Crvena Jabuka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#451 Re: Crvena Jabuka

Post by Logovan »

konektovan wrote: 19/08/2022 11:46 Da ljudi kod nas hoće čitati,...sidrana bi bilo na sve strane :mrgreen:
Kakvo čitanje, mi smo narod koji pročita samo naslov, članak ni ne pogleda i onda donosi zaključak. :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#452 Re: Crvena Jabuka

Post by darius_maximus »

Ozimician wrote: 19/08/2022 11:31
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:28

Ne znam što ćeš uopšte onda na ovoj temi.
Sloboda govora, nista? Forum i sluzi da se kaze svoje misljenje.

E sad ako ovdje neka uhodana vecina ima uniformno misljenje i napada svakog ko kaze drugacije misljenje i svoj stav - onda vi imate problem.
Ovo nije sloboda govora, ovo je samo pisanje da se ocrni neko bezveze.
Nije niko podvalio mačije ili pseće meso u ćevape, bez da ti to kaže, nego je napravio gotovo jelo koje možeš jesti ili ne jesti.
Napisao ti fino detaljno sastav, a mislim da imaju čak i alergeni (nisam sad 100% siguran).

Ti pošto si lijen i pošto si navikao da je 90% stvari u Sarajevu piletina, 8% govedina i 2% puretina, uopšte ne razmišljaš o tome šta je u jelu, iako ti je napisano. Ja, pošto ne volim određena jela (npr. pileće kobasice), uvijek gledam šta jedem, pa proberem šta mi se jede.

Recimo, Cordon Bleu.
Naći ćeš ga u 100 hiljada restorana po Sarajevu.
Nijedan nije od svinjetine, iako je to jedna od osnovnih verzija tog jela.
I dođe sada neko iz Njemačke i naruči Cordon Bleu i ti mu doneseš piletinu, a on navikao da je kod njega od svinjetine.
Piše u meniju (obično) da je piletina (iako je postalo toliko opšteprihvaćeno da nije svinjetina), tako da ako nisi čitao, do tebe je.
Sad on može pričati o islamu i što nemamo jela sa svinjetinom ili prihvatiti da mu je takva gastronomska ponuda u tom restoranu.
Sljedeći put može npr. u Toplik.

Na kraju svih krajeva.
Svi koji ovdje pišu su znali da je Crvena Jabuka "srpska".
Nema muslimana koji će u "srpsku" radnju ući, a da ne očekuje svinjetinu.
Ljudi su hodali oko mene i pitali radnike s čime je koje jelo, jer nisu htjeli da jedu svinjetinu (a nisu valjda vidjeli pločice).
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#453 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

Ama ovdje je jedini problem što je vlasnik srbin iz Banja Luke.

Kada bošnjak ili arap u Sarajevu otvori objekat pa ukine alkohol, onda isti ovi glavutani pišu "njegovo je privatnooo, ima čovjek praaaavo šta hoće u svom"

Kad je srbin, sve je problem, podvaljujeeeee

A recimo neku noć sam bio, na Steak Stationu žena koja pravi meso je pokrivena, npr.

Mora da je niz Vrace sletila
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#454 Re: Crvena Jabuka

Post by mistek »

Vala nikakve veze nema s tim je li problem ili nije. Mislim, ima, za par budala. Čovjek ima pravo otvoriti šta hoće, zasnovati politiku kakvu hoće, raditi šta hoće. Priča o podvaljivanju je glupost. Ako misli da je uredu da pravi čorbu sa mesom guštera, nek pravi, on će živjeti na rezultatima toga.

Ja, koji sam i započeo kavgu cijelu oko ovog, jedino sam ukazao, forumski, jer valjda tu raspravljamo tako, da ne mislim da mu je to pametan potez u Sarajevu i da će izgubiti dosta mušterija. Ni meni ko meni se ne sviđa, nekome je ok i to je sasvim normalno. Isto kao što je meni super kad negdje nema alkohola, nekome je to užas, sasvim normalna stvar.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16916
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#455 Re: Crvena Jabuka

Post by sime_cipol »

statixx wrote: 19/08/2022 11:28 Imaju li kakav dobar suhi vrat....mmmmm...
A dalmatinski pršut :oops:
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#456 Re: Crvena Jabuka

Post by darius_maximus »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:50 Ama ovdje je jedini problem što je vlasnik srbin iz Banja Luke.

Kada bošnjak ili arap u Sarajevu otvori objekat pa ukine alkohol, onda isti ovi glavutani pišu "njegovo je privatnooo, ima čovjek praaaavo šta hoće u svom"

Kad je srbin, sve je problem, podvaljujeeeee

A recimo neku noć sam bio, na Steak Stationu žena koja pravi meso je pokrivena, npr.

Mora da je niz Vrace sletila
Pazi, neki dan sam se svađao s ljudima iz Švicarske koji su govorili da SCC nema pravo da zabrani Konzumu prodaju alkohola, jer Konzum inače prodaje alkohol u drugim radnjama.
Kako je ovo sekularna država i kako bi svugdje trebalo moći kupiti sve.

Moja je priča bila upravo da niko ne mora iznajmiti prostor tu i da u privatnom ugovoru vjerovatno stoji uslov zabrane prodaje alkohola, iz kojeg god razloga. Privatni prostor, privatna pravila, dok god ne krše zakon, a ne postoji zakon da je prodaja alkohola obavezna negdje.
Ja lično ne podržavam zabranu prodaje alkohola, ali moram braniti pravo.
sencobih
Posts: 6965
Joined: 08/09/2010 08:33

#457 Re: Crvena Jabuka

Post by sencobih »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:50 Ama ovdje je jedini problem što je vlasnik srbin iz Banja Luke.

Kada bošnjak ili arap u Sarajevu otvori objekat pa ukine alkohol, onda isti ovi glavutani pišu "njegovo je privatnooo, ima čovjek praaaavo šta hoće u svom"

Kad je srbin, sve je problem, podvaljujeeeee

A recimo neku noć sam bio, na Steak Stationu žena koja pravi meso je pokrivena, npr.

Mora da je niz Vrace sletila
Shvati i ti malo ljude iz Sarajeva , jer nisu arapi držali Sarajevo u okruženju i ubijali 4 godine. Zato razumljivo je da ima malo više nepovjerenja prema vlasniku srbinu iz Banja Luke kako ti reče
statixx
Posts: 8844
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#458 Re: Crvena Jabuka

Post by statixx »

Mnoge svrbi pomisao da se u kuhinji koristi klempa u pojedinim jelima, i onda je kao ljut i iz inata nece nista. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#459 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

sencobih wrote: 19/08/2022 12:03
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:50 Ama ovdje je jedini problem što je vlasnik srbin iz Banja Luke.

Kada bošnjak ili arap u Sarajevu otvori objekat pa ukine alkohol, onda isti ovi glavutani pišu "njegovo je privatnooo, ima čovjek praaaavo šta hoće u svom"

Kad je srbin, sve je problem, podvaljujeeeee

A recimo neku noć sam bio, na Steak Stationu žena koja pravi meso je pokrivena, npr.

Mora da je niz Vrace sletila
Shvati i ti malo ljude iz Sarajeva , jer nisu arapi držali Sarajevo u okruženju i ubijali 4 godine. Zato razumljivo je da ima malo više nepovjerenja prema vlasniku srbinu iz Banja Luke kako ti reče
Ja polazim od sebe koji sam taj rat preživio u Sarajevu.
Sarajevu koji je simbol multi-kulti života, a nije Teheran, što nam svima smeta kad nam kažu.
Ja recimo nemam nikakvog interesa za šiša barove. Ko ima, ide tamo i ćao.
Istu logiku primijeniti i ovdje i doviđenja.

Pravila biznisa su jasna, ono što se prodaje je izloženo, ono što se ne prodaje povlači se.
Nema gorih kapitalista od vlasnika hipermarketa.
Ako su izložena takva jela znači da ih neko jede.
Onaj ko ih jede ima isto pravo glasa kao neko ko ih ne jede.
Demokratija.
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#460 Re: Crvena Jabuka

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:22
Stvarno preglupo, ako su napisali sastav, i neko ne pročita sastav i kaže podvalili mi, e onda ne znam stvarno...
druze poenta je u tome da se za vecinu jela kod nas uglavnom znaju sastojci

npr ne moze biti pizza margharita sa sunkom nikako ili sa gljivama, kad narucujes margharitu znas sta dobijas u svakoj pizzeriji, ne moras pitati za sastojke, tako ni ova krompir corba, ja prvi put cujem da u takvu corbu ide slanina uopste... ako je neka poznata tradicija da se pravi svuda sa slaninom ispravite me
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#461 Re: Crvena Jabuka

Post by agnostic_front »

mistek wrote: 19/08/2022 11:56 Vala nikakve veze nema s tim je li problem ili nije. Mislim, ima, za par budala. Čovjek ima pravo otvoriti šta hoće, zasnovati politiku kakvu hoće, raditi šta hoće. Priča o podvaljivanju je glupost. Ako misli da je uredu da pravi čorbu sa mesom guštera, nek pravi, on će živjeti na rezultatima toga.

Ja, koji sam i započeo kavgu cijelu oko ovog, jedino sam ukazao, forumski, jer valjda tu raspravljamo tako, da ne mislim da mu je to pametan potez u Sarajevu i da će izgubiti dosta mušterija. Ni meni ko meni se ne sviđa, nekome je ok i to je sasvim normalno. Isto kao što je meni super kad negdje nema alkohola, nekome je to užas, sasvim normalna stvar.
:thumbup:
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#462 Re: Crvena Jabuka

Post by darius_maximus »

sencobih wrote: 19/08/2022 12:03
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:50 Ama ovdje je jedini problem što je vlasnik srbin iz Banja Luke.

Kada bošnjak ili arap u Sarajevu otvori objekat pa ukine alkohol, onda isti ovi glavutani pišu "njegovo je privatnooo, ima čovjek praaaavo šta hoće u svom"

Kad je srbin, sve je problem, podvaljujeeeee

A recimo neku noć sam bio, na Steak Stationu žena koja pravi meso je pokrivena, npr.

Mora da je niz Vrace sletila
Shvati i ti malo ljude iz Sarajeva , jer nisu arapi držali Sarajevo u okruženju i ubijali 4 godine. Zato razumljivo je da ima malo više nepovjerenja prema vlasniku srbinu iz Banja Luke kako ti reče
Lijepo kaže Mustafa:

https://www.youtube.com/watch?v=ogwyKt0GIKo&t=1166s
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#463 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 19/08/2022 12:08
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:22
Stvarno preglupo, ako su napisali sastav, i neko ne pročita sastav i kaže podvalili mi, e onda ne znam stvarno...
druze poenta je u tome da se za vecinu jela kod nas uglavnom znaju sastojci

npr ne moze biti pizza margharita sa sunkom nikako ili sa gljivama, kad narucujes margharitu znas sta dobijas u svakoj pizzeriji, ne moras pitati za sastojke, tako ni ova krompir corba, ja prvi put cujem da u takvu corbu ide slanina uopste... ako je neka poznata tradicija da se pravi svuda sa slaninom ispravite me
Ali ako piše sastav, niko nikom ništa ne podvaljuje.
Kako uopšte neko zna da ima klempo u čorbi ako nije pročitao sastav?
Motiv je jasan. Nema veze sa hranom i sastavom i napisanim.
Smeta klempo u centru Sarajeva. Zašto to ne reći jasno i glasno?
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#464 Re: Crvena Jabuka

Post by darius_maximus »

Dimu1927 wrote: 19/08/2022 12:08
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 11:22
Stvarno preglupo, ako su napisali sastav, i neko ne pročita sastav i kaže podvalili mi, e onda ne znam stvarno...
druze poenta je u tome da se za vecinu jela kod nas uglavnom znaju sastojci

npr ne moze biti pizza margharita sa sunkom nikako ili sa gljivama, kad narucujes margharitu znas sta dobijas u svakoj pizzeriji, ne moras pitati za sastojke, tako ni ova krompir corba, ja prvi put cujem da u takvu corbu ide slanina uopste... ako je neka poznata tradicija da se pravi svuda sa slaninom ispravite me
A reci mi, kada narucujes pepperoni pizzu (ima u Mercatoru fina), je li se pitaš što pepperoni salama nema svinjetinu iako se inače pravi od svinjetine (ono, talijanska salami)? Da li te po picerijama napominju da nema svinjetine? Da li bi trebali?
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#465 Re: Crvena Jabuka

Post by Karikaturist »

Kad cujem ovu poredjenje Teherana i Sarajeva sjetim se da je to Dodikova floskula i onda shvatim koja je to notorna laz..
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#466 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

Karikaturist wrote: 19/08/2022 12:18 Kad cujem ovu poredjenje Teherana i Sarajeva sjetim se da je to Dodikova floskula i onda shvatim koja je to notorna laz..
Naravno, sve nas iz cipela izbija i stoga trebamo biti malo više tolerantni prema stvarima koje mi ne radimo ali rade drugi s kojima dijelimo ovaj grad.
User avatar
konektovan
Posts: 41330
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#467 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 12:10
Dimu1927 wrote: 19/08/2022 12:08

druze poenta je u tome da se za vecinu jela kod nas uglavnom znaju sastojci

npr ne moze biti pizza margharita sa sunkom nikako ili sa gljivama, kad narucujes margharitu znas sta dobijas u svakoj pizzeriji, ne moras pitati za sastojke, tako ni ova krompir corba, ja prvi put cujem da u takvu corbu ide slanina uopste... ako je neka poznata tradicija da se pravi svuda sa slaninom ispravite me
Ali ako piše sastav, niko nikom ništa ne podvaljuje.
Kako uopšte neko zna da ima klempo u čorbi ako nije pročitao sastav?
Motiv je jasan. Nema veze sa hranom i sastavom i napisanim.
Smeta klempo u centru Sarajeva. Zašto to ne reći jasno i glasno?
Klempu možeš kupiti od ilidze do čaršije..i ti malo kupaš i odvodiš priču u drugom smjeru.
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#468 Re: Crvena Jabuka

Post by Dimu1927 »

darius_maximus wrote: 19/08/2022 12:15
Dimu1927 wrote: 19/08/2022 12:08

druze poenta je u tome da se za vecinu jela kod nas uglavnom znaju sastojci

npr ne moze biti pizza margharita sa sunkom nikako ili sa gljivama, kad narucujes margharitu znas sta dobijas u svakoj pizzeriji, ne moras pitati za sastojke, tako ni ova krompir corba, ja prvi put cujem da u takvu corbu ide slanina uopste... ako je neka poznata tradicija da se pravi svuda sa slaninom ispravite me
A reci mi, kada narucujes pepperoni pizzu (ima u Mercatoru fina), je li se pitaš što pepperoni salama nema svinjetinu iako se inače pravi od svinjetine (ono, talijanska salami)? Da li te po picerijama napominju da nema svinjetine? Da li bi trebali?
upravo sam to i rekao, ta pizza pretpostavljam inace dolazi sa svinjetinom i poznato je, onda logicno da ces traziti bez tog sastojka. a nije mi niko odgovorio da li je slanina standardni sastojak nasih gotovih jela, konkretno krompir corbe ?
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 12:10
Ali ako piše sastav, niko nikom ništa ne podvaljuje.
Kako uopšte neko zna da ima klempo u čorbi ako nije pročitao sastav?
Motiv je jasan. Nema veze sa hranom i sastavom i napisanim.
Smeta klempo u centru Sarajeva. Zašto to ne reći jasno i glasno?
evo po treci put, je li slanina standardni sastojak krompir corbe u svakoj se kuci tako kuha generacijama vec ili ?

ne smeta nikome normalnom, mozes je kupiti svuda, a naravno uvijek ce bilo koja kritika na racun toga se iskoristiti da se sarajevo naziva teheranom, standardna vec davno provaljena mantra. zasto to ne reci jasno i glasno ?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#469 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

konektovan wrote: 19/08/2022 12:22
DaysleepeR wrote: 19/08/2022 12:10

Ali ako piše sastav, niko nikom ništa ne podvaljuje.
Kako uopšte neko zna da ima klempo u čorbi ako nije pročitao sastav?
Motiv je jasan. Nema veze sa hranom i sastavom i napisanim.
Smeta klempo u centru Sarajeva. Zašto to ne reći jasno i glasno?
Klempu možeš kupiti od ilidze do čaršije..i ti malo kupaš i odvodiš priču u drugom smjeru.
od bošnjaka uz Binga, ali od srbina kupiti, to je problem

smeta mi to licemjerje, na kraju krajeva ne hapsi policija i ne odvodi u Crvenu Jabuku da se nasilu jede i kupuje klempo, zaista ne kontam problem
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#470 Re: Crvena Jabuka

Post by DaysleepeR »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 12:10
Ali ako piše sastav, niko nikom ništa ne podvaljuje.
Kako uopšte neko zna da ima klempo u čorbi ako nije pročitao sastav?
Motiv je jasan. Nema veze sa hranom i sastavom i napisanim.
Smeta klempo u centru Sarajeva. Zašto to ne reći jasno i glasno?
evo po treci put, je li slanina standardni sastojak krompir corbe u svakoj se kuci tako kuha generacijama vec ili ?

ne smeta nikome normalnom, mozes je kupiti svuda, a naravno uvijek ce bilo koja kritika na racun toga se iskoristiti da se sarajevo naziva teheranom, standardna vec davno provaljena mantra. zasto to ne reci jasno i glasno ?
[/quote]

ne znam stvarno za krompir čorbu, ali ne razumijem što ti izbjegavaš odgovoriti na pitanja?
gdje je podvaljivanje ako piše sastav?

naravno da je standardna mantra da se Sarajevo za sve naziva Teheranom, zašto doprinositi tome ovakvim glupostima?
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#471 Re: Crvena Jabuka

Post by Van Halen »

Karikaturist wrote: 19/08/2022 12:18 Kad cujem ovu poredjenje Teherana i Sarajeva sjetim se da je to Dodikova floskula i onda shvatim koja je to notorna laz..
Kad bi Dodik i slični ikad bili u Teheranu shvatili bi kakvu glupost izvaljuju.
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#472 Re: Crvena Jabuka

Post by Karikaturist »

DaysleepeR wrote: 19/08/2022 12:19
Karikaturist wrote: 19/08/2022 12:18 Kad cujem ovu poredjenje Teherana i Sarajeva sjetim se da je to Dodikova floskula i onda shvatim koja je to notorna laz..
Naravno, sve nas iz cipela izbija i stoga trebamo biti malo više tolerantni prema stvarima koje mi ne radimo ali rade drugi s kojima dijelimo ovaj grad.
Poceo si spinovati druze, jos pogotovo ako se slazes sa krmkom..
Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#473 Re: Crvena Jabuka

Post by Forumerrer »

Licemjerstvo na djelu. Ne smeta SCC i Bristol bez alkohola, a smeta Crvena Jabuka sa svinjetinom.

Daleko smo mi od multi/kulti sranja po kojima je Sarajevo ko bajagi poznato. Covic i Dodik nazalost nisu u krivu za neke stvari oko Sarajeva...
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#474 Re: Crvena Jabuka

Post by Karikaturist »

Van Halen wrote: 19/08/2022 12:27
Karikaturist wrote: 19/08/2022 12:18 Kad cujem ovu poredjenje Teherana i Sarajeva sjetim se da je to Dodikova floskula i onda shvatim koja je to notorna laz..
Kad bi Dodik i slični ikad bili u Teheranu shvatili bi kakvu glupost izvaljuju.
Ma mozda je Dodo i bio ali svjesno laze.
Ne znam sta je normalno i dostupno tamo ali u Sarajevu imas i kurvi i droge i alkohola i svinjetine na kraju. Sve je dozvoljeno i niko ti ne gleda u torbu zbog toga.. Mozes birati vjeru, imaju i Zvezde granda kao uzor djeci..
User avatar
konektovan
Posts: 41330
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#475 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

Forumerrer wrote: 19/08/2022 12:27 Licemjerstvo na djelu. Ne smeta SCC i Bristol bez alkohola, a smeta Crvena Jabuka sa svinjetinom.

Daleko smo mi od multi/kulti sranja po kojima je Sarajevo ko bajagi poznato. Covic i Dodik nazalost nisu u krivu za neke stvari oko Sarajeva...
Laprdaš bezveze...
Post Reply