CRNA MAGIJA(SIHIR)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#1 CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by -M84- »

Fantasticno predavanje.Ovaj se bavi rukjom lijecenjem crne magije(sihir) preko 20 godina.Kaze mozes biti gay,autizam ,padavica i jos mnogo toga zbog crne magije(sihiri).Neki dan sam gledao ovo i nisam mogao vjerovati. SIHR - Uzroci, simptomi, liječenje - Nisad ef. Drndić









Kur'anska hamajlija - Lijek i zaštita od sihira, uroka i ograme-Almin Omerašević
https://www.docdroid.net/wuy7/kuranska- ... ograme-pdf

ZAPISI I HAMAJLIJE
https://www.docdroid.net/jZpeD5F/zapisi ... knjiga-pdf
LINK ZA KNJIGE
https://mega.nz/#F!Yw9G1QoS!ZFzGHnGmRGPPpDpZtaKo5Q

https://sites.google.com/view/crna-magija-islam/home
Last edited by -M84- on 15/06/2022 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tranquil »

-M84- wrote: 15/06/2022 03:33 Kaze mozes biti gay,autizam ,padavica i jos mnogo toga zbog crne magije(sihiri).Neki dan sam gledao ovo i nisam mogao vjerovati.
Slažem se 100%.

Ni ja ne mogu vjerovati.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#3 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

tranquil wrote: 15/06/2022 11:07
-M84- wrote: 15/06/2022 03:33 Kaze mozes biti gay,autizam ,padavica i jos mnogo toga zbog crne magije(sihiri).Neki dan sam gledao ovo i nisam mogao vjerovati.
Slažem se 100%.

Ni ja ne mogu vjerovati.
Evo ni ja ne mogu vjerovati! :bih:

Sta sve inKsan za zivota u Bosni nece cuti i saznati.

Zanimljivo je kako uvijek furaju ove bolesti sta ljude najvise pogadjaju psihicki, autizam kod djece, zena ne moze da doji, ne moze da ima djece. Jos nisam cuo da neko ima sihir jer mu je nokat zarastao.

Matan-efendija im nije ravan
broj dva
Posts: 4487
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#4 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by broj dva »

Ima li dje kupit one Torabijeve vode, ne pitam za cjenu ? Kontam je odnjeti u piramidu na joniziranje, onda doticnom efendiji da prouci dovu-dvije i ima da me stiti od svega, od prehlade preko korone do sejtana i sihira.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tranquil »

broj dva wrote: 15/06/2022 13:02 Ima li dje kupit one Torabijeve vode, ne pitam za cjenu ? Kontam je odnjeti u piramidu na joniziranje, onda doticnom efendiji da prouci dovu-dvije i ima da me stiti od svega, od prehlade preko korone do sejtana i sihira.
Jarane, sa takvom zaštitom, ne da si siguran od korone i sihira, nego ti ni treći svjetski rat ništa ne može, kada bi planeta bila uništena, ti bi ostao da lebdiš, sam u svemiru sa galonom vode.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#6 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by toska »

Laički, širenje ovakvih tema među narodom nanosi veliku štetu i pojedincu i društvu u cjelini.

Ukoliko zaista postoji crna magija (sihr) jedinu zaštitu vjernik će naći u vjeri, molitvi-namazu, činjenju dobra...
Nikakve hodže, bijeli magovi, hamajlije neće tu pomoći, naravno da uvijek mogu proizvesti neku pozitivnu sugestiju ili auto-sugestiju, ali ograničenog vijeka trajanja i to ne kod sviju.

Problem zbog kojeg i pišem je negativna strana, lako uočiva u stvarnosti, svaki čovjek-žena skloni tim mislima će za svaku nevolju u životu naći krivca u familiji, komšiji, prijatelju...i sjeme istinskog nepovjerenja u zajednici je posijano.

još kada u priču uđu kakvi-takvi vjerski autoriteti put na gore je zagarantovan
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#7 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tindbe »

Nema tog sihira koji će mene u homoseksualca pretvorit.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

tindbe wrote: 17/06/2022 02:49 Nema tog sihira koji će mene u homoseksualca pretvorit.
Zato kad sretnes jednog/jednu TS, bolja/bolji od 95% zena, ti rasiris noge da polizes, kad tamo chuna ko poskok.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#9 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tranquil »

Sihirbaz nema te moći, Brad Pitt možda :lol:
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#10 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Piaty »

toska wrote: 17/06/2022 02:42 Laički, širenje ovakvih tema među narodom nanosi veliku štetu i pojedincu i društvu u cjelini.

Ukoliko zaista postoji crna magija (sihr) jedinu zaštitu vjernik će naći u vjeri, molitvi-namazu, činjenju dobra...
Nikakve hodže, bijeli magovi, hamajlije neće tu pomoći, naravno da uvijek mogu proizvesti neku pozitivnu sugestiju ili auto-sugestiju, ali ograničenog vijeka trajanja i to ne kod sviju.

Problem zbog kojeg i pišem je negativna strana, lako uočiva u stvarnosti, svaki čovjek-žena skloni tim mislima će za svaku nevolju u životu naći krivca u familiji, komšiji, prijatelju...i sjeme istinskog nepovjerenja u zajednici je posijano.

još kada u priču uđu kakvi-takvi vjerski autoriteti put na gore je zagarantovan
Ne znaš ti skoro ništa o tome.

Nemoj se ljutiti ali ne znaš. Isto tako vidim da se nisi nikada ni potrudio da nešto saznaš o tome.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#11 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by ProgramskiJezik »

Piaty wrote: 29/06/2022 22:22
toska wrote: 17/06/2022 02:42 Laički, širenje ovakvih tema među narodom nanosi veliku štetu i pojedincu i društvu u cjelini.

Ukoliko zaista postoji crna magija (sihr) jedinu zaštitu vjernik će naći u vjeri, molitvi-namazu, činjenju dobra...
Nikakve hodže, bijeli magovi, hamajlije neće tu pomoći, naravno da uvijek mogu proizvesti neku pozitivnu sugestiju ili auto-sugestiju, ali ograničenog vijeka trajanja i to ne kod sviju.

Problem zbog kojeg i pišem je negativna strana, lako uočiva u stvarnosti, svaki čovjek-žena skloni tim mislima će za svaku nevolju u životu naći krivca u familiji, komšiji, prijatelju...i sjeme istinskog nepovjerenja u zajednici je posijano.

još kada u priču uđu kakvi-takvi vjerski autoriteti put na gore je zagarantovan
Ne znaš ti skoro ništa o tome.

Nemoj se ljutiti ali ne znaš. Isto tako vidim da se nisi nikada ni potrudio da nešto saznaš o tome.
Ti fkt vjerujes u Sihr i Crne Magije?

Brate, 21.vijek je mislio sam da smo prosli vec te neke stvari.. Malo procitaj o Mentalnim Bolestima i kakve stvari se mogu ljudima desvati, nema veze sa crnom magijom jednostavno ljudski mozak.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#12 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 13:59
Ti fkt vjerujes u Sihr i Crne Magije?

Brate, 21.vijek je mislio sam da smo prosli vec te neke stvari.. Malo procitaj o Mentalnim Bolestima i kakve stvari se mogu ljudima desvati, nema veze sa crnom magijom jednostavno ljudski mozak.
Ne da vjeruju, nego ostanu bez kuce, familije, prijatelja, jer ih je neko uvjerio u to da su pod sihirima. U pocetku pokusavas pomoci takvoj osobi, onda skontas, ma mrs se u neku, kad si toliko glupi treba ti to sve.

Onda imas i opciju gdje ih nadrogiraju kad odu kod tih famoznih hodza iscjeljitelja, puste par ventilatora sa bog zna kakvim narkoticima, zvucnike po 5000W, ne znas ni gdje si bio ni sta si radio, ali oko tebe je sve letilo, i ne zaboravimo uhodanu ekipu sta se klanja, baca na pod, prevrce od bolova, samo da pojaca osjecaj
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#13 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by ProgramskiJezik »

dr_Evil wrote: 16/08/2022 14:39
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 13:59
Ti fkt vjerujes u Sihr i Crne Magije?

Brate, 21.vijek je mislio sam da smo prosli vec te neke stvari.. Malo procitaj o Mentalnim Bolestima i kakve stvari se mogu ljudima desvati, nema veze sa crnom magijom jednostavno ljudski mozak.
Ne da vjeruju, nego ostanu bez kuce, familije, prijatelja, jer ih je neko uvjerio u to da su pod sihirima. U pocetku pokusavas pomoci takvoj osobi, onda skontas, ma mrs se u neku, kad si toliko glupi treba ti to sve.

Onda imas i opciju gdje ih nadrogiraju kad odu kod tih famoznih hodza iscjeljitelja, puste par ventilatora sa bog zna kakvim narkoticima, zvucnike po 5000W, ne znas ni gdje si bio ni sta si radio, ali oko tebe je sve letilo, i ne zaboravimo uhodanu ekipu sta se klanja, baca na pod, prevrce od bolova, samo da pojaca osjecaj
Sta bi rekli za one krscane sto se tresu dok pjevaju svoje Gospele? Jel to istjerivanje dzina / sejtana ili su pod sihrom? :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#14 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:00
Sta bi rekli za one krscane sto se tresu dok pjevaju svoje Gospele? Jel to istjerivanje dzina / sejtana ili su pod sihrom? :D
Vlaski sihir, tome nema lijeka :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3579
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#15 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by RtrnOfSalisbury »

moremo se zajebavat al je jos hakala dokazo da sihir postoji i opjevo taj slucaj u pjesmi. rijec je o sihiru za zaljubljivanje dze naslov pjesme ide: ko mi sihir poturi pa se u te zaljubi. zna se da u takovim slucajevima pomaze kontra-sihir, naime osoba pod sihirom za zaljubljivanje ne ide na lijecenje i iscerivanje istog nego uradi kontra-sihir da se ona druga osoba zaljubi i tek onda dolazi jal do ponistavanja jal do uduplavanja jacine sihira 8)
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#16 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Piaty »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 13:59
Piaty wrote: 29/06/2022 22:22

Ne znaš ti skoro ništa o tome.

Nemoj se ljutiti ali ne znaš. Isto tako vidim da se nisi nikada ni potrudio da nešto saznaš o tome.
Ti fkt vjerujes u Sihr i Crne Magije?

Brate, 21.vijek je mislio sam da smo prosli vec te neke stvari.. Malo procitaj o Mentalnim Bolestima i kakve stvari se mogu ljudima desvati, nema veze sa crnom magijom jednostavno ljudski mozak.
Malo sam ja pročitao (malo i više), a malo iskusio (ne previše).

Nema to veze sa vjekovima. Vjekovi samo imaju veze sa ljudskom percepcijom nečega takvoga kao što je magija, a percepcija je uslovljena prvenstveno društvenim uređenjem. Tako će se u teokratskom društvu za mnoge pojave govoriti da su posljedica magije pa i za one pojave koje to nisu. U modernom društvu će se iste te pojave pripisivati psihičkim oboljenjima, pa i onda kada te pojave to nisu.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#17 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by tranquil »

Piaty wrote: 16/08/2022 20:31U modernom društvu će se iste te pojave pripisivati psihičkim oboljenjima, pa i onda kada te pojave to nisu.
Naprotiv. Čak i u modernom društvu, ljudi koji vjeruju u sihir pripisivaće i dalje razne pojave sihiru, čak i ako postoji razumno i logično objašnjenje.

Kada se sumnjalo na mentalne bolesti, uvijek bi se ispostavile mentalne bolesti, nikada sihir. A da su mentalne boleti, i drugi problemi u životu, pripisivane sihiru, to sam viđao, to smo svi viđali, u "modernom" društvu.

Poznajem par, istina ne naročito dobro, ali ih znam oboje, a član porodice ih poznaje oboje veoma dobro. Situacija s tim parom: On je ženskaroš i varao je svoju ženu. Kada ga je uhvatila u prevari, sastala se porodična komisija, i zvali su hodžu na savjetovanje, i hodža je dijagnosticirao sihir, član njene porodice je tražio i našao nešto - mislim da je neko nešto stavio iza cigle u kući, ne sjećam se dobro, uglavnom, "sihir" je uklonjen. Par je bio sretan neko vrijeme, dok ga opet nije uhvatila u prevari. Hodža je ovaj put rekao da nije sihir, i oni su se razveli. Ne poznajem ih dovoljno da mogu da kažem čija je bila ideja za sihir, da li njegova, ili je neko u porodici pokušao da sačuva njihov brak, ili je hodža pokušao da interveniše, ali sami možete zamisliti par mogućih scenarija ovdje.

Sihir dakle postoji, i sihir označava mehanizam da si objasnimo medicinska stanja koja ne razumijemo, i mehanizam kojim odbijamo realne stvari u životu koje ne želimo prihvatiti, i ništa drugo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#18 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Dope_Man »

tranquil wrote: 17/08/2022 09:21 Sihir dakle postoji, i sihir označava mehanizam da si objasnimo medicinska stanja koja ne razumijemo, i mehanizam kojim odbijamo realne stvari u životu koje ne želimo prihvatiti, i ništa drugo.
:thumbup: Odlicno sazeto
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#19 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

tranquil wrote: 17/08/2022 09:21
Piaty wrote: 16/08/2022 20:31U modernom društvu će se iste te pojave pripisivati psihičkim oboljenjima, pa i onda kada te pojave to nisu.
Spoiler
Show
Naprotiv. Čak i u modernom društvu, ljudi koji vjeruju u sihir pripisivaće i dalje razne pojave sihiru, čak i ako postoji razumno i logično objašnjenje.

Kada se sumnjalo na mentalne bolesti, uvijek bi se ispostavile mentalne bolesti, nikada sihir. A da su mentalne boleti, i drugi problemi u životu, pripisivane sihiru, to sam viđao, to smo svi viđali, u "modernom" društvu.

Poznajem par, istina ne naročito dobro, ali ih znam oboje, a član porodice ih poznaje oboje veoma dobro. Situacija s tim parom: On je ženskaroš i varao je svoju ženu. Kada ga je uhvatila u prevari, sastala se porodična komisija, i zvali su hodžu na savjetovanje, i hodža je dijagnosticirao sihir, član njene porodice je tražio i našao nešto - mislim da je neko nešto stavio iza cigle u kući, ne sjećam se dobro, uglavnom, "sihir" je uklonjen. Par je bio sretan neko vrijeme, dok ga opet nije uhvatila u prevari. Hodža je ovaj put rekao da nije sihir, i oni su se razveli. Ne poznajem ih dovoljno da mogu da kažem čija je bila ideja za sihir, da li njegova, ili je neko u porodici pokušao da sačuva njihov brak, ili je hodža pokušao da interveniše, ali sami možete zamisliti par mogućih scenarija ovdje.
Sihir dakle postoji, i sihir označava mehanizam da si objasnimo medicinska stanja koja ne razumijemo, i mehanizam kojim odbijamo realne stvari u životu koje ne želimo prihvatiti, i ništa drugo.
Sto je govorio onaj na Hayatu, ljubi Karda

Odlicno receno.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#20 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Blixen »

otvori temu
ne komentarise :lol:

kakve ba sihre i sranja
to je za ljude nize inteligencije
ofirna reklama na forumu :D

kad smo vec kod toga, prodajem merdevine
ponude u pp
last mohicans
Posts: 11735
Joined: 09/08/2012 23:19

#21 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by last mohicans »

Blixen wrote: 17/08/2022 09:31 otvori temu
ne komentarise :lol:

kakve ba sihre i sranja
to je za ljude nize inteligencije
ofirna reklama na forumu :D

kad smo vec kod toga, prodajem merdevine
ponude u pp
Ima jedan što je tako velio, pa kad njega safata, poče vjerovati u natprirodno.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#22 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by dr_Evil »

last mohicans wrote: 17/08/2022 09:34

Ima jedan što je tako velio, pa kad njega safata, poče vjerovati u natprirodno.
Kad covjeka nesto u zivotu muci i za slamku se hvata. Kad ti boli nekoga tvoga vodio bi ga i u poglavice, a ne u hodze. Samo nikome nije pomoglo, a mnogi su bez svega ostali.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#23 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by Blixen »

last mohicans wrote: 17/08/2022 09:34
Blixen wrote: 17/08/2022 09:31 otvori temu
ne komentarise :lol:

kakve ba sihre i sranja
to je za ljude nize inteligencije
ofirna reklama na forumu :D

kad smo vec kod toga, prodajem merdevine
ponude u pp
Ima jedan što je tako velio, pa kad njega safata, poče vjerovati u natprirodno.
de vidi mi za merdevine ako ti nije mrsko :mrgreen:
last mohicans
Posts: 11735
Joined: 09/08/2012 23:19

#24 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by last mohicans »

dr_Evil wrote: 17/08/2022 09:49
last mohicans wrote: 17/08/2022 09:34

Ima jedan što je tako velio, pa kad njega safata, poče vjerovati u natprirodno.
Kad covjeka nesto u zivotu muci i za slamku se hvata. Kad ti boli nekoga tvoga vodio bi ga i u poglavice, a ne u hodze. Samo nikome nije pomoglo, a mnogi su bez svega ostali.
Treba razvrstati šarlatane koji se bave svime i svačim od onih koji se zaista bave time na dozvoljen, islamski način. Da li je pomoglo ili nije, to treba dozivjeti ili biti s nekim blizak koji je to doživio, pa donijeti sud. Oni koji se ne identifikuju sa Islamom, vjerovatno ce sve to smatrati fikcijom i gluposti. U protivnom, bili bi vjernici. Naravno, ne trebaš biti teski vjernik da bi se u to uvjerio.
last mohicans
Posts: 11735
Joined: 09/08/2012 23:19

#25 Re: CRNA MAGIJA(SIHIR)

Post by last mohicans »

Blixen wrote: 17/08/2022 10:23
last mohicans wrote: 17/08/2022 09:34

Ima jedan što je tako velio, pa kad njega safata, poče vjerovati u natprirodno.
de vidi mi za merdevine ako ti nije mrsko :mrgreen:
Zadrži ih, da se mozes popeti u nebeske sfere. Treba ti visine :D
Post Reply