CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#176 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Nisrin »

Napisala joj je snaha da je mama na psihijatriji pod sedativima i SVEZANA, jer je dozivjela nervni slom, sto je po meni ocekivana reakcija i mislim da se nikad nece vratiti u normalu...I napisala je snaha da je neko u njeno ime to pisao!

Ono sto je zanimljivo, bas se primijeti na profilu doticne da je voljela svoju djecu, sve su joj objave u vezi djece...kod njega manje-vise, i sad imaju dvije frakcije: jedna koja govori da je bio pozrtvovan, da ih je ona ostavila, da je prijetio i niko ga ozbiljno nije shvatao..i druga: da je i nju zlostavljao, maltretirao, da je otisla i cekala rjesenje SUDA? da njoj dodijeli djecu..
Cinjenica je da su tesko zivjeli, da je radila u pekari, pa sad dobila diplomu kao security, po 3 mj je isla u Austriju ZARADITI, pa eto neki tvrde da je on bio parazit i mnogi pisu da je zapravo ona jako vrijedna zena, koja je donosila hljeb u kucu, tako da nije birala poslove...

Ne bih je osudjivala, ne bih bila u njenoj kozi danas i svih narednih dana, nije ipak neka koja je ostavila djecu na milost i nemilost, sasvim je normalno da su djeca sa OCEM, a to sto je on psihicki bolesnik je ustvari nenormalno i valjda su dosad trebali uzeti tu djecu- socijalne sluzbe, ako ni ona nije u stanju da se brine o njima, jer mora da radi, dok on parazitira?!

Kako god strasna je tragedija, i jeza me prolazi kad skontam koliko su im bile teske posljednje minute zivota, od jucer mi je blaga mucnina kad pomislim da je ubijao jedno po jedno, u kakvoj su nevjerici, soku i strahu bila ta djeca posljednje minute svog zivota...lik cak i da nije bio normalan psihicki, to opet nije nikakvo opravdanje, ipak je hrannio, odgajao tu djecu godinama...i opet taj fenomen siromasnih koji stancaju djecu i onda a' pomagaj, a ispastaju samo nevina djeca!

Ne znam kako debili uopste imaju djecu, a srce mi se steze kada god vidim sliku koliko su lijepi i preslatki bili, puni zivota :/
Last edited by Nisrin on 14/12/2018 12:50, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#177 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Maraschino »

Tomahawk11 wrote:Ovo ne može uraditi osoba pri čistoj pameti.
Uzeh ovo nakon @Nisrin post a pogotovu ovaj drugi dio posta ''sta su prezivljavali''...
Ovo ne moze normalan covjek u/raditi. Normalan covjek reaguje na ranu, krv, bol...a ovaj nije bio pri sebi.
Srecom pa je i sebi presudio.
User avatar
jazzer
Posts: 7190
Joined: 20/12/2004 14:44

#178 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by jazzer »

Nisrin wrote:Napisala joj je snaha da je mater na psihijatriji pod sedativima i SVEZANA, jer je dozivjela nervni slom, sto je po meni ocekivana reakcija i mislim da se nikad nece vratiti u normalu...I napisala je snaha da je neko u njeno ime to pisao!

Ono sto je zanimljivo, bas se primijeti na profilu doticne da je voljela svoju djecu, sve su joj objave u vezi djece...kod njega manje-vise, i sad imaju dvije frakcije: jedna koja govori da je bio pozrtvovam, da ih je ona ostavila, da je prijetio i niko ga ozbiljno nije shvatao..i druga: da je i nju zlostavljao, maltretirao, da je otisla i cekala rjesenje SUDA? da njoj dodijeli djecu..
Ceinjenica je da su tesko zivjeli, da je radila u pekari, pa sad dobila diplomu kao security, po 3 mj je isla u Austriju ZARADITI, pa eto neki tvrde da je on bio parazit i mnogi pisu da je zapravo ona jako vrijedna zena, koja je donosila hljeb u kucu, tako da nije birala poslove...

Ne bih je osudjivala, ne bih bila u njenoj kozi danas i svih narednih dana, nije ipak neka koja je ostavila djecu na milost i nemilost, sasvim je normalno da su djeca sa OCEM, a to sto je on psihicki bolesnik je ustvari nenormalno i valjda su dosad trebali uzeti tu djecu- socijalne sluzbe, ako ni ona nije u stanju da se brine o njima, jer mora da radi, dok on parazitira?!

Kako god strasna je tragedija, i jeza me prolazi kad skontam koliko su im bile teske posljednje minute zivota, od jucer mi je blaga mucnina kad pomislim da je ubijao jedno po jedno, u kakvoj su nevjerici, soku i strahu bila ta djeca posljednje minute svog zivota...lik cak i da nije bio normalan psihicki, to opet nije nikakvo opravdanje, ipak je hrannio, odgajao tu djecu godinama...i opet taj fenomen siromasnih koji stancaju djecu i onda a' pomagaj, a ispastaju samo nevina djeca!

Ne znam kako debili uopste imaju djecu, a srce mi se steze kada god vidim sliku koliko su lijepi i preslatki bili, puni zivota :/
Ja nemam snage pogledati tu djecu na slikama.
sumirprimus
Posts: 81347
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#179 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by sumirprimus »

nema vece boli i veceg straha od gubitka djeteta.
znaci strah za licni zivot nije ravan strahu gubitka djeteta.
nevjerovatno :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#180 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sanjarko »

Pa reagujem i ja kao i drugi psihicki bolesnici na bol tudzu, tugu tudzu itd. Nismo srca kamenog. A njemu ko zna sta je bilo na pameti tad kad je ucinio ovo. Nemora znaciti da je bio psihicki bolesnik uopste. A ko zna, mozda je bio u alkoholisanom stanju. Ljudi u alkoholu svakojake belaje rade.

Varate se da psihicki bolesnici cine nesto vise nedjela itd., od ostalih koji nemaju psihicke bolesti. Cak kako sam razumio mi psihicki oboljeli smo skloniji da budemo zrtve.

Kazem ko zna sta mu je se motalo po glavi tada i u kakvom je stanju bio.

Jadna djeca i jadna zena. :(
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#181 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by DaffyDuck »

Nisrin wrote:Napisala joj je snaha da je mama na psihijatriji pod sedativima i SVEZANA, jer je dozivjela nervni slom, sto je po meni ocekivana reakcija i mislim da se nikad nece vratiti u normalu...I napisala je snaha da je neko u njeno ime to pisao!

Ono sto je zanimljivo, bas se primijeti na profilu doticne da je voljela svoju djecu, sve su joj objave u vezi djece...kod njega manje-vise, i sad imaju dvije frakcije: jedna koja govori da je bio pozrtvovan, da ih je ona ostavila, da je prijetio i niko ga ozbiljno nije shvatao..i druga: da je i nju zlostavljao, maltretirao, da je otisla i cekala rjesenje SUDA? da njoj dodijeli djecu..
Cinjenica je da su tesko zivjeli, da je radila u pekari, pa sad dobila diplomu kao security, po 3 mj je isla u Austriju ZARADITI, pa eto neki tvrde da je on bio parazit i mnogi pisu da je zapravo ona jako vrijedna zena, koja je donosila hljeb u kucu, tako da nije birala poslove...

Ne bih je osudjivala, ne bih bila u njenoj kozi danas i svih narednih dana, nije ipak neka koja je ostavila djecu na milost i nemilost, sasvim je normalno da su djeca sa OCEM, a to sto je on psihicki bolesnik je ustvari nenormalno i valjda su dosad trebali uzeti tu djecu- socijalne sluzbe, ako ni ona nije u stanju da se brine o njima, jer mora da radi, dok on parazitira?!

Kako god strasna je tragedija, i jeza me prolazi kad skontam koliko su im bile teske posljednje minute zivota, od jucer mi je blaga mucnina kad pomislim da je ubijao jedno po jedno, u kakvoj su nevjerici, soku i strahu bila ta djeca posljednje minute svog zivota...lik cak i da nije bio normalan psihicki, to opet nije nikakvo opravdanje, ipak je hrannio, odgajao tu djecu godinama...i opet taj fenomen siromasnih koji stancaju djecu i onda a' pomagaj, a ispastaju samo nevina djeca!

Ne znam kako debili uopste imaju djecu, a srce mi se steze kada god vidim sliku koliko su lijepi i preslatki bili, puni zivota :/
Reci cu ti ja... pizda muska.
Komsije primitivni balkanci. Zatucani. Sinoc na dnevniku kaze komsinica borio se sa djecom, nije izdrzao. Bio s njima 20 dana?! 20 dana i puko?!
I tuka ga opravdava i sazaljeva...
Evo jos jedna smjernica: nedavno sam imala potrabu i trazila da zaposlim zenu na podrucju Bihaca. Jedva nasla, molila. Ne daju muzevi da rade. Mi smo za biblijskog potopa.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#182 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

Kako smo kao društvo spremni osuditi ženu, a naći opravdanje za muškarca, to je nevjerovatno. Sjetite se samoubistva malog Mahira i komentara na račun majke. Sjećam se, da je mahalska rulja komentarisala, kako mama ima probušeno uho. :-) :-) možeš misliti, kurva se usudila da probuši svoje uho, a nije pitala stoku seljačku za mišljenje. I naravno bila je kriva za sve. Tako je i sada mama kriva za ovo. Čitam fb i dođe mi, da nađem one, koji su pisali komentare, pa im razbijam glave maloumne.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8223
Joined: 25/05/2013 23:49

#183 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by apsidejzi »

Cherry-Cherry wrote:Kako smo kao društvo spremni osuditi ženu, a naći opravdanje za muškarca, to je nevjerovatno. Sjetite se samoubistva malog Mahira i komentara na račun majke. Sjećam se, da je mahalska rulja komentarisala, kako mama ima probušeno uho. :-) :-) možeš misliti, kurva se usudila da probuši svoje uho, a nije pitala stoku seljačku za mišljenje. I naravno bila je kriva za sve. Tako je i sada mama kriva za ovo. Čitam fb i dođe mi, da nađem one, koji su pisali komentare, pa im razbijam glave maloumne.
Ni ja to fakat ne kontam. Sto je najgore, najgnusniji komentari dolaze od samih zena. Ja sam ostao zaprepasten dok sam citao...
User avatar
muha_sa
Posts: 128604
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#184 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by muha_sa »

imade dobar želudac cim te bljuvotine možete citat :-)
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#185 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by klaki »

Sistem kompletno zakao

Država
Sve službe
Otac
Majka
Roditelji oca
Roditelji majke
Šira familija
Komšiluk
Zajednica

Kako je sve ovo moglo biti lako izbjegnuto samo da nas je (nas kao narod i drzavu) malo manje bolila briga

Djeca koja nisu ama baš ništa kriva nego eto samo što dišu na kraju izvukoše najdeblji kraj...

Nemam stvarno šta da kažem samo mogu svima dati savjet da ne trpe sranja, da pomažu sebi, drugima i da na vrijeme reaguju, jer okretanjem glave problem nece nestati... i da upalite i koristite mozak ne stoji u glavi samo onako...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8223
Joined: 25/05/2013 23:49

#186 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by apsidejzi »

muha_sa wrote:imade dobar želudac cim te bljuvotine možete citat :-)
Ma nisam ni ja mogao dugo izdrzati. Samo prvu vijest dok se jos nije znalo mnogo pa me interesovalo ima li neko blizi da je nesto napisao i tako vidis da ima dosta kretena koji iskljucivo binarno razmisljaju...
User avatar
muha_sa
Posts: 128604
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#187 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by muha_sa »

apsidejzi wrote:
muha_sa wrote:imade dobar želudac cim te bljuvotine možete citat :-)
Ma nisam ni ja mogao dugo izdrzati. Samo prvu vijest dok se jos nije znalo mnogo pa me interesovalo ima li neko blizi da je nesto napisao i tako vidis da ima dosta kretena koji iskljucivo binarno razmisljaju...
procitam naslov i bježim ako iz naslova zakljucim da je nešto strašno

a ovo je ne strašno vec užas :(
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#188 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Cherry-Cherry »

A baš što je najgore, najgnusniji komentari su od strane žena. Što žena ženi može biti vuk i sladiti se njenom mukom, fuj...
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#189 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Hakiz »

Ove teme treba zaključati.

Nalađivanje tragedijom čak i pok krinkom šoka i nevjerice, pa poslije pametovanje "šta bih ja da sam ja neko" je, u najmanju ruku, neukusno.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#190 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by superiska »

sumirprimus wrote:nema vece boli i veceg straha od gubitka djeteta.
znaci strah za licni zivot nije ravan strahu gubitka djeteta.
nevjerovatno :(
Upravo ovako. Koja tragedija... :(
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#191 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by dezurni_ucenik »

Vidim u Zenici samoubistvo prije par dana, neki se ubio nakon sto mu je majka umrla. Nasli ga sa njenom smrtovnicom, njenom fotografijom i nacrtano srce. :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#192 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by dječak sa šibicama »

Komentari na FB cude jos samo ljude koji ni danas ne kontaju gdje zive, u kakvom drustvu.

Polupismeni primitivci, pola njih bije zenu ili varaju muza, kelje statuse sa arapskim slovima ili nekim ajetima, sve kofol visokomoralne osobe a ovamo ne zna tri recenice napisati i iskoriste ovakvu priliku da pokazu kakva su gamad. Pozivi na klanje "kurve", vrijedjanje majke, komsije koje "ne mogu vjerovati jer on je bio tako fin". Sve vec vidjeno... kod nas kad god neki debil uradi nesto ovako, poznanici i komsije kazu "a bio je tako fin". Njemu na profilu visa lopovska pod obrazovanje, ko on mangup bio, zajebant.

Priklao troje djece.

Goni u picku materinu, i njega i FB idiote.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#193 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by bingov buraz »

Isplakah se kao dijete jutros.Kako sam postao otac sve mi teže padaju ove stvari.
Tuga prevelika.Nema riječi.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#194 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

klaki wrote:Sistem kompletno zakao

Država
Sve službe
Otac
Majka
Roditelji oca
Roditelji majke
Šira familija
Komšiluk
Zajednica

Kako je sve ovo moglo biti lako izbjegnuto samo da nas je (nas kao narod i drzavu) malo manje bolila briga

Djeca koja nisu ama baš ništa kriva nego eto samo što dišu na kraju izvukoše najdeblji kraj...

Nemam stvarno šta da kažem samo mogu svima dati savjet da ne trpe sranja, da pomažu sebi, drugima i da na vrijeme reaguju, jer okretanjem glave problem nece nestati... i da upalite i koristite mozak ne stoji u glavi samo onako...
Šta je država i "službe" trebala u ovom slučaju da radi, ako je sve izgledalo normalno i ako im se niko nije obraćao. Po svemu, ova porodica nije bila socijalni slučaj, niti imamo podataka da je bilo nasilja u porodici i sl.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#195 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Tomahawk11 »

dječak sa šibicama wrote:Komentari na FB cude jos samo ljude koji ni danas ne kontaju gdje zive, u kakvom drustvu.

Polupismeni primitivci, pola njih bije zenu ili varaju muza, kelje statuse sa arapskim slovima ili nekim ajetima, sve kofol visokomoralne osobe a ovamo ne zna tri recenice napisati i iskoriste ovakvu priliku da pokazu kakva su gamad. Pozivi na klanje "kurve", vrijedjanje majke, komsije koje "ne mogu vjerovati jer on je bio tako fin". Sve vec vidjeno... kod nas kad god neki debil uradi nesto ovako, poznanici i komsije kazu "a bio je tako fin". Njemu na profilu visa lopovska pod obrazovanje, ko on mangup bio, zajebant.

Priklao troje djece.

Goni u picku materinu, i njega i FB idiote.
Sve ovo mrmoljaju između sebe ljudi uživo, samo što je ovako sad dostupno širokim narodnim masama, a i lakše ovako srati.
Vazda je neko pametovanje i neke usrane priče, mahalske, nonskrupulozne, za ljude bez identiteta i empatije.
Jebo sve to, i ja vidim da je hajvan satro troje djece, sad su sve priče uzaludne i bezveze.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#196 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Maraschino »

stvarno vas ne razumijem da uopste mozete ove stvari komentarisati bilo pozitivno ili negativno.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#197 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by DaffyDuck »

julisiz es grant wrote:
klaki wrote:Sistem kompletno zakao

Država
Sve službe
Otac
Majka
Roditelji oca
Roditelji majke
Šira familija
Komšiluk
Zajednica

Kako je sve ovo moglo biti lako izbjegnuto samo da nas je (nas kao narod i drzavu) malo manje bolila briga

Djeca koja nisu ama baš ništa kriva nego eto samo što dišu na kraju izvukoše najdeblji kraj...

Nemam stvarno šta da kažem samo mogu svima dati savjet da ne trpe sranja, da pomažu sebi, drugima i da na vrijeme reaguju, jer okretanjem glave problem nece nestati... i da upalite i koristite mozak ne stoji u glavi samo onako...
Šta je država i "službe" trebala u ovom slučaju da radi, ako je sve izgledalo normalno i ako im se niko nije obraćao. Po svemu, ova porodica nije bila socijalni slučaj, niti imamo podataka da je bilo nasilja u porodici i sl.
Evo, njena sestra objavila pismo. Da je mama prijavila policiji da joj muz ne da da vidi djecu i da prijeti. Oni (opet navodno) rekli ne mozemo mi nista, socijalna ce. E ako je 1% istine, isti slucaj Smajo Cesir. Svi sve znaju, al niko nista ne zna. I "ne moze".
Uzas, uzas, uzas
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#198 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Qler »

ja nikako ne mogu da shvatim da ovo neko djeci moze da uradi... ne ide mi nikako u glavu.. jos Smaju malog nisam "svario" a sad ovo... srce hoce da pukne...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#199 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Nadzorna_ploca »

Ja i ne mogu da citam ovu temu.
Jadna djeca pa sta su oni krivi. Katastrofa i pretuzno.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8526
Joined: 15/04/2015 11:26

#200 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Thorgerson »

Kao roditelj, ja ovo ne mogu da shvatim, da pojmim... Dakle, ko god ima djecu, to zna sigurno - ja bih sad evo odmah bio spreman dati svoj zivot za svoje dijete. Bez ikakvog razmisljanja, ijedne sekunde.

Ne znam... Ovdje je ocito bio potreban neki okidac za ovu budalu. Ali to je tako kod ovih slucajeva. To ne mogu sprijeciti moderna drustva, a kamo li nase, koje ne prati one slucajeve koji su ociti da se prate, a kamo li ove skrivene.
Post Reply