Čudaci na sarajevskim ulicama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#351 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by KatarinaKosaca »

muha_sa wrote:sjecatel se karanane :? :lol: ne ovog našeg forumaša vec pravog--s čaršije :lol:
:mrgreen: Zato me nik sa foruma uvijek zbuni i asocira..
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#352 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

KatarinaKosaca wrote:
muha_sa wrote:sjecatel se karanane :? :lol: ne ovog našeg forumaša vec pravog--s čaršije :lol:
:mrgreen: Zato me nik sa foruma uvijek zbuni i asocira..
:lol: :lol:
kako bih volio nac sliku pravog karanane---ovaj naš bi odmah nik promjeno :lol:
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#353 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by vinnie_jones »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#354 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

vinnie_jones wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

fali još "ordenja" :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#355 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

danas je mila majka kakvih je birvaktile cudaka ovom čaršijom hodalo.
i kud ce vec drito na čaršiju :lol:
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#356 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by terra_incognita »

muha_sa wrote:
fali još "ordenja" :lol:
Image
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#357 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by zikamu »

vinnie_jones wrote:Image
Avdaga Karanana (Ustasa). Sjecam ga se dok sam bio dijete i jako sam ga se bojao znajuci da je "drugaciji". Nije nikoga dirao, ali nadimak Ustasa bi ga iritirao kad bi ga neko zovnuo tim imenom pa gadjao bi djecu kamenjem koje je vadio iz dzepova ofucanog pjesadijskog sinjela. Sapka uvijek na glavi...odlikovanja na prsima. Cesto je oridinirao uz Miljacku u blizini kafane i mosta "Dva ribara" gdje su ga jedno zimsko jutro kasnih sezdesetih nasli smrznutog u snijegu odmah iza trafike kod pomenutog mosta...
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#358 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by thekupus »

zivio je na sedreniku, ja mislim
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#359 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Mr Hiccup »

žulijan asanž wrote:
Hadzi Lojo wrote:Ja se sjecam starog sa fesom zvani Ismet Nalo. On je popisivao mrtve sa smrtovnica u svoje debele knjige i imao je bolju evidnciiju umrlih nego sve opcine u Sarajevu. poslije zapisivanja isao je na dzenazu a takodje odlazio na zalost da izjavi saucesce familiji. Za Horu znate sa Carsije.

cekaj malo, Horo je onaj s bradicom, sijedi, pogrbljeni lik. malo udaren u glavu. svi ga vole na carsiji i daju mu da jede i pije i cigare... a on zajebava drotove, pekare, mesare, sve žive... jel to taj?? i ko je on uopste??
ja mislim da ti ciljas na seju sa carsije?
User avatar
OxyDo
Posts: 143
Joined: 18/05/2010 18:29
Location: sarajevo-x.com

#360 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by OxyDo »

Samo da upratim ovako jaku temu.

Jel Pinjo jos ziv? Nisam ga vidio pravo dugo.
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#361 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Obuca9 »

Mr Hiccup wrote:
žulijan asanž wrote:
Hadzi Lojo wrote:Ja se sjecam starog sa fesom zvani Ismet Nalo. On je popisivao mrtve sa smrtovnica u svoje debele knjige i imao je bolju evidnciiju umrlih nego sve opcine u Sarajevu. poslije zapisivanja isao je na dzenazu a takodje odlazio na zalost da izjavi saucesce familiji. Za Horu znate sa Carsije.

cekaj malo, Horo je onaj s bradicom, sijedi, pogrbljeni lik. malo udaren u glavu. svi ga vole na carsiji i daju mu da jede i pije i cigare... a on zajebava drotove, pekare, mesare, sve žive... jel to taj?? i ko je on uopste??
ja mislim da ti ciljas na seju sa carsije?
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#362 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

Obuca9 wrote:
Image
ovo je Sejo sa Vratnika a Horo je drugi lik.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#363 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Mi smo ga zvali Ustasa Karanana, ali je imao vise ordenja nego na slici.

Znam da je znao dobro da gadja kamenjem, kad te nanisani nema da omasi.
zikamu wrote:
vinnie_jones wrote:Image
Avdaga Karanana (Ustasa). Sjecam ga se dok sam bio dijete i jako sam ga se bojao znajuci da je "drugaciji". Nije nikoga dirao, ali nadimak Ustasa bi ga iritirao kad bi ga neko zovnuo tim imenom pa gadjao bi djecu kamenjem koje je vadio iz dzepova ofucanog pjesadijskog sinjela. Sapka uvijek na glavi...odlikovanja na prsima. Cesto je oridinirao uz Miljacku u blizini kafane i mosta "Dva ribara" gdje su ga jedno zimsko jutro kasnih sezdesetih nasli smrznutog u snijegu odmah iza trafike kod pomenutog mosta...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#364 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Da to nije onaj Tomislav sto je bio planinar prije rata, a cuo sam da je otkacio pred sam rat.
FreakyStyley wrote:Covjek s dugom kosom koji gadja precke kod ekonomske, nosi bunt knjiga i loptu sa sobom i cesto sjedi u Titu zove se Tomsilav Vučak. Vjerovatno ga se sjeca starija raja s C.Vile, otoke, svrakinog, ima dva fakulteta zavrsena, knjizevnost i jos nesto vezano za pozoriste, ne znam sta tacno, za vrijeme rata zivio u Ceskoj, odnosno zadesio se tamo i ostao (otisao tamo 91 ), navodno je "poludio" dok je trajala opsada Sarajeva, pa su ga Cesi deportovali nazad poslije rata.
Inace, stari mi je s C.vile i prakticno je odrastao s njim, kaze daleko najinteligentiji i najnacitaniji lik u raji bio, pored toga i fudbalski fanatik.


Od danjasnih cudaka sa sarajevskih ulica prvi mi na pamet pada mladji momak, koji seta titovom gore-dole, nosi uvijek neki skafander, izuzetno mrsav, sa dva zuba u glavi,uvijek nasmijan.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#365 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

FreakyStyley wrote:Covjek s dugom kosom koji gadja precke kod ekonomske, nosi bunt knjiga i loptu sa sobom i cesto sjedi u Titu zove se Tomsilav Vučak. Vjerovatno ga se sjeca starija raja s C.Vile, otoke, svrakinog, ima dva fakulteta zavrsena, knjizevnost i jos nesto vezano za pozoriste, ne znam sta tacno, za vrijeme rata zivio u Ceskoj, odnosno zadesio se tamo i ostao (otisao tamo 91 ), navodno je "poludio" dok je trajala opsada Sarajeva, pa su ga Cesi deportovali nazad poslije rata.
Inace, stari mi je s C.vile i prakticno je odrastao s njim, kaze daleko najinteligentiji i najnacitaniji lik u raji bio, pored toga i fudbalski fanatik.


Od danjasnih cudaka sa sarajevskih ulica prvi mi na pamet pada mladji momak, koji seta titovom gore-dole, nosi uvijek neki skafander, izuzetno mrsav, sa dva zuba u glavi,uvijek nasmijan.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#366 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Bas sam htio da te isparvim.
muha_sa wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
Horo s fesom na glavi hoda čaršijom više od 40 godina svi ga privatnici paze a kad mu dadnu koju paru on im se nasmije i zahvali rijecima--Evo vam ramena--ko eto on ce ih nosit kad im bude dženaza mnogi su preselili a on još tu ne znam jel ima sijedu bradicu al kako ga znam znam da mu je fes na glavi.
A znas li gdje krije pare ? :D
:lol:

joooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjj :-) pomješo sam Horu i Husu :-) ovo što napisah je prica o Husi a Horo je drugi :-) s Alfakovca je--odavno ga vidio nisam a znam ko je.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#367 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

ama :-) ometuzalemilo se :lol:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#368 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Ja prosle godine kreno onom zubaru ispod Alfakovca i ko uvijek neka me trema uhvati kad moram kod zubara, kad ide Huso sa fesom na glavi i kisobranom okacenim na ruci niz ulicu i onako skauce snoge na nogu i nesto pjevusi, kad sam ga vidio odma mi uljepso dan a i trema od zubara nestala.
Meni je uvijek bio simpatican.

Zna li neko sta je sa onim Fakom (koliko se sjecam tako se zvao) sto je ono jednom glumio u kustinom filmu?
I on je onako bio vesela faca, prije nekoliko godina sam ga slucajno vidio na Skenderiji kad je bio kongres Jehovinih Svjedoka, kad i on izlazi iz dvorane i nosa tasnicu sa casopisima i javlja mi se. Znam jednom da mi se upiso od sege kad me vidio travolta frizurom.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#369 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Sjecam se jednom kad je Ismet Nalu jedna zena zezala da nije musko i zato se ne zeni i kad je on onako nasred ulice izvadio kitu da joj pokaze da jeste musko i mogu vam reci da vecu kitu u zivotu nisam vidio, kasnije ga ta zezala da ima mlin za kahvu a ne kitu, a on ce ti njoj , bil malo mljela. Ziva istinai dogadjaj i kita kao za mlin za kafu i toj onaj rucni!!!!
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#370 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

Hadzi Lojo wrote:Ja prosle godine kreno onom zubaru ispod Alfakovca i ko uvijek neka me trema uhvati kad moram kod zubara, kad ide Huso sa fesom na glavi i kisobranom okacenim na ruci niz ulicu i onako skauce snoge na nogu i nesto pjevusi, kad sam ga vidio odma mi uljepso dan a i trema od zubara nestala.
Meni je uvijek bio simpatican.

Zna li neko sta je sa onim Fakom (koliko se sjecam tako se zvao) sto je ono jednom glumio u kustinom filmu?
I on je onako bio vesela faca, prije nekoliko godina sam ga slucajno vidio na Skenderiji kad je bio kongres Jehovinih Svjedoka, kad i on izlazi iz dvorane i nosa tasnicu sa casopisima i javlja mi se. Znam jednom da mi se upiso od sege kad me vidio travolta frizurom.
to onaj što je hemijske pred tržnicom prodavo :?


-znaš li Zildžu s Kovaca i njegovo nabrajanje :? :lol:
-poklapuša, razvaruša, raskopuša.................................mi ga zaustavimo u ponoc on bez prestanka nabraja do 3 ujutro :lol:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#371 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Njega ne znam, ali se sjecam onog velikog momka ciji je otac bio cuveni doktor (bila njegova bista tamo) u Bolnici Kosevo, na zalost sin mu je obolio u djetinjstvu (navodno od upale mozga) , onako bio uredan decko ogromnih dimenzija i obicno kod Higijenskog je sacekivao mlade dame i predstavlajo se kao neki uvazeni gospodin jako uljudnim rjecnikom. Na prvi oment je izgledao noramalan i mnogi koji ga nisu znali upustali su se u diskusiju sve dotle dok on nije poceo da lupa. Meni ga je bilo zao, pogotovo kad ga mangupi uzmu na trehu da ga zajebaju.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#372 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

Hadzi Lojo wrote:Njega ne znam, ali se sjecam onog velikog momka ciji je otac bio cuveni doktor (bila njegova bista tamo) u Bolnici Kosevo, na zalost sin mu je obolio u djetinjstvu (navodno od upale mozga) , onako bio uredan decko ogromnih dimenzija i obicno kod Higijenskog je sacekivao mlade dame i predstavlajo se kao neki uvazeni gospodin jako uljudnim rjecnikom. Na prvi oment je izgledao noramalan i mnogi koji ga nisu znali upustali su se u diskusiju sve dotle dok on nije poceo da lupa. Meni ga je bilo zao, pogotovo kad ga mangupi uzmu na trehu da ga zajebaju.
Bobo :) njegova kuca sad Ganiceva vila.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#373 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by Hadzi Lojo »

Jebote, pa zar je to Ganiceva vila, nisam znao za to. Pa njega ce sikluk stici kad tad.
Pa jel Bobo ziv jos?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#374 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by muha_sa »

Hadzi Lojo wrote:Jebote, pa zar je to Ganiceva vila, nisam znao za to. Pa njega ce sikluk stici kad tad.
Pa jel Bobo ziv jos?
pisalo je da ga je smjestio u neki dom--zaboravih koji :-)
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#375 Re: Čudaci na sarajevskim ulicama

Post by terra_incognita »

Hadzi Lojo wrote:Njega ne znam, ali se sjecam onog velikog momka ciji je otac bio cuveni doktor (bila njegova bista tamo) u Bolnici Kosevo, na zalost sin mu je obolio u djetinjstvu (navodno od upale mozga) , onako bio uredan decko ogromnih dimenzija i obicno kod Higijenskog je sacekivao mlade dame i predstavlajo se kao neki uvazeni gospodin jako uljudnim rjecnikom. Na prvi oment je izgledao noramalan i mnogi koji ga nisu znali upustali su se u diskusiju sve dotle dok on nije poceo da lupa. Meni ga je bilo zao, pogotovo kad ga mangupi uzmu na trehu da ga zajebaju.
Znao sve o svakoj familiji, samo kazes kako se prezivas i dobijes porodicno stablo za tren oka.
Post Reply