CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#251 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by insomnia78 »

Ja cito na blicu oni mescini od Avaza uzeli
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#252 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

** No links ** portal, blic, avaz...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#253 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by insomnia78 »

Ja i? To razlog da zakoljes troje djece?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#254 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

insomnia78 wrote:Ja i? To razlog da zakoljes troje djece?
Pa naravno...vidiš kako se u razgovoru sa tim njegovim jaranom u Avazu stalno provlači kako je njemu smetalo što je ona često išla u Sarajevo.
Kako je nije bilo stid iz kuće da izbiva, zna se gdje je ženi mjesto.
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#255 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sapna_TZ »

julisiz es grant wrote:
insomnia78 wrote:Ja i? To razlog da zakoljes troje djece?
Pa naravno...vidiš kako se u razgovoru sa tim njegovim jaranom u Avazu stalno provlači kako je njemu smetalo što je ona često išla u Sarajevo.
Kako je nije bilo stid iz kuće da izbiva, zna se gdje je ženi mjesto.
Zena je isla u Sarajevo da polaze certifikat za zastitara, radi boljeg posla.
U Krajini, medju tim narodom koji je dosta priprost. Zatvoren i nazadan mentalitet prosjecnog muskarca ne moze dozvoliti da zena radi.
Sad da odes po selima po Krajini vidio bi da ima tucet zena u najboljim produktivnim godinama koje sjede kuci jer im muzevi ne daju da rade.
Ako on sta zaradi na gradjevini pa od toga se zivi.
Dugo ce vremena proci dok na ovim prostorima bude ista bolje.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#256 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

Pa jbt, idiot izvitopereni zaklao troje djece i priča se okreće na majku. Pa da je najgora ba svijetu, kakve to veze ima. Monstrum je zaklao djecu jebo te život i evo nalaze se opravdanja :run: :run:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#257 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by un1ted »

Ljudi, prijavite njegov profil da ga fb ukloni. Nema smisla da retardirani narod i mahaluse razglabaju, barem radi mališana!
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#258 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by luckylaka »

Kuca nije njihova ,neko im je dao da zive tu u toj kuci.Vlasnik kuce je danas rekao da ce kucu sravniti sa zemljom jer ne moze tu vise niko ne moze da zivi.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#259 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

Cherry-Cherry wrote:Pa jbt, idiot izvitopereni zaklao troje djece i priča se okreće na majku. Pa da je najgora ba svijetu, kakve to veze ima. Monstrum je zaklao djecu jebo te život i evo nalaze se opravdanja :run: :run:
To mu je i bio plan. ko god je napada - pomaze mu da se plan do kraja sprovede.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#260 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

Ja ću bit malo nekonvecionalan... Koristim priliku da se najebem svega onog primitivnog i zatucanog ovim maloumnicima koji po društvenim mrežama razglabaju o majci ove nesretne dječice, a posebno onima koji idu čak dotle da prvenstveno nju okrive...

U kontekstu ovog nezamislivog zločina, apsolutno je nebitno da li je ona bila svetica ili kurva... I u jednom i u drugom slučaju, kriv je jedino i isključivo ovaj poremećeni monstrum... Svako potezanje priče o njegovoj ženi je zapravo traženje opravdanja za ovaj zvjerski čin... Kažem 'zvjerski' jer se trenutno ne mogu sjetiti neke bolje riječi, iako pretpostavljam da se ovako nešto ne može desiti ni u svijetu faune... Pa koliko poremećen moraš biti, da ti nešto takvo samo padne na um, a kamoli da to izvršiš???

Ne znam, ne sjećam se da me neka vijest o meni nepoznatim ljudima iz crne hronike ikada pogodila kao ova... Trudio sam se da ne čitam i ne razmišljam puno o ovom slučaju, ali gdje god da klikneš na Internet, iskoči nešto o ovome... I svaki put me stegne nešto u grudima... Strašno, prestrašno je ovo...

:sad:
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#261 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sapna_TZ »

Ja ne vjerujem da je covjek psihicki bolestan, odnosno da ima dokumentovanu psihicku bolest jer obicno takvi ljudi, oni koji su pod dijagnozom ne cine monstruozne zlocine.
Ako pogledate statistike, ogromna vecina ljudi koji ucine ovakva djela su sasvim normalni ljudi koji su dotada sasvim normalno funkcionisali u drustvu.
I onda odjednom - okidac pa nastane tragedija.

Ja cim sam pogledao njegov profil, njegovu prvu sliku odmah mi je bilo jasno da je to nepismen covjek. Vjerujem da nema zavrsenu ni osnovnu skolu.
I obicno pocinitelji ovakvih zlocina su potpuno neobrazovani ljudi koji nisu sposobni shvatiti tezinu svojih postupaka.
Oni monstrumi sto su zaklali onu jadnu Arnelu iz Olova su obojica sa zavrsenom osnovnom skolom.
Oni iz Hadzica sto su se izivljavali na jadnom Smaji su svi totalno nepismeni, ruralni i zaostali u vremenu i prostoru.
A vjerujte mi da i dan danas postoje sredine u Bosni gdje se zenska djeca ne salju u skolu jer to nije za zene.

Strasno.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#262 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by macchiato »

Pa s obzirom u kakvoj stračari su živjeli, mogu pretpostaviti da ih žena nije imala gdje odvesti niti je imala uslova i sredstava za to. Bar ne odmah.
A čini se da joj je prijetio i da nije dao da odvede djecu, samo gdje bi normalan insan pretpostavio da će rođeni otac uraditi to što će raditi? Da je znala, odvela bi ih pa makar na ulici spavali.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#263 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by animals »

Nek je Bog na pomoci toj jadnoj zeni..
a ljudi se mogu samo sa hijenama usporediti, kad namirisu krv..
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#264 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

Znala sam, da smo primitivna sredina, ali ovaj nivo primitivizma, zlobe i naslađivanja nisam očekivala.

U slučaju malog Mahira mama je bila kriva. Sada je mama kriva. Uvijek je to žensko prokleto krivo i to se kod nas neće promijeniti nikad.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#265 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by muha_sa »

https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... jci/321407

... / Imajmo poštovanja prema mrtvoj djeci, imajmo poštovanja prema njihovoj majci
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#266 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Dead Man Walking »

Pogan smo narod bas. Kako iko moze bilo sta komentarisati na ovu tragediju epskih razmjera? Stomak mi se okrece bukvalno od kad sam vidio ovu vijest i bilo sta reci na ovo osim ne daj Boze nikom je suvisno, da ne kazem bolesno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#267 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by muha_sa »

Dead Man Walking wrote:Pogan smo narod bas. Kako iko moze bilo sta komentarisati na ovu tragediju epskih razmjera? Stomak mi se okrece bukvalno od kad sam vidio ovu vijest i bilo sta reci na ovo osim ne daj Boze nikom je suvisno, da ne kazem bolesno.
:thumbup:

baš tako
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#268 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

Pa neka još neko kaže, da nema boljih ljudi od nas. Kaže ovakvih ljudi nigdje nema. Istina stvarno.
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#269 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Ci-Nick »

Cherry-Cherry wrote:Pa neka još neko kaže, da nema boljih ljudi od nas. Kaže ovakvih ljudi nigdje nema. Istina stvarno.
naš čovjek i ako ti pomogne traži da mu se zahvališ hiljadu puta.
Najbolje da si mu zahvalan do kraja života.
Koliko smo dobri najbolje govori broj sati volonterizma, socijalnog i humanitarnog rada.
Tu smo na začelju. Pa ti hladni Amerikanci,.. njih 25 % volontira.
To bi bilo kad bi u BiH 900.000 ljudi kazalo da se bavi volonterizmom. :shock:
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#270 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Optimus09 »

Zakoni su nam jako losi,potrebne su daleko ostrije mjere.
Bas jedan slucaj u Hrvatskoj:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/uma ... 50040.aspx
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#271 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by O'zone »

Tema ide pod lock privremeno.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#272 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by karanana »

frajer 95-96 pocinio ubistvo, onda ubio mamu 2002 i evo danas ponovo ubi covjeka. ne kontam kako takav covjek moze slobodno hodati medju nama. stvarno ne kontam. mislio sam da smo mi drustvo koje kaznjava koga treba.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#273 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by DrugaGimnazija »

karanana wrote:frajer 95-96 pocinio ubistvo, onda ubio mamu 2002 i evo danas ponovo ubi covjeka. ne kontam kako takav covjek moze slobodno hodati medju nama. stvarno ne kontam. mislio sam da smo mi drustvo koje kaznjava koga treba.
Ne znam kako si to zakljucio...

Kazne su izuzetno blage, pogotovo za nasilne prekrsaje, a kriminalci se pustaju na dopust vikendima, praznicima, za sahrane, bajrame, i sl.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#274 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

DrugaGimnazija wrote:
karanana wrote:frajer 95-96 pocinio ubistvo, onda ubio mamu 2002 i evo danas ponovo ubi covjeka. ne kontam kako takav covjek moze slobodno hodati medju nama. stvarno ne kontam. mislio sam da smo mi drustvo koje kaznjava koga treba.
Ne znam kako si to zakljucio...

Kazne su izuzetno blage, pogotovo za nasilne prekrsaje, a kriminalci se pustaju na dopust vikendima, praznicima, za sahrane, bajrame, i sl.
Kazne baš nisu blage, sve zavisi od slučaja do slučaja. U BiH imaš masu osuđenika na kazne dugotrajnog zatvora, i to su uvijek osuđenici za najteže stvari. Što se tiče vanzatvorskih pogodnosti, one postoje nakon određenog odležanog dijela kazne u većem dijelu civiliziranog svijeta. Postojale su i u Jugoslaviji.
I o blagosti kazni, usporedbe radi: najveća zatvorska kazna koja se u SFRJ mogla dobiti je 15 GODINA. Postojala je smrtna kazna, ali baš za najsvirepija djela, ali ona se rijetko izricala, a još rjeđe izvršavala.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#275 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by DrugaGimnazija »

julisiz es grant wrote:
DrugaGimnazija wrote:
karanana wrote:frajer 95-96 pocinio ubistvo, onda ubio mamu 2002 i evo danas ponovo ubi covjeka. ne kontam kako takav covjek moze slobodno hodati medju nama. stvarno ne kontam. mislio sam da smo mi drustvo koje kaznjava koga treba.
Ne znam kako si to zakljucio...

Kazne su izuzetno blage, pogotovo za nasilne prekrsaje, a kriminalci se pustaju na dopust vikendima, praznicima, za sahrane, bajrame, i sl.
Kazne baš nisu blage, sve zavisi od slučaja do slučaja. U BiH imaš masu osuđenika na kazne dugotrajnog zatvora, i to su uvijek osuđenici za najteže stvari. Što se tiče vanzatvorskih pogodnosti, one postoje nakon određenog odležanog dijela kazne u većem dijelu civiliziranog svijeta. Postojale su i u Jugoslaviji.
I o blagosti kazni, usporedbe radi: najveća zatvorska kazna koja se u SFRJ mogla dobiti je 15 GODINA. Postojala je smrtna kazna, ali baš za najsvirepija djela, ali ona se rijetko izricala, a još rjeđe izvršavala.
Valjda je i to subjektivno. Tebi ovo "nije bas blago", a po meni ne bi smjelo biti ispod 20 god za ubistvo, a za teza ubistva 30, 40, dozivotna. Zakon treba zastititi zrtve, a ne ubice.

Vanzatvorske pogodnosti i skracivanje kazne mogu samo za nenasilne kriminalce. Nasilni trebaju odlezati citavu kaznu bez godisnjih odmora. Al', i to je samo moje misljenje.
Post Reply