Covid passporti /pasoši

Moderator: O'zone

Locked

Jeste li za...?

DA
50
38%
NE
82
62%
 
Total votes: 132

biglebovski
Posts: 3162
Joined: 02/11/2005 16:43

#201 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 09/04/2021 19:17 A sta ti mislis da ste vi jedini koji izrazavate skepsu o raznim stvarima? Vi imate ekskluzivno pravo na "izrazavanje skepse" ili sta? Niko drugi ne izrazava skepsu samo kojekakvi pametnjakovici koji u svakoj jebenoj stvari traze izgovor za svoju sebicnost i ciljano zaglupljivanje.
Preporućim čovjeku knjigu da pročita, i ispadne da težim njegovom zaglupljivanju. May force be with you!
biglebovski
Posts: 3162
Joined: 02/11/2005 16:43

#202 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 19:28
biglebovski wrote: 09/04/2021 18:45
Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 17:25

„Der Standard“ napominje kako krajnja desnica na svojim web-stranicama trijumfalno slavi donesenu presudu Upravnog suda u Beču i likuje kako je ona „i službena“ potvrda da je „PCR test potpuno neprikladan“, a „korona politika – neutemeljena“. Mediji navode kako još nije izrečena posljednja riječ što se tiče ove neuobičajene ili bolje rečeno spektakularne sudske odluke. Sada je na potezu bečka Pokrajinska policijska uprava i njeni pravni stručnjaci.

Inace uzor vam je neo-nazi stranka Austrije :thumbup:
Ma jasno je Dado i djeci i vakcinisanim butanskim budistima da smo svi mi, koji propitujemo, sumnjamo i izražavamo skepsu, šaka običnih fašističkih naci-narkomana, pretplatnici Arke i Trećeg oka, i glasači Donalda Trumpa, ali ti si priupitao da li je iko išta i ja zalijepio link da jeste neko nešto. Vjerujem da vjeruješ i da je ovaj blesavi sudija koji je tako odlučio jedan od nas, izlapjeli stari prdonja sa tripovima iz mladosti nastalih konzumiranjem halucenogenih opijata kao što pretpostavljam vjeruješ u sve što ti CNN i ekipa distribuišu putem bratskih im medija koji nas terorišu evo već godinu i nešto. Sve je to za tvoje dobro. Kao i ova knjiga koju ćeš, nadam se, pročitati.
Ja sam postavio pitanje da li je neko dao na sud PCR testove i ti si dokazao da jeste. Hvala na info.

Presuda nije konacna, to se vidi. Za sve ostalo si malo promasio temu. Imas Teorije zavjere temu pa opleti
Nema na čemu, Dado. :kiss:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#203 Re: Covid passporti /pasoši

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 09/04/2021 19:48
jeza u ledja wrote: 09/04/2021 19:17 A sta ti mislis da ste vi jedini koji izrazavate skepsu o raznim stvarima? Vi imate ekskluzivno pravo na "izrazavanje skepse" ili sta? Niko drugi ne izrazava skepsu samo kojekakvi pametnjakovici koji u svakoj jebenoj stvari traze izgovor za svoju sebicnost i ciljano zaglupljivanje.
Preporućim čovjeku knjigu da pročita, i ispadne da težim njegovom zaglupljivanju. May force be with you!
Ne njegovom, svojem.
biglebovski
Posts: 3162
Joined: 02/11/2005 16:43

#204 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 09/04/2021 19:49
biglebovski wrote: 09/04/2021 19:48
jeza u ledja wrote: 09/04/2021 19:17 A sta ti mislis da ste vi jedini koji izrazavate skepsu o raznim stvarima? Vi imate ekskluzivno pravo na "izrazavanje skepse" ili sta? Niko drugi ne izrazava skepsu samo kojekakvi pametnjakovici koji u svakoj jebenoj stvari traze izgovor za svoju sebicnost i ciljano zaglupljivanje.
Preporućim čovjeku knjigu da pročita, i ispadne da težim njegovom zaglupljivanju. May force be with you!
Ne njegovom, svojem.
Čekaj sad, jel tvojem ili mojem?
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#205 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

Hebote ovdje ce se desiti ono, potukli se radi knjiga. :lol:

Inace u sirokom luku zaobilazim Noam Chomskog, iz zdravstvenih razloga. :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#206 Re: Covid passporti /pasoši

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 09/04/2021 20:43 Čekaj sad, jel tvojem ili mojem?
Sta bolan?
biglebovski
Posts: 3162
Joined: 02/11/2005 16:43

#207 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 09/04/2021 21:48
biglebovski wrote: 09/04/2021 20:43 Čekaj sad, jel tvojem ili mojem?
Sta bolan?
Baš tako!
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#208 Re: Covid passporti /pasoši

Post by daddy-kool »

Ovi covid pasoši nemaju šansu da zažive u međunarodnom prometu, prekomplikovano, previše nepozannica, previše zadire u ljudska prava a i vakcine su ograničenog trajanja. Pojedinačne države će ići da vakcinisanjem dosegnu kolektivni imunitet, a ograničenja u vidu pcr testova ili dokaza o vakciniciji će eventualno biti aktuelna još ovu godinu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#209 Re: Covid passporti /pasoši

Post by jeza u ledja »

Ma da. Neka nista od toga.

Mislim...mozda, ali vjerovatno ce proci voz dok se kao nesto skonta.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#210 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dozer »

Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 15:39
Dozer wrote: 09/04/2021 14:54 Nikakva. I jedno i drugo je ukidanje ljudskih sloboda i ogranicavanje kretanja.

Vidi SveCku...tamo se nikome nista nije i ne smije nametnuti, pa tako ni maske na ulici. Postoje samo preporuke da se maske nose na ulici, ali niko te nece kazniti ni ako je ne nosis.

Kod nas je druga prica, zar ne, a koliko znam i BiH je potpisnica istih tih povelja i blabla o ljudskim pravima, kretanju, itd..

Povrh svgea, ni taj negativni test star max. 48h, kao ni famozni Covid pasos koji znaci da si vakcinisan - ne znace nista jer u oba slucaja ti i dalje mozes biti i zarazen i prenosnik, tako da su obe te opcije idiotluk.

Ovo nije samo moj stav odavno, vec bar 6 mjeseci, nego od prekjucer to isto tvrdi i WHO.
Prvo je djelomicno tacno, mada ne radi se o ukidanju ljudskih sloboda vec suspendovanju zbog drustvenog znacaja i sigurnosti. Kad ista opasnost po drustveno zdravlje prodje svoju slobodu kretanja ces ponovo dobiti. Mislim da je bitna razlika u tvom i mom razmisljanju sto ti potencirasi individualne slobode dok ja govorim od drustvenom dobru i sigurnosti zajednice. Nismo ni prvi ni zadnji da imamo takav razlaz misljenja.

Ono sto mozda funkcionise za Svedsku koja ima gustinu naseljenosti oko 25 osoba po km2, nemora i nemoze biti jednako funkcionalno u BiH koja ima 64 osobe po km2 ili New Yorku koji ima 10000 osoba po km2, pogotovo kad se radi o virusu koji se brze siri u gusto naseljenim oblastima. Samim tim ni pravila ponasanja se nemogu jednako primjenjivati.

Dokazano je vise puta da testiranje umanjuje sirenje zaraze. To nije nista novo niti idiotluk vec cista i prosta logika. Za vakcinisanje se predpostavlja da takodjer smanjuje sirenje zaraze ali jos uvijek nema dovoljno statistike da to potvrdi.
Ne radi se tu uopste o individualnim slobodama, nego ukidanju svih ljudskih prava i sloboda, od onih na rad, do onih na slobodu kretanja. Ukinute su i mnoge druge na razne indirektne, a negdje i direktne nacine, poput slobode govora i misljenja, ali hajde... Ocito se ovdje necemo sloziti.

Sto se naseljenosti po km2 tice, i ovo je malo nategnuto jer se nikako ne moze porediti kvadratura BiH, Svedske i USA. Da si rekao po kvadratu u urbanim sredinama, pa hajde, ali na ukupnoj teritoriji je malo besmisleno.

Gdje je to potvrdjeno i dokazano da testiranje smanjuje sirenje zaraze...? Na koji nacin je to uopste moguce, s obzirom da ti sad mozes uraditi PCR, za 2h nakon toga pokupiti virus, sutra dobiti negativan rezultat i otici preko granice, a onda narednih 8 dana ces (2 prije pojave simptoma i 6 od prvih simptoma si zarazan, potvrdjeno) ces siriti virus smatrajuci da si negativan, a za to imas i "dokaz"?
Uvidjas li besmislenost ove "metode"...?

Isto tako, za vakcinu se pretpostavlja, a to znaci da se zapravo ne zna. To u stvari i tvrde sad iz WHO (konacno), sto onda i Covid pasos stavlja u istu ravan s PCR testom ne starijim.od 48h. Besmisleno.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#211 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dozer »

biglebovski wrote: 09/04/2021 16:34
Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 16:22 Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?
https://www.vecernji.hr/vijesti/austrij ... ku-1481583
Ovo za PCR test se zna od samog pocetka, da je nepouzdan za testiranje ovakvih virusa. Uostalom, to su razni experti tvrdili jos u samom startu, govoreci da se rezultati tog testa mogu interpretirati kako kome.padne na pamet, kao i da se tom metodom moze "pronaci" sta god se pozeli da se pronadje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#212 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

daddy-kool wrote: 10/04/2021 00:14 Ovi covid pasoši nemaju šansu da zažive u međunarodnom prometu, prekomplikovano, previše nepozannica, previše zadire u ljudska prava a i vakcine su ograničenog trajanja. Pojedinačne države će ići da vakcinisanjem dosegnu kolektivni imunitet, a ograničenja u vidu pcr testova ili dokaza o vakciniciji će eventualno biti aktuelna još ovu godinu.
Kaze jedan Amer: mogu ja to falsifikovat. :chmoljava: Na temu, nas preko 2 miliona je sprc*no na oko 10.000 km2, znaci 200 i vise dusa po kvadratu, kilometarskom.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#213 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

Ja sam budala sto se raspravljam. Imate najvišu smrtnost u Evropi, možda i jedina država koja nije obezbijedila masovnu vakcinaciju, bolničko osoblje vas tretirao kao da ih je Mengele podučavao, ali boze moj, kovid pasoši su problem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#214 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

Dado dijasporitus wrote: 11/04/2021 07:21 Ja sam budala sto se raspravljam. Imate najvišu smrtnost u Evropi, možda i jedina država koja nije obezbijedila masovnu vakcinaciju, bolničko osoblje vas tretirao kao da ih je Mengele podučavao, ali boze moj, kovid pasoši su problem.
Pa kad smo najgora drzava na svijetu radi DMS-a i hostaplera sa i iz vlasti. :?
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#215 Re: Covid passporti /pasoši

Post by lijepa u dusi »

Naslovnica wrote: 26/02/2021 05:41
lijepa u dusi wrote: 25/02/2021 21:44
Naslovnica wrote: 19/02/2021 15:34

Vakciniši se i bićeš bezbjedan.
Netacno.
Prije izvaljivanja notornih gluposti, imate sajt vakcine tacka ba pa se lijepo informisite.
Može li, prije nego odem na taj sajt, pojašnjenje u vezi "izvaljivanja notorne gluposti"?
Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#216 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Tesla Edison »

lijepa u dusi wrote: 15/04/2021 12:23
Naslovnica wrote: 26/02/2021 05:41
lijepa u dusi wrote: 25/02/2021 21:44

Netacno.
Prije izvaljivanja notornih gluposti, imate sajt vakcine tacka ba pa se lijepo informisite.
Može li, prije nego odem na taj sajt, pojašnjenje u vezi "izvaljivanja notorne gluposti"?
Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
Kao što sam jednom napisao. Osnovati geta i kampove i tu trpati sve te antivaksere. Ako se predomisle i vakcinišu, pustiti ih na slobodu, ako i dalje budu slušali savjete Jelene Karleuše, onda neka ih u kampovima, neka truhnu.

Ima ono polje izmjeđu Kolonije i Hrasnice, ograditi žicom, postaviti vojsku tu, šatore i samo ih loviti ko zečeve i tu trpati. Hrane ima, hljeba ima, a ima i vode. Ništa im neće faliti.
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#217 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Naslovnica »

lijepa u dusi wrote: 15/04/2021 12:23
Naslovnica wrote: 26/02/2021 05:41
lijepa u dusi wrote: 25/02/2021 21:44

Netacno.
Prije izvaljivanja notornih gluposti, imate sajt vakcine tacka ba pa se lijepo informisite.
Može li, prije nego odem na taj sajt, pojašnjenje u vezi "izvaljivanja notorne gluposti"?
Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
Ti bi hvatala i vakcinisala?! :lol: :lol: :lol:
Imaš Dogs Trust pa se njima javi vezano za hvatanje i vakcinisanje. :thumbup:
Nikada se neće vakcinisati 70% populacije, ne zanosi se time.
Pogotovu ako uzmemo u obzir da se populacija ispod 18 (16) ne vakciniše. ;-)
BTW, koliko puta do sada si se vakcinisala protiv gripe, i to i ovi što bi hvatali i na silu vakcinisali?
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#218 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Naslovnica »

TESLA_EDISON wrote: 15/04/2021 12:41
lijepa u dusi wrote: 15/04/2021 12:23
Naslovnica wrote: 26/02/2021 05:41
Može li, prije nego odem na taj sajt, pojašnjenje u vezi "izvaljivanja notorne gluposti"?
Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
Kao što sam jednom napisao. Osnovati geta i kampove i tu trpati sve te antivaksere. Ako se predomisle i vakcinišu, pustiti ih na slobodu, ako i dalje budu slušali savjete Jelene Karleuše, onda neka ih u kampovima, neka truhnu.

Ima ono polje izmjeđu Kolonije i Hrasnice, ograditi žicom, postaviti vojsku tu, šatore i samo ih loviti ko zečeve i tu trpati. Hrane ima, hljeba ima, a ima i vode. Ništa im neće faliti.
Mojne ba Tesla šuplje, nemoj trpati sve koji ne žele da se vakcinišu u antivaksere.
Do jučer si bio "borac za ljudska prava i slobode", a danas bi se igrao Heinricha Himmlera
Image
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#219 Re: Covid passporti /pasoši

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 15/04/2021 12:41
lijepa u dusi wrote: 15/04/2021 12:23
Naslovnica wrote: 26/02/2021 05:41
Može li, prije nego odem na taj sajt, pojašnjenje u vezi "izvaljivanja notorne gluposti"?
Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
Kao što sam jednom napisao. Osnovati geta i kampove i tu trpati sve te antivaksere. Ako se predomisle i vakcinišu, pustiti ih na slobodu, ako i dalje budu slušali savjete Jelene Karleuše, onda neka ih u kampovima, neka truhnu.

Ima ono polje izmjeđu Kolonije i Hrasnice, ograditi žicom, postaviti vojsku tu, šatore i samo ih loviti ko zečeve i tu trpati. Hrane ima, hljeba ima, a ima i vode. Ništa im neće faliti.
Covishield jos nije odobren u EU, tako da bi i ti mogao u geto bez obzira sto si vakcinisan :mrgreen: Do duse, geto ce ti biti malo vece povrsine od tog logora koji predlazes. Nije odobren ni sputnik, ni kineske, a obustavljaju vakcinaciju sa AZ i J&J..

Pazi sta zelis. Cesto se zelje kao bumerang znaju vratiti :mrgreen:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#220 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Tesla Edison »

Naslovnica wrote: 15/04/2021 12:54
TESLA_EDISON wrote: 15/04/2021 12:41
lijepa u dusi wrote: 15/04/2021 12:23

Mogu se ja vakcinisati do mile volje, ako se ne vakcinise bar 70% populacije, virus ce kolati i mutirati do nivoa kad je moja vakcina beskorisna. Zdravi ljudi koji nemaju zdravstvenih smetnji se moraju vakcinisati, kako bi zastitili i sebe, ali i onaj dio populacije koji se iz zdravstvenih razloga ne smije vakcinisati. Sve bih ja vas po ulici hvatala i nasilu vakcinisala, nema hoces neces. Trebate ubit necije dijete, roditelje ili nekog drugog bliskog zbog neobrazovanosti.
Kao što sam jednom napisao. Osnovati geta i kampove i tu trpati sve te antivaksere. Ako se predomisle i vakcinišu, pustiti ih na slobodu, ako i dalje budu slušali savjete Jelene Karleuše, onda neka ih u kampovima, neka truhnu.

Ima ono polje izmjeđu Kolonije i Hrasnice, ograditi žicom, postaviti vojsku tu, šatore i samo ih loviti ko zečeve i tu trpati. Hrane ima, hljeba ima, a ima i vode. Ništa im neće faliti.
Mojne ba Tesla šuplje, nemoj trpati sve koji ne žele da se vakcinišu u antivaksere.
Do jučer si bio "borac za ljudska prava i slobode", a danas bi se igrao Heinricha Himmlera
Image
Jesam borac, borac za slobodu kretanja, za slobodu od medicinske mafije, za slobodu od kriznog štaba.

Da bi to postigli, jedino nam vakcina može pomoći jer su sve ostale metode iscrpljene. Narod je nasjeo na priču da je virus opasan i nema druge.
Ili Igla ili Himmler.
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#221 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Naslovnica »

Ma jok ba.
Igla kako kome, Himmler nikome.
Bezze trošite tastaturu takvim stavovima.
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv ... na-1091234

AstraZeneca i Johnson&Johnson ispadaju iz igre: Europa više neće kupovati vektorska cjepiva, ubuduće će se oslanjati na ona kojima je baza mRNA

Europska komisija neće više kupovati vektorska cjepiva koja proizvode AstraZeneca i Johnson&Johnson nego će se ubuduće oslanjati na cjepiva na bazi glasničke RNA (mRNA), koje proizvodi BioNTech/Phizer, Moderna i CureVac, izjavio je njemački demokršćanski zastupnik u Europskom parlamentu Peter Liese.

Liese je u srijedu rekao da je tu informaciju dobio od Komisije. Prema tim informacijama, Komisija želi kupiti 900 milijuna doza cjepiva na bazi glasničke RNA za 2022. i 2023. godinu i neće obnavljati ugovore s drugim proizvođačima cjepiva.

“Vektorska cjepiva Johnson&Johnson i AstraZeneca su dobra cjepiva i trebamo ih koristiti kako bi pandemiju stavili pod nadzor do ljeta.... ali budućnost pripada cjepivima na bazi glasničke RNA, koja su očito učinkovitija od vektorskih i čini se da imaju manje nuspojava”, rekao je Liese, liječnik po struci, koji je u Europskoj pučkoj stranci zadužen za zdravstvo.

Liese dodaje da je najveća prednost cjepiva na bazi glasničke RNA to što se mogu brže prilagođavati na nove varijante virusa.

Cjepiva na bazi glasničke RNA sadržavaju “upute” za stvaranje proteinskog šiljka virusa koji uzrokuje covid-19 'upakirana' u lipid. Na temelju tih uputa same tjelesne stanice mogu proizvesti taj protein koji je jedinstven za taj koronavirus. Čovjekov imunosni sustav prepoznaje da taj jedinstveni protein ne bi trebao biti u tijelu i reagira prirodnom obranom od zaraze covidom-19 stvaranjem antitijela.

Virusna vektorska cjepiva koriste oslabljeni i bezopasni virus koji prenosi genske informacije o stvaranju proteinskih šiljaka koranavirusa.
Ono što je rekao @laik1981
"Ma ovo sto su uradile raznorazne komisije koje se bave vakcinama u zadnjih par mjeseci antivakseri nisu uspjeli za 20 godina.. Degradirase sve i kreirase nepovjerenje i medju ljudima koji su jedva cekali da se vakcinisu.. Totalna propast.."
je baš surova istina.
Sve je bilo na ovaj post iznad koji sam jutros postavio.

Vi svi znate da ja nisam protiv vakcina, ali sam protiv agresivnih vakserskih stavova koje pojedinci ovdje ispoljavaju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#222 Re: Covid passporti /pasoši

Post by JohnnyS »

Dok god postoji ikakva, bez obzira koliko mizerna, šansa da ćeš umrijeti od cjepiva, ono ne smije biti obavezno jer nitko nema pravo tražiti da ti možda ugrozio svoj život da bi spasio tuđi. To je vrlo jednostavno.
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#223 Re: Covid passporti /pasoši

Post by vaučer »

JohnnyS wrote: 15/04/2021 19:55 Dok god postoji ikakva, bez obzira koliko mizerna, šansa da ćeš umrijeti od cjepiva, ono ne smije biti obavezno jer nitko nema pravo tražiti da ti možda ugrozio svoj život da bi spasio tuđi. To je vrlo jednostavno.
Nije pitanje jeli obvezno - nije. Pitanje je jeli dostupno onima koji će svjesno preuzeti taj minimalan rizik. EU nogira AZ i J&J cjepiva radi 1/1,000,000 šanse za trombozu. Veće su šanse smrti u prometu ili tromboze pri letu avionom.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#224 Re: Covid passporti /pasoši

Post by JohnnyS »

I tako treba i biti iako sam ja uzeo AZ. Ne mogu biti isti kriteriji za cjepiva kao za lijekove jer cjepivo nije lijek. Lijek se daje bolesnim ljudima, a cjepivo zdravim. To sigurnost mora biti 150%
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#225 Re: Covid passporti /pasoši

Post by vaučer »

Jedan od milion je po meni pristojan omjer. Imam jednake šanse umrijeti od pokvarenog lososa iz prodavnice. Da govorimo o obaveznom cjepljenju - ok. Ali ja bi rado preuzeo taj rizik da skinem cjepljenje s ku’a i da vidim roditelje nakon tko zna koliko vremena.
Locked