Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post Reply
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#26 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by saibaba »

Great Cornholio wrote:
sinuhe wrote:Bosnjacka elita bi sutra potpisala bilo kakvu Jugoslaviju samo da ne moraju upravljati drzavom, ali da im kapa para.
To nije istina, bošnjačka elita je jedina bila protiv toga da se SFRJ proba sačuvati, vjerujem rahmetli Adilu Zulfikarpašiću koji je rekao da jedino Alija nije pristao na takvo nešto.
Jeste nije Alija htio Jugoslaviju .... Zato je Milosevic napao Sloveniju i Hrvatsku ....
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#27 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by sinuhe »

Ja kazem Jugoslaviju a ne Srbiju. Propast Jugoslavije je najveca nesreca sto je zahvatila bosnjacku elitu.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#28 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by sema911s »

da naprave neku ekonomsku uniju DA to moze,.,
da nas sve prime u EU,., i da sva politika tih zemalja ide preko brisela,.,
da brisle postavi nekog svog prestavnika koji ce sve kontrolista(svaka zemlja da za precjednika ima recimo svabu) a da narod bira svoje,.koji ce imat ovlasti al da svabo odredi budzet koliko ovi trebaju da zarade,., da od ovih drzava naprave klasicne firmice da narod bira sefice, al da svabenzi bude generalni,.,
da imamo svi slobodu kretanja, bez viza i to,.,
da jedna drzava nemoze da naredjuje drugoj sta i kako (samo svabo to moze),.
da nam brisel kontrolise vojsku(taj svabo opet)
da se Eu potrudi i od nas napravi nesto ko sto se desilo sa njemackom poslije ww2
da svaka zemlja te ekonomske unije dobije naredjenje (od svabe) da smanji broj u administraciji i od nas napravi industriske centre(jer smo jeftina radna snaga) da manje koriste kineze(ovo je dobro za nas)
da sve zemlje te unije dobiju mogucnost da zadrze svoja obiljezja al da ih ne namecu drugoj
da na kraju svake fiskalne godine se prestave brojeke ko je sta i koliko zaradio, proizveo,. ko je u gubitku i kako da to popravi

ps., i da (svabo) dozvoli da se napravi par utvrdjenje , raketnih sistema u bosni gdje ce cijevi bit fiksirane i okrenute prema crnoj gori, srbiji i hrvatskoj, da su cijevi napunjene i naciljani ako ovi pokusaju opet da ponavljaju devedesete,.,
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#29 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Great Cornholio »

Nacionalisti su razvalili Jugoslaviju. i ne mora značiti da je neko ko se 91. izjašnjavao kao srbin, hrvat ili musliman automatski bio nacionalista, eto imaš primjer Tuzle, u Tuzli su '90. pobijedili reformisti Ante Markovića, nisu Tuzlaci koji su se izjašnjavali kao muslimani, srbi, hrvati, jugosloveni ili kao ostali dali podršku nacionalstičkim strankama SDA, SDS i HDZ.

Stvarno neću više o ovoj temi, ja sam se rodio u Tuzli, u SR BiH koja je je bila dio SFRJ, i jedan ljepši dio života proživio u bivšoj SFRJ, i žao mi je što se ta država raspala, ali realan sam i ne živim u iluziji da će se ponovo formirati.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#30 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by karanana »

ja to opet ekonomski gledam i evo samo jednog primjera:
6-7 drzava, 6-7 avio kompanija. sve i jedna pred propadanjem, ne moze sama. zamislite da imamo jednog avio prevoznika kao sto su skandinavci uradili sa SAS-om. imali bi avione koji bi spajali tih 6-7 zemalja + bi imali jedna ili dva hub-a iz kojih bi avioni isli dalje za evropu, aziju i ameriku.
i tako ce u ovoj industriji i biti, samo sto ce nas vjerovatno ujediniti arapi ili neko drugi ko kupi ove firmice.
isti slucaj i sa teskom industrijom i mnogim drugim industrijama.
Manix
Posts: 166
Joined: 19/08/2013 14:06

#31 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Manix »

Na ovoj karti koja se koci na klix-u vidim da nema granice izemdju Srbije i vojvodine mada je Vojvodina autonomija i uvijek je bila granica , na svakoj karti , ali zato je unutar BiH vidljiva granica izedju genocidnog entiteta i FBiH. Usput reco onaj ko gleda bilo Koje strane kanale ( vremensku prognozu npr ) primjetice da te linije nema . Njemci znaju sta je entitet . Hocu reci da Srbi poslije genocida i svega ne smiju izustiti rijec Jugoslavija ali zato postoje rezervni Srbi ( Crnogorci ) oreko kojih pravi Srbi prdlazu ovakve nebuloze da bi se docepali genocidnog cetniteta rs i da bi napravili Veliku srbiju mirnim putem ako nije moglo genocidom . Svim zagovaracima bilo kakvog saveza sa onima koji su nam silovali i klali i zive palili....zelim rak ranu na svakoj koznoj pori , serem vam se u srboslaviju k kojoj su nas ubijali kao stoku u ratovima a u miru zajebavali ponizavali i negarali nam identititet i drzavu i sve zivo
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#32 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by LBVIEW »

Bujrum, samo se vi udruzujte, samo ovaj put bezz Bosnjaka. :zzzz:
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#33 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by res publica »

Image

Image

Fina, teritorijalno kompaktna unija, sa izlazom na more i Dunav. 15-16 miliona stanovnika od kojih su pola Srbi a pola svi ostali.

S obzirom na uticaj BG-a na zemlje u označenoj regiji, BiH, CG i Srbija su već u njoj, a ni Kosovo nije daleko pobjeglo. Ostaje još samo da se priključe Albanija i Makedonija i da se taj suživot legalizuje kroz uspostavu zajedničkih političkih tijela.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#34 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by veljaca »

escobar__ wrote:Može. Ovog puta nek je čine Srbija, Crna Gora, Makedonija, Albanija i Kosovo.
:thumbup:

Mada nema nista ni od toga a ni od ovoga prvobitnog .....
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#35 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by veljaca »

saibaba wrote:
Great Cornholio wrote:
sinuhe wrote:Bosnjacka elita bi sutra potpisala bilo kakvu Jugoslaviju samo da ne moraju upravljati drzavom, ali da im kapa para.
To nije istina, bošnjačka elita je jedina bila protiv toga da se SFRJ proba sačuvati, vjerujem rahmetli Adilu Zulfikarpašiću koji je rekao da jedino Alija nije pristao na takvo nešto.
Jeste nije Alija htio Jugoslaviju .... Zato je Milosevic napao Sloveniju i Hrvatsku ....

Kakve sve gluposti mozes procitati, cudo jedno ..... :(
Manix
Posts: 166
Joined: 19/08/2013 14:06

#36 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Manix »

Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
ulciscorr
Posts: 339
Joined: 17/08/2013 11:09

#37 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by ulciscorr »

res publica wrote:Image

Fina, teritorijalno kompaktna unija, sa izlazom na more i Dunav. 15-16 miliona stanovnika od kojih su pola Srbi a pola svi ostali.

S obzirom na uticaj BG-a na zemlje u označenoj regiji, BiH, CG i Srbija su već u njoj, a ni Kosovo nije daleko pobjeglo. Ostaje još samo da se priključe Albanija i Makedonija i da se taj suživot legalizuje kroz uspostavu zajedničkih političkih tijela.
:lol:

Cekaju vas Albanci u Pristinu da se dogovorite oko detalja formiranja nove Srboslavije...

E moje cete na sta ste spali.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#38 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Altsa »

ekonomska unija da...politicka ni u ludilu
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#39 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by saibaba »

res publica wrote:Image

Image

Fina, teritorijalno kompaktna unija, sa izlazom na more i Dunav. 15-16 miliona stanovnika od kojih su pola Srbi a pola svi ostali.

S obzirom na uticaj BG-a na zemlje u označenoj regiji, BiH, CG i Srbija su već u njoj, a ni Kosovo nije daleko pobjeglo. Ostaje još samo da se priključe Albanija i Makedonija i da se taj suživot legalizuje kroz uspostavu zajedničkih političkih tijela.
Na koga to Beograd utice u oznacenoj regiji i sta zavisi od Beograda ...Sta u Sarajevu zavisi od Beograda, Sta u Podgorici zavisi od Beograda, Sta u Pristini zavisi od Beograda ? Da je Beograd toliko uticajan kao sto ti kazes ni Crna gora ni kosovo nebi postojale kao drzave ...
Neka zajednica sa Hrvatskom, slovenijom, pa i Crnom gorom da, ali sa Srbijom nikad vise ... Kako da imamo zajednicu sa zemljom kojoj je predsjednik cetnicki vojovoda ...
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#40 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by nOrMaLaC »

karanana wrote:ja to opet ekonomski gledam i evo samo jednog primjera:
6-7 drzava, 6-7 avio kompanija. sve i jedna pred propadanjem, ne moze sama. zamislite da imamo jednog avio prevoznika kao sto su skandinavci uradili sa SAS-om. imali bi avione koji bi spajali tih 6-7 zemalja + bi imali jedna ili dva hub-a iz kojih bi avioni isli dalje za evropu, aziju i ameriku.
i tako ce u ovoj industriji i biti, samo sto ce nas vjerovatno ujediniti arapi ili neko drugi ko kupi ove firmice.
isti slucaj i sa teskom industrijom i mnogim drugim industrijama.
:thumbup: :bih:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#41 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by radostan dan »

izričito protiv.
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#42 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by res publica »

Manix wrote:Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
Ne bi se raspala jer nema glavnog faktora raspada svih Juga: Hrvata! Zato nipošto ne primati Hrvatsku u Uniju. Jedino će ostati ovo malo njih u Hercegovini, ali valjda će Bošnjaci moći s njima da se nose.
ulciscorr
Posts: 339
Joined: 17/08/2013 11:09

#43 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by ulciscorr »

res publica wrote:
Manix wrote:Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
Ne bi se raspala jer nema glavnog faktora raspada svih Juga: Hrvata! Zato nipošto ne primati Hrvatsku u Uniju. Jedino će ostati ovo malo njih u Hercegovini, ali valjda će Bošnjaci moći s njima da se nose.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Egg
Posts: 31
Joined: 26/04/2013 18:36

#44 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Egg »

res publica wrote:
Manix wrote:Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
Ne bi se raspala jer nema glavnog faktora raspada svih Juga: Hrvata! Zato nipošto ne primati Hrvatsku u Uniju. Jedino će ostati ovo malo njih u Hercegovini, ali valjda će Bošnjaci moći s njima da se nose.
:lol:
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#45 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by res publica »

ulciscorr wrote:
res publica wrote:
Manix wrote:Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
Ne bi se raspala jer nema glavnog faktora raspada svih Juga: Hrvata! Zato nipošto ne primati Hrvatsku u Uniju. Jedino će ostati ovo malo njih u Hercegovini, ali valjda će Bošnjaci moći s njima da se nose.
:lol: :lol: :lol:
:D
Više razloga za strah od raspada danas bi trebala da ima Evropska Unija od ove hipotetičke Balkanske. ;-) :D
Manix
Posts: 166
Joined: 19/08/2013 14:06

#46 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Manix »

res publica wrote:
Manix wrote:Kad malo bolje razmislim to je odlicna ideja . Posto se svaka Yuga raspala a bilo ih je 3 raspala bi se i ova s tim sto bi uloge u ratu bile promijenjene kao i granice , Bosna do Cacka i Kotora Albanija do Beograda . :D Samo naprijed
Ne bi se raspala jer nema glavnog faktora raspada svih Juga: Hrvata! Zato nipošto ne primati Hrvatsku u Uniju. Jedino će ostati ovo malo njih u Hercegovini, ali valjda će Bošnjaci moći s njima da se nose.
Nema Hrvata ali ima siptara i balija . Duzni ste im nesto ( samo par genocida i nista vise , sitnica bre )
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#47 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Comrad »

Pa dok se citava evropa udruzivala, mi smo se razjedinjavali, kontali mi eto pametni. Ne mozes ti sa trzistem od 3,5 miliona izolovanih ljudi praviti nekakva cuda. Da moze tako funkcionisati, ko da bi se svabe udruzivale sa dojucerasnjim mrskim neprijateljima.

Mi imamo dvije opcije, a to su EU ili izolacija i propast privrede, sto nam se vec desava. U EU necemo do 2025. godine i to je kao neka optimisticna prognoza, EU balkan jos realno ne treba, niti smo neko veliko trziste, niti imamo sta za ponuditi, a problematicni smo. Ostajemo sami o sebi da se brinemo.

Ja svako ekonomsko udruzivanje podrzavam, jer sutra imas slobodno trziste od 15+ miliona ljudi (od kojih 80% prica istim jezikom) sto daje ogroman potencijal za razvoj svih grana privrede.

Svako iz regije moze od svakoga nauciti neke stvari, mi realno najvise zaostajemo i ne vidim kakvu stetu ovo moze donijeti. A sutra ako bude dobar projekat, EU ce nas moliti da joj se prikopcamo i onda i tu upadamo svi u paketu. Ovako kakvo je sad stanje mi zadnji upadamo, jer Srbi su daleko, a gdje smo tek mi.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#48 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Great Cornholio »

Comrad wrote:Pa dok se citava evropa udruzivala, mi smo se razjedinjavali, kontali mi eto pametni. Ne mozes ti sa trzistem od 3,5 miliona izolovanih ljudi praviti nekakva cuda. Da moze tako funkcionisati, ko da bi se svabe udruzivale sa dojucerasnjim mrskim neprijateljima.

Mi imamo dvije opcije, a to su EU ili izolacija i propast privrede, sto nam se vec desava. U EU necemo do 2025. godine i to je kao neka optimisticna prognoza, EU balkan jos realno ne treba, niti smo neko veliko trziste, niti imamo sta za ponuditi, a problematicni smo. Ostajemo sami o sebi da se brinemo.

Ja svako ekonomsko udruzivanje podrzavam, jer sutra imas slobodno trziste od 15+ miliona ljudi (od kojih 80% prica istim jezikom) sto daje ogroman potencijal za razvoj svih grana privrede.

Svako iz regije moze od svakoga nauciti neke stvari, mi realno najvise zaostajemo i ne vidim kakvu stetu ovo moze donijeti. A sutra ako bude dobar projekat, EU ce nas moliti da joj se prikopcamo i onda i tu upadamo svi u paketu. Ovako kakvo je sad stanje mi zadnji upadamo, jer Srbi su daleko, a gdje smo tek mi.
:thumbup:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#49 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Danguba »

radostan dan wrote:izričito protiv.
+1 :thumbup:

...ali iz drugih razloga. :D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#50 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by radostan dan »

Danguba wrote:
radostan dan wrote:izričito protiv.
+1 :thumbup:

...ali iz drugih razloga. :D
sve jedno... :mrgreen:
Post Reply