Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17265
Joined: 31/03/2019 14:56

#2651 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

citroen xm wrote:Možda dvica jeste krš u većini slučajeva, ali ima još dobrih primjeraka koje ljudi održavaju kako treba. Svako novije auto jeste sigurnije, ali ako obratiš dovoljno pažnje i voziš po propisima nećeš napraviti udes ni sa starijim autom.
ako bolej pogledaš neke fatalne nesreće nikako nema teorije ta je uzrok golf2 kao raspala harabatilja nego isključivo slijedeće:

oduzimanje prvenstva
preticanje
prekoračenje brzine
pjana budala
uobičajna budala koja manevriše okolo i misli da je senna....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2652 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Da, nekad mi je taj auto bio simpa, ali zbog kurbana sad mi izaziva mucninu...
meni se uvijek svidjala prva verzija,ali nisam mogao naci karavana benzinca sestaka...coupe mi se isto svidja al su svi izdrkani...sad bi me sramota bila vozat da sam kupio..
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#2653 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

vjeshalica wrote:
ako bolej pogledaš neke fatalne nesreće nikako nema teorije ta je uzrok golf2 kao raspala harabatilja nego isključivo slijedeće:

oduzimanje prvenstva
preticanje
prekoračenje brzine
pjana budala
uobičajna budala koja manevriše okolo i misli da je senna....
O tome pričam, nije problem u autu nego u vozaču.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#2654 Re: Crna hronika BH cesta

Post by kabal1337 »

citroen xm wrote:
Slažem se, možeš i bitan je faktor. Isto tako imaš hiljade zaljubljenika koji sa Bubama, Spačecima, starim kombijima, te oni Francuzi sa P205.... pređu godišnje pola Evrope pa im ništa ne fali i dožive dublju starost nego mnogi sa u tom trenutku najmodernijim autima.


Nijedno auto nije za lickanje već za vožnju iz potrebe ili iz čistog zadovoljstva. Sa ovim oldtajmerom sam za godinu ipo proputovao iz zadovoljstva sasvim dovoljno da ga totalno zavolim. Neko može da shvati, neko ne, ali osjećaj putovanja u takvom vozilu je neprocjenjiv. Vozim lagano 60-70 gledam okolinu, dođem do planine, jezera, mora, spavam na krevetu u autu... i u svim tim momentima zaista nemam vremena da mislim da li će me neko govedo ubiti. Život je jedan, živi ga Fikreta! :-D


Kome posao zavisi od auta i svaki dan putuje treba da ima jako i novo auto. Ko se svaki dan vrti kuća-poso-kuća, malo do prodavnice i jednom-dvaput na godišnji ne treba da se proteže duže nego što može.
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#2655 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Vjerovao ili ne, 70 je maksimum koji vozim tim autom. Često se sklonim ljudima sa puta da prođu, kao kamion. :lol: Sve u svemu lista uživancija u laganoj vožnji.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#2656 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Nemam komentara.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17265
Joined: 31/03/2019 14:56

#2657 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190508162

Bilo jenpitanje dana kada ce i ovakav kretenluk uzrokovat katastrofu na cesti
Vozaci nezaonteresovani,glupi,budale,i sta sve ne...upravo dokaz da su ljudi uzrokuju jebade po cesti a ne kojekakve trulje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2658 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

bas trebas bit retardiran da udjes u kontra smjer :roll: :roll: :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2659 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote:bas trebas bit retardiran da udjes u kontra smjer :roll: :roll: :run:
jednom se vozim sa čovjekom iz autocesta baš na ovoj dionici, i pretičem kroz ona dva tunela blizu prije jošanice, kaže nikad da si više to uradio :mrgreen:

redovno kaže izlaze sa petlje tu, skrenu lijevo umjesto na naplatne, posebno kamioni...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2660 Re: Crna hronika BH cesta

Post by muha_sa »

mk ultra wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:bas trebas bit retardiran da udjes u kontra smjer :roll: :roll: :run:
jednom se vozim sa čovjekom iz autocesta baš na ovoj dionici, i pretičem kroz ona dva tunela blizu prije jošanice, kaže nikad da si više to uradio :mrgreen:

redovno kaže izlaze sa petlje tu, skrenu lijevo umjesto na naplatne, posebno kamioni...
e svašta :-) pošto cesto vozim tom dionicom i ja ga tu zadam :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2661 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

vjeshalica wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190508162

Bilo jenpitanje dana kada ce i ovakav kretenluk uzrokovat katastrofu na cesti
Vozaci nezaonteresovani,glupi,budale,i sta sve ne...upravo dokaz da su ljudi uzrokuju jebade po cesti a ne kojekakve trulje
Bože dragi... :roll: :run:
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#2662 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Nekoliko posljednjih godina svakodnevno koristim tu dionicu. Nije mi se jednom desilo da mi u susret dođe auto iz suprotnog smjera i serbez produži i pored blicanja, sviranja, itd.
Znači, ovo nije usamljen slučaj, svakodnevno se dešavaju ovakvi incidenti, srećom prođe bez sudara.
Što se tiče saobraćajne signalizacije, sve je jasno označeno, i na Jošanici i dalje na obilaznici, a pogotovu na ulasku u tunele. Ali ljudi ne obraćaju pažnju, voze po automatizmu, šta ja znam.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#2663 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Koliko je "vozača" dosad zaglavilo u zatvor, bar na par dana, zbog ovakvih prekršaja? Ovo je ubistvo u pokušaju i tako ga treba i tretirati. Makar da prenoći u zatvoru da razmisli malo. Najblaža dodatna kazna: poništavanje vozačke dozvole i mogućnost polaganja samo kod jedne komisije pod strogom kontrolom. Jasno, o svom trošku proći nekoliko tretmana kod psihologa.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#2664 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote:Nekoliko posljednjih godina svakodnevno koristim tu dionicu. Nije mi se jednom desilo da mi u susret dođe auto iz suprotnog smjera i serbez produži i pored blicanja, sviranja, itd.
Znači, ovo nije usamljen slučaj, svakodnevno se dešavaju ovakvi incidenti, srećom prođe bez sudara.
Što se tiče saobraćajne signalizacije, sve je jasno označeno, i na Jošanici i dalje na obilaznici, a pogotovu na ulasku u tunele. Ali ljudi ne obraćaju pažnju, voze po automatizmu, šta ja znam.
To prestrašno zvuči...
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#2665 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Naslovnica wrote:Nekoliko posljednjih godina svakodnevno koristim tu dionicu. Nije mi se jednom desilo da mi u susret dođe auto iz suprotnog smjera i serbez produži i pored blicanja, sviranja, itd.
Znači, ovo nije usamljen slučaj, svakodnevno se dešavaju ovakvi incidenti, srećom prođe bez sudara.
Što se tiče saobraćajne signalizacije, sve je jasno označeno, i na Jošanici i dalje na obilaznici, a pogotovu na ulasku u tunele. Ali ljudi ne obraćaju pažnju, voze po automatizmu, šta ja znam.
To prestrašno zvuči...
Ma da ne pretjerujem, ali ako se meni u nekoliko godina desilo nekoliko puta da mi naiđe lola iz suprotnog pravca, siguran sam da se to veoma često dešava. Mislim da je problem u onom izlazu prema rampi, umjesto da idu jedinim dozvoljenim smjerom (desno), likovi skrenu lijevo i eto ti belaja.
Image
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#2666 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ma ne mislim da pretjeruješ... prestrašno je i jednom godišnje da se ovako desi.... prestrašno je da se ikada desi...
...
A ova slika... nije problem u izlazu, imaju znakovi, ima ona ruka sa oznakom pogrešnog smjera... problem su kreteni koji ne poštuju ništa...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2667 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

Laplace wrote:Koliko je "vozača" dosad zaglavilo u zatvor, bar na par dana, zbog ovakvih prekršaja? Ovo je ubistvo u pokušaju i tako ga treba i tretirati. Makar da prenoći u zatvoru da razmisli malo. Najblaža dodatna kazna: poništavanje vozačke dozvole i mogućnost polaganja samo kod jedne komisije pod strogom kontrolom. Jasno, o svom trošku proći nekoliko tretmana kod psihologa.
Nista to,samo radikalno,metak u celo i zdravo...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2668 Re: Crna hronika BH cesta

Post by 530i »

Naslovnica wrote:Nekoliko posljednjih godina svakodnevno koristim tu dionicu. Nije mi se jednom desilo da mi u susret dođe auto iz suprotnog smjera i serbez produži i pored blicanja, sviranja, itd.
Znači, ovo nije usamljen slučaj, svakodnevno se dešavaju ovakvi incidenti, srećom prođe bez sudara.
Što se tiče saobraćajne signalizacije, sve je jasno označeno, i na Jošanici i dalje na obilaznici, a pogotovu na ulasku u tunele. Ali ljudi ne obraćaju pažnju, voze po automatizmu, šta ja znam.

Samo da upitam čemu služen silni glupani zaposleni u Autocestama FBiH???? Zašto ne gledaju videonadzor???
Ako je taj dio problematičan, to se da riješiti fizičkim razdvajanjem traka još na mostu iznad autoputa...vrijedi pokušati ako ništa. Retardiranim osobama, koje ulaze u pogrešan smjer na autoputu ili kružnim tokovima jednostavnom treba poništavati dozvole trajno i uništavati auta...pa da vidimo.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#2669 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

amar1994 wrote:
Laplace wrote:Koliko je "vozača" dosad zaglavilo u zatvor, bar na par dana, zbog ovakvih prekršaja? Ovo je ubistvo u pokušaju i tako ga treba i tretirati. Makar da prenoći u zatvoru da razmisli malo. Najblaža dodatna kazna: poništavanje vozačke dozvole i mogućnost polaganja samo kod jedne komisije pod strogom kontrolom. Jasno, o svom trošku proći nekoliko tretmana kod psihologa.
Nista to,samo radikalno,metak u celo i zdravo...
Ma eto, mogli bi da se pobune neki borci za ljudska prava itsl.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#2670 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Dope_Man »

Naslovnica wrote: Ma da ne pretjerujem, ali ako se meni u nekoliko godina desilo nekoliko puta da mi naiđe lola iz suprotnog pravca, siguran sam da se to veoma često dešava. Mislim da je problem u onom izlazu prema rampi, umjesto da idu jedinim dozvoljenim smjerom (desno), likovi skrenu lijevo i eto ti belaja.
Image
Ali pazi, i kad se ovo desi neki idiotski cudom, opet covjek ima tri opcije:

1. Vratiti se nazad tih 50tak metara. Jeste potrebno polukruzno ili rikverc, ali bar je na dijelu gdje se vozi malo sporije i odmah mijenja pravac u ispravan.
2. Voziti autoputem u ispravnom pravcu kretanja do sljedeceg izlaza. To naravno kosta. (Zapravo ovdje cak i ne mora da kosta jer je pred naplatnim kucicama. Tu se opet moze okrenuti bez ugrozavanja sebe i drugih)
3. Voziti pogresnim pravcem do sljedeceg izlaza.. i sta se tu postigne? Najduze vozis, vozis pogresnim pravcem i ugrozavas direktno svoj zivot, a da ne spominjem zivote drugih vozaca.

Od ovh opcija, 1. i 2. su iole prihvatljive.. ali ne, idiot ode na onu najgoru, koja ni u kojoj kombinaciji nije prihvatljiva.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2671 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Desava se i vani haman svakodnevno jbg. Pun svijet debila
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2672 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Neki dan vozim na AP, slusam onaj njihov radio (to je usput jako dobra stvar. Imas u maltene realnom vremenu sve zastoje, sudare, opasnosti) kad kae konj na cesti :lol:
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#2673 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

insomnia78 wrote:Neki dan vozim na AP, slusam onaj njihov radio (to je usput jako dobra stvar. Imas u maltene realnom vremenu sve zastoje, sudare, opasnosti) kad kae konj na cesti :lol:
Kod nas u tunelu 1.Mart uopšte nema mobilnog signala.
3km tunela bez signala.
Šta je to ako nije kriminal?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2674 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Pa u kamaru tunela nemas signala. U Fr ni na djelovima AP takodje nemas. Zato imas one telefone za hitne slucajeve
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#2675 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Dope_Man wrote:
Naslovnica wrote: Ma da ne pretjerujem, ali ako se meni u nekoliko godina desilo nekoliko puta da mi naiđe lola iz suprotnog pravca, siguran sam da se to veoma često dešava. Mislim da je problem u onom izlazu prema rampi, umjesto da idu jedinim dozvoljenim smjerom (desno), likovi skrenu lijevo i eto ti belaja.
Image
Ali pazi, i kad se ovo desi neki idiotski cudom, opet covjek ima tri opcije:

1. Vratiti se nazad tih 50tak metara. Jeste potrebno polukruzno ili rikverc, ali bar je na dijelu gdje se vozi malo sporije i odmah mijenja pravac u ispravan.
2. Voziti autoputem u ispravnom pravcu kretanja do sljedeceg izlaza. To naravno kosta. (Zapravo ovdje cak i ne mora da kosta jer je pred naplatnim kucicama. Tu se opet moze okrenuti bez ugrozavanja sebe i drugih)
3. Voziti pogresnim pravcem do sljedeceg izlaza.. i sta se tu postigne? Najduze vozis, vozis pogresnim pravcem i ugrozavas direktno svoj zivot, a da ne spominjem zivote drugih vozaca.

Od ovh opcija, 1. i 2. su iole prihvatljive.. ali ne, idiot ode na onu najgoru, koja ni u kojoj kombinaciji nije prihvatljiva.
Ovaj što je vozio u pogrešnom smjeru uopšte nije shvatio da to zaista i čini.
On je naumio prema jugu, nesvjesno promašio regularni izlaz prema Mostaru i izašao tamo gdje je vidio da može, opet potpuno nesvjestan da to nije pravi izlaz. Smjer jeste ali ne i traka.
100% sam siguran da ovo nije uradi namjerno nego iz čistog manjka pažnje. Pogotovu ako je bio mrak.
Post Reply