Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1251 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1252 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

lavic wrote:
drug_profi wrote:Tamo je ako se ne varam 70 km/h ogranicenje. Nema sanse da ce te na i sa 80 cesta iznijeti ako su iole valjane gume.
Ne mora biti tako, ja sam na dijelu ceste gdje je ogranicenje 70 vozio ispod 52, izmjereno i izletio sa ceste kao kugla.

Dokazano, losa asvaltna podloga. Auto i gume bile nove.
Inace svaki dan na tom istom mjestu gdje si ti izletio slazu se auti u jarak neprekidno.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#1253 Re: Crna hronika BH cesta

Post by lavic »

drug_profi wrote:
lavic wrote:
drug_profi wrote:Tamo je ako se ne varam 70 km/h ogranicenje. Nema sanse da ce te na i sa 80 cesta iznijeti ako su iole valjane gume.
Ne mora biti tako, ja sam na dijelu ceste gdje je ogranicenje 70 vozio ispod 52, izmjereno i izletio sa ceste kao kugla.

Dokazano, losa asvaltna podloga. Auto i gume bile nove.
Inace svaki dan na tom istom mjestu gdje si ti izletio slazu se auti u jarak neprekidno.
Ja nisam tu sletio, meni se to desilo u sjevernoj Bosni.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1254 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

lavic wrote:
drug_profi wrote:
lavic wrote:
Dokazano, losa asvaltna podloga. Auto i gume bile nove.
Inace svaki dan na tom istom mjestu gdje si ti izletio slazu se auti u jarak neprekidno.
Ja nisam tu sletio, meni se to desilo u sjevernoj Bosni.
Ne razumijemo se.
Ako je asfalt kriv, svaki dan tu onda mora biti kamara auta u jarku. Ili bar jedno dnevno koje je naletilo dozvoljenom brzinom ali neiskusno i neupuceno u tajne doticnog asfalta.
Ako se to desilo samo ponekad, onda ne treba traziti razloge u kolovozu, vec i u gumama, vozacu, vozilu....
Razumijes? Empirija cista.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#1255 Re: Crna hronika BH cesta

Post by lavic »

lavic wrote:
drug_profi wrote:
lavic wrote:
Dokazano, losa asvaltna podloga. Auto i gume bile nove.
Inace svaki dan na tom istom mjestu gdje si ti izletio slazu se auti u jarak neprekidno.
Ja nisam tu sletio, meni se to desilo u sjevernoj Bosni.
Ne razumijemo se.
Ako je asfalt kriv, svaki dan tu onda mora biti kamara auta u jarku. Ili bar jedno dnevno koje je naletilo dozvoljenom brzinom ali neiskusno i neupuceno u tajne doticnog asfalta.
Ako se to desilo samo ponekad, onda ne treba traziti razloge u kolovozu, vec i u gumama, vozacu, vozilu....
Razumijes? Empirija cista.[/quote]

Strucnjak, kad vec hoces empirijski.... nakon odredjenog vremena i broja nesreca na istom mjestu sa bar 3 mrtvih asvalt je skinut... a ti sad nastavi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1256 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

lavic wrote:
Strucnjak, kad vec hoces empirijski.... nakon odredjenog vremena i broja nesreca na istom mjestu sa bar 3 mrtvih asvalt je skinut... a ti sad nastavi.
Aha, po što ne kažeš da ne znaš sa ljudima razgovarat. Ok, ne moramo.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1257 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Mirnije ovih dana na cestama. :oops:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1258 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vješalica »

Logovan wrote:Image
Jedna od posranijih rasrsnica
Kako za vozače tako za pješake
Ko je bio prinudjen kao pješak prolaziti bolje je da nadje neku obilaznicu
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1259 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zomri »

Baš neki dan prolazim tu i kontam kako nema više nesreća. Istovremeno se pali zeleno ovima što skreću lijevo u halida kajtaza iz pravca merkatora, pješacima na tom pješačkom i onima što idu pravo i desno iz kranjčevićeve.
Jako loše riješena raskrsnica.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1260 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1261 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1263 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

Zna ovaj Avaz pronaći slike samo tako....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1264 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1265 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#1266 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Jimmy McNulty »

Nepopravljivi smo.

Danas na M-17 horor, izašao sam iz auta pregažen ko da sam vozio 10 sati bez pauze, a ustvari bio sam suvozač. Za 2 sata vožnje od Zenice prema Doboju i nazad nagledao sam se toliko scena da poželim sebi kupit Actrosa i vozat ga kao auto :lol: Mada kad sam se vraćao crni audi karavan bečkih registarskih oznaka prestiže nas i auto ispred i u zadnji čas konta da ne može oba i ubacuse je i umalo nas udara...idući pravac isto radi, jedva se ubacuje bez da ne pokupi auto iz suprotnog smjera, i to radi još najmanje 2-3 puta koliko sam ga uspio uhvatit, preko pune u krivini... nešto mi baš nije dalo mira i nazovem policiju da bi mene dežurni pitao jesmo li mi neki mlin prošli jer ako jesmo oni tu ne mogu ništa nego ovi iz Žepča... kažem policajcu ako on može kontaktirat Žepče da jave onim patrolama pored puta da ga barem zaustave i ohlade... kaže da hoće... i naravno da nije... lik uredno prošao pored patrola.

To je bio samo jedan od bolida, ali definitivno najagresivnija, svaki potez mu je danas bio na ivici suicida, što smo kočili mi u njegovoj traci i otvarali mu prostor da se ubaci u zadnji čas što su oni iz suprotne skroz desno bježali i kočili kretenu. Dugo ne vidjeh većeg kretena za volanom, još dvoje djece mu pozadi sjedi.

3-4 puta je danas za dlaku izvukao živu glavu, ali nijednom nije stao nego još agresivnije vozio :roll:
Idući put kad krenem negdje zapisat ću brojeve od svih policijskih uprava i zvat, ne mogu više, pun mi je qrc svega.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1267 Re: Crna hronika BH cesta

Post by kloniran »

Jimmy McNulty wrote:Nepopravljivi smo.

Danas na M-17 horor, izašao sam iz auta pregažen ko da sam vozio 10 sati bez pauze, a ustvari bio sam suvozač. Za 2 sata vožnje od Zenice prema Doboju i nazad nagledao sam se toliko scena da poželim sebi kupit Actrosa i vozat ga kao auto :lol: Mada kad sam se vraćao crni audi karavan bečkih registarskih oznaka prestiže nas i auto ispred i u zadnji čas konta da ne može oba i ubacuse je i umalo nas udara...idući pravac isto radi, jedva se ubacuje bez da ne pokupi auto iz suprotnog smjera, i to radi još najmanje 2-3 puta koliko sam ga uspio uhvatit, preko pune u krivini... nešto mi baš nije dalo mira i nazovem policiju da bi mene dežurni pitao jesmo li mi neki mlin prošli jer ako jesmo oni tu ne mogu ništa nego ovi iz Žepča... kažem policajcu ako on može kontaktirat Žepče da jave onim patrolama pored puta da ga barem zaustave i ohlade... kaže da hoće... i naravno da nije... lik uredno prošao pored patrola.

To je bio samo jedan od bolida, ali definitivno najagresivnija, svaki potez mu je danas bio na ivici suicida, što smo kočili mi u njegovoj traci i otvarali mu prostor da se ubaci u zadnji čas što su oni iz suprotne skroz desno bježali i kočili kretenu. Dugo ne vidjeh većeg kretena za volanom, još dvoje djece mu pozadi sjedi.
Moras da razumijes covjeka, on je dosao da se malo ispuse, valja njemu godinu voziti ko najveca pizda, mora sebi malo oduska dati :roll:
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#1268 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Sto se tice ove nadležnosti Policije, prije neke dvije godine prodjem motel Maric iza Zepca prema Zenici, sitni sati, zima al nema snijega. Desno auto u kanalu na onim pravcima. Stanem uz ivicu ceste, popalim sva svjetla na autu jer nisam mogao doci do trokuta, izadjem, lik sletio, blizu neki kedi, momci se neki isprepadali. Izvucem lika iz auta na travu, Nazovem 122, javi se Zenica. Kaze nije nasa nadležnost. Kazem im da kontaktiraju Zepce, promrmlja lik nesto i poce mi diktirat broj da ja zovem :lol: Zapamtim broj i nazovem, kazem da zovu i hitnu, pita covjek jesam li zvao 124. Reko usmjerava me prema Zenici mozete li vi, hajd taj je bio susretljiv. Pitam ove sto sjede u kediji sta je bilo, kaze preticao nas i odnijelo ga u kanal, mi vidjeli. Teretni kedi. Jel vas zakacio, kaze nije. Govore da nemaju papire, nalog, kazem im da razgule da ih policija ne pegla. Dosla policija, kazem im da ih nije Zenica htjela nazvat, kaze policajac da se znalo i prije desit :zoka:
Na kraju je ispalo da je to neki lokalac koji voli cugnut i prethodni vikend ga vadili iz kanala.
P. S. Za to dok sam bio tu, znaci nekih 15min,stala 3 auta da pitaju sta se desilo i treba li nesto a proslo je bar 30-40 auta
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1269 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1270 Re: Crna hronika BH cesta

Post by high_volume »

Throttle wrote: P. S. Za to dok sam bio tu, znaci nekih 15min,stala 3 auta da pitaju sta se desilo i treba li nesto a proslo je bar 30-40 auta
Pa šta si očekivao, da ti svaki vozač stane i pita treba li šta :-) Zašto bih stajao i pitao, kad vidim da niko ne zaustavlja i niko ne traži pomoć, kad vidim da je već neko došao prije i pružio je. Šta očekuješ, da ti svi stanu i čestitaju na dobročinitekjstvu i pomoći unesrećenim, što je svakako i zakonska obaveza :-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#1271 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Romeo 80 »

high_volume wrote:
Throttle wrote: P. S. Za to dok sam bio tu, znaci nekih 15min,stala 3 auta da pitaju sta se desilo i treba li nesto a proslo je bar 30-40 auta
Pa šta si očekivao, da ti svaki vozač stane i pita treba li šta :-) Zašto bih stajao i pitao, kad vidim da niko ne zaustavlja i niko ne traži pomoć, kad vidim da je već neko došao prije i pružio je. Šta očekuješ, da ti svi stanu i čestitaju na dobročinitekjstvu i pomoći unesrećenim, što je svakako i zakonska obaveza :-)
Ma hajde to i nekako, ali meni se desila prije mozda neka 2 mjeseca na Trebevicu, tj. na onoj novoj cesti koja vodi od Lukavice prema Trebevicu i Jahorini slijedeca scena. 8-) Vozim uzbrdo i iza jedne krivine vidim sivi Renault Megane CC sa upaljena sva 4 zmigavca i dvije plavuse kako stoje pored. One gore koliko su dobre! Ono, klasicna stereotipna scena iz americkih niskobudzetnih filmova. Na njima samo neke uske majice i teksas sorcevi dugi mozda 15 cenata :D Istetovirane po nogama, uhhhh :evil: To je vukojebina i nigdje kuce na vidiku, i prvo sto mi je palo na pamet je da nije kakva sacekusa u pitanju :evil:
Stanem ja naravno u zelji da pomognem jelte :oops: Reko "Sta je u pitanju?" Kazu one da im je pukla guma i mole me da im zamijenim. Hajde reko dobro, nije problem, zamijenicu.

I zamijenim im ja gumu. One se zahvaljuju do neba. Govore mi kao, ma nista bez muska dzaba sve :oops:

Poenta cijele ove price je, da su mi se pozalile da su tu stajale skoro sat vremena i da je proslo boga pitaj koliko auta, ali niko nije bio voljan da im pomogne. Kaze ova jedna da su im eventualno samo svirali u prolazu i to je sve :lol:

Dakle, ni tako dobre zenske nisu bile dovoljne da danasnji moderni smartphone hipsteri stanu i pomognu curama u nevolji, pa kako onda ocekivati da pomognu bilo kada, bilo kome?!
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#1272 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

high_volume wrote:
Throttle wrote: P. S. Za to dok sam bio tu, znaci nekih 15min,stala 3 auta da pitaju sta se desilo i treba li nesto a proslo je bar 30-40 auta
Pa šta si očekivao, da ti svaki vozač stane i pita treba li šta :-) Zašto bih stajao i pitao, kad vidim da niko ne zaustavlja i niko ne traži pomoć, kad vidim da je već neko došao prije i pružio je. Šta očekuješ, da ti svi stanu i čestitaju na dobročinitekjstvu i pomoći unesrećenim, što je svakako i zakonska obaveza :-)
Ja bih stao, nebitno prvi ili zadnji. Kako znas da sam pruzio pomoc, da mogu i znam pruzit pomoc? Nismo svi isti :wink: Meni cestitke ne trebaju, pogotovo od takvih :wink:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1273 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bakir1 »

Eno danas na autoputu u zaustavnoj opel vivaro pusi se sa svih strana. Stao jedan lik ispred mene i ja....
486 auta je proslo niko ni habera mubera.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1274 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Bakir1 wrote:Eno danas na autoputu u zaustavnoj opel vivaro pusi se sa svih strana. Stao jedan lik ispred mene i ja....
486 auta je proslo niko ni habera mubera.
Jednom sam gasio, jer u sluzbenom imam obicno nekoliko velikih aparata :mrgreen:

Meni je jedino cudno jednom bilo, na sred bradine udes, 4 vozila i sigurni preko 15 ljudi tu iz auta izaslo... Neki dobro ugruhani

Stanem 20m poslije, donesem vode, maramica
Kolone prosle pored samo zvjeraju iz auta i slikaju...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1275 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bakir1 »

I ja sam stao jer imam aparat, gledam jebo majku niko ni da uspori samo pun gas....
I da imaju aparat prosli bi uvala 15 KM punjenje...
Post Reply