmazanim rumenilom na licu....A srmrdi ko tvor
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#305 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Djokej »

hz__semir wrote:
medvjed23 wrote:
hz__semir wrote:
Fudbaler kod treće gimnazije, neprevaziđen. Jednom sam ga gledao 10-tak minuta kako gađa prečku i lik je od nekih 50-tak šuteva, samo dva put fulio prečku :shock:
Nidal Ferhatović :?
Nije Nidal tako precizan :D
Frajer se zove Tomas, prije rata bio neki profesor.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#306 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by nino90 »

taj i svako jutro dolazi sa loptom kod trece i suta na go.
Bio snijeg ili kisa on dodje
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#307 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#308 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by idealnolosa »

Lici na nju samo je nasminkana i haman vazda u minjaku :-D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#309 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:01, edited 1 time in total.
Unbelievable
Posts: 77
Joined: 15/02/2011 14:30

#310 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Unbelievable »

Moze li mi neko reci sta je predstavljala ona Razapeta sto je veceras hodala po gradu i ono sto se desavalo ispred Bennetona :?: :-D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#311 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by thekupus »

Ganga i Lukrecija :)
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#312 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dobar,ti? »

CVIKERASH wrote:
idealnolosa wrote:Lici na nju samo je nasminkana i haman vazda u minjaku :-D

na istu mislimo definitivno. :-)

I jos jedan cudak.Samo sto ovaj djeluje poprilicno opasan.Cesto je na vilsonovom.Lici na Senada Basica,samo malo stariji i ima duzu kosu.Visok i mrsav.Danas je usao u caffe Tito.Obidje krug i izadje odmah.
to je taj sto gadja precku na igralistu kod trece gimnatije, nije opasan uopste, znam dok sam isao u skolu, uvijek bi se sklonio kad bi mi izasli da igramo lopte. A na stativama je ispisao imena neka zenska beatrice il nesto tako nisam siguran i cita neke knjige na francuskom, malo i tuzno, vjerovatno je bio neko i nesto prije :sad:
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#313 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Kristijana »

PapakizSarajeva wrote:
drag_gost wrote:
Kristijana wrote:Najveći čudaci u Sarajevu su ljudi koji su uklopljeni u sredinu, ne odvajaju se, slijepo slijede pravila ove učmale sredine i čim se neko izdvoji iz gomile mediokriteta, svjesno ili nesvjesno, makar to bila Metallica majica ili kese u rukama :shock: oni ga popljuju kao da nikad nisu vidjeli ni majicu s natpisom ni kese ( Wow, čudno čudo, ide Nada Đurevska nosi kese! Zaobiđimo je! Wow, čudo, lik prodaje priglavke! Lik prodaje olovke! Lik fasciniran Indijom i otfurao se tamo! Žena nosi roze boju! Hi hi! Osoba sa mentalnim poteškoćama živi svoj život, raščerečimo ga na javnom forumu, udobno zavaljeni u fotelju i skriveni iza anonimnog nicka! Osoba niskog rasta živi svoj život, opišimo tačnu lokaciju gdje on boravi! ).

Pljuvati na forumu, uz potanke opise ''čudakova'' izgleda, biografije, broja zuba, opisa šminke i odjeće i svakako, imena i prezimena, te nadimka, to je slika pravog čudaka. Sljedeći put kad poželite vidjeti čudaka trknite do najbližeg ogledala i upitajte se zašto vi, kao obrazovana i načitana osoba, zadovoljavate svoje niske porive tračajući, kao kakva dokona baba, druge, sasvim normalne ljude. Jer i osoba sa mentalnim poteškoćama jest normalna osoba, njen hendikep je privatna stvar, zaslužuje dostojanstvo i makar toliko da je se u ovim teškim vremenima kad vjerovatno jedva preživljava i ima PTSP ili bipolarni poremećaj ( pa hoda unezvjereno okolo ) ne trača na forumu. Jest mala sredina i zašto dodatno ponižavati te ljude da i oni koji ih takođe vide na ulicama (kao ja npr. ) a ne znaju im lične podatke, na ružan način saznaju sve o toj osobi, i valjda, priključe se ''normalnima'' u ismijavanju čudaka? Trebamo priče prenositi s koljena na koljeno, šta li, u nedostatku pravih zanimacija i tim potvrditi svoju sarajevštinu, jer eto, znamo 20 godina ulične istorije grada, i moramo se pobrinuti da ismijemo čitave familije ( neko pomenu oca i 2 ćerke )!

Upalite telku i gledajte Farmu i Velikog brata. Ti ljudi su pristali na javno eksponiranje sa sve imenom i prezimenom, što znači da ih možete lijepo tračati i po forumima i na privatnim kafenisanjima. A anonimni ljudi, koje ovdje opisujete, su nečiji sinovi, kćeri, majke, očevi, tetke i muževi. I svi oni - imaju osjećaje i dio su malograđanštine koja kola Sarajevom. Zacijelo im nije lako što neko naziva čudakom člana njihove familije. :cry:
Vrhunac vašeg licemjerstva je što se busate u grudi svojom humanošću, prosvijećenošću i obrazovanjem, kao, žao vam sirotinje, napredni ste i ne glasate za loše političare, a svaku priliku koristite da nekog ismijete i tako valjda narastete u sopstvenim očima.

Ako ste vi anonimni na forumu i oni kojima ispirete usta bi trebali biti anonimni. :(
U najudaljenijem selu manje tračaju nego građani Sarajlije, kojima niko i ništa nije potaman, osim, dakako, njih samih. Sve što sam pročitala na ovih 10 stranica me neugodno dirnulo, ne zbog neke moje humanosti, nego zbog činjenice da ne štedite nikog, ništa vam nije sveto, ne poštujete ničiju privatnost i potpuno nepotrebno sasvim normalne ljude prozivate čudacima, javno ih ponižavate, anonimno sakriveni, naravno. Žao mi što sa takvom ''normalnom rajom'' dijelim grad. :run:
:thumbup:
Mislim da si ti draga moja Kristina zalutala na ovoj temi. a i ovi koji "lajkaju" ovaj tvoj gore izneseni stav. Ako malo bolje procitas prethodne postove, vidjeti ces da se niko ni s kim od pobrojanih ne sprda niti im se ruga ... Sve su ovo nekakva sjecanja na sarajevske legende ( Cika Miso, Marko, Pinjo, Halid, Slobodan, ...).

I pored toga sto su se izdvajali iz prosjecnosti ( pa i svojim fizickim ili mentalnim stanjem ), evo vidis ljudi ih se rado sjecaju, prepricavaju anegdote, otkidaju od zaborava te ljude.

Bolje je da se i ti i ja i vecina nas ovdje upitamo ko i po cemu ce se sjecati nas, obicnih gradjana, sive mase koja nicim nije doprinijela sredini, drustvu ...

A evo vidis "cudaka" se rado sjecamo i pricamo o njima. Sto bi rekao Njegos " blago onom ko dovijeka zivi, imao se ra'sta i roditi ...", Ovi ovdje pobrojani "CUDACI" su otrgnuti od zaborava, o njima se prica, IMALI SU SE RA'STA I RODITI ...
Ma kakvi zalutala, gospodine Papane. :zoka:

Pročitala sam ja na ovoj temi sve stranice i istina je to što ti kažeš, neki pišu afirmativno, ''trgaju'' ljude od zaborava, ali bogme bilo je tu i postova i kojima je čudak bila i Nada Đurevska :shock: , žena koja voli roze boju i prodavač olovaka. Po tom principu, svi mi smo čudaci. Zato sam ja to i pisala. Da i ne spominjem kako se nekome i familija opisivala. I kao što rekoh, javne ličnosti nose taj teret da o njima priča ko šta hoće. Anonimni ljudi koji se ne bave javnim poslom i oni koji se bave a prozvani su za glupost ( vidi pod Nada Đ. ) imaju pravo, kad ih se već proziva po forumu jer nose kese, prodaju robu ( ah, kakvo čudo!) ili gotive jednu određenu boju ( wow... :roll: ) makar na svog forumskog advokata, tj. mene. :D

A što se tiče tvog stava da obični ljudi, građani, ničim ne doprinose društvu, da neće biti zapamćeni ni po čemu, eh eh, tu bih ti mogla traktat napisati. Uglavnom, koliko od današnjih živućih Bosanaca će biti spominjano nakon 500 ili 1000 godina? Tačno toliko. Nula. I koga briga za to? Bez svega 100 - 200 ljudi ova planeta bi izgledala drukčije, a opet - možda i bolje. :wink: Dakle, sve to o čemu pričam, ta neprolazna slava, sve je to u širem kontekstu nebitno, ali je jako bitno da ne povrijedimo nečije osjećaje bez potrebe sada, dok su živi, osjećaje nekog ''čudaka'' ili njegova djeteta koji možda čitaju forum. Nije fino kad tebe ili nekog bliskog nazivaju čudakom, zar ne? ''Čudno'' jest ''drukčije'', ali u našem jeziku riječ ''čudak'' je uvreda.

Na ovoj temi ljudi su ismijavani. I lako je reći da nisu kad su to ljudi koje ti ne znaš i nisu ti rod ni pomozi bog. Ali, ako nekad osvane neko tebi blizak mijenjat ćeš priču. Uostalom, ovi što tvrde za ovog ili onog da su čudaci, zašto ne opišu malo sebe? Evo, mene interesuje, meni su čudni ljudi koji žive u velikom gradu a samo zabadaju nos, bulje, nikako da se riješe sindroma mahale. :-?

A ''obični građani'' doprinose samim svojim postojanjem. Društvo nije projekat, cilj, nego ujedinjeno stanje bivstvovanja. Ne moraš doprinositi nikako da bi bio doprinos, jer već jesi doprinos prirode ovom svijetu. Ono čime ljudi ''doprinose'' u uskim okvirima jednog vremenskog razdoblja i prostora tiče se uglavnom njih samih.

Vidim, mnogi ne posustaju sa javnim ismijavanjem ljudi koji su u užasnoj poziciji da ih ( kao stvarne osobe ) neki ( anonimusi na forumu ) razvlače k'o jufku, te 'vaki, te 'naki, a smiješni, a mrmljaju sebi u bradu, a čudo su neviđeno u tri mahale. I tebi se čudim, CVIKERASH, na jednoj temi ti smeta kad svako po SA zabada nos u tuđe ( tvoje ) poslove, a na ovoj to ti radiš. :?

Čovjek ušao u Tito, napravio krug i izašao? :lol:
E, jako čudno, brrrr... spooky al' fakat. :run:
Neviđena pojava u gradovima, čudno da čudnije ne može biti. :skoljka:

Jbg. sad mi je jasno što je ona cura bila u pravu, ti hitno moraš malo na put van Bosne. Hitno moraš da redefinišeš pojam čudnog. Ovo brate ode u krajnost. A kad smo kod toga, ušla ja jednom u Tito, kad prilazi mi neki lik što vrti krugove po Titu k'o mahnit i pita šta ću pit. Kakav čudak, je li ima neko više podataka? :-)

I sad ozbiljno:

broj muškijeh na Vilsu: dvjesto hiljada
ličači na Bašića: desetine
stariji dugokosci: stotine
visoki mršavci: hiljade
posjetitelji Tita: milioni :D
vrtači krugova po kafićima: u SA desetine hiljada :D
likovi opasnog izgleda: hiljade
kombinacije pomenutih parametara u raznim varijantama: dvije - tri stotine hiljada
kombinacije svih pomenutih parametara: 1, The čudak

Dakle, taj tvoj čudak je meščini sasvim normalan, prosječan Sarajlija tj. kombinacija prosjeka. U cijeloj priči si ti čudan jer ti je on čudan. 8-)

Kad budem sljedeći put ušla u kafić, svrtila krug i predomislila se, moram se sjetiti: Ovo ti je čudno ponašanje. Bjaž'ba dok nisi osvanula na forumu kao čudakinja dana. :run: Još ako taj dan nosam kakvu kesu, obrala sam bostan. :cry: Maijicu Metallice nosaću samo po kući, ali da nije čudna i ona obična crna majica sa nekakvim natpisima, to mora da je jako čudno? :-? :zoka:

A ako vidim CVIKERASHA kako me mjerka iz ćoška Tita, hebala sam ježa. Svi će znati da sam bila na Vilsu ( kao i pola onih što se upute u Tito, btw. ) da opasno izgledam 8-) i da ličim na Šefiku. :lol:

Samo da znaš, ja sam baš opaka, onako - čudna. Sve ću da ti vratim, ako kažeš na forumu da sam k'o Šefika. Ako te vidim da me skeniraš, slobodno mijenjaj nick u CVOKOTAŠ. :D
:sax:
User avatar
medvjed23
Posts: 26854
Joined: 16/07/2010 13:49

#314 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by medvjed23 »

mene niko ne spominje :sad: a stalno nosam kesu...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#315 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
_Eldar
Posts: 14
Joined: 29/05/2011 00:24
Location: Sarajevo

#316 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by _Eldar »

Sarajlije koje su na mene ostavile neobičan dojam su Nurija koji svakodnevno na zidiću kod druge gimnazije sjedi sa papagajem :D , onda ima neki lik rekao bi u tridesetim koji Ferhadijom često prolazi, mršav , u šarenom skafanderu , vjerovatno narkoman :| i ima neka starija žena na relaciji skenderija katedrala koja zastaje svako 100 metara da proziva neke političare i drži govore.
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#317 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dobar,ti? »

taj u skafanderu nije narkoman, nije dobar, vidim ga nekad kako ga majka vodi..
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#318 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Deriguz »

Vidis na njemu brate da nije dobar, kakav narkoman :roll:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#319 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 21:57, edited 1 time in total.
interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#320 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by interwal »

User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#321 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by idealnolosa »

Treba li ovdje pomenuti i onog iz Buljakova,kako ono bi Dziba ili tako nesto nemogu da sjetim :?
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#322 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Kristijana »

CVIKERASH wrote:@kristijana

Slusaj me frustrirana EMO djevojcice.

Nemas pojma o cemu ja pricam.Ja govorim o nekim potencijalno opasnim osobama.Recimo taj lik sto je usao u Tito.Jednom je mom drugu rekao :sta je sta me gledas,znas da ja za to oci vadim.A ovaj ga sasvim slucajno pogledao.I znam ih milion takvih koji setaju po gradu i koji mogu predstavljati prijetnju za drustvo.

Ti si jedna od onih koji psuju policajcima mater sto ne tuku klosare a kad pocnu silu sprovoditi ti si ona sto stane u prvi red i pocne galamiti:Nemojte ga tuci sta vam je.Garant si se pitala gdje je policija bila kad su oni cigani zapalili babu prije par godina a jutros si se zgrazavala nad brutalnoscu srpkse policije naspram firgosa.

Volio bih iskreno da vidim tvoj izraz lica kad te pogleda ta osoba sto ja cesto vidjam po vilsonovom.

Sta je sa Arminom Isakovicem?Covjek zaklao mater rodjenu.I treba da mi bude ugodno kad ga vidim na ulici.??

p.s. I jos jedna stvar. Kad si tako humana ,sto ne pomazes tim ljudima.Nemoj samo reci imaju institucije za to.
Izadji iz kuce,prestani igrati kaladonta preko foruma (vidim da ti dobro ide :oops: )i pogledaj sta mozes uraditi tim ljudima da im onda pomognes .Nemoj ovako pametovati preko foruma(jer je to vjerovatno jedino sto znas u zivotu).
Garant si jedna od onih folerki sto su darkerice u javnosti a kod kuce sa playliste im ne silazi Ceca.

Znam tesko je voditi goth i dark nacin zivota. :lol:
De de, nije mi bila namjera da se vrijeđamo, samo demonstriram kako je to kad te neko proglašava čudakom, ismijava te i vrši atak, a pazi - ti si anoniman. Vidiš kako boli, svi smo mi osjetljivi. I ''čudaci'' su, a proziva ih se pod Real life opisom. Tema je tu, a i ja imam pravo na svoje mišljenje; pokušala sam ukazati ljudima da ne bi bilo zgoreg da se prestane s pomicanjem granica čudnog, jer ide se do apsurda, tim slijedom svi smo čudaci.

Ne radi se kod mene o nekoj humanosti, naprosto ne radim drugima što ne želim da čine meni.
Ne nazivam druge čudacima i isto očekujem od drugih. Ako podj***vaš druge bez razloga, nemoj se čuditi ako nekog isprovociraš.

Sad, ti i nisi napisao da je taj lik to bio rekao tvom drugu. To je naravno fuj, te bezrazložne prijetnje, to isfuravanje i šta već. Ali, napiši da znamo. Pročitaj sam svoj post gdje ga opisuješ, zaista ništa čudno o tom tipu nisi rekao i zato ja reagovah na tebe jer si interesantan forumaš ( na drugoj temi si mi se učinio kul tip ), jer reagujem na ovoj temi na bezrazložna prozivanja običnih ljudi, a bilo ih je mašala ( pročitaj prvih 10 stranica, ja sam ih prošlo ljeto čitala i tad ovdje postala prvi post, a sjećam se i da je ljudima bilo čudno stvarno svašta, potpuno obični ljudi su im čudni ).

Humanost, pomoć, daj ba, mogla bih i ja tebe priupitati isto, da nisi od onih koji se potrgaše po humanitarnim akcijama a iza leđa se smiju tim ljudima. Pusti to ko je kakav u RL. To nije takmičenje nego: neko pomogne tebi, ti pomogneš drugome i tako to treba biti. Ja sam pomagala na neuobičajene načine nekim ljudima kad sam mogla; kad nisam mogla nisam pomagala nikom i nije me prala griža savjest jer je ''in'' biti humanitarko. A ima i ponosnih potrebitih, oni ne žele ''humanitarce'' koji misle da su bolji od njih. Uz to, većina humanitaraca se time organizovano bavi jer se tako oni lično osjećaju bolje, i sve je na nivou reality showa, paradiraju svojim dobročinstvima, a pomagati mogu svi na svoje načine.

Postoji bezbroj načina da pomogneš ljudima a da ih usput ne poniziš: ne tračati ih u forumskom linču samo je jedan od njih. Kako si ti pomogao ''svom'' čudaku ako ga otračaš i mrko ga gledaš kad ga vidiš, bojiš ga se? Bi li poveo takvog čudaka kući jer je beskućnik? Ne bi? Onda šuti, popuješ pogrešnoj djevojčici, jer ja sam to učinila par puta u životu, pazi, ne jednom - više puta sam primila nepoznate ljude u kuću na stan i hranu, a neki su bili poput tvojih čudaka, opakog izgleda. Mogli su me i pokrasti i ubiti. Nisu. Dakle, eto pomaganja i bez izlaska iz kuće. :D

Meni lično nije ni fora kad bogati udjeljuju sirotima, a i dalje podržavaju sistem života u kome jedni moraju biti siromašni da bi oni bili bogati. :twisted:
Cijenim kad ljudi pomažu, ali ne volim dizanje pompe oko toga: kad je nedavno bio Japan u katastrofi, ovdje na forumu su se zadali pomagati da je to bilo smiješno. Isti takvi trče pomagati samo razvikanim katastrofama, a prvi komšija im crče od gladi, a oni to i ne znaju, jer nije bilo na vijestima. :roll: I kao što rekoh, pomažu svakome, a ujedinjeno održavaju sistem koji proizvodi te siromahe svojim politikama, kapitalizmima, eksploatacijom, tako da ne vidim bit takvih pomoći. Zar nije bolje stvoriti svijet gdje pomaganje neće biti humanost koju pokazujemo kao i svaki drugi statusni simbol, nego svakodnevna pojava, saradnja, rutina? Ovo ti pišem da skontaš da je glupo to dokazivanje ko kome pomaže. Ako nekome pomogneš, dobar si, super, a ako ne nisi? Pa što ti ne pomognu čiki kad te molio da mu pomogneš oko auta? I to je - pomaganje. Nisi htio da odvojiš sat vremena? E, u tome je fora. Ne pomaže se samo parama, a vrijeme da čuvaš sebično za sebe. Zato, ne zvocaj meni, jer ja nikoga ne odbijam kad mu nešto treba, čak i kad žurim. :D

Nisam djevojčica, to sam bila prije 20 godina. Svašta sam prošla u životu, i iskreno da ti kažem, mene klošari mrkog pogleda odavno ne prepadaju. Okršaje s takvima sam imala. Kao cuke su, idu na onoga koji pokaže strah. Ja strah nikad ne pokažem, a jasno, osjetim ga, žensko sam. Ali, puno je bilo gadnih situacija, naučila sam se jako hladnom ponašanju i reakciji u frci. Strah ostavim za kasnije. U frci samo pustiš da ti se digne adrenalin da ga imaš za borbu, ali paniku moraš blokirati. Takvi se klošari poigravaju, misle da će nekoga prepasti. Većina samo straši ljude, što se kaže: q*či se. Ima, naravno, i psihopata i potencijalno opasnih, ne kažem da čačkaš mečku, ali sam znaš situaciju u zemlji, okolo bauljaju izbezumljeni i istraumirani ljudi što ratom, što mirom, nema se para, beznađe, znaš sve sam, da ne širim, i nije neko čudo što ima takvih tipusa koji izgledaju prijeteće. Ako se manifestuju - dobro, tad si siguran da je tip sumnjiv, ali nemoj, s druge strane, u svakom mrgudu da vidiš ubicu, znaš da izgled vara. Ako priprijeti, to je naravno već zvono na uzbunu. No, neće biti da baš ''milion gadnih likova'' hoda po gradu. Svi su mrgudni, to je, pa ti misliš svi gadni, a u nas je furka da vibriraš kao da si svjetska faca, zato svi gledaju s visine druge.

Uglavnom, moj izraz lica kad mi neko prijeti je potpuno hladan, Terminator. 8-) Ne bježim, ne bojim ga se, ne bojim se gledati nikoga u oči. Ne znam kako je muškima, ali silovatelji npr. napadaju više žene koje hodaju pognute glave i izgledaju prepadnuto, a opake ne diraju. Naravno, ne može se to baš isfolirati, ali ja i jesam prgava kad treba a i kretala sam se u izvjesnim uličarskim krugovima tu i tamo u životu iako sam u suštini normalno gradsko čeljade. Razlog zašto se obični ljudi boje konfliktnih je što nisu navikli na konflikte, naučeni su kulturi. Pa srce siđe u pete kad se nađu u frci. A klošari su svaki dan u konfliktima pa su zato opušteni i čini se da imaju kontrolu. Ako im je daš - imaju. Dobro je sebe naučiti snalaženju, jer svako ima moć da se odbrani. Treba najprije razgovarati, klošar će otići ako ga ''ispoštuješ'', ne treba se ponašati kao da su šugavi. Njima je to izvor frustracija i zato često kidišu na one koji misle da su bolji od njih. Baš neki dan gledam dva lika, zamalo tuča, prijete jedan drugome i samo što nije počelo šaketanje, kad ovaj jedan iskulirao i saslušao lika, odmah iskulirao i drugi. Ako ipak nastupi fizički napad postoji par caka za samoodbranu, to je lako naučiti, i još ti samo treba hladna glava.

Armin je psihički bolesnik, koliko znam. Slažem se da nije ugodno sretati se s takvima, i nisam za to da se prava giliptera i krimosa tolerišu više od prava običnih ljudi. Pazi, kriminal je skroz druga tema. Ovdje se priča o tzv. čudacima, a pošto smo mala zemlja, vrlo brzo je ponestalo ekscentrika za sekciju čudaštva pa je raja oplela po Đurevskoj i uličnom trgovcu, te ženi u roze odjeći. Ja pravim jasnu razliku između čudnog, ekscentričnog i onog naprosto drugačijeg. Ali, meni sve pasuje pa su mi i ti vaši čudaci sasvim ok. i neka su vama čudni, ali NE JAVNO IH PROZIVATI, navoditi im familije, mjesta gdje žive, a i slike stavljalo. To nije kul, nije u redu. Tema je mnogima zanimljiva, ok., ali treba makar izvagati šta se piše i kako se piše, te o kome se piše. I svi sretni. Jer postoje egzibicionisti koji će jedva dočekati da se o njima piše, pa o takvima pišite. Ali, ne o ljudima za koje ne znate kakvi su, a pokazatelj čudaštva je boja odjeće ili kesa u rukama. :wink:

Pusti se i prepucavanja oko muzike, malo smo stari za to. Ako te zanima, Cecu i narodnjake ne slušam, jesam roker ali stara škola, a goth, emo, folovi golovi ne. Međutim, volim i elektro muziku, pop, rap, ma svašta, bućkuriš, samo mi je upravo narodnjak fuj, a Ceca jasno - najfuj. :twisted:
Ali, wtf. je li ti fakat ljude procjenjuješ po muzici koju slušaju? :shock: Pa praviš ladice: Ceca i emo su idioti, a ono što ti slušaš su ajnštajni? To se radi do 18.e, 20te max., poslije je već blesavo. Svi smo to radili, ali ti hitno prestani ako ti je više od 20.

Kaladont? To je relaksacija između mojih ozbiljnih postova. Neki ovdje jutjubaju, kao ti, neki se igraju igrica na Bez cenzure. Nećemo se sad prozivati i po tome. Ja o tebi ne mislim ništa loše, čitala sam i tvojih dobrih postova, tako da mi nije bila namjera da tebe vrijeđam kao forumaša - upravo jer nisi papak očekujem od tebe više. Ljudi nisu roboti, niti su stvoreni da budu tebi ili bilo kome drugom potaman. Neću ja anketirati kvazi šminkerice po gradu s upitnikom: Šta da obučem danas? pa onda vršiti analize i obući se najnečudnije moguće. Nisam došla na ovaj svijet da nekome ugađam, niti možemo svima ugoditi, ali imam pravo da ne budem nazivana čudakinjom jer sam samo živjela svoj život.

Česta boljka Sarajeva... boljka mediokriteta...

Ako je neko ovakav ili onakav nije na tebi da im sudiš, sve dok nisu zli prema tebi. Zato ti kažem, da si na vrijeme napisao najvažniji dio svog opisa lika: da je prijetio, to je sasvim dovoljno. Možemo podvesti pod čudno one koji prijete ljudima bez razloga. Čudni zbog bolesti ili obijesti - nevažno, ali mogu biti čudaci. No, s prvim opisom si mi ličio na one koji seruckaju preko svake mjere - da ponovim, šokantno mi je: čudaci su im Nada Đurevska jer nosi kese, teta jer voli roze boju i čiko koji trguje na ulici, familija koja se posvađala itd.
Samo razgraničiti to u glavi, odvagnuti je li čudak ili ne, pa na tastaturu. I to je sve, dosta o tome. :dance:
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#323 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Kristijana »

medvjed23 wrote:mene niko ne spominje :sad: a stalno nosam kesu...
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

Sitan post, zamalo mi promače. :oops:

Što ja ne znam ovako kratko sve da kažem u jednoj rečenici? :cry: :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26854
Joined: 16/07/2010 13:49

#324 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by medvjed23 »

manje knjiga, više tv-a i igrica i neš imati problema :skoljka:
Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#325 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Ko to smat »

Znaci Tvor i dalje po istom.Pa kad je ono bilo pa lego na raskrsnicu.
Post Reply