Čovjek bez krova nad glavom

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
MorskiVal
Posts: 22
Joined: 23/02/2010 17:10

#1 Čovjek bez krova nad glavom

Post by MorskiVal »

Molim vas za savjet. Ispred zgrade u kojoj stanujem, naselje Otes, već oko sedam dana boravi jedan mlađi čovjek. Bukvalno živi na trgu ispred zgrade, tu spava, jede ono što mu stanari donesu da pojede. Kaže da je protjeran iz Njemačke, da nema krov nad glavom. Ovaj čovjek takođe ima i očigledne probleme psihičke prirode, međutim nije agresivan. Molim vas recite kome da se obratim da se ovom nesretnom čovjeku pomogne? Dobro govori naš jezik, pa mi se čini da nije migrant, ali nemam tačnu informaciju o tome. Njemu pod hitno treba krov nad glavom, redovni obroci, uslovi za koliko-toliko bolji život, da se skloni sa ulice i da mu se trajno pokuša pomoći. Molim dajte mi neke ideje. Hvala!
Karikaturist
Posts: 3555
Joined: 20/12/2020 10:03

#2 Re: Čovjek bez krova nad glavom

Post by Karikaturist »

Pomozi ba mi jedino pada na pamet za neku konkretniju i dugotrajniji pomoc..
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3 Re: Čovjek bez krova nad glavom

Post by high_volume »

MorskiVal wrote: 19/07/2021 13:40 Molim vas za savjet. Ispred zgrade u kojoj stanujem, naselje Otes, već oko sedam dana boravi jedan mlađi čovjek. Bukvalno živi na trgu ispred zgrade, tu spava, jede ono što mu stanari donesu da pojede. Kaže da je protjeran iz Njemačke, da nema krov nad glavom. Ovaj čovjek takođe ima i očigledne probleme psihičke prirode, međutim nije agresivan. Molim vas recite kome da se obratim da se ovom nesretnom čovjeku pomogne? Dobro govori naš jezik, pa mi se čini da nije migrant, ali nemam tačnu informaciju o tome. Njemu pod hitno treba krov nad glavom, redovni obroci, uslovi za koliko-toliko bolji život, da se skloni sa ulice i da mu se trajno pokuša pomoći. Molim dajte mi neke ideje. Hvala!
Pozovi policiju da utvrdi njegov identitet i provjeri okolnosti po kojima je tu gdje se nalazi, i neka policija odluči koje mjere treba poduzeti i koga dalje obavijestiti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4 Re: Čovjek bez krova nad glavom

Post by _BataZiv_0809 »

Policiju i sluzbu za poslove sa strancima zovi.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#5 Re: Čovjek bez krova nad glavom

Post by suspect_zero »

Policija, CSR Ilidža i oni će onda po službenoj dužnosti reagovati....ako je naš vjerovatno u prihvatilište, ako je stranac onda u neki od centara.
Post Reply