Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
axe22
Posts: 1818
Joined: 11/03/2013 21:21

#1676 Re: Crna hronika BH cesta

Post by axe22 »

Da, dvoje djece i majka povredjeni.
Alfa 156, motor je ispao od udara. Poslje naplatni prema Zenici, prvo most koji dolazi, tu je udarila u betonsku ogradu na samom pocetku mosta.

Kliks spominje nekog motoristu ali nisam ga vidio, posto sam dosao mozda 5 minuta nakon udesa.

I da pohvalim nasu policiju, na pitanje jednog od vozaca "STA DA RADIMO?", zbog blokade ceste, policajac je odgovorio "SNALAZITE SE SAMI".
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1677 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Sodom1 »

A sta vi mislite , da je milicija u sluzbi gradjana :lol: :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1678 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vješalica »

Nezzz sto skikocete oko policije kad vam svakako ne valja
Ino sto ne valja i ne trazis
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1679 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Sodom1 »

Takoe
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1680 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1681 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1682 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1683 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

Najstariji 98'o godište, gledaj umjetnika
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1684 Re: Crna hronika BH cesta

Post by hekaton »

Županijski sud u Mostaru po ranije potvrđenoj optužnici Županijskog tužiteljstva Hercegovačko - neretvanske županije Mostar, a nakon razmatranja izjave o priznanju krivnje, dana 18.9.2018. godine donio nepravomoćnu presudu kojom je optuženika Vanju Simeunovića iz Sarajeva proglasio krivim i izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od dvije godine, te mu izrekao mjeru sigurnosti zabrane upravljanja prijevoznim sredstvom - motornim vozilom A, A1, B, BE i B1 kategorije u trajanju od tri godine računajući od dana pravomoćnosti presude. ''Naime, Vanja Simeunović je po Optužnici Županijskog tužiteljstva Mostar bio optužen da je dana 25.3.2017. godine, oko 19:30 sati, u mjestu Drežnica, općina Mostar, kao sudionik u prometu na cestama, upravljajući putničkim motornim vozilom marke Audi A5, registracijskih oznaka M93-T-077, krećući se magistralnom cestom M-17 iz smjera Mostara u smjeru Jablanice, s 1,13 promila alkohola u krvi, prouzročio prometnu nezgodu. U toj nezgodi je na licu mjesta smrtno stradao N. D. iz Jablanice, dok su tri osobe zadobile tjelesne ozljede, čime je počinio kazneno djelo 'Teška kaznena djela protiv sigurnosti javnog prometa' iz čl. 336 st. 2. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine, u svezi s kaznenim djelom 'Ugrožavanje javnog prometa' iz čl. 332. st. 1. istog Zakona'', navedeno je iz Ureda glavnog županijskog tužitelja. - Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/crna-kronika/v ... van/247774
Dakle, pijan skrivio nesrecu sa smrtnim ishodom, priznao i dobio 2 godine. Svasta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1685 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

ko prizna pola mu se prasta...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1686 Re: Crna hronika BH cesta

Post by hekaton »

bitanga_sa_otesa wrote:ko prizna pola mu se prasta...
pa onda onaj sefic da je stao, predao se odmah priznao, ne bi dobio ni 5 god za one dvije cure, i ovako je upitno sta ce se desiti....
nevjerovatno
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1687 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ado-šampion »

Pa i Rastoder je dobio 5,5, ne znam sta je ocekivanje. Za ono sto je on uradio, 105 na sat na pjesakom prelazu, prolazak kroz crveno, ide kazna za ubistvo, a ovi optuzuju za nako ugrozavanje sigurnosti... Kakvo ba ugrozavanje sigurnosti, covjek vozi skoro duplo preko ogranicenja i prolazi kroz crveno, znaci to treba da se sudi za ubistvo.

Bio bih zahvalan kad bi neko od pravnika kojih znam da ima ovdje objasnio zasto se kod nas u ovakvim slucajevima ne moze optuziti (ili moze ali ne optuzuje) za ubistvo, i zasto u nekoj drugoj drzavi moze. Primjer: https://www.dw.com/en/kudamm-berlin-car ... a-37731607. Hvala.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1688 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

drug_profi wrote:
mali_milojica wrote:Sto ne znaci da neće ako dobije zadovoljavajuću ponudu od tuzilastva
Tuzilastvo samo ako je kupljeno moze dati ponudu u ovako cistom slucaju.
Nije to bas tako. Svrha sudjenja je preventivno-respresivna, preventivna da okrivljeni postane svjestan da je pocinio kriv. djelo kako ga u buducnosti ne bi ponovio i represivna kako bi se kaznio za djelo. Ako ne prizna krivicu cak i uz max kaznu preventivna svrha postupka nije ispunjena. Zato je priznanje krivice olakotna okolnost, a tuzilastvo uvijek pokusava doci do priznanja krivice koja osim svrhe pstupka stedi novac, vrijeme, patnju za ostecene itd.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1689 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

ado-šampion wrote:Pa i Rastoder je dobio 5,5, ne znam sta je ocekivanje. Za ono sto je on uradio, 105 na sat na pjesakom prelazu, prolazak kroz crveno, ide kazna za ubistvo, a ovi optuzuju za nako ugrozavanje sigurnosti... Kakvo ba ugrozavanje sigurnosti, covjek vozi skoro duplo preko ogranicenja i prolazi kroz crveno, znaci to treba da se sudi za ubistvo.

Bio bih zahvalan kad bi neko od pravnika kojih znam da ima ovdje objasnio zasto se kod nas u ovakvim slucajevima ne moze optuziti (ili moze ali ne optuzuje) za ubistvo, i zasto u nekoj drugoj drzavi moze. Primjer: https://www.dw.com/en/kudamm-berlin-car ... a-37731607. Hvala.
To je drzava. Mada i gore budu nekad smijesne kazne.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1690 Re: Crna hronika BH cesta

Post by holowey »

hekaton wrote:
Županijski sud u Mostaru po ranije potvrđenoj optužnici Županijskog tužiteljstva Hercegovačko - neretvanske županije Mostar, a nakon razmatranja izjave o priznanju krivnje, dana 18.9.2018. godine donio nepravomoćnu presudu kojom je optuženika Vanju Simeunovića iz Sarajeva proglasio krivim i izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od dvije godine, te mu izrekao mjeru sigurnosti zabrane upravljanja prijevoznim sredstvom - motornim vozilom A, A1, B, BE i B1 kategorije u trajanju od tri godine računajući od dana pravomoćnosti presude. ''Naime, Vanja Simeunović je po Optužnici Županijskog tužiteljstva Mostar bio optužen da je dana 25.3.2017. godine, oko 19:30 sati, u mjestu Drežnica, općina Mostar, kao sudionik u prometu na cestama, upravljajući putničkim motornim vozilom marke Audi A5, registracijskih oznaka M93-T-077, krećući se magistralnom cestom M-17 iz smjera Mostara u smjeru Jablanice, s 1,13 promila alkohola u krvi, prouzročio prometnu nezgodu. U toj nezgodi je na licu mjesta smrtno stradao N. D. iz Jablanice, dok su tri osobe zadobile tjelesne ozljede, čime je počinio kazneno djelo 'Teška kaznena djela protiv sigurnosti javnog prometa' iz čl. 336 st. 2. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine, u svezi s kaznenim djelom 'Ugrožavanje javnog prometa' iz čl. 332. st. 1. istog Zakona'', navedeno je iz Ureda glavnog županijskog tužitelja. - Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/crna-kronika/v ... van/247774
Dakle, pijan skrivio nesrecu sa smrtnim ishodom, priznao i dobio 2 godine. Svasta
sta je mogao drugo uraditi umjesto priznati? tvrditi da nije bio pijan? tvrditi da nije vozio? cuj priznao pa je to kao olakotna okolnost :-)
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1691 Re: Crna hronika BH cesta

Post by holowey »

ado-šampion wrote:Pa i Rastoder je dobio 5,5, ne znam sta je ocekivanje. Za ono sto je on uradio, 105 na sat na pjesakom prelazu, prolazak kroz crveno, ide kazna za ubistvo, a ovi optuzuju za nako ugrozavanje sigurnosti... Kakvo ba ugrozavanje sigurnosti, covjek vozi skoro duplo preko ogranicenja i prolazi kroz crveno, znaci to treba da se sudi za ubistvo.

Bio bih zahvalan kad bi neko od pravnika kojih znam da ima ovdje objasnio zasto se kod nas u ovakvim slucajevima ne moze optuziti (ili moze ali ne optuzuje) za ubistvo, i zasto u nekoj drugoj drzavi moze. Primjer: https://www.dw.com/en/kudamm-berlin-car ... a-37731607. Hvala.
to bi bilo da je uhvacen u jurcanju bez da je nastala stetna posljedica...ugrozio sigurnost... a on je sigurnost ugrozio prije nego je doslo do kontakta, a nakon kontakta bi se to vec trebalo kvalifikovati kao ubistvo...

pa kad neko rafala u zrak, optuze ga za ugrozavanje sigurnosti, ne cekaju da nekog upuca...kad upuca sto ga tad ne optuze za ugrozavanje nego je optuznica za ubistvo ili pokusaj?
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#1692 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

holowey wrote:
hekaton wrote:
Dakle, pijan skrivio nesrecu sa smrtnim ishodom, priznao i dobio 2 godine. Svasta
sta je mogao drugo uraditi umjesto priznati? tvrditi da nije bio pijan? tvrditi da nije vozio? cuj priznao pa je to kao olakotna okolnost :-)
Pa ispada da je poželjno da on prizna da bi bio prevaspitan.
Koga boli q. jel on prevaspitan ili nije. Najbolje ce ga prevaspitati robija. Misli li iko na porodice ostecenih? Imaju li oni pravo na pravdu i zadovoljstinu ili se fakat mora to privatno rjesavati?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1693 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

Naravno da je pozeljno.
Sta je bolje za drustvo kad izadje iz prdekane, da prizna, uradio sam djelo, kriv sam, pa da postoji bar teoretska sansa da to ne ponovi, ili da do kraja tvrdi da nije kriv, tj da je nevin osudjen i da sutra u tom uvjerenju ponovi djelo?
Eno Sefica, nasao vjestaka iz SRB koji tvrdi da nije vozio 106 nego 65, nasao nekog taksu da svjedoci da su cure pretrcavale na crveno, da ih nije vodio od auta ispred sebe i da nema veze sto nije stao, i da je stao ne bi im bilo pomoci. Znaci po njemu on nije uradio nista lose, sutra ce opet isto. E pa ti ga osudi isto kao i da je priznao da je debil, da ih je pomeo kroz crveno sa 106 kmh.
Last edited by tempuser on 19/09/2018 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1694 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#1695 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

tempuser wrote:Naravno da je pozeljno.
Sta je bolje za drustvo kad izadje iz prdekane, da prizna, uradio sam djelo, kriv sam, pa da postoji bar teoretska sansa da to ne ponovi, ili da do kraja tvrdi da nije kriv, tj da je nevin osudjen i da sutra u tom uvjerenju ponovi djelo?
Eno Sefica, nasao vjestaka iz SRB koji tvrdi da nije vozio 106 nego 65, nasao nekog taksu da svjedoci da su cure pretrcavale na crveno, da ih nije vodio od auta ispred sebe i da nema veze sto nije stao, i da je stao ne bi im bilo pomoci. Znaci po njemu on nije uradio nista lose, sutra ce opet isto. E pa ti ga osudi isto kao i da je priznao da je debil, da ih je pomeo kroz crveno sa 106 kmh.
Sad Sefic da kaze kriv sam, i njemu dati 3-4 godine jer se popravio?
ILi onaj hairlija sa bmw sto tri cure posla na drugi svijet? I on sutra kaze kriv sam, zao mi je, njemu 5-6 godina max? Popravio se, nece vise... ali hoce drugi kad vide da se lako izvlaci iz belaja sa "zao mi je kriv sam".
Zatvori ga na 20 i SIGURNO NECE vise, i SIGURNO ce mu biti zao, a nece onda ni drugi, kad vide da je ovaj najebo.
A makar ce porodice poginulih imati kakvu-takvu satisfakciju, a ne pljuvanje u lice sa smjesnom kaznom, "jer se eto rehabilitovao".
Da vidis kako rehabilituje robija.

Novopeceni priuceni pravnici.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1696 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

Ti pitas kako i zasto je priznanje olaksavajuca okolnost, ja ti objasnjavam, a onda se ti upalis jer ne razumijes vrlo prostu stvar da pravosudje i pravda nisu ista stvar.
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#1697 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

tempuser wrote:Ti pitas kako i zasto je priznanje olaksavajuca okolnost, ja ti objasnjavam, a onda se ti upalis jer ne razumijes vrlo prostu stvar da pravosudje i pravda nisu ista stvar.
Naravno da nisu, ali ti to smatras ispravnim kako vidim.
I to je zato sto se pristalo na to. Pravosudje koje stvara nove nepravde nikome ne treba.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1698 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

drug_profi wrote:
Naravno da nisu, ali ti to smatras ispravnim kako vidim.
I to je zato sto se pristalo na to. Pravosudje koje stvara nove nepravde nikome ne treba.
Nemam ja tu sta da smatram ili ne, dok se ustav i zakon ne primjene kako je tako je, sve van toga je anarhija.
Nije se ni nasta "pristalo" sve su to pakse preuzete iz drugih zakona, nije to nikakva postdejtonska umotvorina da se na to vadimo, samo sto ngdje drugdje ima drzave pa ti zakoni imaju smisla.
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#1699 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Ma hajde.
Post Reply