COVID i škola?

Moderator: O'zone

Locked
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#2201 Re: COVID i škola?

Post by malocvijece »

Laertes wrote: 07/10/2021 20:09
malocvijece wrote: 07/10/2021 17:57

Jel misliš da dijete ne dolazi pet uzastopnih dana u školu?
Po pravilniku, roditelj može pravdati samo dva uzastopna dana. Barem u TK, a pretpostavljam da je tako i u KS. Ovo za pet dana je možda da se ne stvaraju gužve u DZ. Bolje da dijete ostane kod kuće ako ima prehladu ili neke simptome, nego da ide u školu zbog straha od neopravdanih. Naravno, očekuje se fer pristup od roditelja.
Mislim da je skoro i kod nas u TK to promijenjeno na 5 dana za roditelje.
Bilo je dva dana uzastopno da roditelj može pravdati i razumijem zašto se pomjerilo na više dana za vrijeme trajanja pandemije. To nikako ne znači da se može pravdati za svaku sitnicu. Barem ne po pravilniku. Koliko puta u polugodištu dijete može biti bolesno (a da ne mora ipak ići doktoru)?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2202 Re: COVID i škola?

Post by MUNAFIK »

last mohicans wrote: 07/10/2021 20:13 Ministrica zna najbolje, laze i dezavuise javnost. Bruku srednjoškolaca ovih dana oboljeva, time i njihovi roditelji, a i nastavnici iskaču iz kolosjeka iako su vecina vakcinisani.
Pa eto vakcinisali su se znaci nema zime... Nece imat nikakve posljedice niti ce imati teze oblike, a vec odavno znamo da preko 50% cak nema nikakve simptome, a od preostalih skoro 99% ima blaze simptome... Ovi jos vakcinisanista je sad problem?

Hocemol svi dozivotno u lockdown jer ce neko dobit malo prehlade?
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#2203 Re: COVID i škola?

Post by Laertes »

malocvijece wrote: 07/10/2021 20:54
Laertes wrote: 07/10/2021 20:09

Mislim da je skoro i kod nas u TK to promijenjeno na 5 dana za roditelje.
Bilo je dva dana uzastopno da roditelj može pravdati i razumijem zašto se pomjerilo na više dana za vrijeme trajanja pandemije. To nikako ne znači da se može pravdati za svaku sitnicu. Barem ne po pravilniku. Koliko puta u polugodištu dijete može biti bolesno (a da ne mora ipak ići doktoru)?
Ma sretan sam kad dođu da pravdaju... Da ja njih ne moram zvati... Sve je u obrazovanju otišlo u neku stvar...
last mohicans
Posts: 11994
Joined: 09/08/2012 23:19

#2204 Re: COVID i škola?

Post by last mohicans »

MUNAFIK wrote: 07/10/2021 20:55
last mohicans wrote: 07/10/2021 20:13 Ministrica zna najbolje, laze i dezavuise javnost. Bruku srednjoškolaca ovih dana oboljeva, time i njihovi roditelji, a i nastavnici iskaču iz kolosjeka iako su vecina vakcinisani.
Pa eto vakcinisali su se znaci nema zime... Nece imat nikakve posljedice niti ce imati teze oblike, a vec odavno znamo da preko 50% cak nema nikakve simptome, a od preostalih skoro 99% ima blaze simptome... Ovi jos vakcinisanista je sad problem?

Hocemol svi dozivotno u lockdown jer ce neko dobit malo prehlade?
Tuga u Banjoj Luci: Mladi vjeroučitelj izgubio bitku s koronom
http://www.klix.ba/clanak/211007168
Ne znam da li je bio vakcinisan, mozda banjaluka zna. Ali ljudi su u obrazovanju itekako izloženi. Nemaju svi tako šega simptome, kako ti minimiziras. Ima i djece koja zaglave u bolnice. Neka distanca od metar udaljenosti je šuplja priča. Ima odjeljenja sa 30 učenika u razredu,kažu mi. Bi li ti tu sjedio 2 sata sa 30 učenika koje moraš puškom tjerati da stave maske?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#2205 Re: COVID i škola?

Post by Billy The Pljuc »

Ne znam šta bih vam rekao glede ministrice, prepoznati ono sa čim se suočavaš, preuzeti odgovornost i adekvatno djelovati očito nije u okviru njenih kapaciteta, doduše nije ni u okviru kapaciteta ni mnogo odgovornijih od nje.

Ne želim da idem dalje od sopstvenog primjera i onoga što je moja porodica prošla i prolazi, djeca su hvala bogu dobro, dedo se kući bori sa upalom pluća i nije slučaj za bolnice, nana još uvijek ne može da se kutariše temperature, naša draga S je preživjela bolnički tretman i dobro se osjeća.

Čak sam jedno vrijeme odbijao da povjerujem da se zaista radi o zarazi covid-19 virusom, kontam nisu ni testovi pouzdani kao što već i nisu, možda je gripa, nekakva viroza, ovo - ono, onda suočen sa činjenicama, jer je i previše ozbiljnijih problema, naposlijetku i gubitak čula mirisa je nešto što gripa ne donosi.

Nema tu prostora za mnogo matematike, odluka da se djeca obavezno šalju u školu je POGREŠNA i ista predstavlja svjesno širenje zaraze koja za rezultat ima, gle čuda, i smrtne slučajeve. Možemo mi raspredati priče do kraja svijeta, jesu li djeca hendikepirana neodlaskom u školu ili kako to neki vole nazvati "razvojem debilizma" kod istih, pate li itd. itd. Sve argumente ZA pokušajte objasniti nekome ko je izgubio nekog bližnjeg zbog ove odluke a takvih ima i previše, evo vidimo da ne umiru samo stariji, umiru nažalost i osobe mlađe životne dobi, znači neko ostane bez dede ili nane, neko bez roditelja a neko i bez sina ili kćeri.

To su drugovi i drugarice na našu žalost činjenice.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#2206 Re: COVID i škola?

Post by topss »

Billy The Pljuc wrote: 08/10/2021 02:03 Ne znam šta bih vam rekao glede ministrice, prepoznati ono sa čim se suočavaš, preuzeti odgovornost i adekvatno djelovati očito nije u okviru njenih kapaciteta, doduše nije ni u okviru kapaciteta ni mnogo odgovornijih od nje.

Ne želim da idem dalje od sopstvenog primjera i onoga što je moja porodica prošla i prolazi, djeca su hvala bogu dobro, dedo se kući bori sa upalom pluća i nije slučaj za bolnice, nana još uvijek ne može da se kutariše temperature, naša draga S je preživjela bolnički tretman i dobro se osjeća.

Čak sam jedno vrijeme odbijao da povjerujem da se zaista radi o zarazi covid-19 virusom, kontam nisu ni testovi pouzdani kao što već i nisu, možda je gripa, nekakva viroza, ovo - ono, onda suočen sa činjenicama, jer je i previše ozbiljnijih problema, naposlijetku i gubitak čula mirisa je nešto što gripa ne donosi.

Nema tu prostora za mnogo matematike, odluka da se djeca obavezno šalju u školu je POGREŠNA i ista predstavlja svjesno širenje zaraze koja za rezultat ima, gle čuda, i smrtne slučajeve. Možemo mi raspredati priče do kraja svijeta, jesu li djeca hendikepirana neodlaskom u školu ili kako to neki vole nazvati "razvojem debilizma" kod istih, pate li itd. itd. Sve argumente ZA pokušajte objasniti nekome ko je izgubio nekog bližnjeg zbog ove odluke a takvih ima i previše, evo vidimo da ne umiru samo stariji, umiru nažalost i osobe mlađe životne dobi, znači neko ostane bez dede ili nane, neko bez roditelja a neko i bez sina ili kćeri.

To su drugovi i drugarice na našu žalost činjenice.
Jesu li bili vakcinisani i kojom vakcinom?

Nadam se da ce se svi vratiti u punu snagu ubrzo.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2207 Re: COVID i škola?

Post by mali_balon »

Billy The Pljuc wrote: 08/10/2021 02:03 Ne znam šta bih vam rekao glede ministrice, prepoznati ono sa čim se suočavaš, preuzeti odgovornost i adekvatno djelovati očito nije u okviru njenih kapaciteta, doduše nije ni u okviru kapaciteta ni mnogo odgovornijih od nje.

Ne želim da idem dalje od sopstvenog primjera i onoga što je moja porodica prošla i prolazi, djeca su hvala bogu dobro, dedo se kući bori sa upalom pluća i nije slučaj za bolnice, nana još uvijek ne može da se kutariše temperature, naša draga S je preživjela bolnički tretman i dobro se osjeća.

Čak sam jedno vrijeme odbijao da povjerujem da se zaista radi o zarazi covid-19 virusom, kontam nisu ni testovi pouzdani kao što već i nisu, možda je gripa, nekakva viroza, ovo - ono, onda suočen sa činjenicama, jer je i previše ozbiljnijih problema, naposlijetku i gubitak čula mirisa je nešto što gripa ne donosi.

Nema tu prostora za mnogo matematike, odluka da se djeca obavezno šalju u školu je POGREŠNA i ista predstavlja svjesno širenje zaraze koja za rezultat ima, gle čuda, i smrtne slučajeve. Možemo mi raspredati priče do kraja svijeta, jesu li djeca hendikepirana neodlaskom u školu ili kako to neki vole nazvati "razvojem debilizma" kod istih, pate li itd. itd. Sve argumente ZA pokušajte objasniti nekome ko je izgubio nekog bližnjeg zbog ove odluke a takvih ima i previše, evo vidimo da ne umiru samo stariji, umiru nažalost i osobe mlađe životne dobi, znači neko ostane bez dede ili nane, neko bez roditelja a neko i bez sina ili kćeri.

To su drugovi i drugarice na našu žalost činjenice.
Ma kakva ministrica ono je komad budale.....ona misli ko umre od korone da je sehid, da je to dobro.....svakako nas smrt sve ceka.....budala

I kod moje cerke u razredu ima oboljelih od kovida i niko nista, nit se javlja uciteljima nit da se ko pocese ali bitno je da se ide u skolu.....
User avatar
muha_sa
Posts: 128662
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2208 Re: COVID i škola?

Post by muha_sa »

Kod moje unuke (cetvrti osnovne) u razredu dvoje pozitivno i od danas 14 dana nastava od kuce.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#2209 Re: COVID i škola?

Post by Billy The Pljuc »

topss wrote: 08/10/2021 04:36
Billy The Pljuc wrote: 08/10/2021 02:03 Ne znam šta bih vam rekao glede ministrice, prepoznati ono sa čim se suočavaš, preuzeti odgovornost i adekvatno djelovati očito nije u okviru njenih kapaciteta, doduše nije ni u okviru kapaciteta ni mnogo odgovornijih od nje.

Ne želim da idem dalje od sopstvenog primjera i onoga što je moja porodica prošla i prolazi, djeca su hvala bogu dobro, dedo se kući bori sa upalom pluća i nije slučaj za bolnice, nana još uvijek ne može da se kutariše temperature, naša draga S je preživjela bolnički tretman i dobro se osjeća.

Čak sam jedno vrijeme odbijao da povjerujem da se zaista radi o zarazi covid-19 virusom, kontam nisu ni testovi pouzdani kao što već i nisu, možda je gripa, nekakva viroza, ovo - ono, onda suočen sa činjenicama, jer je i previše ozbiljnijih problema, naposlijetku i gubitak čula mirisa je nešto što gripa ne donosi.

Nema tu prostora za mnogo matematike, odluka da se djeca obavezno šalju u školu je POGREŠNA i ista predstavlja svjesno širenje zaraze koja za rezultat ima, gle čuda, i smrtne slučajeve. Možemo mi raspredati priče do kraja svijeta, jesu li djeca hendikepirana neodlaskom u školu ili kako to neki vole nazvati "razvojem debilizma" kod istih, pate li itd. itd. Sve argumente ZA pokušajte objasniti nekome ko je izgubio nekog bližnjeg zbog ove odluke a takvih ima i previše, evo vidimo da ne umiru samo stariji, umiru nažalost i osobe mlađe životne dobi, znači neko ostane bez dede ili nane, neko bez roditelja a neko i bez sina ili kćeri.

To su drugovi i drugarice na našu žalost činjenice.
Jesu li bili vakcinisani i kojom vakcinom?

Nadam se da ce se svi vratiti u punu snagu ubrzo.
Već sam pisao, svi odrasli AZ vakcina, obje doze.

Malo opet na temu škole, nakon mog malca i njegovog pozitivnog testa su donijeli odluku o 14 dana online nastave a kako je malac imao kasnije kontakte sa pozitivnim osobama unutar domaćinstva tako je produžio izolaciju. Ostatak razreda se u određenom broju vratio na nastavu u školu a djeci koja nisu prisutna će kao slati materijale da ne izgube redoslijed u nastavi. Jedna jedina nastavnica se javila ove sedmice sa materijalima, svi ostali ni mukaet.

Mislim o kakvoj školi, školstvu, ministrima ili ministricama mi ovdje pišemo?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2210 Re: COVID i škola?

Post by MUNAFIK »

Kakva je situacina u skolama? Jel bila katastrofa medju djecom?
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#2211 Re: COVID i škola?

Post by Becky7 »

MUNAFIK wrote: 06/11/2021 02:26 Kakva je situacina u skolama? Jel bila katastrofa medju djecom?
U razredu moje braticne prvo troje pozitivno bilo prije 10ak dana, poslali ih odma online plus sve testirali prije 7 dana i jos sedam bilo pozitivno, ona je negativna ali masku je nosila nije nikako skidala. Nadam se da nece vise niko im biti pozitivan u cetvrtak ce biti 14 dana kako su prvi bili pozitivni.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#2212 Re: COVID i škola?

Post by tap3ah75 »

Idioti u ZE-DO odgodili početak škole.
Smijem se kladiti da su djeca od ovih što odlučuju o tome na skijalištima - pa neka ih još - neka uživaju dok je snijega.
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#2213 Re: COVID i škola?

Post by laik1981 »

Ne trebaju vise maske u skolama u KS..
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2214 Re: COVID i škola?

Post by MUNAFIK »

laik1981 wrote: 07/03/2022 11:57 Ne trebaju vise maske u skolama u KS..
Pa kako to, sta cemo sa dedama i nanama...

Ljudi umiru, a maske se ukidaju. Aaaaaaaaaaaaaa
Locked