COVID i škola?

Moderator: O'zone

Locked
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1701 Re: COVID i škola?

Post by aldinjo »

kox wrote: 07/02/2021 18:16
aldinjo wrote: 07/02/2021 17:25 A zašto počinje nastava u 9 sati?
Bilo bi lijepo da daju neko obrazloženje pa da vidimo da li ima smisla. Ono obrazloženje za koje ja znam nema smisla, ali moguće da griješim pa eto sačekajmo hoće li nešto nekada saopštiti zvanično.
Mnoge mjere nemaju smisla pa su još na snazi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1702 Re: COVID i škola?

Post by JohnnyS »

funeral blues wrote: 07/02/2021 19:14
kox wrote: 07/02/2021 19:01 Uvijek ima gore, ali ako se može normalno nešto uraditi zašto ne bi.
Svaka ti čast na živcima i strpljenu da argumentovano rasprpavljaš s ovim paemtnim koji bi da početak škole prilagođavaju noćnim čuvarima. Još su bolji ovi koji bi dijete od 6 godina (1. razred) pustili da se samo spremi, zaključa stan i otpješači stotinu metara, dvije stotine, kilometar, dva kilometra, a u sve u vrijeme Sejfića i migranata.
Helem, svaka čast na živicima, još jednom :)

Blago staklarima, moći će zarađivati na staklenim zvonima za djecu brižnih roditelja
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1703 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Evo i junačine u novoj epizodi 'u moj se vakat na klupi moglo spavati'.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#1704 Re: COVID i škola?

Post by ps5 »

funeral blues wrote: 07/02/2021 19:14
kox wrote: 07/02/2021 19:01 Uvijek ima gore, ali ako se može normalno nešto uraditi zašto ne bi.
Svaka ti čast na živcima i strpljenu da argumentovano rasprpavljaš s ovim paemtnim koji bi da početak škole prilagođavaju noćnim čuvarima. Još su bolji ovi koji bi dijete od 6 godina (1. razred) pustili da se samo spremi, zaključa stan i otpješači stotinu metara, dvije stotine, kilometar, dva kilometra, a u sve u vrijeme Sejfića i migranata.
Helem, svaka čast na živicima, još jednom :)
A kako se to razlikuje od ovih sto hoce da se prema njihovom rasporedu kroji i skolski raspored?
S druge strane glupo je danasnji vakat porediti s necim prije 20 godina u smisla da djeca i dalje trebaju ici sama u skolu. Tad ako sretnes jedno auto svakih 10 minuta bio si sretan, mogao si po sred ceste ic u skolu jer nije svaki balavac imao auto s 200KS.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1705 Re: COVID i škola?

Post by kox »

ps5 wrote: 07/02/2021 20:15
funeral blues wrote: 07/02/2021 19:14
kox wrote: 07/02/2021 19:01 Uvijek ima gore, ali ako se može normalno nešto uraditi zašto ne bi.
Svaka ti čast na živcima i strpljenu da argumentovano rasprpavljaš s ovim paemtnim koji bi da početak škole prilagođavaju noćnim čuvarima. Još su bolji ovi koji bi dijete od 6 godina (1. razred) pustili da se samo spremi, zaključa stan i otpješači stotinu metara, dvije stotine, kilometar, dva kilometra, a u sve u vrijeme Sejfića i migranata.
Helem, svaka čast na živicima, još jednom :)
A kako se to razlikuje od ovih sto hoce da se prema njihovom rasporedu kroji i skolski raspored?
S druge strane glupo je danasnji vakat porediti s necim prije 20 godina u smisla da djeca i dalje trebaju ici sama u skolu. Tad ako sretnes jedno auto svakih 10 minuta bio si sretan, mogao si po sred ceste ic u skolu jer nije svaki balavac imao auto s 200KS.
Razlikuje se po tome što je otprilike 70% roditelja protiv ovog pomijeranja na 9 sati jer niko od njih ne radi od 09:30 ili 10:00, niti ijedan poslodavac ima razumijevanja da mu zakasniš sat ili dva sata na posao(slobodna procjena, ali bolja koliko znam i ne postoji). S druge strane, kada se kreće sa nastavom od 08 mnogo je lakše stići. Možda bi i 07:30 (lupam) bilo i bolje, ali eto 08 je bilo uobičajeno.
Noćnih čuvara ima koliko, 0.0001% u populaciji ?
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#1706 Re: COVID i škola?

Post by Horke »

U nasoj skoli provedena anketa medju roditeljima i vecina se izrazila za opciju od 9 sati. I da, u nasoj skoli je za prvacice postojala i druga smjena, prije korone.

Ja ne vidim poveznicu radnog vremena i skole. Da bi stigla na vrijeme na posao ja moram krenuti u 7 i 15. Vecina mora krenuti u pola 8, tj prije pola 8 ako ce voditi i dijete. Ako povedem dijete, ostavicu ga u skoli prije pola 8, znaci vise od pola sata prije pocetka nastave, ako nastava pocinje u 8. Kad je kisa, zima i sl, dijete pola sata kisne/mrzne.

Zato i postoji produzeni boravak.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#1707 Re: COVID i škola?

Post by ps5 »

Ma ljudi uvijek nadju razlog da pametuju. Da je u 7 bilo bi "joooj sto djecu tako rano", u 8 "joooj sto nije u pola 8 ovako ne mogu stic na posao"... Jednostavno skola i posao nisu podudarni pa kad god da je pocetak nastave.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1708 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Horke wrote: 07/02/2021 22:17 U nasoj skoli provedena anketa medju roditeljima i vecina se izrazila za opciju od 9 sati. I da, u nasoj skoli je za prvacice postojala i druga smjena, prije korone.

Ja ne vidim poveznicu radnog vremena i skole. Da bi stigla na vrijeme na posao ja moram krenuti u 7 i 15. Vecina mora krenuti u pola 8, tj prije pola 8 ako ce voditi i dijete. Ako povedem dijete, ostavicu ga u skoli prije pola 8, znaci vise od pola sata prije pocetka nastave, ako nastava pocinje u 8. Kad je kisa, zima i sl, dijete pola sata kisne/mrzne.

Zato i postoji produzeni boravak.
Jeste gdje postoji produženi boravak pa imaš luksuz da ne vidiš tu poveznicu. U našoj školi nije bilo ankete. U svakom slučaju ako se većina roditelja odlučila za 09 sati, svaka čast, njihova odluka i tu nema šta da se prigovori.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#1709 Re: COVID i škola?

Post by Horke »

kox wrote: 07/02/2021 22:23
Horke wrote: 07/02/2021 22:17 U nasoj skoli provedena anketa medju roditeljima i vecina se izrazila za opciju od 9 sati. I da, u nasoj skoli je za prvacice postojala i druga smjena, prije korone.

Ja ne vidim poveznicu radnog vremena i skole. Da bi stigla na vrijeme na posao ja moram krenuti u 7 i 15. Vecina mora krenuti u pola 8, tj prije pola 8 ako ce voditi i dijete. Ako povedem dijete, ostavicu ga u skoli prije pola 8, znaci vise od pola sata prije pocetka nastave, ako nastava pocinje u 8. Kad je kisa, zima i sl, dijete pola sata kisne/mrzne.

Zato i postoji produzeni boravak.
Jeste gdje postoji produženi boravak pa imaš luksuz da ne vidiš tu poveznicu. U našoj školi nije bilo ankete. U svakom slučaju ako se većina roditelja odlučila za 09 sati, svaka čast, njihova odluka i tu nema šta da se prigovori.
Nisi shvatio sta govorim. Ne vidim uopste poveznicu pocetak skole i radnog vremena i kad pocinje u 8. Opet ce vecina ostaviti dijete minimalno pola sata ranije da bi oni stigli na vrijeme na posao. (Da ne nacinjemo temu skolskih dvorista i sta se sve tu desava). A ako se uzme u obziri druga smjena, koja postoji i za prvacice u puno skola nema nikakvog smisla prilagodjavati vrijeme rada skole sa radnim vremenom roditelja. Jos kad uzmes da neki rade od 7, neki od pola 8, sve zajedno nidje veze. Skola nije ni vrtic ni produzeni boravak i ne treba da se prilagodjava nicijem radnom vremenu jer se nemoguce prilagoditi i udovoljiti svima.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1710 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Horke wrote: 08/02/2021 08:24
kox wrote: 07/02/2021 22:23
Horke wrote: 07/02/2021 22:17 U nasoj skoli provedena anketa medju roditeljima i vecina se izrazila za opciju od 9 sati. I da, u nasoj skoli je za prvacice postojala i druga smjena, prije korone.

Ja ne vidim poveznicu radnog vremena i skole. Da bi stigla na vrijeme na posao ja moram krenuti u 7 i 15. Vecina mora krenuti u pola 8, tj prije pola 8 ako ce voditi i dijete. Ako povedem dijete, ostavicu ga u skoli prije pola 8, znaci vise od pola sata prije pocetka nastave, ako nastava pocinje u 8. Kad je kisa, zima i sl, dijete pola sata kisne/mrzne.

Zato i postoji produzeni boravak.
Jeste gdje postoji produženi boravak pa imaš luksuz da ne vidiš tu poveznicu. U našoj školi nije bilo ankete. U svakom slučaju ako se većina roditelja odlučila za 09 sati, svaka čast, njihova odluka i tu nema šta da se prigovori.
Nisi shvatio sta govorim. Ne vidim uopste poveznicu pocetak skole i radnog vremena i kad pocinje u 8. Opet ce vecina ostaviti dijete minimalno pola sata ranije da bi oni stigli na vrijeme na posao. (Da ne nacinjemo temu skolskih dvorista i sta se sve tu desava). A ako se uzme u obziri druga smjena, koja postoji i za prvacice u puno skola nema nikakvog smisla prilagodjavati vrijeme rada skole sa radnim vremenom roditelja. Jos kad uzmes da neki rade od 7, neki od pola 8, sve zajedno nidje veze. Skola nije ni vrtic ni produzeni boravak i ne treba da se prilagodjava nicijem radnom vremenu jer se nemoguce prilagoditi i udovoljiti svima.
Ne može svima, može većini. I to smisla ima itekako. Ako postoji neki konkretan razlog zašto nastava prvačićima mora početi u npr. 15 sati ili 11:30 ili neki treći termin van svakog rezona, tipa imamo jednu učionicu a 250 prvačića to mogu da shvatim. Ali 'kome ba mi da se prilagođavamo' pristup bez ikakvog razloga ne razumijem.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#1711 Re: COVID i škola?

Post by Horke »

kox wrote: 08/02/2021 09:40
Horke wrote: 08/02/2021 08:24
kox wrote: 07/02/2021 22:23
Jeste gdje postoji produženi boravak pa imaš luksuz da ne vidiš tu poveznicu. U našoj školi nije bilo ankete. U svakom slučaju ako se većina roditelja odlučila za 09 sati, svaka čast, njihova odluka i tu nema šta da se prigovori.
Nisi shvatio sta govorim. Ne vidim uopste poveznicu pocetak skole i radnog vremena i kad pocinje u 8. Opet ce vecina ostaviti dijete minimalno pola sata ranije da bi oni stigli na vrijeme na posao. (Da ne nacinjemo temu skolskih dvorista i sta se sve tu desava). A ako se uzme u obziri druga smjena, koja postoji i za prvacice u puno skola nema nikakvog smisla prilagodjavati vrijeme rada skole sa radnim vremenom roditelja. Jos kad uzmes da neki rade od 7, neki od pola 8, sve zajedno nidje veze. Skola nije ni vrtic ni produzeni boravak i ne treba da se prilagodjava nicijem radnom vremenu jer se nemoguce prilagoditi i udovoljiti svima.
Ne može svima, može većini. I to smisla ima itekako. Ako postoji neki konkretan razlog zašto nastava prvačićima mora početi u npr. 15 sati, tipa imamo jednu učionicu a 250 prvačića to mogu da shvatim. Ali 'kome ba mi da se prilagođavamo' pristup bez ikakvog razloga ne razumijem.
S tim da vecina nije ona za koju ti mislis da je vecina. To je velika razlika. Sto ti je dokazano i rezultatima ankete u skoli moje djece. U tvojoj skoli nije provedena, pa ne znas.

Gro ljudi radi u prehrambenim trgovinama koje rade od 7. Opstine rade od pola 8, a salterski sluzbenici i ranije. Apoteke rade od 7, a one koje rade od 8 znaci da se otvaraju u 8, radnici moraju doci ranije. Mnogi zaposleni u komunalnim ustanovama pocinju u 7.

Zato je poenta da je nebitno kad roditelji pocinju raditi i da se nastava ne prilagodjava radnom vremenu roditelja. Inace bi trajala do 4 ili 5.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1712 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Horke wrote: 08/02/2021 09:48
kox wrote: 08/02/2021 09:40
Horke wrote: 08/02/2021 08:24

Nisi shvatio sta govorim. Ne vidim uopste poveznicu pocetak skole i radnog vremena i kad pocinje u 8. Opet ce vecina ostaviti dijete minimalno pola sata ranije da bi oni stigli na vrijeme na posao. (Da ne nacinjemo temu skolskih dvorista i sta se sve tu desava). A ako se uzme u obziri druga smjena, koja postoji i za prvacice u puno skola nema nikakvog smisla prilagodjavati vrijeme rada skole sa radnim vremenom roditelja. Jos kad uzmes da neki rade od 7, neki od pola 8, sve zajedno nidje veze. Skola nije ni vrtic ni produzeni boravak i ne treba da se prilagodjava nicijem radnom vremenu jer se nemoguce prilagoditi i udovoljiti svima.
Ne može svima, može većini. I to smisla ima itekako. Ako postoji neki konkretan razlog zašto nastava prvačićima mora početi u npr. 15 sati, tipa imamo jednu učionicu a 250 prvačića to mogu da shvatim. Ali 'kome ba mi da se prilagođavamo' pristup bez ikakvog razloga ne razumijem.
S tim da vecina nije ona za koju ti mislis da je vecina. To je velika razlika. Sto ti je dokazano i rezultatima ankete u skoli moje djece. U tvojoj skoli nije provedena, pa ne znas.

Gro ljudi radi u prehrambenim trgovinama koje rade od 7. Opstine rade od pola 8, a salterski sluzbenici i ranije. Apoteke rade od 7, a one koje rade od 8 znaci da se otvaraju u 8, radnici moraju doci ranije. Mnogi zaposleni u komunalnim ustanovama pocinju u 7.

Zato je poenta da je nebitno kad roditelji pocinju raditi i da se nastava ne prilagodjava radnom vremenu roditelja. Inace bi trajala do 4 ili 5.
Slažem se, kao što sam na početku rekao, anketa bi se trebala provesti i moguće je da griješim. Opet, ne govorim ni ja baš potpuno napamet nego nakon komunikacije sa drugim roditeljima. A da je nebitno kada nastava počinje ne bi tradicionalno počinjala u 8 za prvačiće u velikoj većini škola nego u 11, 18, 19:30 ili kada već kome bude ćejf. Ni u prosvjeti ne rade ljudi operisani od stvarnosti, vode i oni o tome računa koliko se može.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1713 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Nakon mnogobrojnih zahtjeva roditelja nastava je pomjerena na 08 sati u našoj školi. Toliko o tome, hvala onima koji su imali sluha za roditelje.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#1714 Re: COVID i škola?

Post by malocvijece »

Hajde, priznaj da si ti barem pet zahtjeva napisao :D
:lol:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1715 Re: COVID i škola?

Post by kox »

Što je najgore nisam ni jedan, ovo me baš iznenadilo. Ja pišem po forumu a drugi gdje treba :lol:
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#1716 Re: COVID i škola?

Post by splinter »

kox wrote: 08/02/2021 22:01 Što je najgore nisam ni jedan, ovo me baš iznenadilo. Ja pišem po forumu a drugi gdje treba :lol:
:lol: :lol:
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#1717 Re: COVID i škola?

Post by laik1981 »

Lud zbunjenog.. Sve ubleha do ublehe.. I lafo mjere donijeli jer misle na zdravlje djece, sta li.. Ova prepucavanja i prebacivanja odgovornosti su dokaz da se mjere donose iz nekih razloga koji nemaju veze sa zdravljem i epidemioloskom situacijom.. KS je javno priznao da su mjeru nosenja maski donijeli samo da skole ne bi bile kaznjenje. Spremni su zlostavljati djecu da skole ne bi popusile kaznu :-)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/forto-i ... /210209045
Ministrica Brčić je kazala da je javnost dodatno dezavuisana izjavama pomoćnika ministra zdravstva FBiH Gorana Čerkeza, koji je vrlo paušalno iskomunicirao da maske za manju djecu nisu preporuka federalnih vlasti i da im nije jasno zbog čega je naređeno nošenje maski.




"Ja ću podsjetiti da je Vlada FBiH 28. januara donijela zaključak kojim je kao obavezujuće prihvatila naredbe Kriznog štaba FBiH, a pod tačkom 1. naređeno je da su svi obavezni nositi maske unutra i vani, uz izuzetak djece do 6 godina. Da nismo postupili u skladu s tim, škole bismo izložili mogućnosti da budu kažnjene za nepoštivanje mjera. Federalni nivo je bez ikakvog politiziranja pokazao da se ne možemo pouzdati u njih. Ustavni sud je rekao da o mjerama odlučuje struka, ali da ne može mali krug ljudi odlučivati o širokom obimu prava velikog broja građana i zato je traženo da Parlament FBiH i Vlada kontrolišu mjere, ali to se još ne dešava. Zbog toga insistiramo na sastanku s njima, uključio se i Tuzlanski kanton, tražit ćemo da budemo konsultovani prilikom donošenja mjera, ali i da kantoni imaju slobodu u kreiranju mjera", rekla je Brčić.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#1718 Re: COVID i škola?

Post by Horke »

Kakvi smo mi ljudi. Brinemo samo o svom komforu. Zbog pocetka nastave u 9 ispisale se stranice, jedni bi da im dijete spava duze, drugi bi da odvedu dijete u skolu kad i oni na posao.

A kad vlada kaze da djeca sve vrijeme trajanja nastave trebaju nositi maske da skole ne bi dobile kaznu sutimo. To je ok. I ok je da ne idu u skolu dok su kafici puni, bez distance i maske.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1719 Re: COVID i škola?

Post by wewa »

Horke wrote: 10/02/2021 08:37 Kakvi smo mi ljudi. Brinemo samo o svom komforu. Zbog pocetka nastave u 9 ispisale se stranice, jedni bi da im dijete spava duze, drugi bi da odvedu dijete u skolu kad i oni na posao.

A kad vlada kaze da djeca sve vrijeme trajanja nastave trebaju nositi maske da skole ne bi dobile kaznu sutimo. To je ok. I ok je da ne idu u skolu dok su kafici puni, bez distance i maske.
u nasoj skoli je VR podrzalo inicijativu udruzenja roditelja da se zatrazi ukidanje obaveze nosenja maski za vrijeme odvijanja nastave za djecu do 10 godina starosti.

obzirom da su djeca ionako nagurana zajedno u produzenom boravku, ne vidim nikakvog smisla da im se organizuje kombinovana nastava, a kamoli da ih se tjera da nose maske u ucionici. tim prije sto u odjeljenju moje kceri ima dijete s ostecenim sluhom koje ne moze citati s usana ni uciteljici ni drugarima.
posebna mi je tuga sto djeca ne poznaju uopce polovicu svojih drugara iz razreda jer se jos nikad nisu okupili...
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#1720 Re: COVID i škola?

Post by Horke »

Jasta je nego tuga.

Od maja su otvoreni vrtici. Svi znamo da tu nema govora o distanci. Pa oni mjenjaju case i grle se i ljube. I nije bilo drame i nekog sirenja zaraze.

Plus svi kafici, trzni centri. Strogocu treniraju na djeci. Prepucavaju se sa visim nivoima preko ledja djece. Koju poruku saljemo djeci, da je ok iskoristavati slabijeg.

Mislila sam da ce ovi pametnije da rade.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1721 Re: COVID i škola?

Post by wewa »

mene ne cudi da se nista posebno nije promijenilou oblasti skolstva jer su takvu kandidatkinju izabrali. zena nikad nije radila u osnovnoj skoli, a po prirodi je sklona birokratiji iznad svega drugog.
krizni stab je opet vezan preporukama i odlukama s federalnog nivoa.

u svemu tome djeca ispastaju.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#1722 Re: COVID i škola?

Post by laik1981 »

wewa wrote: 10/02/2021 10:38 mene ne cudi da se nista posebno nije promijenilou oblasti skolstva jer su takvu kandidatkinju izabrali. zena nikad nije radila u osnovnoj skoli, a po prirodi je sklona birokratiji iznad svega drugog.
krizni stab je opet vezan preporukama i odlukama s federalnog nivoa.

u svemu tome djeca ispastaju.
Izgleda da je vezan samo krizni stab KS, posto se ova mjera maski za vrijeme nastave i ne odrzavanje tjelesnog u salama uvela samo u KS.. Divne novinare imamo kada nisu u stanju od Cerkeza traziti komentar o ukidanju svih mogucih mjera u kantonima sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom.. U ZHK ukinuli policijski sat, u skole se ide regularno, pustili publiku na sportska desavanja, odobrili okupljanja u zatvorenom za preko 100 osoba..
Svi učenici će nastavu pohađati svaki dan, ali pod uvjetom da se poštuju sve smjernice koje se tiču kontinuirane edukacije nastavnog osoblja i djece, provođenja mjera dezinfekcije i ventilacije prostorija i sprječavanja grupiranja razreda prilikom dolaska odnosna odlaska iz škole. I dalje se ne preporučuju roditeljski sastanci u većim skupinama, kao i eventualne ekskurzije.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#1723 Re: COVID i škola?

Post by Magarece_godine »

funeral blues wrote: 07/02/2021 19:14
kox wrote: 07/02/2021 19:01 Uvijek ima gore, ali ako se može normalno nešto uraditi zašto ne bi.
Svaka ti čast na živcima i strpljenu da argumentovano rasprpavljaš s ovim paemtnim koji bi da početak škole prilagođavaju noćnim čuvarima. Još su bolji ovi koji bi dijete od 6 godina (1. razred) pustili da se samo spremi, zaključa stan i otpješači stotinu metara, dvije stotine, kilometar, dva kilometra, a u sve u vrijeme Sejfića i migranata.
Helem, svaka čast na živicima, još jednom :)
Moj prvačić se spremi, izadje iz kuće i prohoda nekih dvjesto metara gdje ga pokupi školski bus i vozi u školsko dvorište. Tako isto nazad kad se vraća kući. Nekoliko sati bude sam kod kuće, nema još punih sedam godina. Supruga i ja kao na iglama.
Da škola počinje u 8, ujutro bih ga ja odvezao do škole. Ali nesposobni kadrovi u Ministarstvu ne stavljaju se u poziciju roditelja.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1724 Re: COVID i škola?

Post by wewa »

laik1981 wrote: 10/02/2021 10:50
wewa wrote: 10/02/2021 10:38 mene ne cudi da se nista posebno nije promijenilou oblasti skolstva jer su takvu kandidatkinju izabrali. zena nikad nije radila u osnovnoj skoli, a po prirodi je sklona birokratiji iznad svega drugog.
krizni stab je opet vezan preporukama i odlukama s federalnog nivoa.

u svemu tome djeca ispastaju.
Izgleda da je vezan samo krizni stab KS, posto se ova mjera maski za vrijeme nastave i ne odrzavanje tjelesnog u salama uvela samo u KS.. Divne novinare imamo kada nisu u stanju od Cerkeza traziti komentar o ukidanju svih mogucih mjera u kantonima sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom.. U ZHK ukinuli policijski sat, u skole se ide regularno, pustili publiku na sportska desavanja, odobrili okupljanja u zatvorenom za preko 100 osoba..
Svi učenici će nastavu pohađati svaki dan, ali pod uvjetom da se poštuju sve smjernice koje se tiču kontinuirane edukacije nastavnog osoblja i djece, provođenja mjera dezinfekcije i ventilacije prostorija i sprječavanja grupiranja razreda prilikom dolaska odnosna odlaska iz škole. I dalje se ne preporučuju roditeljski sastanci u većim skupinama, kao i eventualne ekskurzije.
a tako ispada, u pravu si. cim maknes iz KS utisak je da korone nema...
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#1725 Re: COVID i škola?

Post by Nedzada »

wewa wrote: 10/02/2021 10:54
laik1981 wrote: 10/02/2021 10:50
wewa wrote: 10/02/2021 10:38 mene ne cudi da se nista posebno nije promijenilou oblasti skolstva jer su takvu kandidatkinju izabrali. zena nikad nije radila u osnovnoj skoli, a po prirodi je sklona birokratiji iznad svega drugog.
krizni stab je opet vezan preporukama i odlukama s federalnog nivoa.

u svemu tome djeca ispastaju.
Izgleda da je vezan samo krizni stab KS, posto se ova mjera maski za vrijeme nastave i ne odrzavanje tjelesnog u salama uvela samo u KS.. Divne novinare imamo kada nisu u stanju od Cerkeza traziti komentar o ukidanju svih mogucih mjera u kantonima sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom.. U ZHK ukinuli policijski sat, u skole se ide regularno, pustili publiku na sportska desavanja, odobrili okupljanja u zatvorenom za preko 100 osoba..
Svi učenici će nastavu pohađati svaki dan, ali pod uvjetom da se poštuju sve smjernice koje se tiču kontinuirane edukacije nastavnog osoblja i djece, provođenja mjera dezinfekcije i ventilacije prostorija i sprječavanja grupiranja razreda prilikom dolaska odnosna odlaska iz škole. I dalje se ne preporučuju roditeljski sastanci u većim skupinama, kao i eventualne ekskurzije.
a tako ispada, u pravu si. cim maknes iz KS utisak je da korone nema...
ZE-DO ...
kći sa učiteljicom ne može i ne ide u salu na čas fizičkog. Ostaju u učionici i rade nešto deseto - budalaština.
Stariji sin ide na fizičko u salu i dok su u vrsti i dok ne počnu neke aktivnosti imaju masku. Onda npr. igraju košarku i skinu maske - još veča budalaština.

Stariji ide sedam dana pa sedam ne ide.
Mala sa učiteljicom ide svaki drugi dan.

Nemaš pojma više ko kad gdje treba ići.

A da ne spominjem jednu kretenku nastavnicu što je rekla djeci .... veliki je odmor, ja odoh u zbornicu a vi ostanite sjedite i ne skidajte maske.
hebo je pas.
Locked