CRNA GORA

Locked
trocadero
Posts: 2442
Joined: 14/03/2013 13:57

#3326 Re: CRNA GORA

Post by trocadero »

spreca wrote: 27/02/2020 11:53
trocadero wrote: 27/02/2020 10:54
Mitropolit SPC u Crnoj Gori Amfilohije odigrao je najjaču kartu: organizovao je miting na kojem su nastupile kosti Svetog Vasilija Ostroškog
Na šta si spao bijedo jadna!
Jel ovo slagao?kad citiras onda malo sire i nevadi iz konteksta, a jadniji je onaj koji svako malo koristi te mosti ili kako se vec zovu da bi podizao narod ,i za tebe je to svestenik?
Kada je to objavljeno, svi koji pamte duže od kokoške naježili su se: jer su se prisjetili da je Srpska pravoslavna crkva upravo nošenjem moštiju po „srpskim zemljama“ najavila ratove devedesetih. Nije to bio prvi put da je Amfilohije zloupotrijebio svečeve kosti. Kako podsjeća književnik Milorad Popović, „Amfilohije je 1990. zadigao mošti Svetoga Vasilija, da bi podbunjivao pravoslavne Hercegovce protiv svojih komšija, a drugi put ga je nosio 1996. nakon rata u BiH, da bi odao počast Radovanu Karadžiću, vrhovnom komandatu vojske koja je napravila genocid u Srebrenici i snajperskim hicima i granatama ubila hiljadu i šesto djece u Sarajevu”
Eh nema se vremena.Što ne sačekaš malo već odmah trol, prozivanja....subur bolan. :D

Mošti Sv.Vasilija su iznijete 1996. Prije toga su iznijete tokom Drugog svjetskih rata na kratko na Cetinje da bi se sklonile od bombardovanja. O kakvom nosanju po srpskim zemljama upšte pričate i njih povezujete za neko zlo i rat? Jel onim Sv .Lazara 1988 po Srbiji?
Da naučiš za ubuduće.
U hrišćanstvu kod katolika i pravoslavaca iznošenje moštiju svetaca je normalan vjerski obred.
Mošti Sv.Nikole iz Barija su nošene prije nekoliko godina na tri dana u Moskvu, Sv.Trif(p)una se svake godine iznose u litiji kroz Kotor...primjera kroz istoriju kolko hoćeš.Isto prije nekoliko godina katoličkog sveca Leopolda Mandića iz Padove donosili u njegov rodni Herceg Novi...za divno čudo ne bi rata. :-?
E vidiš mošti Sv. Vasilija su prvi put nakon njegovog upokojenja 1996 donesene u njegovu Hercegovinu. Manastir Tvrdoš gdje se zamonašio nedaleko od rodnog mu mjesta Mrkonjić u Popovom polju.
I to zbog vjernog naroda i molitve za dugotrajni mir koji je nastupio a ne za rat , zločine ili isključivo zbog Radovana.To samo licemjerni ljigavci mogu izvaliti.

A Rašo je u to vrijeme u Crnu Goru i pod Ostrog mogao kad je htio. Uz put svratiti i do Mila taman da se rastale za gorivo i municiju koju nam je slao tokom rata kad je Slobo zavrnuo pipu. :wink:

Kad smo kod manastira Ostrog da nastavim redoslijed u stilu koji je započeo drug Radosni. :-D
Osnovao ga je baš Sv.Vasilije u 17. vijeku još dok je bio mitropolit eparhije Zahumsko hercegovačke koju je u 13 vijeku osnovao Sv.Sava sa sjedištem u Stonu (Pelješac).
1878 područje Nikšića i manastira ulazi u novoosnovanu eparhiju SPC Zahumsko-Rašku .Tek posle 1931 prelazi u SPC Mitropoliju crnogorsko primorsku.
Da vidim jesam li đe pogriješio...aha osnivanje Srbin Hercegovac, 17 vijek mešćini Stara Hercegovina ...bome slabo đe Crne Gore, njezine crkve ni nake autokefalnosti.
Last edited by trocadero on 28/02/2020 00:27, edited 1 time in total.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#3327 Re: CRNA GORA

Post by Krokodajl »

Zamisli auto koje vuče mošti ima udes...

"Mošto Sv. xxxxxx nastradale u automobilskoj nesreći sa automobilom marke Golf II na M-17".
trocadero
Posts: 2442
Joined: 14/03/2013 13:57

#3328 Re: CRNA GORA

Post by trocadero »

...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3329 Re: CRNA GORA

Post by exliberal-ex »

Ja vjerujem da mnogi ovdje misle na iskopavanje i nosenje posmrtnih ostataka zrtava iz WWII sto je bilo pred rat...to je bilo ispolitizirano sa svih strana.

Meni ko nevjerniku nema nikakvog smisla sto ce neko nosit necije posmrtne ostatke svetaca medjutim ima ljudi kojima je to vazan dogadjaj.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3330 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

trocadero wrote: 28/02/2020 00:23
spreca wrote: 27/02/2020 11:53
trocadero wrote: 27/02/2020 10:54

Na šta si spao bijedo jadna!
Jel ovo slagao?kad citiras onda malo sire i nevadi iz konteksta, a jadniji je onaj koji svako malo koristi te mosti ili kako se vec zovu da bi podizao narod ,i za tebe je to svestenik?
Kada je to objavljeno, svi koji pamte duže od kokoške naježili su se: jer su se prisjetili da je Srpska pravoslavna crkva upravo nošenjem moštiju po „srpskim zemljama“ najavila ratove devedesetih. Nije to bio prvi put da je Amfilohije zloupotrijebio svečeve kosti. Kako podsjeća književnik Milorad Popović, „Amfilohije je 1990. zadigao mošti Svetoga Vasilija, da bi podbunjivao pravoslavne Hercegovce protiv svojih komšija, a drugi put ga je nosio 1996. nakon rata u BiH, da bi odao počast Radovanu Karadžiću, vrhovnom komandatu vojske koja je napravila genocid u Srebrenici i snajperskim hicima i granatama ubila hiljadu i šesto djece u Sarajevu”
Eh nema se vremena.Što ne sačekaš malo već odmah trol, prozivanja....subur bolan. :D

Mošti Sv.Vasilija su iznijete 1996. Prije toga su iznijete tokom Drugog svjetskih rata na kratko na Cetinje da bi se sklonile od bombardovanja. O kakvom nosanju po srpskim zemljama upšte pričate i njih povezujete za neko zlo i rat? Jel onim Sv .Lazara 1988 po Srbiji?
Da naučiš za ubuduće.
U hrišćanstvu kod katolika i pravoslavaca iznošenje moštiju svetaca je normalan vjerski obred.
Mošti Sv.Nikole iz Barija su nošene prije nekoliko godina na tri dana u Moskvu, Sv.Trif(p)una se svake godine iznose u litiji kroz Kotor...primjera kroz istoriju kolko hoćeš.Isto prije nekoliko godina katoličkog sveca Leopolda Mandića iz Padove donosili u njegov rodni Herceg Novi...za divno čudo ne bi rata. :-?
E vidiš mošti Sv. Vasilija su prvi put nakon njegovog upokojenja 1996 donesene u njegovu Hercegovinu. Manastir Tvrdoš gdje se zamonašio nedaleko od rodnog mu mjesta Mrkonjić u Popovom polju.
I to zbog vjernog naroda i molitve za dugotrajni mir koji je nastupio a ne za rat , zločine ili isključivo zbog Radovana.To samo licemjerni ljigavci mogu izvaliti.

A Rašo je u to vrijeme u Crnu Goru i pod Ostrog mogao kad je htio. Uz put svratiti i do Mila taman da se rastale za gorivo i municiju koju nam je slao tokom rata kad je Slobo zavrnuo pipu. :wink:

Kad smo kod manastira Ostrog da nastavim redoslijed u stilu koji je započeo drug Radosni. :-D
Osnovao ga je baš Sv.Vasilije u 17. vijeku još dok je bio mitropolit eparhije Zahumsko hercegovačke koju je u 13 vijeku osnovao Sv.Sava sa sjedištem u Stonu (Pelješac).
1878 područje Nikšića i manastira ulazi u novoosnovanu eparhiju SPC Zahumsko-Rašku .Tek posle 1931 prelazi u SPC Mitropoliju crnogorsko primorsku.
Da vidim jesam li đe pogriješio...aha osnivanje Srbin Hercegovac, 17 vijek mešćini Stara Hercegovina ...bome slabo đe Crne Gore, njezine crkve ni nake autokefalnosti.
Naravno da si pokusao iztrolati inace bi odgovorio ili napisao odgovoricu ti kasnije itd a ti na postavljeno pitanje odgovaras sa protupitanjem.

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Sto se tice Rase i Haskog mu jarana Sratka ,postoje dokazi da su boravili po mnogim manastirima i bili rado vidjeni gosti,nije to sve tako davno bilo pa da se zaboravi,jer takve se stvari dugo pamte i nikad ne zaboravljaju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27877
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3331 Re: CRNA GORA

Post by JoseMujica »

zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#3332 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

spreca wrote: 28/02/2020 06:45 A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi
tzv. Jurisne mosti :lol:

Ima ih i danas, izgleda...
trocadero
Posts: 2442
Joined: 14/03/2013 13:57

#3333 Re: CRNA GORA

Post by trocadero »

spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3334 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

zilog wrote: 28/02/2020 14:05
spreca wrote: 28/02/2020 06:45 A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi
tzv. Jurisne mosti :lol:

Ima ih i danas, izgleda...
Starije generacije znaju kako je to sve pocinjalo,pocev od kosova polja gdje Slobo drzi miting a onda se to mitingarenje prenijelo na mnoge gradove YU....sjecatel se avtobusa iz srbije sa obaveznom slikom/plakat Slobe minimalno 60x60 cm i to na prednjem staklu :mrgreen: ....kod mene saobracajna zaustavila 7Juli Sabac (na redovnoj liniji Bg-TZ)i oduzeli taj plakat uz pretnju da ce sledeci put platiti kaznu,cim su krenuli kondukter izvadi drugu i stavi :mrgreen: kad se sjetim kakvih je sve bilo provokacija

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3335 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

trocadero wrote: 28/02/2020 15:33
spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
Granice su se uvijek znale gdje su Slovenci ih svu tu kolonu avtobusa i auta zavrnuli negdje u reonu Bregane i taj isti dan je bilo zabranjeno okupljanje Ljubljani kod crkve Sv Cirila i Metodija koja se nalazi izmedju Bleiweisove ceste i Presernove ceste preko puta narodne Galerije,tad su i drugi poceli zabranjivati te mitinge u BiH bar tamo gdje srbi nisu bili vecina,tako u HR i Makedoniji,najgore je sto ti znas nego se pretvaras i pravis da neznas
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3336 Re: CRNA GORA

Post by exliberal-ex »

trocadero wrote: 28/02/2020 15:33
spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
Nisu mosti nosane nego su iskopavali pa nosili nastradale iz WWII, najvise je bilo po hercegovini I krajini gdje su ustase napravile najvece pokolje prema srpskom stanovnistvu.

Sto se tice svetaca tu koliko ja znam postoji pravilo kad se mogu iznijet na svjetlo dana, postoje specificni praznici kad to crkve rade.
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3337 Re: CRNA GORA

Post by detroit-mercy »

trocadero wrote: 28/02/2020 15:33
spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
Pa kako vratise one demonstrante iz Srbije sa granice :mrgreen:. Proguglaj malo ako se ne sjecas ali ima nas koji se sjecamo :mrgreen: .
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3338 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

exliberal-ex wrote: 28/02/2020 15:57
trocadero wrote: 28/02/2020 15:33
spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
Nisu mosti nosane nego su iskopavali pa nosili nastradale iz WWII, najvise je bilo po hercegovini I krajini gdje su ustase napravile najvece pokolje prema srpskom stanovnistvu.

Sto se tice svetaca tu koliko ja znam postoji pravilo kad se mogu iznijet na svjetlo dana, postoje specificni praznici kad to crkve rade.
Jeste bilo je i toga ,ali zaboravljas reci da se je to radilo pod lozungom gdje god je srpski grob to je srpska zemlja a to je imalo shiroko znacenje
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3339 Re: CRNA GORA

Post by exliberal-ex »

spreca wrote: 28/02/2020 16:43
exliberal-ex wrote: 28/02/2020 15:57

Nisu mosti nosane nego su iskopavali pa nosili nastradale iz WWII, najvise je bilo po hercegovini I krajini gdje su ustase napravile najvece pokolje prema srpskom stanovnistvu.

Sto se tice svetaca tu koliko ja znam postoji pravilo kad se mogu iznijet na svjetlo dana, postoje specificni praznici kad to crkve rade.
Jeste bilo je i toga ,ali zaboravljas reci da se je to radilo pod lozungom gdje god je srpski grob to je srpska zemlja a to je imalo shiroko znacenje
Dobro sad jel se to moze prebacit I u trenutno doba , samo su imena nastradalih drugacija ?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3340 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

exliberal-ex wrote: 28/02/2020 16:45
spreca wrote: 28/02/2020 16:43
exliberal-ex wrote: 28/02/2020 15:57

Nisu mosti nosane nego su iskopavali pa nosili nastradale iz WWII, najvise je bilo po hercegovini I krajini gdje su ustase napravile najvece pokolje prema srpskom stanovnistvu.

Sto se tice svetaca tu koliko ja znam postoji pravilo kad se mogu iznijet na svjetlo dana, postoje specificni praznici kad to crkve rade.
Jeste bilo je i toga ,ali zaboravljas reci da se je to radilo pod lozungom gdje god je srpski grob to je srpska zemlja a to je imalo shiroko znacenje
Dobro sad jel se to moze prebacit I u trenutno doba , samo su imena nastradalih drugacija ?
Konkretno sta mislis?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3341 Re: CRNA GORA

Post by animals »

Rece dobro covjek na TV Pink, onim mulajtorima..
nek se SPC u CG, prvo registruje, kao sto se registrovala u Hrvatskoj,
pa nek onda traze svoja prava..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3342 Re: CRNA GORA

Post by General War »

exliberal-ex wrote: 28/02/2020 16:45
spreca wrote: 28/02/2020 16:43
exliberal-ex wrote: 28/02/2020 15:57

Nisu mosti nosane nego su iskopavali pa nosili nastradale iz WWII, najvise je bilo po hercegovini I krajini gdje su ustase napravile najvece pokolje prema srpskom stanovnistvu.

Sto se tice svetaca tu koliko ja znam postoji pravilo kad se mogu iznijet na svjetlo dana, postoje specificni praznici kad to crkve rade.
Jeste bilo je i toga ,ali zaboravljas reci da se je to radilo pod lozungom gdje god je srpski grob to je srpska zemlja a to je imalo shiroko znacenje
Dobro sad jel se to moze prebacit I u trenutno doba , samo su imena nastradalih drugacija ?
Ne bas, sprdnja je od ekipe samo prema SPC i srbima, ovo drugo je vec druga prica.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3343 Re: CRNA GORA

Post by spreca »

General War wrote: 28/02/2020 16:52
exliberal-ex wrote: 28/02/2020 16:45
spreca wrote: 28/02/2020 16:43

Jeste bilo je i toga ,ali zaboravljas reci da se je to radilo pod lozungom gdje god je srpski grob to je srpska zemlja a to je imalo shiroko znacenje
Dobro sad jel se to moze prebacit I u trenutno doba , samo su imena nastradalih drugacija ?
Ne bas, sprdnja je od ekipe samo prema SPC i srbima, ovo drugo je vec druga prica.
Ako ti tako mislis to je tvoja stvar,ja sve religije postujem kad rade svoj posao i koliko rade svoj posao toliko imaju uvazenja s moje strane
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#3344 Re: CRNA GORA

Post by jagugu »

'DOGAĐANJE NARODA'

MASOVNI PROSRPSKI PROSVJED U CRNOJ GORI, ORGANIZATORI OČEKUJU 200.000 LJUDI Provučićevski mediji tvrde da je Milo Đukanović već pobjegao iz države


Za subotu 29. veljače u Crnoj Gori najavljuju se dosad najveći anticrnogorski i prosrpsko-proruski prosvjedi u obliku pravoslavnih litija (procesija) protiv u prosincu 2019. donesenog Zakona o slobodi vjeroispovijesti, koji SPC, tamošnja srpska manjina te Srbija smatraju protusrpskim

Provučićevski i anticrnogorski mediji u Crnoj Gori najavljuju dolazak čak 200.000 prosvjednika te objavljuju da je crnogorski predsjednik Milo Đukanović već pobjegao iz države, stvarajući time gotovo pučističku i trijumfalističku atmosferu i prijetnje. Na prosvjede će organizirano doći i autobusi iz Srbije, iz srpskog entiteta u BiH, Republike Srpske, te ostalih dijelova Crne Gore - organizirani prijevoz stoji oko 30 eura - tako da se ponavljaju priče iz Miloševićevskih "događanja naroda" s kraja 80-ih i početka 90-ih godina 20. stoljeća.


Zanimljivost podgoričkih prosvjeda je da će liturgiju u tamošnjem najvećem pravoslavnom hramu, Hramu Hristova vaskrsenja, predvoditi kijevski mitropolit proruske ukrajinske pravoslavne Crkve Onufrije, što ovim prosvjedima i cijeloj situaciji u Crnoj Gori daje dodatni širi politički kontekst.

Naime, Rusija je stala uz Srbiju u tom pitanju, a Ruska pravoslavna crkva podržala je negodovanje SPC-a u povodu crnogorskog Zakona. Dolazak proruskog mitropolita iz Ukrajine u Crnu Goru u jeku prosvjeda dodatna je poruka Podgorici, ne samo iz Srbije nego i iz Moskve. Podsjetimo da je carigradski patrijarh Bartolomej krajem 2018. godine priznao autokefalnost Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi (UPC), koju RPC ni SPC ne priznaju i zbog toga su prekinuli odnose s carigradskom patrijaršijom te Grčkom (Eladskom) pravoslavnom crkvom i još nekim pravoslavnim crkvama koje su priznale autokefalnost UPC-u.

Slanjem praktički predstavnika RPC-a u Podgoricu na najveći prosvjed i Beograd i Moskva odaslali su Crnoj Gori jasnu poruku. Ukrajinski veleposlanik u Podgorici rekao je da mitropolit Onufrije ne predstavlja niti je opunomoćenik Crkve ni države Ukrajine iako se tako predstavlja. Ukrajinsko veleposlanstvo u Crnoj Gori smatra potpuno neprikladnim da crkveni dostojanstvenik RPC-a komentira unutarnju politiku i stanje u Crnoj Gori uime Ukrajine. I iz UPC-a su javili da je jedini zakoniti predstavnik Ukrajinske pravoslavne crkve patrijarh Epifanije.

U zemlji je, pak, objavljen proglas Pokreta za neovisnu i europsku Crnu Goru, u kojem se navodi da je država u postjugoslavenskom periodu izdržala znatno jače nasrtaje od "aktualne popovske histerije", pa će izdržati i sadašnji velikosrpski napad. Uzgred, SPC, osim ovoga, ima još jedan problem - raskol SPC-a u SAD-u. Tamo se dio svećenstva odcijepio od SPC-a i osnovao vlastitu crkvu, prisvojivši imovinu SPC-a. U Beogradu pozivaju "otpadnike" da se vrate ili će snositi posljedice.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3345 Re: CRNA GORA

Post by General War »

spreca wrote: 28/02/2020 16:56
General War wrote: 28/02/2020 16:52
exliberal-ex wrote: 28/02/2020 16:45

Dobro sad jel se to moze prebacit I u trenutno doba , samo su imena nastradalih drugacija ?
Ne bas, sprdnja je od ekipe samo prema SPC i srbima, ovo drugo je vec druga prica.
Ako ti tako mislis to je tvoja stvar,ja sve religije postujem kad rade svoj posao i koliko rade svoj posao toliko imaju uvazenja s moje strane
Ne, to je onaj dio..."gdje je srpski grob tu je sprska zemlja"...predpostavljam da se ex liberal na to referirao, imajuci na umu posljednja desavanja posebno u BiH...a nije problem ni zajebavati se o vjeri, ali jbg popustite ba sa tim mostima...ne turaju ih vama pod prozor.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#3346 Re: CRNA GORA

Post by zavrzlama »

Reko ja...velikosrbi ne mogu nazad...cim vucic 10x na dan spomene MIR znajte da u tisini priprema sranje...

Saga se zavrsava gradjanskim sukobima u pasaluku.
trocadero
Posts: 2442
Joined: 14/03/2013 13:57

#3347 Re: CRNA GORA

Post by trocadero »

spreca wrote: 28/02/2020 15:53
trocadero wrote: 28/02/2020 15:33
spreca wrote: 28/02/2020 06:45

A sto se tice nosanja mosti pred rat ,nisu one nosane samo po Srbiji,nosane su po citavoj jugi osim Slo,davno je bilo ,Slovenci su ih cini mi se vratili s granice iako su ranije bili obavjesteni da slovenci im nece dozvoliti ulazak u Slo.
Ja nešto ne mogu da se sjetim nosanja moštiju svetaca u litijama prije rata, možda griješim.Nisam tad bio vijernik niti me to interesovalo.Ne razumijem kako je prije rata Slovenija mogla zabraniti ulazak kad tad nije ni bilo granica unutar države?
Navodi neke primjere?
Granice su se uvijek znale gdje su Slovenci ih svu tu kolonu avtobusa i auta zavrnuli negdje u reonu Bregane i taj isti dan je bilo zabranjeno okupljanje Ljubljani kod crkve Sv Cirila i Metodija koja se nalazi izmedju Bleiweisove ceste i Presernove ceste preko puta narodne Galerije,tad su i drugi poceli zabranjivati te mitinge u BiH bar tamo gdje srbi nisu bili vecina,tako u HR i Makedoniji,najgore je sto ti znas nego se pretvaras i pravis da neznas
Ne kontam zaista...nisu im dali da unesu ili iznesu mošti sveca i zbog toga mitinzi i demonstracije?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3348 Re: CRNA GORA

Post by animals »

zavrzlama wrote: 28/02/2020 17:41 Reko ja...velikosrbi ne mogu nazad...cim vucic 10x na dan spomene MIR znajte da u tisini priprema sranje...

Saga se zavrsava gradjanskim sukobima u pasaluku.
Ma nece Vucic rat, opasnija je opozicija, oni su pravi Ruski igraci..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3349 Re: CRNA GORA

Post by General War »

zavrzlama wrote: 28/02/2020 17:41 Reko ja...velikosrbi ne mogu nazad...cim vucic 10x na dan spomene MIR znajte da u tisini priprema sranje...

Saga se zavrsava gradjanskim sukobima u pasaluku.
On ne mogu nazad, vi rahat patnja...prodje zivot.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#3350 Re: CRNA GORA

Post by zavrzlama »

General War wrote: 28/02/2020 17:49
zavrzlama wrote: 28/02/2020 17:41 Reko ja...velikosrbi ne mogu nazad...cim vucic 10x na dan spomene MIR znajte da u tisini priprema sranje...

Saga se zavrsava gradjanskim sukobima u pasaluku.
On ne mogu nazad, vi rahat patnja...prodje zivot.
Onda da im damo pola BIH,da prestane njihova nametnuta rahat patnja.... 8)
Locked