Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#15201 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zakalwe »

basicm wrote: 28/03/2024 10:21 Sta vas boli neka stvar ko se veze a ko ne. Eto vam vezite se i kod kuce i u krevetu. Zasto imate potrebu da drugima nesto pametujete i vi nesto uredjujete?
Isto oni nepusaci vegani i ostala moderna g…
Problem (is moje trule zapadne kjafirske perspektive) je u tome sto drustvo ulaze u dijete time sto placa skolovanje, zdravstvo itd. Oni koji sada placaju porez ulazu indirektno u neke ljude koji onda sami trrebaju da budu aktivni i produktivni i placaju porez za mene kad budem penzioner.

Ali ako se Krusko samoubije u 25:oj jurcanjem bez pojasa onda je ta investicija propala. Krusko nece vise placati porez.

Zato ovdje opale vruce kazne za voznju bez pojasa. To se u ekonomiji zove "Internalising the Externality".

https://www.tutor2u.net/economics/topic ... xternality
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#15202 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Ateista wrote: 29/03/2024 08:19
Laplace wrote: 28/03/2024 22:45
Ateista wrote: 28/03/2024 08:30



Pa kod svakog udesa se svakako pravi analiza ko je kriv, kolika je steta na autu i slicno, moglo bi i ovo, to bi osiguranja radila kao i ostale procjene, da vide koliko ce platiti. Evo napisao sam iznad, nije problem ni da se skroz odbije placanje lijecenja u nekim slucajevima, ali tada osiguranje mora biti opciono, ako neko ne zeli da ne mora nikako placati ili da placa privatnim osiguranjima, ali onda niko ne bi ni placao ovo, naravno da to nece uvesti.

Da ne bude zabune, ja uopste nisam neko ko podrzava nevezanje pojasa, samo smatram da je to necije pravo da sam odluci za sebe koliko ce rizikovati, a ako ce osiguranje imati pravo da odbije da plati lijecenje onda i ti trebaju da imaju pravo da ne placaju osiguranje, vrlo jednostavno.
Možeš se razboljeti a da to ne bude tvojom krivicom, ne mora bolest biti rezultat tvoje neodgovornosti. Zato moraš biti osiguran.

Vezanje pojasa u toku vožnje je s razlogom obavezno, tačnije iz bar nekoliko razloga. I treba kažnjavati svakog ko se ne veže.

Samo jedan primjer: napraviš grešku, dođe do laganog sudara u kojem niko ne bi trebao biti povrijeđen. Ali, idiot u drugom autu je odlučio da je vezanje pojasa za kukavice i slabiće, u sudaru bude povrijeđen i tebi sasvim nepotrebno stvori neugodnosti i troškove. Uz to, potpuno nepotrebno se za njegovo liječenje izvlači novac iz zdravstvenog fonda. Još ako ostane invalid pa mu država plaća bolovanje i naknade a kolege sa posla vuku i za sebe i za njega.
U americi recimo ne moras. Nisam ja za americki sistem, samo kazem ako cemo ga kopirati onda treba u potpunosti, a ne dio. Ako cemo naplatiti nekom lijecenje u nekim situacijama, onda treba omoguciti da imamo pravo da ne placamo nikako to osiguranje. Vec sam to pomenuo, za situacije gdje neko uzrokuje manju nesrecu a ovaj drugi nije vezan, on treba snositi krivicu za svoj dio odgovornosti, a onaj koji nije vezan za svoj dio. Tacno je da to nepotrebno trosi novac, ali isto tako mozemo pricati o jos puno nepotrebnih stvari koje trose novac, od cigara, alkohola i ovisnika, nezdrave hrane i prejedanja, ekstremnih sportova, a nista od toga nije zakonski zabranjeno i svako ima pravo da se unistava na ove nacine ili rizikuje svoj zivot.
Meščini da u USA (za većinu država) ne postoji ni klasični tehnički pregled za automobile.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#15203 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 29/03/2024 09:11 Svi gubite iz vida cinjenicu koliko je jeftinije nositi pojas, nego da ti se ispostavi racun za zdravstvenu uslugu. A da ne govorim [o angazmanu svih sluzbi, osim ljekara i policije, a p9jedinci misle da njihov izlazak ne kosta. A da mu se ispostavi racun 10.000 za usluge manje bi bosnjo smisljao kako da zajebe sistem i nakurci se pametan. Jer bosnjo nista nije nabolje doprinjeo sistemu osim sto ga srozava.
Jebo zdravstvenu uslugu i placanje iste. Imao ko suvozac udes i nisam bio vezan. Mozda voznja 20km/h. Izletio sav iz sjedista. Koljenima polomio onu ladicu ispod. Zalijepio se sav za instrument tablu. Sutradan, petom taknem pod ko da me ko stocem u stomak udari.
Da sam bio vezan nista od tog ne bi bilo.
husoboss
Posts: 420
Joined: 19/07/2012 22:22

#15204 Re: Crna hronika BH cesta

Post by husoboss »

vjeshalica wrote: 29/03/2024 09:11 Svi gubite iz vida cinjenicu koliko je jeftinije nositi pojas, nego da ti se ispostavi racun za zdravstvenu uslugu. A da ne govorim [o angazmanu svih sluzbi, osim ljekara i policije, a p9jedinci misle da njihov izlazak ne kosta. A da mu se ispostavi racun 10.000 za usluge manje bi bosnjo smisljao kako da zajebe sistem i nakurci se pametan. Jer bosnjo nista nije nabolje doprinjeo sistemu osim sto ga srozava.
Od početka imam naviku vezivanja odmah u avliji, čim sjednem u auto još kao dijete. Pogotovo otkad sam imao prvi udar i vidio koliki značaj ima, zadobiješ trzajnu povredu vrata i eventualno udar u A stub ali ništa u poređenju s onim što si izbjegao. Malo kuckanje u gradu ljudima je glava u šoferšajbi, koljena u tabli.
oXavier
Posts: 211
Joined: 14/03/2022 22:12

#15205 Re: Crna hronika BH cesta

Post by oXavier »

Ateista wrote: 29/03/2024 08:19
U americi recimo ne moras. Nisam ja za americki sistem, samo kazem ako cemo ga kopirati onda treba u potpunosti, a ne dio. Ako cemo naplatiti nekom lijecenje u nekim situacijama, onda treba omoguciti da imamo pravo da ne placamo nikako to osiguranje. Vec sam to pomenuo, za situacije gdje neko uzrokuje manju nesrecu a ovaj drugi nije vezan, on treba snositi krivicu za svoj dio odgovornosti, a onaj koji nije vezan za svoj dio. Tacno je da to nepotrebno trosi novac, ali isto tako mozemo pricati o jos puno nepotrebnih stvari koje trose novac, od cigara, alkohola i ovisnika, nezdrave hrane i prejedanja, ekstremnih sportova, a nista od toga nije zakonski zabranjeno i svako ima pravo da se unistava na ove nacine ili rizikuje svoj zivot.
Nije tačno, i u SAD je obavezno korištenje pojasa, kažnjivo kao samostalan prekršaj ili u sklopu drugog prekršaja.
Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_belt ... ted_States

Nisam za uskraćivanje bilo kakve zdravstvene zaštite bilo kojem vozaču ili putniku, međutim ovdje je u pitanju između ostalog politika usmjerena na zaštitu života ljudi, ali i smanjenje troškova koji nastaju kao posljedica nekorištenja pojasa. Skoro svaka država između ostalog ima politiku oko smanjenja broja stradalih i poginulih u saobraćajnim nezgodama, a korištenje pojasa je jedan od faktora koji utiču na to. Korištenje pojasa spašava živote i smanjuje posljedice nezgode, oko toga nema rasprave. Poređenje sa drugim zanimanjima nije na mjestu, jer praktično svi građani koriste neki vid prevoza i svi su izloženi riziku. Društveni troškovi oko pružanja pomoći povrijeđenim, troškovi liječenja, u razvijenijim zemljama naknade za invaliditet, tuđu skrb, zbrinjavanje djece itd. bi bili daleko veći. Pa samo u BIH dnevno ima oko 20 nezgoda sa poginulim i povrijeđenim.
Kada je u pitanju dobrovoljno osiguranje, tu se pravi razlika u zavisnosti od stepena rizika za određena zanimanja i postoji razlika u visini premije. Takođe, osiguranja isplaćuju umanjenu naknadu za povrede u saobraćajnim nezgodama gdje se utvrdi da nije korišten sigurnosni pojas.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15206 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

oXavier wrote: 29/03/2024 11:42 Pa samo u BIH dnevno ima oko 20 nezgoda sa poginulim i povrijeđenim.
Kada je u pitanju dobrovoljno osiguranje, tu se pravi razlika u zavisnosti od stepena rizika za određena zanimanja i postoji razlika u visini premije. Takođe, osiguranja isplaćuju umanjenu naknadu za povrede u saobraćajnim nezgodama gdje se utvrdi da nije korišten sigurnosni pojas.
Prosjek je oko 720 poginulih za tri godine sto je otprilike 240 na godinu
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15207 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

oXavier wrote: 29/03/2024 11:42
Ateista wrote: 29/03/2024 08:19
U americi recimo ne moras. Nisam ja za americki sistem, samo kazem ako cemo ga kopirati onda treba u potpunosti, a ne dio. Ako cemo naplatiti nekom lijecenje u nekim situacijama, onda treba omoguciti da imamo pravo da ne placamo nikako to osiguranje. Vec sam to pomenuo, za situacije gdje neko uzrokuje manju nesrecu a ovaj drugi nije vezan, on treba snositi krivicu za svoj dio odgovornosti, a onaj koji nije vezan za svoj dio. Tacno je da to nepotrebno trosi novac, ali isto tako mozemo pricati o jos puno nepotrebnih stvari koje trose novac, od cigara, alkohola i ovisnika, nezdrave hrane i prejedanja, ekstremnih sportova, a nista od toga nije zakonski zabranjeno i svako ima pravo da se unistava na ove nacine ili rizikuje svoj zivot.
Nije tačno, i u SAD je obavezno korištenje pojasa, kažnjivo kao samostalan prekršaj ili u sklopu drugog prekršaja.
Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_belt ... ted_States

Nisam za uskraćivanje bilo kakve zdravstvene zaštite bilo kojem vozaču ili putniku, međutim ovdje je u pitanju između ostalog politika usmjerena na zaštitu života ljudi, ali i smanjenje troškova koji nastaju kao posljedica nekorištenja pojasa. Skoro svaka država između ostalog ima politiku oko smanjenja broja stradalih i poginulih u saobraćajnim nezgodama, a korištenje pojasa je jedan od faktora koji utiču na to. Korištenje pojasa spašava živote i smanjuje posljedice nezgode, oko toga nema rasprave. Poređenje sa drugim zanimanjima nije na mjestu, jer praktično svi građani koriste neki vid prevoza i svi su izloženi riziku. Društveni troškovi oko pružanja pomoći povrijeđenim, troškovi liječenja, u razvijenijim zemljama naknade za invaliditet, tuđu skrb, zbrinjavanje djece itd. bi bili daleko veći. Pa samo u BIH dnevno ima oko 20 nezgoda sa poginulim i povrijeđenim.
Kada je u pitanju dobrovoljno osiguranje, tu se pravi razlika u zavisnosti od stepena rizika za određena zanimanja i postoji razlika u visini premije. Takođe, osiguranja isplaćuju umanjenu naknadu za povrede u saobraćajnim nezgodama gdje se utvrdi da nije korišten sigurnosni pojas.
Mislio sam da u Americi ne moras placati zdravstveno osiguranje, nisam mislio na pojas. To sam naveo kao primjer da u nekim drzavama nije obavezno placati zdravstveno ako radis i u takvim situacijama mi ima smisla i da osiguranje plati lijecenje u nekim varijantama, imas uslove takve i takve, ako ti odgovara plati, ako ne ne moras. Kod nas je ono obavezno ko radi, pa samim tim ocekujem i da svako ima pravo na besplatno lijecenje ako ima osiguranje, koliko god sam bio kriv za to. Jasno je meni sve to zasto se trazi pojas, jasno je i da njih nije toliko briga za pojedince i njihov zivot koliko za ekonomiju. Podrzavam sve inicijative vezano za sigurnosni pojas, te generalno sve smislene inicijative za povecanje sigurnosti na cestama, iako mnoge incijative ne smatram smislenim i opravdanim ali to je drugo, pojas podrzavam. Samo hocu da kazem da ima jako puno stvari koje su stetne za pojedince i isto tako donose velike troskove, primjer pusenje, nezdrava hrana, ekstremni sportovi i slicno, pa nisu zabranjeni. Zbog toga sam vise za opciju da odrasla osoba sama moze za sebe odluciti koliki rizik zeli prihvatiti. Iskreno, bezveze se rasirila prica jer stvarno nemam nista licno protiv vezanja i sam se vezem, tako da mi trenutni zakoni ne predstavljaju licni problem, vise mi smetaju ogranicenja brzine. :D
oXavier
Posts: 211
Joined: 14/03/2022 22:12

#15208 Re: Crna hronika BH cesta

Post by oXavier »

Ateista wrote: 29/03/2024 12:38
oXavier wrote: 29/03/2024 11:42
Ateista wrote: 29/03/2024 08:19
U americi recimo ne moras. Nisam ja za americki sistem, samo kazem ako cemo ga kopirati onda treba u potpunosti, a ne dio. Ako cemo naplatiti nekom lijecenje u nekim situacijama, onda treba omoguciti da imamo pravo da ne placamo nikako to osiguranje. Vec sam to pomenuo, za situacije gdje neko uzrokuje manju nesrecu a ovaj drugi nije vezan, on treba snositi krivicu za svoj dio odgovornosti, a onaj koji nije vezan za svoj dio. Tacno je da to nepotrebno trosi novac, ali isto tako mozemo pricati o jos puno nepotrebnih stvari koje trose novac, od cigara, alkohola i ovisnika, nezdrave hrane i prejedanja, ekstremnih sportova, a nista od toga nije zakonski zabranjeno i svako ima pravo da se unistava na ove nacine ili rizikuje svoj zivot.
Nije tačno, i u SAD je obavezno korištenje pojasa, kažnjivo kao samostalan prekršaj ili u sklopu drugog prekršaja.
Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_belt ... ted_States

Nisam za uskraćivanje bilo kakve zdravstvene zaštite bilo kojem vozaču ili putniku, međutim ovdje je u pitanju između ostalog politika usmjerena na zaštitu života ljudi, ali i smanjenje troškova koji nastaju kao posljedica nekorištenja pojasa. Skoro svaka država između ostalog ima politiku oko smanjenja broja stradalih i poginulih u saobraćajnim nezgodama, a korištenje pojasa je jedan od faktora koji utiču na to. Korištenje pojasa spašava živote i smanjuje posljedice nezgode, oko toga nema rasprave. Poređenje sa drugim zanimanjima nije na mjestu, jer praktično svi građani koriste neki vid prevoza i svi su izloženi riziku. Društveni troškovi oko pružanja pomoći povrijeđenim, troškovi liječenja, u razvijenijim zemljama naknade za invaliditet, tuđu skrb, zbrinjavanje djece itd. bi bili daleko veći. Pa samo u BIH dnevno ima oko 20 nezgoda sa poginulim i povrijeđenim.
Kada je u pitanju dobrovoljno osiguranje, tu se pravi razlika u zavisnosti od stepena rizika za određena zanimanja i postoji razlika u visini premije. Takođe, osiguranja isplaćuju umanjenu naknadu za povrede u saobraćajnim nezgodama gdje se utvrdi da nije korišten sigurnosni pojas.
Mislio sam da u Americi ne moras placati zdravstveno osiguranje, nisam mislio na pojas. To sam naveo kao primjer da u nekim drzavama nije obavezno placati zdravstveno ako radis i u takvim situacijama mi ima smisla i da osiguranje plati lijecenje u nekim varijantama, imas uslove takve i takve, ako ti odgovara plati, ako ne ne moras. Kod nas je ono obavezno ko radi, pa samim tim ocekujem i da svako ima pravo na besplatno lijecenje ako ima osiguranje, koliko god sam bio kriv za to. Jasno je meni sve to zasto se trazi pojas, jasno je i da njih nije toliko briga za pojedince i njihov zivot koliko za ekonomiju. Podrzavam sve inicijative vezano za sigurnosni pojas, te generalno sve smislene inicijative za povecanje sigurnosti na cestama, iako mnoge incijative ne smatram smislenim i opravdanim ali to je drugo, pojas podrzavam. Samo hocu da kazem da ima jako puno stvari koje su stetne za pojedince i isto tako donose velike troskove, primjer pusenje, nezdrava hrana, ekstremni sportovi i slicno, pa nisu zabranjeni. Zbog toga sam vise za opciju da odrasla osoba sama moze za sebe odluciti koliki rizik zeli prihvatiti. Iskreno, bezveze se rasirila prica jer stvarno nemam nista licno protiv vezanja i sam se vezem, tako da mi trenutni zakoni ne predstavljaju licni problem, vise mi smetaju ogranicenja brzine. :D
Ok, do mene je malo sam preletio :mrgreen:
vjeshalica wrote: 29/03/2024 12:11
oXavier wrote: 29/03/2024 11:42 Pa samo u BIH dnevno ima oko 20 nezgoda sa poginulim i povrijeđenim.
Kada je u pitanju dobrovoljno osiguranje, tu se pravi razlika u zavisnosti od stepena rizika za određena zanimanja i postoji razlika u visini premije. Takođe, osiguranja isplaćuju umanjenu naknadu za povrede u saobraćajnim nezgodama gdje se utvrdi da nije korišten sigurnosni pojas.
Prosjek je oko 720 poginulih za tri godine sto je otprilike 240 na godinu
Znam, napisao sam nezgode sa poginulim i povrijeđenim zajedno, kojih je otprilke 7000 godišnje ili oko 20 dnevno
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#15210 Re: Crna hronika BH cesta

Post by darius_maximus »

Zamisli pređeš kao inžinjer avijacije iz Saaba u Volvo, izumiš 1959. godine moderni pojas i patent se podijeli besplatno s drugim proizvođačima automobila, da bi se spasilo što više života, da bi se ljudi u 2024. godini raspravljali treba li se nositi ikako.
Stvarno smo u nekom trenutku počeli evoluirati unazad.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15211 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

darius_maximus wrote: 29/03/2024 14:39 Zamisli pređeš kao inžinjer avijacije iz Saaba u Volvo, izumiš 1959. godine moderni pojas i patent se podijeli besplatno s drugim proizvođačima automobila, da bi se spasilo što više života, da bi se ljudi u 2024. godini raspravljali treba li se nositi ikako.
Stvarno smo u nekom trenutku počeli evoluirati unazad.
Pa to dovoljno govori o nama :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15212 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

darius_maximus wrote: 29/03/2024 14:39 Zamisli pređeš kao inžinjer avijacije iz Saaba u Volvo, izumiš 1959. godine moderni pojas i patent se podijeli besplatno s drugim proizvođačima automobila, da bi se spasilo što više života, da bi se ljudi u 2024. godini raspravljali treba li se nositi ikako.
Stvarno smo u nekom trenutku počeli evoluirati unazad.
Samo da ne bude zabune, ja ne govorim protiv pojasa, podrzavam vezanje samo mislim da treba ostaviti odraslom pojedincu da sam odluci hoce li se vezati ili ne. :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#15213 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne, nego se svaka odrasla osoba koja svjesno odbija koristiti sigurnosni pojas treba podvrgnuti psihijatrijskom vještačenju zbog pokušaja samoozljeđivanja i mazohističkih i suicidalnih tendencija. Ako se utvrdi neki, pa čak i najblaži poremećaj, istoj se odmah doživotno zabranjuje upravljanje bilo kakvim vozilom.


Eto od ovih što se ne vole vezati, nek samo neko da jedan suvisao/razuman argument za nevezanje. Jedino opravdanje može biti klinička dijagnoza neke vrste klaustrofobije ili nečega sličnog.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15214 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bobi »

Pojas spašava, to je jasno ali meni nije jasno zasto policajci u BiH se ne vezu, imaju opravdanje kao ne mogu brzo izaci iz vozila ako treba neka intervencija a svi smo se nagledali snimaka policije u US kako se svi obavezno vezu kad sjedaju u automobil bez ikakvih karafeka folova kao smeta im kod hitnog intervenisanja kad trebaju izaci :D ? Dovodi nas do nekog zaključka...ko je ovdje nesposoban, US ili BiH .... :D ?
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#15215 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Ne vežu se jer su policajci u BiH većinom najteže sirovine koje misle da su pozicijom stekli imunitet na kaznenu politiku, a i zakone fizike.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15216 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bobi »

Ma razumijem ja da postoje interni ppropisi ali samo u opravdanim i neophodnim slučajevima ali oni se ne vezu nikako tako da svako njihovo sjedanje u vozilo ispada hitna ili taktička operacija što nije tačno :D.
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15217 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

EFD22 wrote: 29/03/2024 15:24 Ne, nego se svaka odrasla osoba koja svjesno odbija koristiti sigurnosni pojas treba podvrgnuti psihijatrijskom vještačenju zbog pokušaja samoozljeđivanja i mazohističkih i suicidalnih tendencija. Ako se utvrdi neki, pa čak i najblaži poremećaj, istoj se odmah doživotno zabranjuje upravljanje bilo kakvim vozilom.


Eto od ovih što se ne vole vezati, nek samo neko da jedan suvisao/razuman argument za nevezanje. Jedino opravdanje može biti klinička dijagnoza neke vrste klaustrofobije ili nečega sličnog.
Ja volim vezanje, i da vezem i da me vezu. :D
A nemam nista ni protiv BDSM. :D
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#15218 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Bobi wrote: 29/03/2024 15:33 Pojas spašava, to je jasno ali meni nije jasno zasto policajci u BiH se ne vezu, imaju opravdanje kao ne mogu brzo izaci iz vozila ako treba neka intervencija a svi smo se nagledali snimaka policije u US kako se svi obavezno vezu kad sjedaju u automobil bez ikakvih karafeka folova kao smeta im kod hitnog intervenisanja kad trebaju izaci :D ? Dovodi nas do nekog zaključka...ko je ovdje nesposoban, US ili BiH .... :D ?
Da, ali, za razliku od američke policije, naši policajci su brzi, agilni, brzi, sveprisutni, brzi, efikasni (jesam li napisao brzi?), hitri,... Ma, koga ja lažem?!
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#15219 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Bobi wrote: 29/03/2024 15:33 Pojas spašava, to je jasno ali meni nije jasno zasto policajci u BiH se ne vezu, imaju opravdanje kao ne mogu brzo izaci iz vozila ako treba neka intervencija a svi smo se nagledali snimaka policije u US kako se svi obavezno vezu kad sjedaju u automobil bez ikakvih karafeka folova kao smeta im kod hitnog intervenisanja kad trebaju izaci :D ? Dovodi nas do nekog zaključka...ko je ovdje nesposoban, US ili BiH .... :D ?
Haj zavali sjediste do kraja i zavezi se, ne ide nikako. Nekima mozda skemba smeta. Ne moze pojas obuhvatiti.
Dodatno svi su seljacine
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15220 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Truba »

Imam kolegicu koja se moli pri svakom ulasku u kola

Dotle doslo
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15221 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bobi »

Truba wrote: 29/03/2024 21:05 Imam kolegicu koja se moli pri svakom ulasku u kola

Dotle doslo
Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15222 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bobi »

Neka mi neko ovo objasni :D .
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#15223 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Bobi wrote: 29/03/2024 23:33 Neka mi neko ovo objasni :D .
Može biti jedino da je privatno vlasništvo policajca koji zloupotrebljava položaj.
BiBi911
Posts: 2917
Joined: 09/12/2018 17:47

#15224 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

Bobi wrote: 29/03/2024 23:33 Neka mi neko ovo objasni :D .
Nazoves policiju i prijavis da neko se lazno prestavlja kao sluzbena osoba. Kazes kuda vozis i gdje i neka ga traze
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#15225 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

BiBi911 wrote: 30/03/2024 00:34 Nazoves policiju i prijavis da neko se lazno prestavlja kao sluzbena osoba. Kazes kuda vozis i gdje i neka ga traze
Ma znaju oni njega. Ne budi blesav.
Post Reply