CRNA GORA

Locked
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2726 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

po ovome svemu, pokusavam da ih shvatim, neophodna je reforma SPC...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2727 Re: CRNA GORA

Post by dr_Evil »

RunnerX wrote: 20/02/2020 08:09 Nije za one sa slabim želucem.

E sad pogledah, hvala na videu. Genijalno

Dakle: 22:50,23:40,24:40.25:50,26:20

Jelena i Trocky, fino je vidit koga podrzavate, od Draze M do Seselja.

Ali najjace mi je kad kaze da je Dubrovnik dio Crne GOre bio, meni nikad nije jasno bilo zasto je Dubrovnik pristao da bude dio Hrvatske ikako, oni su uvijek bili posebni i 100 godina iznad ostalih balkanskih kasaba. Doduse kaze i da je Hercegovina bila dio crne gore, a i @Capljina74 ce se slozit da je pola Crne Gore bilo Hercegovina, mada im halalimo to sve dole.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#2728 Re: CRNA GORA

Post by golman »

¤ jelena ¤ wrote: 18/02/2020 17:31
dr_Evil wrote: 18/02/2020 16:15
Capljina74 wrote: 18/02/2020 16:13 Je li loza domaća?
Jest, imam sa Gubavice od Bosnje, i iz Ortijesa od Srbina, ne zna se koja je bolja. Jednom mi dadose jednu smedjkasta, reko nosi ovo, kod nas se loza ne farba :D mjenjaj bure
Svaka čast hercegovačkoj, nema je nadaleko što jest-jest, ali nema bolje loze od crnogorske - s Njeguša.

Sir i pršut - koliko god cijenjeni bili - su druga liga u poređenju s lozom.

Preporuka. :D
Nije tacno.

Najbolja crnogorska loza nije uopste sa Njegusa,tamo cak i nema vinograda.oni su poznati po susenju prsuta i po siru.
Institutova loza,kruna i prvijenac su sa Ćemovskog polja.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2729 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

problem je sto ovakvi likovi zive u 1800im godinama..
nikako da naprave otklon i skok u 21 vijek, nego domino efektom vuku i ove ostale za sobom...
za mirniji balkan spc se mora reformirat..
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2730 Re: CRNA GORA

Post by dr_Evil »

golman wrote: 20/02/2020 10:08
¤ jelena ¤ wrote: 18/02/2020 17:31
dr_Evil wrote: 18/02/2020 16:15

Jest, imam sa Gubavice od Bosnje, i iz Ortijesa od Srbina, ne zna se koja je bolja. Jednom mi dadose jednu smedjkasta, reko nosi ovo, kod nas se loza ne farba :D mjenjaj bure
Svaka čast hercegovačkoj, nema je nadaleko što jest-jest, ali nema bolje loze od crnogorske - s Njeguša.

Sir i pršut - koliko god cijenjeni bili - su druga liga u poređenju s lozom.

Preporuka. :D
Nije tacno.

Najbolja crnogorska loza nije uopste sa Njegusa,tamo cak i nema vinograda.oni su poznati po susenju prsuta i po siru.
Institutova loza,kruna i prvijenac su sa Ćemovskog polja.
Ne znam iskreno nisam probao crnogorsku, tako da je za mene hercegovacka i dalje najjaca na dunjaluku. Kad sam bio u italiji i grckoj oni ko donose nesto ko moras probat, reko ovo se kod nas koristi za ciscenje :D

Ja ne bih sa onim sofersajbu poprskao kad zaledi, povratit ce mi auto
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2731 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

LOZA? ona loza ko nus produkt vina? ta loza? :D :run:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2732 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:17 LOZA? ona loza ko nus produkt vina? ta loza? :D :run:
Pobrko si loncice.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2733 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

Capljina74 wrote: 20/02/2020 10:23
sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:17 LOZA? ona loza ko nus produkt vina? ta loza? :D :run:
Pobrko si loncice.
more bit, razuvjeri me, loza ide nakon vina..
sve ostalo je rakija?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2734 Re: CRNA GORA

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:26
Capljina74 wrote: 20/02/2020 10:23
sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:17 LOZA? ona loza ko nus produkt vina? ta loza? :D :run:
Pobrko si loncice.
more bit, razuvjeri me, loza ide nakon vina..
sve ostalo je rakija?
Njah rakija je sve skupa i loza i sljiva i ostalo. Loza se pravi destilacijom grozdja, e sad mozda ono na sta ti mislis je da oni koji prave losu lozu prvo izgazaju grozdje za vino, pa ono sta ostane kao otpad od grozdja/grozdova ubace da se pece.

To se kod nas ne radi, samo najbolje ide u kazan :D tepas joj ko da je malo dijete

EDIT: Doduse cuo sam da neko iz kazana uspije izbacit malo vina prije pecenja, nikad nisam to vidio, pa mozda je samo legenda
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2735 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

On misli na komovicu.

Nije to sa naseg podneblja. To je CG pice. Sto covjek rece kod nas ne pali ni boja. Mora biti kao suza.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2736 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

vi ste hercegovci komplikovani pravo :D
ako ide drito u kazan prva ruka to je rakija.
podrzavam i blatinu i zilavku respekt.
al rakija je rakijam nema tu rakija i loza isto je to.zajebte to... :D

p.s sta je bila hepokova loza? ona hepokova..
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2737 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

Sibali smo Crnu Goru u nekoliko stvari duhan, vino, loza.

Dalje jegulja. Ne moze se mjeriti. Bar dok je stoka UZP nije probila cim je stigla u Hutovom Blatu, pa se sada svercuje crnogorska, fol nasa.

Ono mala paralela Hercegovina, Crna Gora... A jesmo isti narod, samo su oni podivljali malo kako su otisli od nas.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2738 Re: CRNA GORA

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:48 vi ste hercegovci komplikovani pravo :D
ako ide drito u kazan prva ruka to je rakija.
podrzavam i blatinu i zilavku respekt.
al rakija je rakijam nema tu rakija i loza isto je to.zajebte to... :D

p.s sta je bila hepokova loza? ona hepokova..
Ama bolan :D to je isto ko da kazes da je sljiva rakija, ili da je travarica rakija, loza jeste rakija ne znam ko spori to. Samo sto je 100 puta bolja, a jedno 1000 puta zdravija od svih rakija :D I jos kad u nju potopis majcine dusice, sporisha uh :D

EDIT: Doduse moras je prvo potopit u kazanu, zavisno koliko ide u cijoj kuci 7-20 dana da stane prije nego sto je peces, ne znam jel isto sa sljivom ide kod vas gore u planini. Doduse ima toliko razlicith recepata, a nisam bas strucnjak za pecenje, vise sam za popit :D ali neka bit cu i to jednog dana, kad izbacim djecu iz kuce i mognem u vinograd
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#2739 Re: CRNA GORA

Post by Blek Stena »

Ode tema u alkoholiks anonimus :)
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#2740 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

Ovaj sto Amfilohiju tepa, tepao bi i Arkanu i Radovanu, samo ga strah...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2741 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

Jes', jes', a-ha!

U SPC se mitropolit zove u Hercegovini i CG đedom, u Srbiji deda, a patrijarh dedica. To nije tepanje.

Drugo,
Arkan je vise zla i nesrece nanio Srbima, pa tek onda ostalima.
Nije ga niko moj doveo u CG, nego Momir i Milo. U tom periodu, koji se prikazuje na filmu, Momir i Milo su bili na Dubrovniku.
...
Ma o cemu pricati vise... Slijepi ste da sagledate da je vecinska CG ona u litijama.
Last edited by Capljina74 on 20/02/2020 11:34, edited 2 times in total.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2742 Re: CRNA GORA

Post by sumirprimus »

dr_Evil wrote: 20/02/2020 11:01
sumirprimus wrote: 20/02/2020 10:48 vi ste hercegovci komplikovani pravo :D
ako ide drito u kazan prva ruka to je rakija.
podrzavam i blatinu i zilavku respekt.
al rakija je rakijam nema tu rakija i loza isto je to.zajebte to... :D

p.s sta je bila hepokova loza? ona hepokova..
Ama bolan :D to je isto ko da kazes da je sljiva rakija, ili da je travarica rakija, loza jeste rakija ne znam ko spori to. Samo sto je 100 puta bolja, a jedno 1000 puta zdravija od svih rakija :D I jos kad u nju potopis majcine dusice, sporisha uh :D

EDIT: Doduse moras je prvo potopit u kazanu, zavisno koliko ide u cijoj kuci 7-20 dana da stane prije nego sto je peces, ne znam jel isto sa sljivom ide kod vas gore u planini. Doduse ima toliko razlicith recepata, a nisam bas strucnjak za pecenje, vise sam za popit :D ali neka bit cu i to jednog dana, kad izbacim djecu iz kuce i mognem u vinograd
cu jsljiva :D mislis samo sljiva rakija ,previse ste blizu mora... :D
rakija je rakija! :D

dunja i viljamovka su nenadjebive.
grozda ko i jabuka isto nije losa, ko rakija.
licno kajsijevacu ne volim. preslatko u rangu medovace, ko sto mi je i travarica previse lijek a ne za meze.
one ratne ( sve sto baca kljuc ) necu ni spominjat...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2743 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#2744 Re: CRNA GORA

Post by TT987 »

Capljina74 wrote: 20/02/2020 11:27 Jes', jes', a-ha!

U SPC se mitropolit zove u Hercegovini i CG đedom, u Srbiji deda, a patrijarh dedica. To nije tepanje.

Drugo,
Arkan je vise zla i nesrece nanio Srbima, pa tek onda ostalima.
Nije ga niko moj doveo u CG, nego Momir i Milo. U tom periodu, koji se prikazuje na filmu, Momir i Milo su bili na Dubrovniku.
...
Ma o cemu pricati vise... Slijepi ste da sagledate da je vecinska CG ona u litijama.
A ne tako davno ste ga zvali Turčin, ne zaboravi taj detaljčić.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2745 Re: CRNA GORA

Post by dr_Evil »

Capljina74 wrote: 20/02/2020 11:27 Jes', jes', a-ha!

U SPC se mitropolit zove u Hercegovini i CG đedom, u Srbiji deda, a patrijarh dedica. To nije tepanje.

Drugo,
Arkan je vise zla i nesrece nanio Srbima, pa tek onda ostalima.
Nije ga niko moj doveo u CG, nego Momir i Milo. U tom periodu, koji se prikazuje na filmu, Momir i Milo su bili na Dubrovniku.
...
Ma o cemu pricati vise... Slijepi ste da sagledate da je vecinska CG ona u litijama.

To đed u Hercevogini a bogam i u Srbiji potice od Crkve Bosanske, ostalo i zadrzalo se. Kamo srece da smo svi malo vise zadrzali starih obicaja.

Sjecam se kad sam prosle godine pricao jednom muslimanu arapu kako se kod nas prave zapise, covjek nije mogao vjerovat. Reko sve ostalo od crkve bosanske, nije dzabe da se u muzeju u sarajevu cuva najstariji sihir!
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#2746 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

https://www.antenam.net/stav/149279-klu ... nika-rista
Ne, to nije Zeleni Billy!

Ne, to nije božji rab Risto! To nije kandidat za sveca, naš morački prorok, poliglota umni, međunarodni sekretar patrijaršije beogradske! Njegovo preosveštenstvo, zločinom neukaljano, pitome riječi, blagodetnog savjeta, tople ljudske namjere! Nije to on! Đe on da ono čini?’

To nije Amfilohije! Laže kamera, izvrću mikrofoni!

Nikad to nije rekao, ni pomislio! Nijesu ono Arkan i njegove ubice pored njega! Nije on podržao Karadžića, Mladića i ostale, pardon, koljače! Ne, nikada, vaistinu! Nije se ogriješio ni o Crnogorce, ni o Muslimane (malo i veliko M, svejedno, za ovu tužnu priliku, dragi čitaoče)! Niti o Hrvate, Albance! Nikada, pobogu!
...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2747 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

Zaista moraš biti malouman, zadojen, i prije svega ograničen k'o balkon pa braniti ovo zlo u ljudskom obliku. Na stranu sve ostalo, ali da jedan sveštenik, mitropolit, poglavar, čovjek koji je svoj život posvetio molitvi i vjeri - izgovori ovakve gadosti, nemam riječi kojima bi to opisao.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2748 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

Linčovanje istine
Stvarno je strahota ovaj Javni servis. Eto, bez prethodne dozvole Srpske pravoslavne crkve, čak i bez kolegijalnih konsultacija sa šeficom srpskih sestara iz RTCG, autorke filma ,,Svjedok Božje ljubavi“ usudile su se da naprave, a RTCG da u utorak veče emituje dokumentarni film o prvom čovjeku SPC u Crnoj Gori.

I to kakav film. U 28 minuta koliko traje, sve je satkano od golih, nemontiranih, izjava Rista Radovića, alijas mitropolita Amfilohija, negdašnjeg Arkanovog ratnog druga, podržavaoca politike ,,humanog preseljenja“, ispovjednika neosuđenog srpskog vožda Slobodana Miloševića i osuđenog srpskih ratnih zločinaca Radovana Karadžića i Ratka Mladića…

Moglo se, zaista, mnogo toga čuti - ono o ,,fildžan Crnoj Gori“ i ono o Crnogorcima kao ,,vražjem nakotu“ i ,,prokletim Dukljanima“; moglo se i mnogo toga vidjeti - ona šenlučenja sa Arkanovim ,,tigrovima“ ispred Crkve Svetog Đorđa u Podgorici i Manastira na Cetinju…

Olovne riječi za olovna vremena koja su uslijedila. Amfilohije kao propovjednik zla.

Baš je bilo mučno za one starije, koji pamte srpske sveštenike i njihove tadašnje ,,litije“ sa tenkovima JNA i paravojskom Šešelja i Arkana. Bilo je još mučnije za one mlađe koji su sve to gledali prvi put i koji su, sve do juče, vjerovali u litijašku laži-bajku da je mitropolit SPC dobra starina, a da je njegova riječ esencija blagosti.

I, sasvim je moguće, da su se mlađi naraštaji našli u šoku, omamljeni žestinom plamena mržnje koji isijava iz čovjeka u mantiji. Zato je bilo prirodno očekivati reakcije, osude govora mržnje čovjeka u mantiji koji, kakva ironija, tri decenije sjedi na tronu Svetog Petra Cetinjskog.

No, umjesto govora pravednika, prokuljao je govor mržnje - protiv autorki filma i vrha RTCG! Lider Demokratskog fronta, četnički vojvoda Andrija Mandić, ispred cjelokupnog poslaničkog kluba Demokratskog fronta traži hitne ostavke. I izvinjenje srpskom narodu i srpskim popovima. Radikalni su bili i socijalisti (?!) iz SNP-a koji su bržebolje zatražili ,,primjerenu kaznu zbog kršenja profesionalnih standarda“. Što je primjerena kazna, ostaje da se nagađa, ali valjda se ne misli na lomaču.

A što je primarni grijeh autorki filma?

Izjave glavnog lika filma, mitropolita Amfilohija, nijesu lažirane, ni montirane, ni izvučene iz konteksta. ,,Svjedok Božje ljubavi“ je istiniti zapis, svjedočenje jednog od glavnih aktera i voljnih učesnika sramotne politike koja je donijela krv i užas na prostorima Jugoslavije. One politike koja je bila – upravo kroz djelovanje Srpske pravoslavne crkve i njenog čelnika Amfilohija – pokušaj zatiranja crnogorskog nacionalnog identiteta i prekrajanja kulturnog nasljeđa Crne Gore.

Treba zaista biti bez zrna obraza pa napasti autorke filma samo zato što nijesu ćutale, što nijesu htjele da zaborave mračnu prošlost poglavara Srpske crkve u Crnoj Gori i što su - baš sa dužnom pažnjom - sistematski prenijele sve poganluke, orgijaška huškanja na rat i govor mržnje mitropolita Amfilohija. Zahtjev za progonom novinarki je u stvari pokušaj linčovanja istine. Osim u jednom, jedinom slučaju: ako onaj što smo ga gledali i slušali ovih trideset godina, onaj što se pojavljuje u filmu - nije bio Risto Radović, mitropolit Amfilohije - nego neki njegov dvojnik! Recimo, da ga je u glavnim scenama mijenjao onaj kaskader Bata Kameni.

E, to bi bio pravi scenario: ratni huškač Amfilohije ne postoji, a Risto Radović je glavni kandidat za Nobela za mir. Samo još da je živ Kjubrik, pa da vidmo i taj naučno-fantastični film.
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2749 Re: CRNA GORA

Post by konektovan »

Cuj ti jadnicka sta kaze, arkan napravio vise zla Srbima, nego ostalim.....
Hebote, i haj ti zivi s njim.....
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2750 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

konektovan wrote: 20/02/2020 14:21 Cuj ti jadnicka sta kaze, arkan napravio vise zla Srbima, nego ostalim.....
Hebote, i haj ti zivi s njim.....
Eto nije...

Haj ti zivi sa sobom...

Ubijao je Srbe jednako kao i ostale, jer ga je bolila patka za sve sem za pare. Gdje god je bio tu su se okretale dobre pare.
A Beograd...
Glavni za prostituciju, glavni za reket, glavni za zelenastvo, glavni za drogu... Koliko je porodica unestrcio zelenastvom, drogom....

Zivi ti sa sobom....
Locked