CRNA MAGIJA(SIHIR)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#76 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Sara03 »

Piaty wrote: 25/08/2022 19:20
Sara03 wrote: 25/08/2022 15:46
Ko ga je zarobio? Zašto govoriš u tuđe ime sa tolikim samopouzdanjem? Šta je pisac htio reći?

To što je u prirodi čovjeka da vjeruje, da traži neki oslonac i zaštitu, ne znači ujedno kako ista postoji u vidu više sile, boga i slično. Pravedno bi bilo da postoji i krajnje odredište ili kazna, za ljude koji su počinili najteže zločine, ali ono što se čini pravedno nije nužno i istinito.

Imam osjećaj da se nekim vjernicima poljulja iman kada čuju da drugi ljudi ne vjeruju, uopće ili u njihovog boga. Interesantan fenomen.
Kakvo samopouzdanje? Ovo je izmedju mene i blixena, ne brini ti za nas dvojicu. On kuzi sta je pisac zelio reci, ako tebe zanima, vrati se nekoliko upisa nazad.

Vjerniku se ne ljulja iman samo mu je zao brata blixena i to je to.
Bilo bi lijepo da i ostatak foruma, koji je javan, shvati šta si želio reći.

Tvoje samopouzdanje, kada kažeš da je pristao, iako i sam želi da vjeruje. Nije mi baš najjasnije kako ti znaš šta on želi ili ne. No dobro, možda je stvarno do mene.

A možda je i Blixenu žao tebe, jer se klanjaš nečemu što ne postoji.
Jednokratne
Posts: 7
Joined: 25/08/2022 19:52
Contact:

#77 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Jednokratne »

Sou :D

Najveca magija je ovo :D
Jednokratni Wiip
Last edited by Jednokratne on 28/08/2022 09:49, edited 1 time in total.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#78 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Blixen »

Sara03 wrote: 25/08/2022 15:46 Imam osjećaj da se nekim vjernicima poljulja iman kada čuju da drugi ljudi ne vjeruju, uopće ili u njihovog boga. Interesantan fenomen.
Polude naprosto
Kažu šejtan ti ne dozvoljava da bla bla
Sihre jadi drame 🤣
Tužno
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#79 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tranquil »

"O ne, napustio je moju religiju, kako se to moglo desiti, ili je depresivan, ili se razočarao u nešto, ili ga je neko ili nešto zarobilo".

Većina reakcija na saznanje o nečijem ateizmu.
Post Reply