crysis - what next

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1 crysis - what next

Post by shiljak »

Evo dosao sam dokle sam dosao, i sta sad (otisla i ona cura)
screenshot
Image
Rajvosa_boy
Posts: 74
Joined: 09/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by Rajvosa_boy »

Imas na youtube sve komplet levele kako covjek prelazi pa pogledaj malo !
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#3

Post by shiljak »

User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#4

Post by shiljak »

http://www.youtube.com/watch?v=9Ip5sSWc ... re=related
izgleda da je zavrsio kao i ja :D

Jos uvjek trazim kraj...
Jel se moze na pocetku igrice izabrati druga mapa :? Ja uvjek ovu igram...
User avatar
jaba
Posts: 307
Joined: 03/03/2007 14:39
Location: grad izmedju dvije rijeke na ravnici u zemlji oblika srca

#5

Post by jaba »

I ja sam dosao dotle i unistio oba tenka a cura je otisla.Probao sam otici prema sektoru F6 na karti i tamo su neki vojnici koji su me koknuli.To je bilo sinoc. Danas cu probat dalje ici. Ako se ne varam cura je rekla da ce prema Helipadu.Znaci treba trazit Helipad. Ako saznas nesto vise javi.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6

Post by shiljak »

jaba wrote:I ja sam dosao dotle i unistio oba tenka a cura je otisla.Probao sam otici prema sektoru F6 na karti i tamo su neki vojnici koji su me koknuli.To je bilo sinoc. Danas cu probat dalje ici. Ako se ne varam cura je rekla da ce prema Helipadu.Znaci treba trazit Helipad. Ako saznas nesto vise javi.
vjerovatno si isto uradio ko ja, otisao sam kod vodopada, isao sve uz vodopad, dva puta su me napali, drugi put kada budu, trci sve dok bude puta, kada nestane sakrijes se u tu sumicu i pucas - mene nisu skontali i pobio sam ih odatel 15-stak (tj. citavu tu drugu grupu)...
Kad sam ih sviju pobio morao sam se vratiti nazad jer nema vise puta, opet tako kod te cure, nje nema ali dosao bi jos po koji neprijatelj.... onda sam se vracao putem i naisao na vojni kombi, tu je bilo dosta vojnika, pobio ih sve i nista vise se nije desilo :D malo sam plivao sa ajkulama....
User avatar
jaba
Posts: 307
Joined: 03/03/2007 14:39
Location: grad izmedju dvije rijeke na ravnici u zemlji oblika srca

#7

Post by jaba »

shiljak wrote:
jaba wrote:I ja sam dosao dotle i unistio oba tenka a cura je otisla.Probao sam otici prema sektoru F6 na karti i tamo su neki vojnici koji su me koknuli.To je bilo sinoc. Danas cu probat dalje ici. Ako se ne varam cura je rekla da ce prema Helipadu.Znaci treba trazit Helipad. Ako saznas nesto vise javi.
vjerovatno si isto uradio ko ja, otisao sam kod vodopada, isao sve uz vodopad, dva puta su me napali, drugi put kada budu, trci sve dok bude puta, kada nestane sakrijes se u tu sumicu i pucas - mene nisu skontali i pobio sam ih odatel 15-stak (tj. citavu tu drugu grupu)...
Kad sam ih sviju pobio morao sam se vratiti nazad jer nema vise puta, opet tako kod te cure, nje nema ali dosao bi jos po koji neprijatelj.... onda sam se vracao putem i naisao na vojni kombi, tu je bilo dosta vojnika, pobio ih sve i nista vise se nije desilo :D malo sam plivao sa ajkulama....

Ja sam sinoc zavrsio misiju. Izgleda da se radi o bugu u igri. Kad udjes u logor gdje je cura. Prvo moras dignuti benzinsku u zrak,onda ides do cure,pa kad te napadnu tenkovi unistis prvo lijevi pa desni tenk i tek onda ti se pokaze sljedeci chek point tj . stijene kod vodopada i onda ti sljedi kokanje tih grupica :D
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#8

Post by vatana »

A de mi recite kako vi ubijate protivnike. Ja sam probo i svakom treba 10-15 metaka dok ga ne ubijes, a dotle oni tebe ubiju.
Igram i Call of Duty 4 i tu je dovoljan jedan metak i protivnik je mrtav, kod Crysisa se satra pucajuci, al me srede cim krenem, jer svakog pojedinacno moram 10 puta pogodit, a osim toga oruzije je totalno neprecizno.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#9

Post by shiljak »

samo mi nije jasno kako si ti skonto sta treba :D
Kako cu znati koji je lijevi a koji desni tenk :-

vatana, ako ti je blizu covjek (5-10m) mozes ga sa jednim metkom ubiti...
Sve ti zavisi cim pucas, sa nemom moras vise puta pucati u njega, jer ga jedan metak neubije, a imas neki sa laserom ili neki drugi sto mozes naciljat dobro....
Mozda ti je to zato sto si uzeo tezinu igre drugu, imas 3-4 vrste pa probaj sa prvom
Ja sam jedino igrao kantera malo, i vazda sam bio zadnji :D , i battlefield malo, ali mi dosadilo posto ne mogu multiplayer

Jel ko pokusao multiplayer sa crysisom :?

p.s. igrao sam demo verziju juce cod4 i jest puno lakse, ali vjerovatno ce biti teze kad budes igrao multiplayer
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#10

Post by shiljak »

evo sve sam uradio ali nista, prvo kod benzinska, cura, pa lijevi i desni tenk... :D I to nekoliko puta ali opet isto
Haj mi uploaduj tvoj user, to poslje tenkova...
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#11

Post by kaubojstina »

Haha! Ima da se zijanis kad udjes u onu planinu - mother ship ako se vec gubis u pocetku. Ne znam dali imas onu HUD enabled samo slijedi zelenu strijelicu nakon sto unistis ona dva tenka...idi u direkciji iz koje su oni dosli.


Image
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#12

Post by shiljak »

jaba wrote:
shiljak wrote:
jaba wrote:I ja sam dosao dotle i unistio oba tenka a cura je otisla.Probao sam otici prema sektoru F6 na karti i tamo su neki vojnici koji su me koknuli.To je bilo sinoc. Danas cu probat dalje ici. Ako se ne varam cura je rekla da ce prema Helipadu.Znaci treba trazit Helipad. Ako saznas nesto vise javi.
vjerovatno si isto uradio ko ja, otisao sam kod vodopada, isao sve uz vodopad, dva puta su me napali, drugi put kada budu, trci sve dok bude puta, kada nestane sakrijes se u tu sumicu i pucas - mene nisu skontali i pobio sam ih odatel 15-stak (tj. citavu tu drugu grupu)...
Kad sam ih sviju pobio morao sam se vratiti nazad jer nema vise puta, opet tako kod te cure, nje nema ali dosao bi jos po koji neprijatelj.... onda sam se vracao putem i naisao na vojni kombi, tu je bilo dosta vojnika, pobio ih sve i nista vise se nije desilo :D malo sam plivao sa ajkulama....

Ja sam sinoc zavrsio misiju. Izgleda da se radi o bugu u igri. Kad udjes u logor gdje je cura. Prvo moras dignuti benzinsku u zrak,onda ides do cure,pa kad te napadnu tenkovi unistis prvo lijevi pa desni tenk i tek onda ti se pokaze sljedeci chek point tj . stijene kod vodopada i onda ti sljedi kokanje tih grupica :D
1.prvo pumpa
2.zenska
3.lijevi pa desni (sve kombinacije sam probao) nakon posljednjek tenka opet mi nema smejrnice nikakva!!
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#13

Post by vatana »

Ma igraj Call of Duty, pusti Crysis, sranje zesce :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#14

Post by shiljak »

vatana wrote:Ma igraj Call of Duty, pusti Crysis, sranje zesce :)
ako je skinem, cod4 :-D
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#15

Post by vatana »

User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#16

Post by bug »

dzaba ti sve, cura otisla :D:D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#17

Post by shiljak »

bug wrote:dzaba ti sve, cura otisla :D:D
jedina zenska sto je bila :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#18

Post by bug »

shiljak ako ti je do zena :D preporucujem barbie dress up :D :D
http://www.barbiedressup.net/ :D :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#19

Post by shiljak »

hvala :D

Image
it's my girl
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#20

Post by shiljak »

kaubojstina wrote:Haha! Ima da se zijanis kad udjes u onu planinu - mother ship ako se vec gubis u pocetku. Ne znam dali imas onu HUD enabled samo slijedi zelenu strijelicu nakon sto unistis ona dva tenka...idi u direkciji iz koje su oni dosli.


Image
problem je u tome sto nemam te strelice zelene (imas i print screen na pocetku)! :-)
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#21

Post by kaubojstina »

Ne javljas se! Jesil' uspio proci?

Vidim neko je naveo bug kao moguci razlog [nije iskljuceno] ali ja vjerujem da bi trebao prvo otici do one komande, pa tek onda do skole sa zenskim-zatocenikom. Evo i jedan mali screen shot ako ce bit' od pomoci

Screen shot sam uzeo sa benzinske pumpe, tako da znas gdje se nalazim.

Image

Korak 1

Idi u tu komandu[ili sta god da je] popenji se na drugi sprat, tu ce ti tim leader dati instrukcije da se zenska nalazi u skoli.

Korak 2

Nakon sto udjes u zgradu, zneska-zatvorenik se nalazi na drugom spratu iza malih, bijelih, zatvorenih vrata [predpostavljam to si vec ucinio]


Za svaki slucaj odigraj taj nivo od pocetka, gdje onog havera sagore.

Izvini...mozda malo kasno, ali barem je za mene radilo :)
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#22

Post by kaubojstina »

A evo i zenske :D

Image
Image
Image

Geek pr0n :lol:
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#23

Post by GODZZILA »

Na koliko si detalje stavio.Koja ti je graficka???
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#24

Post by kaubojstina »

GODZZILA wrote:Na koliko si detalje stavio.Koja ti je graficka???
Rezolucija 1280x1024
Detalji su svi na Very High
Anti-aliasing Off
V-Sync Off
Graficka Gigabyte nVidia 8800 GT

Grije se puno kad je antialiasing na 16x i vertical sync ukljucen. Moze maximirati ali nakon pola sata se igrica srusi zbog pregrijavanja. :sad:
Trazim novi water block za nju...sve preskupo za komadic bakra :D
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#25

Post by GODZZILA »

Vidim da je dobra grafa fakat..Na slikama se vide bubuljice,a na trecoj joj je gurnuo ruku među noge..
:D :D :D :D :D
Post Reply