CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#751 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Heller »

insomnia78 wrote:
sumirprimus wrote:T. Sa bulevara ba :shock: :-)
Specijalac bivsi?
I ti pao jer ga je neka baba kužnula :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#752 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by uglavnomja »

:roll:

psihicki bolesna osoba ili poremecena, kako se ovdje kaze, NIJE ISTO sto i osoba sa posebnim potrebama ili osoba sa mentalnom retardacijom, sa nedovoljno razvijenim mozgom i mozdanim funkcijama.

psihicka bolestt se moze cesto lijeciti, drzati pod kontrolom, psihicki bolesne osobe imaju prosjecan ig, a mogu imati i natprosjecan (od genija do ludaka, psihopate je tanka crta)

osobe sa posebnim potrebama imaju iq ispod 70, sto odgovara djetetu od 10-ak godina - laka mentalna retardacija
i onda nanize, do najtezeg oblika, totalne i psihicke i fizicke nefukcionalnosti i cesto malformacije


ova jadna cura spada u kategoriju mentalnog nivoa djeteta, moze raditi najjednostavnije poslove


i zato svakog kretena koji je iskoristio curu tretirati kao da je iskoristio dijete od 10 godina i osuditi ga na najvecu mmogucu kaznu
a nadam se da u zenici vole jadove i smradove od ljudi :twisted:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#753 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by 90minut »

Naravno ako stvarno jeste mentalna retardacija onda ne postoje rijeci šta im treba raditi mada sumnjam ko bi to danas takvu osobu zaposlio ne znam jeste li bili blizu takvih osoba s njima se ne moze pricati da ne pricam o tome da radi kao konobarica.

Ne znam ako bude neki clanak sutra prekosutra postavite ga.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#754 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by vjeshalica »

U vukojebinama i malim sredinama je sve moguce to sto se neko nece pomiriti sa tom cinjenicom to je druga stvar
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#755 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by uglavnomja »

90minut wrote:Naravno ako stvarno jeste mentalna retardacija onda ne postoje rijeci šta im treba raditi mada sumnjam ko bi to danas takvu osobu zaposlio ne znam jeste li bili blizu takvih osoba s njima se ne moze pricati da ne pricam o tome da radi kao konobarica.

Ne znam ako bude neki clanak sutra prekosutra postavite ga.

ja jesam jako puno i osoba sa lakom retardacijom, koja se opisuje adekvatnim godinama djeteta moze raditi sve sto i dijete tih godina

znaci poslajes u grannap dijete od 10-ak godina i kazes mu da kupi 2 mlijeka, jogurt i kilu krompira - nikakav problem. ukljucujuci placanje i provjeravanje kusura
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#757 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by dobar osjecaj »

Ne razumijem u kakvom je mentalnom stanju osoba koja ima poriv da slika/snima prizor stravicne nesrece, da to cim prije objavi. Je li to izaziva neku posebnu radost, zadovoljstvo ili sta se desava u tijelu takve osobe?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#758 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by seoBIH »

Koliko god da su gnusni komentari, samo zamisliti ovaj video bez tona. Ovo je odličan video da pokaže kakvih ubica ima na cestama. Pa u 12h pijan..

Da li bi te interesovali komentari ovog snimadžije da si ti bio na mjestu autobusa?
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#759 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Nisrin »

Ove iz Gradiske treba poslati malo na psihijatriju, ako oni nisu mentalno osteceni, ne znam kako je "normalno" objavljivati sliku sa bilo kojom zenskom osobom koja je gola u tom trenutku i to javno objaviti, i to sve sa osmijehom na licu?! Njima treba STRUCNA POMOC podhitno!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#760 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by dobar osjecaj »

seoBIH wrote:Koliko god da su gnusni komentari, samo zamisliti ovaj video bez tona. Ovo je odličan video da pokaže kakvih ubica ima na cestama. Pa u 12h pijan..

Da li bi te interesovali komentari ovog snimadžije da si ti bio na mjestu autobusa?
Ne bi. Da sam na mjestu vozaca i putnika autobusa interesovali bi me ljudi koji bi zvali i pruzali pomoc cim prije. Snimanje i objavljivanje snimaka je iz drugog domena ljudskog zdravlja i reakcija. Osim toga osoba koja je snimala ne zna i ne moze znati u tim trenucima da li se radi o pijanom vozacu ili nekome kome je pozlilo, ima srcani, mozdani stagod.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#761 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Vidal89 »

Nisrin wrote:Ove iz Gradiske treba poslati malo na psihijatriju, ako oni nisu mentalno osteceni, ne znam kako je "normalno" objavljivati sliku sa bilo kojom zenskom osobom koja je gola u tom trenutku i to javno objaviti, i to sve sa osmijehom na licu?! Njima treba STRUCNA POMOC podhitno!
Upravo tako, nek svako zamisli da je umjesto autobusa mogao biti neko njegov voljeni pa bi onda da vidimo komentare da li je ovaj ubica jadan i treba ga zalit.

Ko god popije i zagine ne treba ga zalit, samo da nikog drugog ne zakaci.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#762 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by dustaban »

Ovaj sto je ovo snimao, A NIJE POKUSAO NISTA UCINITI DA SPRIJECI (da je makar svirao, blicao...) e pa on je SAUCESNIK !

O njegovim komentarima je izlisno pricati. Bolesno.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#763 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by hurmasica »

meni ovo djeluje kao da su ova dvojica sto su snjimala nadrogirali covjeka i stavili ga za volan pa onda snimali..trebala bi to policija ispitati...ljudi kao da su znali i htjeli da ovaj covjek strada
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#764 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by mali jomu »

"Ovo je Milenko Pudar, banjalučanin koji je juče nastradao u saobraćajnoj nesreći kod Mostara. Deminer, većinu svog života proveo je gledajući smrti direktno u oči. Kada se bavite jednim od najopasnijih poslova na svetu, onda je jedini lek biti pozitivan svakodnevno."




Image




Ovim riječima na Facebooku je tekst počeo Dean Savičić, koji je u svom postu otkrio ko je bio čovjek koji je jučer poginuo u saobraćajnoj nesreći kod Mostara. Zvao se Milenko Pudar. Bio je deminer i bolovao od dijabetesa.

Napisao je da je Milenko jučer dobio napad usred vožnje - "simptomi ove bolesti su sušenje usta, uspavanost i zamućen vid".


Podsjetimo, njegovu vožnju snimala je izvjesna osoba, koja je snimila i sudar. Na jezivom snimku mogli ste vidjeti kako se smiju nesretnoj žrtvi i, ono najgore od svega, to što mu niko od njih nije pokušao pomoći. Smijeh, uvrede, pa opet smijeh.



Priču Deana Savičića o tome ko je bio Milenko Pudar, prenijet ćemo u cjelosti:

"Ovo je Milenko Pudar, banjalučanin koji je juče nastradao u saobraćajnoj nesreći kod Mostara. Deminer, većinu svog života proveo je gledajući smrti direktno u oči.

Kada se bavite jednim od najopasnijih poslova na svetu, onda je jedini lek biti pozitivan svakodnevno.

Takav je upravo bio i Milenko, imao je lek za sve, osim za svoju šećernu bolest.

Ostvarila su se njegova najgora očekivanja i dobio je Milenko juče napad u sred vožnje na putu smrti između Jablanice i Mostara, simptomi ove bolesti su sušenje usta, uspavanost i zamućen vid.

Nije Milenko mogao da uradi ništa, ali mi kao društvo jesmo.

Momak koji je Milenkovu vožnju ispratio snimanjem i komentarisanjem kako je osoba verovatno pijana, nije uradio ništa kako bi ablendovanjem ili zvučnim upozorenjem skrenuo pažnju vozaču.

Na kraju se Milenko zabio u autobus a osoba koja je snimala uz smeh je prokomentarisala kako ovaj više nije živ već je Šehid.

Da bi na kraju dodao kolegi "to je taj snimak legendo."

Muhamed Softić koji je snimao verovatno nije znao da se i Milenkova duša u tom trenutku smijala jer u smrt je otišla sama i nije odvela nikog drugog, što bi verovatno bio slučaj da se umesto autobusa našao automobil.

Milenko je uvek govorio da on u svom poslu ima pravo samo na jednu grešku, i da ako je napravi voleo bi da sa sobom u smrt ne povede nikog drugog.


Ova nesreća je pokazala potpunu degradaciju našeg društva, dotakli smo dno. Gde je nestala ljubav čoveka prema čoveku, gde je nestalo čojstvo, i gde je nestao, što bi moj deda rekao obraz...

Onaj ko potisne i izgubi emocije umro je i prije svoje smrti.

Muhamed Softić je vrlo opasna osoba sa potpunim odsustvom ljudske emocije, on je u stvari tempirana bomba, ali nije jedini...

Ubrzavanje vozila dok je drugo vozilo u fazi preticanja i ne pružanje prve pomoći učesnicima saobraćajne nesreće, jedni su od najtežih saobraćajnih prekršaja.

Policija je uhapsila Muhameda Softića iz Tešnja zbog nepružanja prve pomoći, ali verujem da to porodici Pudar ne znači ništa.


Milenko je iz Banjaluke otišao u Hercegovinu, tamo gde je posla bilo najviše, ali i opasnosti.

Tamo je proveo poslednje godine svog života i skončao je onako kako je i živeo, tiho...

Milenko Pudar je u svojoj karijeri očistio od mina hiljade hektara zemljišta koje je kao obradivo vraćeno mnogim porodicama.

Godine svog života proveo je u šumama otkopavajići mine i moleći Boga da i taj dan prođe mirno i da tišinu dana ne prekine sablasna eksplozija, a već jednom je svedočio pogibiji kolege na terenu.

U svojoj karijeri spasao je hiljade života, a mi juče nismo uspeli jedan jedini, njegov.


Naše društvo se nalazi u okovima poremećenog sistema vrednosti, al' možemo mi i dublje.

Nije Milenko juče nastradao, on će kroz svoja dela nastaviti da živi, nastradali smo mi..."


https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/cr ... ara/337677
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#765 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by zarko.filip »

seoBIH wrote:Koliko god da su gnusni komentari, samo zamisliti ovaj video bez tona. Ovo je odličan video da pokaže kakvih ubica ima na cestama. Pa u 12h pijan..

Da li bi te interesovali komentari ovog snimadžije da si ti bio na mjestu autobusa?
Nadam se da si izvukao nauk iz svog debilnog komentara da sledeci put dobro razmislis pre nego sto napises/izjavis neku glupost.Nije ti palo na pamet da se bilo sta moglo desiti vozacu nego bas je u pitanju alkohol?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#766 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by nKrkan »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#767 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by 90minut »

hurmasica wrote:meni ovo djeluje kao da su ova dvojica sto su snjimala nadrogirali covjeka i stavili ga za volan pa onda snimali..trebala bi to policija ispitati...ljudi kao da su znali i htjeli da ovaj covjek strada

:zid: :zid: :zid:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#769 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by mali jomu »


Uočio pijanog vozača na putu Sarajevo - Mostar i zaustavio ga. Spriječio eventualnu nesreću!

Pogledajte kako je građanin BiH spriječio eventualnu nesreću na putu Mostar - Sarajevo (VIDEO)

Nisu svi ljudi isti




https://www.face.ba/vijesti/bih/pogleda ... 7kGt0mI2hc
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#770 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by seoBIH »

zarko.filip wrote:
seoBIH wrote:Koliko god da su gnusni komentari, samo zamisliti ovaj video bez tona. Ovo je odličan video da pokaže kakvih ubica ima na cestama. Pa u 12h pijan..

Da li bi te interesovali komentari ovog snimadžije da si ti bio na mjestu autobusa?
Nadam se da si izvukao nauk iz svog debilnog komentara da sledeci put dobro razmislis pre nego sto napises/izjavis neku glupost.Nije ti palo na pamet da se bilo sta moglo desiti vozacu nego bas je u pitanju alkohol?
Nisam, jer imam secerasa u porodici koji vozi i u ove komentare ne vjerujem dok ne bude nalaz. Toliko.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#771 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by zarko.filip »

seoBIH wrote:
zarko.filip wrote:
seoBIH wrote:Koliko god da su gnusni komentari, samo zamisliti ovaj video bez tona. Ovo je odličan video da pokaže kakvih ubica ima na cestama. Pa u 12h pijan..

Da li bi te interesovali komentari ovog snimadžije da si ti bio na mjestu autobusa?
Nadam se da si izvukao nauk iz svog debilnog komentara da sledeci put dobro razmislis pre nego sto napises/izjavis neku glupost.Nije ti palo na pamet da se bilo sta moglo desiti vozacu nego bas je u pitanju alkohol?
Nisam, jer imam secerasa u porodici koji vozi i u ove komentare ne vjerujem dok ne bude nalaz. Toliko.
A bez nalaza si zakljucio da je za volanom bio pijan covjek?Svaka cast.
macchiato
Posts: 612
Joined: 31/05/2013 21:39

#772 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by macchiato »

Da se sve dogodilo u par sekundi ili minuta, pa da i shvatim, možda je čovjek pao u nesvijest usljed dijabetičkog šoka ili je doživio infarkt. Ali prema klipu, ovaj je DVA SATA ovako šverao po cesti. :roll:

Čak i da se čovjek osjećao loše, trebao je stati i nazvati hitnu jer ako si u stanju (koliko-toliko) upravljati vozilom, onda si dovoljno trezvezan da shvatiš da nisi dobro, da trebaš pozvati pomoć i da ni po kojoj cijeni ne smiješ nastaviti voziti. Ako je u takvom stanju svejedno nastavio voziti, meni je to u istom rangu s tim kao da je i pijan sjeo za volan, znači svjesno je izlagao sebe i ostale riziku.
Neću da griješim dušu, treba vidjeti konačne rezultate, ali mi ovo puno više smrdi na alkohol. Ili je eventualno pri padu šećera nastavio voziti iako se osjećao loše, što ga ne čini ništa manje krivim.



Ne opravdavam ni ove majmune što su snimali. Ne smatram da su trebali sami nešto poduzimati i rizikovati život pokušavajući zaustaviti sumanutog tipa na cesti, ali trebali su makar kontaktirati policiju (iako je upitno da li bi i ovi odreagovali, ali makar da ti bude duša na mjestu što si nešto pokušao uraditi). :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#773 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Tomahawk11 »

Ako je fakat vozio dva sata ovako, ostaje misterija kako ga nigdje nije vidjela ni jedna patrola.
Pa kod nas ne možeš ni u kojem smjeru ići dva sata da ne bude ni jedne patrole.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#774 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by sumirprimus »

a da niste mozda pomislili da je onaj lik pretjerivao kad je reko ofrlje 2 sata???
prije ce bit da se radilo o minutama, jer za 2 sata predjes put od grada do grada...
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#775 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by edo_79 »

Bez obzira dali je pokojni bio pijan ili ne .... ovaj MAJMUN je prvo trebao vidjeti dali se čovjeku može nekako pomoći pa tek onda snimati i komentarisati, ali takvi smo mi .... bitniji je klip i lajk od nečijeg života .... jebaji ga
Post Reply