Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15101 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

veselinovic wrote: 16/03/2024 13:41
vjeshalica wrote: 16/03/2024 12:16
Koja su to vozila? :lol:
Ako si procitala ZOBS mogla si pronaci koja, pored policije, hitne pomoci, vatrogasaca, vojne policije za vrijeme dok daju svjetlosne i zvucne signale, postoji jos jedna vrsta vozila.
A pored njih i jedan crni BMW :)
Znaci tvrdis da u Zobsu ima odredba koja dozvoljava preticanje preko pune linije navedenim vozilima?
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15102 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

Laplace wrote: 16/03/2024 16:34
Ateista wrote: 15/03/2024 19:11
Laplace wrote: 15/03/2024 16:56

Pa dobro, i preticanje je neka radnja. Po tom istom članu zakona, i ovaj koji pretiče seprethodno morao uvjeriti da to može izvesti ne ugrožavajući druge učesnije u saobraćaju, tako da je i on kriv za sudar.

Ako je preticanje planirao prije mjesta isključenja/uključenja s ceste/na cestu, onda to nije mogao uraditi bez rizika da ugrozi onoga ko se uključuje na cestu ili isključuje sa ceste, osim ako je mogao da se nedvosmisleno uvjeri u to da se niko neće ni uključivati ni iskljućivati. Očito da se u to nije uvjerio, inače ne bi došlo do sudara.
Ne mozes gledati u buducnost i razmisljati hoce li se neko ukljuciti ili skrenuti, vec bi logicno bilo gledati da li je neko poceo neku radnju. Ako niko nije poceo radnju skretanja, preticanja, ujljucenja i slicno, niti dao znak da ce to uraditi, mozes poceti svoju radnju. Ovdje je po meni kljucno ko je prvi poceo, ako je poceo ovaj da pretice onda je kriv ovaj sto je skretao, ako je poceo prvo ovaj da skrece onda je kriv ovaj sto je preticao.
Ne možeš gledati u budućnost, ali možeš imati zdav razum. Ako preticanje počinješ pije mjesta na kojem vozilo ispred može skrenuti lijevo a znaš da se ne možeš vratiti u svoju traku prije tog mjesta, onda moraš računati na to da će neko ispred možda skrenuti dok si u preticanju. Naročito ako pretičeš dva ili više vozila. Ako si treći u koloni, može se desiti da od drugog u koloni ne vidiš pokazivač smjera koji je uključio onaj prvi.

Znači, u svakoj prilici treba izbjegavati preticanje kroz raskrsnicu. Uostalom, to je (s razlogom) zabranjeno.

Ne znam, ja čak i kad trebam da kihnem radim to tek kad sam siguran da pri tome neću nekoga ugroziti.
Slazem se da treba biti oprezan i uzeti u obzir mnoge neplanirane radnje koje neko moze uraditi, zbog svoje sigurnosti.
Ovo govorim kako bi bilo logicno da se gleda vezano za krivicu kod udesa. Ako je i preticanje i skretanje dozvoljeno, bitno je ko je prvi poceo. Ja ako preticem prvo se uvjerim da niko nije dao zmigavac i poceo skretati, te pocnem preticati. Poslije toga je na onom ko hoce da skrene isto tako obaveza da se uvjeri da li je sigurno, te vidi mene da preticem i saceka sa skretanjem. I obrnuto, ako se on uvjerio da je cisto i poceo skretanje, nakon toga ja ako hocu da preteknem vidim da on skrece i ne pocinjem preticanje dok on ne skrene.
Ako nekako krenu u isto vrijeme, trebalo bi prvo da daju zmigavac bar malo prije pocetka radnje, sto znaci da daju zmigavac u isto vrijeme i opet vidjeti da je i drugi dao zmigavac i sacekati sa radnjom. Nekom mojom logikom bi onaj ko je ispred trebao imati prednost i onaj iza pustiti ovog ispred da zavrsi svoju radnju.
veselinovic
Posts: 58
Joined: 11/11/2011 16:57

#15103 Re: Crna hronika BH cesta

Post by veselinovic »

vjeshalica wrote: 16/03/2024 17:59
veselinovic wrote: 16/03/2024 13:41
vjeshalica wrote: 16/03/2024 12:16
Koja su to vozila? :lol:
Ako si procitala ZOBS mogla si pronaci koja, pored policije, hitne pomoci, vatrogasaca, vojne policije za vrijeme dok daju svjetlosne i zvucne signale, postoji jos jedna vrsta vozila.
A pored njih i jedan crni BMW :)
Znaci tvrdis da u Zobsu ima odredba koja dozvoljava preticanje preko pune linije navedenim vozilima?
Odgovorno tvrdim. Zar je problem procitati ZOBS:
Član 126
(1) Vozila službe hitne pomoći i vatrogasna vozila, kada posebnim uređajima daju svjetlosne i
zvučne znakove, imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na sva druga vozila (član 49), osim
u odnosu na vozila koja se kreću raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svjetlosnim
saobraćajnim znakovima ili znakovima ovlašćenog lica, i na njih se ne primjenjuju odredbe o
ograničenju brzine (čl. 44. i 46), zabrani preticanja i obilaženja kolone vozila (član 61. stav
(1) tačka 1)) i zabrani presijecanja kolone pješaka (član 80), pod uslovom da ne ugrožavaju
bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju.


A ti tvrdis da je ZOBS zabranio preticanje na punoj liniji ?
Mozes li me prosvijetliti gdje je u ZOBS-u to zabranjeno ?
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15104 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15105 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

veselinovic wrote: 16/03/2024 19:20
vjeshalica wrote: 16/03/2024 17:59
veselinovic wrote: 16/03/2024 13:41

Ako si procitala ZOBS mogla si pronaci koja, pored policije, hitne pomoci, vatrogasaca, vojne policije za vrijeme dok daju svjetlosne i zvucne signale, postoji jos jedna vrsta vozila.
A pored njih i jedan crni BMW :)
Znaci tvrdis da u Zobsu ima odredba koja dozvoljava preticanje preko pune linije navedenim vozilima?
Odgovorno tvrdim. Zar je problem procitati ZOBS:
Član 126
(1) Vozila službe hitne pomoći i vatrogasna vozila, kada posebnim uređajima daju svjetlosne i
zvučne znakove, imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na sva druga vozila (član 49), osim
u odnosu na vozila koja se kreću raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svjetlosnim
saobraćajnim znakovima ili znakovima ovlašćenog lica, i na njih se ne primjenjuju odredbe o
ograničenju brzine (čl. 44. i 46), zabrani preticanja i obilaženja kolone vozila (član 61. stav
(1) tačka 1)) i zabrani presijecanja kolone pješaka (član 80), pod uslovom da ne ugrožavaju
bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju.


A ti tvrdis da je ZOBS zabranio preticanje na punoj liniji ?
Mozes li me prosvijetliti gdje je u ZOBS-u to zabranjeno ?
Pa procitaj clan 61 u kojim situacijama je to dozvoljeno. Dakle iskljucivo clan 61 stav 1. tacka 1.
Ti je samo JEDNA SITUACIJA!
To im NE DOZVOLJAVA da preticu po raskrsnicama itd. dakle samo i iskljucivo kolonu vozila.

Pa ti nastavi da odgovorno tvrdis.
veselinovic
Posts: 58
Joined: 11/11/2011 16:57

#15106 Re: Crna hronika BH cesta

Post by veselinovic »

Ali ZOBS ne zabranjuje preticanje na punoj liniji, pa samim tim ne moze ni dopustiti nekim.
Doduse, majstor si izvrtanja cinjenica. Ja nikad nisam zagovarao 50:50%, naprotiv.
Bijeli je 100% kriv za nesrecu, kao i vozac BMW-a na pumpi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15107 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

veselinovic wrote: 16/03/2024 21:38 Ali ZOBS ne zabranjuje preticanje na punoj liniji, pa samim tim ne moze ni dopustiti nekim.
Preticanje kolone je dozvolio i to u hitnim slucajevima, sta si mislio da ce cekat hitna vatrogasci u koloni dok dodju do unesrecenih?

Puna linija prati znak i obratno, tako da smanjis strucna objasnjenja. A usput procitaj Pravilnik o signalizaciji,znakovima itd da ti bude jasnije jer ne mozes pobiti znacenje oznaka na kolozovu
veselinovic
Posts: 58
Joined: 11/11/2011 16:57

#15108 Re: Crna hronika BH cesta

Post by veselinovic »

Ti se bas natakarila.
Puna linija nije saobracajni znak, nego oznaka na kolovozu.
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
Ne mozes me nikako ubijediti da je vozac crnog vozila kriv za nesrecu koja se dogodila.
Kriv je bijeli jer nije gledao.
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15109 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

veselinovic wrote: 16/03/2024 22:07
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
Sam si se iskljucio svegami
Gde vi polazete te testove i vozacke ispite

Ne eto neko šara po podu horizontalnu signalizaciju onako :cry:

Rulof cunami šaronjica
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13305
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#15110 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#15111 Re: Crna hronika BH cesta

Post by izvrsni direktor »

veselinovic wrote: 16/03/2024 22:07 Ti se bas natakarila.
Puna linija nije saobracajni znak, nego oznaka na kolovozu.
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
:lol: sampion
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#15112 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

Još jedan stručnjak na cesti :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#15113 Re: Crna hronika BH cesta

Post by azurna_obala »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15114 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Meni lici na pobjeg zadnjeg kraja u krivini i udarac bocno u kola iz suprotnog smjera...

Slabo je sta vozac mogao osim boljih guma nazad

A ova cesta u svakom slucaju je neodrzavana i bljak
Od kamiona, šume i sl.
Kad vidim.ovaj asfalt koji se cakli, iz 1985 prosto mi muka bude
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#15115 Re: Crna hronika BH cesta

Post by noviclan »

azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
"U toku su radovi na rušenju tunelske cijevi na dionici magistralnog puta Dobro Polje-Miljevina, zbog čega je saobraćaj na ovoj dionici obustavljen. Predviđeno je da radovi traju do kraja ovog mjeseca, a za to vrijeme putnička i teretna vozila do 20 tona koriste alternativni pravac Trnovo-Grebak-Ustikolina-Foča. Putnička vozila, kao i teretna vozila do 12 tona, mogu koristiti i pravac Sarajevo- Rogatica-Ustiprača-Goražde-Foča."
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15116 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

veselinovic wrote: 16/03/2024 22:07 Ti se bas natakarila.
Puna linija nije saobracajni znak, nego oznaka na kolovozu.
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
Ne mozes me nikako ubijediti da je vozac crnog vozila kriv za nesrecu koja se dogodila.
Kriv je bijeli jer nije gledao.
Jedan posoljenik i jos par njegovih ideologa su bas iste glupanluke pisali nekoliko puta na kilometarskim raspravama, da to ne znaci nista. Procitaj Zobs o kojem pojma nemas.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15117 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

noviclan wrote: 17/03/2024 05:24
azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
"U toku su radovi na rušenju tunelske cijevi na dionici magistralnog puta Dobro Polje-Miljevina, zbog čega je saobraćaj na ovoj dionici obustavljen. Predviđeno je da radovi traju do kraja ovog mjeseca, a za to vrijeme putnička i teretna vozila do 20 tona koriste alternativni pravac Trnovo-Grebak-Ustikolina-Foča. Putnička vozila, kao i teretna vozila do 12 tona, mogu koristiti i pravac Sarajevo- Rogatica-Ustiprača-Goražde-Foča."
Kakve veze imaju radovi na drugom dijelu drzave sa nezgodom? Kakve veze ima Podromanija sa Dobrim poljem -Miljevina?
Cisto nepostivanje propisa od nekih ucesnika saobracaja i kraj price.
To sto policija tolerise luđačku voznju navedenom dionicom to treba pitati. Jer dobro nema svaki dan 10 mrtvih kako razularene glavuđe voze,pogotovo ovi majmuni sa dzipovima i bijesnim lemozcinama srbijanskih tabli. To je rally gore.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#15118 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote: 16/03/2024 22:12
veselinovic wrote: 16/03/2024 22:07
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
Sam si se iskljucio svegami
Gde vi polazete te testove i vozacke ispite

Ne eto neko šara po podu horizontalnu signalizaciju onako :cry:

Rulof cunami šaronjica
Ne polaze nego kupi vozacku. Nije on jedini tumač snova ima ih jos. Takmice se da sto gore napisu.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#15119 Re: Crna hronika BH cesta

Post by kabal1337 »

vala i vi pricate kao da je poloziti za B kategoriju aman zaman nesto
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15120 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bloo »

mk ultra wrote: 16/03/2024 22:12
veselinovic wrote: 16/03/2024 22:07
E sad me prosvijetli, kojim clanom kog zakona je propisana kazna za nepostovanje oznaka, ne znakova, nego oznaka ?
Sam si se iskljucio svegami
Gde vi polazete te testove i vozacke ispite

Ne eto neko šara po podu horizontalnu signalizaciju onako :cry:

Rulof cunami šaronjica
Pa ja.
Oznaka samo desno je samo preporuka. Mozes i lijevo. :D Oznaka jednog pravca je isto preporuka.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15644
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#15121 Re: Crna hronika BH cesta

Post by problemnatravunu »

azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
Prije par dana , u gužvi , u koloni na glavnoj sarajevskoj saobraćajnici , gledam ,
u golfu 6 pored mene mlađi vozač sa cigarom u ustima , i telefonom u rukama , nevezan,
na suvozačevom mjestu dijete , uvrh glave 3 godine sa dudom u ustima , nevezano .... HOROR :evil:
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#15122 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zakalwe »

problemnatravunu wrote: 17/03/2024 08:08
azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
Prije par dana , u gužvi , u koloni na glavnoj sarajevskoj saobraćajnici , gledam ,
u golfu 6 pored mene mlađi vozač sa cigarom u ustima , i telefonom u rukama , nevezan,
na suvozačevom mjestu dijete , uvrh glave 3 godine sa dudom u ustima , nevezano .... HOROR :evil:
Fuj.

Mene jednom rodbina pokupila sa djetetom sa aerodroma. Ja ponio sjedalicu i da vezem djete kad ono nema pojasa. "Ne vezemo se mi" kaze rodbina. Ispostavilo se da su stavili pojas ispod sica. Dok sam vadio pojas oni su kolutali ocima...sa cigOOrom u ustima.

A onda kmee kmee natalitet u Bosni ne valja, zivotna dob kratka...LGBT, kacine, zaprasivanje, Illuminati.
zigson
Posts: 3037
Joined: 04/04/2015 22:17

#15123 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

problemnatravunu wrote: 17/03/2024 08:08
azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
Prije par dana , u gužvi , u koloni na glavnoj sarajevskoj saobraćajnici , gledam ,
u golfu 6 pored mene mlađi vozač sa cigarom u ustima , i telefonom u rukama , nevezan,
na suvozačevom mjestu dijete , uvrh glave 3 godine sa dudom u ustima , nevezano .... HOROR :evil:
Ide frajer na motoru od bara prema kobiljoj glavi, maxi skuter onaj, jucer oko pola 5 popodne dijete ispred sebe natakario... bez kacige oboje...

A ova cesta prema rogatici je cesta smrti, pogotovo od rogatice kad je vise uzbrdo nego nizbrdo, ima puno tronozaca, nekad budu i presretaci u g7 ali dzaba, ne znam kako nema vise ovakvih nesreca
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15124 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Truba »

Zakalwe wrote: 17/03/2024 09:51
problemnatravunu wrote: 17/03/2024 08:08
azurna_obala wrote: 17/03/2024 00:45 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240316106


Curica poginula, ni krivo ni dužno. Ne znam koliko je dijete, nažalost,djeca se rijetko voze u autosjedalicama, a i ako se voze, kaiševi su ispod ruku, nepravilno vezana, neispravne sjedalice, nema čega nema, također, djeca naprijed sjede.

Ko zna šta je uzrok ovdje,
Prije par dana , u gužvi , u koloni na glavnoj sarajevskoj saobraćajnici , gledam ,
u golfu 6 pored mene mlađi vozač sa cigarom u ustima , i telefonom u rukama , nevezan,
na suvozačevom mjestu dijete , uvrh glave 3 godine sa dudom u ustima , nevezano .... HOROR :evil:
Fuj.

Mene jednom rodbina pokupila sa djetetom sa aerodroma. Ja ponio sjedalicu i da vezem djete kad ono nema pojasa. "Ne vezemo se mi" kaze rodbina. Ispostavilo se da su stavili pojas ispod sica. Dok sam vadio pojas oni su kolutali ocima...sa cigOOrom u ustima.

A onda kmee kmee natalitet u Bosni ne valja, zivotna dob kratka...LGBT, kacine, zaprasivanje, Illuminati.
Mene je ovo prije nerviralo ali postao sam psihopata da bih mogao normalan ostati za sebe
Tako da me sada ni dotice kad vidim mladje od 12 naprijed...
Sjecam se jednom me je stari naprijed vozio u stojadinu zato sto je zadnji bio pun materijala za gradnju naprijd sam sjeo ali sklupco se gdje su noge da nas drotovi ne vide
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#15125 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zakalwe »

Truba wrote: 17/03/2024 11:00
Zakalwe wrote: 17/03/2024 09:51
problemnatravunu wrote: 17/03/2024 08:08

Prije par dana , u gužvi , u koloni na glavnoj sarajevskoj saobraćajnici , gledam ,
u golfu 6 pored mene mlađi vozač sa cigarom u ustima , i telefonom u rukama , nevezan,
na suvozačevom mjestu dijete , uvrh glave 3 godine sa dudom u ustima , nevezano .... HOROR :evil:
Fuj.

Mene jednom rodbina pokupila sa djetetom sa aerodroma. Ja ponio sjedalicu i da vezem djete kad ono nema pojasa. "Ne vezemo se mi" kaze rodbina. Ispostavilo se da su stavili pojas ispod sica. Dok sam vadio pojas oni su kolutali ocima...sa cigOOrom u ustima.

A onda kmee kmee natalitet u Bosni ne valja, zivotna dob kratka...LGBT, kacine, zaprasivanje, Illuminati.
Mene je ovo prije nerviralo ali postao sam psihopata da bih mogao normalan ostati za sebe
Tako da me sada ni dotice kad vidim mladje od 12 naprijed...
Sjecam se jednom me je stari naprijed vozio u stojadinu zato sto je zadnji bio pun materijala za gradnju naprijd sam sjeo ali sklupco se gdje su noge da nas drotovi ne vide
Ja sam rekao rodbini "ili da nadjite pojas ili trazim taksi sa pojasom".

Sve je to jedan veliki fuj i javasluk koji ce napraviti mnogo tragedija. Plus usrati demografiju totalno. Prije smo bar imali onaj komunisticki natalitet koji je kako-tako kompenzovao idiotluk ali sad ni toga nema.
Post Reply