CRVENA JABUKA "ZA TVOJU LJUBAV"

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#26 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Chmoljo »

očito nisam bio jasan:

svako kršenje autorskih prava biće sankcionisano trajnim banom!!! dakle, nema nikakvog uploada, ni linkova za skidanje.
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#27 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

Chmoljo wrote:očito nisam bio jasan:

svako kršenje autorskih prava biće sankcionisano trajnim banom!!! dakle, nema nikakvog uploada, ni linkova za skidanje.
:thumbup: :thumbup: tako je,moramo i mi u europu,pa ko zeli cd nek naruci cd online ,a bit ce i kupiti kod nas :D :D
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#28 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by just principe »

nazalost nije to ko nekad, lose je to danas :| ove stare pjesme su neponovljive

ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#29 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

just principe wrote:nazalost nije to ko nekad, lose je to danas :| ove stare pjesme su neponovljive

User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#30 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Šunj »

ig78sa wrote:
Chmoljo wrote:očito nisam bio jasan:

svako kršenje autorskih prava biće sankcionisano trajnim banom!!! dakle, nema nikakvog uploada, ni linkova za skidanje.
:thumbup: :thumbup: tako je,moramo i mi u europu,pa ko zeli cd nek naruci cd online ,a bit ce i kupiti kod nas :D :D

VI k'o da ste clanovi crvene jabuke!
Pa sarajevo-x je puno linkova za download muzike i filmova, a vi govorite o "krsenju autorskih prava"! Smijesno!
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Chmoljo »

Šunj wrote:
VI k'o da ste clanovi crvene jabuke!
Pa sarajevo-x je puno linkova za download muzike i filmova, a vi govorite o "krsenju autorskih prava"! Smijesno!
odavno nisi bio na sa-x :) i nađi te linkove, ako sam gdje propustio da svakako pobrišem... :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#33 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Pera Trta »

Kakvo sranje...pola pjesama na albumu su obrade starih..."Ljubav je jaka", Elvis J. Kurtovich, najmanje dvije uzete od zeničke grupe Nemoguće vruće, a sigurno ima još tuđih koje nisam poznao po naslovima.
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#34 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

Pjesma od Elvisa jeste obrada ali evo sto pise na CD-u. :wink:

Pjesma "Ljubav je jaka" posvećena je
svim Sarajlijama na ovom svijetu,gdje god bili.


Od srca Loša i Žera
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#36 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Šunj »

Chmoljo wrote:
Šunj wrote:
VI k'o da ste clanovi crvene jabuke!
Pa sarajevo-x je puno linkova za download muzike i filmova, a vi govorite o "krsenju autorskih prava"! Smijesno!
odavno nisi bio na sa-x :) i nađi te linkove, ako sam gdje propustio da svakako pobrišem... :)


Idi na Sobica, pa ces vidjeti da su tu linkovi od Novembra prosle godine, da ne nabrajam vise.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#37 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by nosara »

just principe wrote:nazalost nije to ko nekad, lose je to danas :| ove stare pjesme su neponovljive



Zera, gasi to...! Ili mijenjaj ime...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by Chmoljo »

Šunj wrote:


Idi na Sobica, pa ces vidjeti da su tu linkovi od Novembra prosle godine, da ne nabrajam vise.
de nabrajaj, jer je sad na Šobiću sve pobrisano. pravilo je uvedeno prije nekih mjesec dana i trebaće vremena da se sve prečisti, ali postanje novih će biti odmah sankcionisano... i kraj priče.
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#39 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »






I ovo je taj Jazz.ba nastavak :-) :-D :-)
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#40 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

U danasnjem "Avazu", Panorami,odlican intervju sa Žerom...
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#41 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by nellington »

Šunj wrote:
Chmoljo wrote:
Šunj wrote:
VI k'o da ste clanovi crvene jabuke!
Pa sarajevo-x je puno linkova za download muzike i filmova, a vi govorite o "krsenju autorskih prava"! Smijesno!
odavno nisi bio na sa-x :) i nađi te linkove, ako sam gdje propustio da svakako pobrišem... :)


Idi na Sobica, pa ces vidjeti da su tu linkovi od Novembra prosle godine, da ne nabrajam vise.
Petokolonaš, ne izdaji... :D
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#42 Intervju za Avaz:Dražen Žerić-Žera

Post by ig78sa »

Jako dobar intervju u danasnjem Avazu,Panorami dao je Dražen Žerić-Žera. :bih:
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#43 Re: Intervju za Avaz:Dražen Žerić-Žera

Post by ig78sa »

INTERVJU: Dražen Žerić-Žera,frontmen „Crvene jabuke“
U SARAJEVU NE VIDIM NASLJEDNIKE MOJE GENERACIJE



*Ne vidim neki prevelik odsjek „Letu štuka“ i „Dubioze kolektiva“ *Ovi mladi uglavnom nemaju simpatije prema ljudima poput nas *Danas je sve na granici sa psihijatrijom *Moje Sarajevo su Indexi,Zdravko Čolić,Mahir Paloš,Ambasadori,moja generacija bendova,a ovo sada nema veze sa vezom*Neka ministar od ovih reklama „Tomato“ koje snima po Hrvatskoj djeci kupi gitare*U narodu je situacija puno drugačija,ja putujem i po Bosni,nije baš to tako kako političari govore
REKAO JE:



*Neće mi nekakvi silikonski tipovi mijenjati identitet i sadržaj mog ormara.
*Pušim pet kutija dnevno,i evo me,živ,zdrav,pjevam
*Kada se Barbara porodila,postao sam najsretniji čovjek na svijetu
*Danas te folira pola estrade
*Kroz Jabuku je proslo vise od 48 ljudi
*Bio je period kada „Evropski Slovenci“ nisu htjeli da slušaju ništa šta je sa ovih prostora pa se sada to opet sluša,ali je riječ o totalno mlađoj generaciji,rođenoj 1993,1994.Loša mi je pričao da njegova Špela,nezakonita supruga,nije recimo,uopće znala za „Plavi orkestar“,“Zdravka Čolića“...



Nevjerovatna slava i popularnost na početku karijere,hitovi „Dirlija“,“Bježi kišo s prozora“,“Sa tvojih usana“...potom strašna tragedija-pogibilja dvojice članova grupe uoči početka prve turneje,rat,odlazak nekoliko članova iz benda...sve je to Crvena jabuka u posljednih 26 godina preturila preko svojih leđa i danas je tu,u vrhu regionalne muzičke scene i sa novim albumom „Za tvoju ljubav“ koji je prije nekoliko dana objavljen pod markicom „Croatia recordsa“.
Bend koji je u Sarajevu nastao u najžešćem valu „new primitivsa“ i tada odlučio svirati ljubavne pjesme,ostao je tome vjeran i danas. Na novom albumu kako frontmen Dražen Žerić-Žera,16 ljubavnih pjesama,među kojima su i dueti sa Željkom Bebekom i Sašom Lošićem Lošom.
Nove numere nose dah Sarajeva,jer ističe Žera,“gdje god nas sluša,ne može reći da je to grupa iz Beograda,ili Zagreba,ili Ljubljane...
Razgovor sa Žerom počeli smo sa pričom o novom CD-u,ali se otvorilo mnogo tema,muzičkih i onih drugih,ali i neodgovorenih pitanja iz prošlosti...
Normalni odgoj

*Relativno ste brzo,u odnosu na prethodni album,uradili novi.Vaše kolege uglavnom prave pauze po četiri-pet godina.

Mi uvijek pravimo pauzu od dvije godine,tako radimo posljednjih 25 godina.Ako nemaš pjesama normalno je da ces praviti pauzu od pet godina.
Uz “Crvenu jabuku“ pjesmu izvodi i grupa J.O.K.S.Što je to?

To znači“ j... ih onaj ko ih skupi“.Grupu sačinjavaju Enis Bešlagić,Antimon,Bijele udovice,Simonica i klapa Sv.Nikola.Oni učestvuju u pjesmi „Gigi@migi“.To je montipajtonovska parodija na društvo u kojem živimo.Oni prave parodiju na sve živo:od političara do stilista.Dosta ih je sada,ima ih vise od Zabranjenog pušenja.Kada budu u mogućnosti nastupat će s nama.
Slijedi li nakon CD-a turneja?

Mi nemamo pauzu,stalno sviramo.
Na sceni ste skoro 30 godina.Pojavi li se kod Vas ponekad zasićenje?

Ne.Nama su koncerti lijepi i ugodni,ne radiš nešto što ti je muka.Lijepo se osjećamo na koncertima,vidiš da ljudi uživaju.Sve je više mladih u publici,što nam je drago.Sve ide svojim tokom,onako kako smo i zamislili na početku karijere.
Šta je Vaš recept za uspijeh?

Zato što smo normlano odgojeni.Ulica Kralja Tomislava i Titova,nema foliranja,moraš biti iskren.Ne možeš se baviti stvarima za koje nisi dobar.Ako nemaš šmek za pjesme,kako ih odsvirati,kako prezentirati ljudima,normlano je da nećeš uspjeti.
Je li tačno da ste rekli da je danas za uspjeh potrebno da čovjek bude budala?

Kada uključim televizor,ne mogu vidjeti ništa normalno,sve je na granici sa psihijatrijom.
Pa šta se to promijenilo u glavama ljudi?

Nije se ništa promijenilo u glavama ljudi.Ti ljudi su i prije živjeli oko nas,samo što je sada nastala migracija stanovništva.Što se tiče Sarajeva,koliko ja znam,50 posto stanovnika se odselilo i normalno je da se neke stvari primaju.Da je sve ostalo,možda se ti ljudi nebi ni primjećivali niti bi mogli doći do medija.To govorim uopćeno i za politiku,i za sport,i za muziku...Takva su vremena došla.Izgubila su se mjerila vrijednosti u bilo čemu.To nije tako samo u Bih,nego u cijelom regionu.Ali,onaj ko vrijedi,ostat će,a ko ne vrijedi,neće.
Živite na relaciji Zagreb-Sarajevo.Kakav je danas Vaš odnos prema Sarajevu?

Živim ja svugdje.Na Balkanu.Nedostatak je svega,poštenja,iskrenosti...Svega što je nekada krasilo ljude.Meni se to gadi,poprilično.Ljubitelj sam Sarajeva iz osamdesetih godina i prije toga.Ne samo Sarajeva nego onoga kako su izgledali svi gradovi na ovome svijetu.
Znam da je ljudima teško,ali volio bih da je situacija bolja u Sarajevu.Stalno bih trudio ljudima reci da je tu igrao Mirza Delibašić,da je tu pjevao Davorin Popović...To je ono što je je čast Sarajeva,pored ćevapa i olimpijskih terena.Ima nešto što je samo Sarajevo imalo,a danas se nešto drugo forsira.
To nije duh tog grada,prema mom mišljenju.Ali,ako ljudima to paše,onda je to,to.Neću da se petljam u to.Ja Sarajevo nosim u srcu malo drugačije,moje Sarajevu su „Indexi“,“Zdravko Čolić“,“Mahir Paloš“,“Ambasadori“...ova moja generacija bendova.To je po meni,Sarajevo a ovo sada nema veze s vezom.Ali,naravno,ukusi su različiti,i ovo je moj stav.
Dobro,jasno mi je da cijenite sarajevsku pop školu koja je iznjedrila i „Crvenu jabuku“.

Mene je ta škola sve naučila,i ovo što sviramo i mi,i „Merlin“,i „Hari“,i „Plavi orkestar“ i „Elvis J Kurtovich“,i „Zabranjeno pušenje“.Ta škola nešto vrijedi dok mi još trajemo.Svirali bi i „Indexi“ da su ostali živi.Od ove nove škole ne vidim da je nešto uspjelo.Kod ovih mlađih uglavnom vidim da nemaju simpatije prema ljudima poput nas,“Orkestra“ i sličnih...Što se kaže:Kad mačke odu,onda miševi plešu po ulicama.Ne vidim nikoga da razmišlja kako ne treba biti zvijezda samo u svojoj ulici...I kada smo se htjeli zatvarati da smo face u tri ulice,Brega i Pimpek su nam uvijek govorili šta trebamo napraviti.Možda se oni zadovoljavaju tim stvarima...
Očekivao sam da Sarajevo i poslije ove moje generacije ima bendova koji će razvaljivati cijelom bivšom Jugoslavijom.Tako bi trebalo ići nekim svojim redom.Ali,mislim da je to sve lokalnog karaktera,što nikada nije bilo.

Bio sam prevaren

Mislite li konkretno,da „Letu štuke“ i „Dubioza kolektiv“ imaju lokalni karakter?

Pa ne vidim ja neki preveliki odsjek.Nešto su napravili u Hrvatskoj,Srbiji,ali šta je sa Slovenijom,Makedonijom...Volio bih da bude na sva zvona,ali ne znam do čega je.A,normalno,teško je,jer danas je totalna iscjepkanost tržišta.Moja želja ima širi domet-kada se vratiš u svoj grad,da znaš da je to,to,da si razvalio cijelu bivšu Jugoslaviju.A to više ne vidim.
Zašto neki smatraju da ste teška osoba?

Težak sam sa onima s kojima nemam o čemu razgovarati.Postavlja mi pitanja da mi počne pucati ovo malo mjehurića u mozgu.Kad mi neko postavi pitanje koje vrijeđa inteligenciju,onda nemam o čemu razgovarati.Razgovaram s normlanim ljudima.
Svojevremeno ste se među prvima novčanim prilogom uključili u obnovu Doma mladih.Služi li to kultno mjesto ponovo svojoj svrsi?

Mi smo koncert za Dom mladih radili u Skenderiji i tu sam bio prevaren kao nikad u životu.Ali,nema veze,ja sam to napravio,jer smo mi tu počeli svirati,i jer smo imali odlične uvjete.Bilo je stvarno muka gledati kako to stoji razvaljeno u centru grada.Bitno je da se rade koncerti,ne znam funkcioniraju li te prostorije za vježbanje.Tu su vježbali svi sarajevski bendovi od „Dugmeta“ pa nadalje...U „Kaktusu“ su se svirali koncerti uoči velikih turneja.Prema mom mišljenju,to je uloga Doma mladih.Ja bih širom otvorio vrata a neka ministar kulture Sarajevskog kantona(Emir Hadžihafizbegović,op.a.)od ovih reklama „Tomato“,koje snima po Hrvatskoj,djeci kupi gitare.Danas je to jeftino,u moje doba je bilo veoma skupo.Opremi nekoliko vježbaonica i neka djeca vježbaju.
Samo,on više nije ministar.

Pa eto ne znam ko je.To su ovi što vole te pozicije,a obično najviše vole sebe.
Novinar Mirsad Bećirović kumovao je nazivu grupe „Crvena jabuka“.Jeste li danas u kontaktu s njim?

Uopće ne znam gdje je on.Mislim da je negdje vani.Mi ne bismo čak ni izdali ploču da nije bilo njega.U tadašnjem „Jugotonu“ su nas izrugali,kao koga interesira „Dirlija“ ili „Bježi kišo s prozora“...Mi smo se plačući vratili iz Zagreba.E,onda im je Mirso opet otiša gore,pa im je održao predavanje i uvjerio ih da nam izdaju prvu ploču.Kada se to prodalo,onda im se,normalno,naslađivao.
]Vrijeme za kćerke
Na udaru ste stilista iz Hrvatske.

Stilisti haraju u medijima,a ne među narodom.To je taj mikrosvijet,koji gleda gdje će otići na neki „event“,pojesti i popiti nešto džaba,uzeti dupljak torbicu i prodavati m...za bubrege,šta će ko obući.A imaju plodno tlo jer imaš gomilu osoba iz javng života koje dozvoljavaju da ih oblače,da ih čak vode u toalet.To je jedno veliko ništa,ali zauzimaju veliki medijski prostor.
Jeste li pratili dešavanja u vezi sa suspenzijom Nogometnog saveza BiH?

To ti govorim.To se nikada nije smjelo desiti.Da imam bilo kakve vlasti u BiH,sve bih to potjerao,sve što stoji u tim vladajućim strukturama sporta,i politike...Postoji toliko mladih,normalnih ljudi,koji vole tu državu,koja treba biti jedna,a ne podijeljena na ne znam koliko budalaština.U narodu je situacija potpuno drugačija.Ja putujem i po Bosni i nije baš to tako kako političari govore.Jedna Bosna sa jednom zastavom ili da odmah uđemo u Europsku uniju i da nema granica.To je rješenje.Ali,dok se mi budemo dijelili na sto kantona...
Narodu treba hljeba i igara,pa,ako je taj narod išao na stadione da se navijalo,dobijao se neki miris predratne BiH...E sad više nećeš igrati.Tako ubijaš sve ljude u pojam.Prvo,nemaju para,nemaju posla,još im ubijaš ta mala zadovoljstva i šta ti ostane?Da kažeš: Što nisam poginuo u ratu?
Vratimo se prijatnijim temama.Koliko imate vremena da budete otac svojim blizankama?

Imam vremena,jer vikendom sviram,a preko sedmice sam tata.Još uvijek su male,imaju dvije godine,da dolaze na moje nastupe,ali doći će i to vrijeme.Od iduće godine ići će na koncerte.Ali,znaju da im je tata pjevač,slušaju CD.

*Stav o:
Halidu Bešliću:

Ako si normalan čovjek,ne postoje ni jedna vrata na kugli zemaljskoj koja su ti zatvorena.Drago mi je zbog Halidovog uspjeha,i mislim da on nije stao i da će doseći još jednu,veću dimenziju.
Hariju Mata Hariju:

Zajedno smo snimali numeru za film „Duhovi Sarajeva“.Oni su kao grupa počeli malo prije nas.Hari je dobar kolega,pjevač i prijatelj.
Edi Majki:

Ne znam ko kaže da je on popularan u Zagrebu:Puni prostore za 300 ljudi,a popularan?Meni je to malo...Šta su,onda ovi koji pune arene i ostale dvorane?Šta znači biti popularan?

Jesmo li sami sebe gađali?
*Pratite li političku scenu u BiH-formiranje vlasti,hapšenje Jovana Divjaka...?

Pratim kad mi se servira.To je sramota,jer sam baš,ljudima ovdje(Zagreb,op.a)pričao da je 1992. Jovo Divjak sjedio s nama i smirivao nas po ulicama poslije granatiranja.To je takva blamaža da su dozvolili i Bosna i Hrvatska da neko tako hapsi ljude.Takve se stvari nebi smjele desiti,a eto,dešavaju se.Političari,očito ne rade svoj posao,da je Gotovina u zatvoru,da je Divjak uhapšen i milion ljudi tako.Sve to vuče besmislu.Šta je onda bilo,sami sebe smo gađali?Sami sebe napali?
*Zlaji su vrata širom otvorena

Iako Zlatko Arslanagić Zlaja od 1995.godine živi u Kanadi,ljudi Vas često pitaju za njega?

Pred novinarima sam 1995.godine imao telefonski razgovor s njim,njegovi stavovi su snimljeni.Čovjek neće,ja se ne mogu zbog njega seliti u Kanadu.Niko njega niti je tjerao niti je ovo naša „Jabuka“.Grupa je svojina i mrtvih ljudi koji su poginuli za „Jabuku“.Ne vidim ni jedan normalan razlog što sam trebao grupu ukinuti zato što Zlatno Arslanagić ne svira.Njemu su vrata širom otvorena.Ne da ja njega zovem,mi smo dokazali da se može i bez njega,ali volio bih da je ostalo onako kako je bilo.
Meni je bitno da su generacije i generacije odrasle uz „Jabuku“ i da moj Zijo i Aljoša mogu mirno da leže pod zemljom.Niko da nas ništa ne svojata,ljudi se vežu uz pjesme,a ne uz osobe.
Stariji naše pjesme vraćaju u neka lijepa vremena,mlađe uče nekim normalnim tinejdžerskim ljubavima...ne uče ih zlu,anarhiji,zakolji,ubij,opsuj...

Dnevni avaz-Panorama
Larisa Sarajlic Ramovic


*Dražen Žerić Žera rođen je 20.jula 1964 u Mostaru.
*Odrastao je u Sarajevu i osamdesetih godina je kao klavijaturista počeo svirati u bendovima „Tina“,“Rock“,“Ekser“.
*Završio je Ekonomski fakultet
*U Zagrebu živi sa suprugom Barbarom i imaju blizanke Petru i Mareu.
*U Sarajevu je 1985 nastala grupa „Crvena jabuka“, a Žera je u prvoj postavi svirao klavijature
*U saobraćajnoj nesreći 1986 poginuli su članovi „Crvene jabuke“ Dražen Ričl-Zijo i Aljoša Buha.
*Ostatak benda snimio je 1987 drugi album „Za sve ove godine“ posvećen Ziji i Aljoši.
*Od početka agresije na BiH do 1994.,bend je pauzirao da bi Žera potom u Zagrebu ponovo aktivirao „Jabuku“
*“Crvena jabuka“ snimila je veliki broj neprolaznih hitova.
Last edited by ig78sa on 10/04/2011 16:12, edited 7 times in total.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#44 Re: Intervju za Avaz:Dražen Žerić-Žera

Post by Duhovni Vođa »

svaka njemu čast, ali brate mogao bi malo izaći iz kamenog doba.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#45 Re: Intervju za Avaz:Dražen Žerić-Žera

Post by nosara »

Duhovni Vođa wrote:svaka njemu čast, ali brate mogao bi malo izaći iz kamenog doba.
Ne znam na sta mislis, ali od Zlajinog odlaska dva lijepa stiha nisu uglazbili... Dzaba sve...

Neki dan nadjem na Yubito neki video sa novijeg koncerta CJ, pa to se ne moze slusat... Ocaj zivi... Pjesme kopija nekih starih, ili tudje obrade, svirka tehnicki losa, gitarista ne moze da potrefi nista...

Lose, lose...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#46 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#47 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by nosara »

CVIKERASH wrote:Citajuci ovaj interjvu vidim da je Zero definitivno neko ko zivi u kamenom dobu.Zivi u dobu sarajevske pop -rock skole misleci da je to nesto najbolje sto postoji na ovom dunjaluku.Jos jedna stvar nazivajuci Dubiozu i Letu Stuke lokalnim bandovima koji nemaju neki uspjeh samo je pokazao svoju ljubomoru prema novim stvarima i novim idejama.Govoriti da Edo MAajka samo puni klubove koji mogu puniti 300 ljudi je cista glupost.Edo je punio zagrebacki Dom Sportova.Zeri bi bilo bolje da kupi nove starke i promjeni frizuru.

Sjetih se citata iz filma Trainspotting kad Ewanu McGregoru djevojka govori kako je doslo novo doba :

DIANE: You're not getting any younger, Mark. The world is changing, music is changing, even drugs are changing. You can't stay in here all day dreaming about heroin and Ziggy Pop.

RENTON: It's Iggy Pop.

DIANE: Whatever. I mean, the guy's dead anyway.


:sax:
Stuke i dubioza, svaka cast... Edo majka, pa ne bih s njim ni kupus pritisnuo... :-)
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#48 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

CVIKERASH wrote:Citajuci ovaj interjvu vidim da je Zero definitivno neko ko zivi u kamenom dobu.Zivi u dobu sarajevske pop -rock skole misleci da je to nesto najbolje sto postoji na ovom dunjaluku.Jos jedna stvar nazivajuci Dubiozu i Letu Stuke lokalnim bandovima koji nemaju neki uspjeh samo je pokazao svoju ljubomoru prema novim stvarima i novim idejama.Govoriti da Edo MAajka samo puni klubove koji mogu puniti 300 ljudi je cista glupost.Edo je punio zagrebacki Dom Sportova.Zeri bi bilo bolje da kupi nove starke i promjeni frizuru.

Sjetih se citata iz filma Trainspotting kad Ewanu McGregoru djevojka govori kako je doslo novo doba :

DIANE: You're not getting any younger, Mark. The world is changing, music is changing, even drugs are changing. You can't stay in here all day dreaming about heroin and Ziggy Pop.

RENTON: It's Iggy Pop.

DIANE: Whatever. I mean, the guy's dead anyway.



:sax:
Covjek je samo realno sve rekao.Intervju je :thumbup: :thumbup:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#49 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by mrtva kokoš »

dosta dobar intervju, mada sto se tice ovih kritika to je predpostavljam nesto na licnoj osnovi,
jer koliko znam edo je njega isprozivao na nekoj pjesmi tako da vjerujem da je odgovor samo reakcija
na tu prozivku, hoces beef :mrgreen: mislim da je od ovoga sve krenulo...
E a za potpuni uspijeh trebamo duet s bosancom
Dinom Merlinom Zerom ili Edom Maajkom
Znas onaj glavonja ma glupi momak
Ma ja ba otpjevat ce Zera dat cemo mu konjak
za dubiozu debelo grijesi a za letu stuke se i mogu sloziti, oni su meni bend kojem je pola rada direktna kopija rundeka a druga polovica je dosadni tipični sarajevski srednjestrujaški tugaljivi rock sa pametnim tekstovima...
ig78sa
Posts: 190
Joined: 21/02/2011 22:18

#50 Re: CRVENA JABUKA-Za tvoju ljubav

Post by ig78sa »

Splinter wrote:dosta dobar intervju, mada sto se tice ovih kritika to je predpostavljam nesto na licnoj osnovi,
jer koliko znam edo je njega isprozivao na nekoj pjesmi tako da vjerujem da je odgovor samo reakcija
na tu prozivku, hoces beef :mrgreen: mislim da je od ovoga sve krenulo...
E a za potpuni uspijeh trebamo duet s bosancom
Dinom Merlinom Zerom ili Edom Maajkom
Znas onaj glavonja ma glupi momak
Ma ja ba otpjevat ce Zera dat cemo mu konjak
za dubiozu debelo grijesi a za letu stuke se i mogu sloziti, oni su meni bend kojem je pola rada direktna kopija rundeka a druga polovica je dosadni tipični sarajevski srednjestrujaški tugaljivi rock sa pametnim tekstovima...
:thumbup:
Post Reply