COVID i škola?

Moderator: O'zone

Locked
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2101 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

basicm wrote: 15/09/2021 17:18
Naslovnica wrote: 15/09/2021 15:36
Kod moje djece samo jedno dijete što moji znaju da ima koronu (iz drugog odjeljenja), niko ne izostaje, djeca najnormalnije pohađaju nastavu.
Niti se u Viber grupama javljaju roditelji sa apokaliptičnim porukama, dapače.
:thumbup:
Ja za jedno dijete cuo samo.
Ono, iskreno se nadam da situacija neće eskalirati sa nekakvim ludim brojevim, ovo je, za sada, očito podnošljivo sa stanovišta struke. :thumbup:
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#2102 Re: COVID i škola?

Post by topss »

Naslovnica wrote: 14/09/2021 18:32 Samo redovna nastava, ništa on line.
:thumbup:
Razocarali su me tvoji upisi zadnjih dana. Pratio sam sta si pisao ranije i znam da si pametno rezonovao. I sam si bio pokupio koronu i prosao ne bas lako. Zalazes se za redovnu nastavu jer si koronu prebolovao i smatras se sigurnim, a odgovara ti tako jer ti je lakse zbog djece. Znaci samo licni i sebicni razlozi, a ne zato sto zaista mislis da je tako bolje.

Veliko pitanje je kakvo ce stanje biti u decembru ako skole budu redovno radile.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2103 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

topss wrote: 15/09/2021 17:56
Naslovnica wrote: 14/09/2021 18:32 Samo redovna nastava, ništa on line.
:thumbup:
Razocarali su me tvoji upisi zadnjih dana. Pratio sam sta si pisao ranije i znam da si pametno rezonovao. I sam si bio pokupio koronu i prosao ne bas lako. Zalazes se za redovnu nastavu jer si koronu prebolovao i smatras se sigurnim, a odgovara ti tako jer ti je lakse zbog djece. Znaci samo licni i sebicni razlozi, a ne zato sto zaista mislis da je tako bolje.

Veliko pitanje je kakvo ce stanje biti u decembru ako skole budu redovno radile.
Zaista mi nije jasno odakle izvlačite takve naopake i gnjusne zaključke?
Nisi u pravu, nikako.
Pogrešno si zaključio, stvarno mi je žao.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#2104 Re: COVID i škola?

Post by biglebovski »

Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2105 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

biglebovski wrote: 15/09/2021 18:18
:lol: :lol: :lol:
Najbolji film svih vremena, neka priča ko šta hoće.
:thumbup:

BTW, de bogati, jel ja fakat tako loše pišem da me ljudi ovako naopako shvaćaju, ili šta?!
Je li do mene? :?
🥺
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#2106 Re: COVID i škola?

Post by topss »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:08
topss wrote: 15/09/2021 17:56

Razocarali su me tvoji upisi zadnjih dana. Pratio sam sta si pisao ranije i znam da si pametno rezonovao. I sam si bio pokupio koronu i prosao ne bas lako. Zalazes se za redovnu nastavu jer si koronu prebolovao i smatras se sigurnim, a odgovara ti tako jer ti je lakse zbog djece. Znaci samo licni i sebicni razlozi, a ne zato sto zaista mislis da je tako bolje.

Veliko pitanje je kakvo ce stanje biti u decembru ako skole budu redovno radile.
Zaista mi nije jasno odakle izvlačite takve naopake i gnjusne zaključke?
Nisi u pravu, nikako.
Pogrešno si zaključio, stvarno mi je žao.
Dobro. Objasni mi zasto si za to da djeca idu u skolu ako se ne radi o tome da ti olaksava brigu o njima?

U pricu da ce tako bolje da uce vjeruju samo budale. Dobro svi znamo da su u skolama glavni problem profesori koji traze znanje i daju slabe ocjene. Roditeljima je najbitnije da im dijete ima dobar uspjeh. To koliko ce nauciti nikoga ne zanima.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2107 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

topss wrote: 15/09/2021 18:33
Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:08
Zaista mi nije jasno odakle izvlačite takve naopake i gnjusne zaključke?
Nisi u pravu, nikako.
Pogrešno si zaključio, stvarno mi je žao.
Dobro. Objasni mi zasto si za to da djeca idu u skolu ako se ne radi o tome da ti olaksava brigu o njima?

U pricu da ce tako bolje da uce vjeruju samo budale. Dobro svi znamo da su u skolama glavni problem profesori koji traze znanje i daju slabe ocjene. Roditeljima je najbitnije da im dijete ima dobar uspjeh. To koliko ce nauciti nikoga ne zanima.
Sve što sam imao objasniti vezano za djecu i obrazovanje sam objasnio.
Moja djeca nisu mala i sami se brinu o sebi, odaberu šta će obući, odu u školu, vrate se, naprave sebi da jedu, sve dok smo supruga i ja na poslu.
Tako da se i ti i ovi prije tebe, a u poslije, manite te šuplje priče i moje brige o mojoj djeci i nekakvih nebuloznih konstrukcija.
Uostalom, šta ja bolan tebi imam objašnjavati oko odgoja i obrazovanja djece?!
Kada budeš imao svoje onda se javi da popričamo, a dotle se prihvati klix tema ne bi li skino junf.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#2108 Re: COVID i škola?

Post by topss »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:40
topss wrote: 15/09/2021 18:33

Dobro. Objasni mi zasto si za to da djeca idu u skolu ako se ne radi o tome da ti olaksava brigu o njima?

U pricu da ce tako bolje da uce vjeruju samo budale. Dobro svi znamo da su u skolama glavni problem profesori koji traze znanje i daju slabe ocjene. Roditeljima je najbitnije da im dijete ima dobar uspjeh. To koliko ce nauciti nikoga ne zanima.
Sve što sam imao objasniti vezano za djecu i obrazovanje sam objasnio.
Moja djeca nisu mala i sami se brinu o sebi, odaberu šta će obući, odu u školu, vrate se, naprave sebi da jedu, sve dok smo supruga i ja na poslu.
Tako da se i ti i ovi prije tebe, a u poslije, manite te šuplje priče i moje brige o mojoj djeci i nekakvih nebuloznih konstrukcija.
Uostalom, šta ja bolan tebi imam objašnjavati oko odgoja i obrazovanja djece?!
Kada budeš imao svoje onda se javi da popričamo, a dotle se prihvati klix tema ne bi li skino junf.
Necu se spustati na tvoj nivo. Neka stoji.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#2109 Re: COVID i škola?

Post by biglebovski »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:19 BTW, de bogati, jel ja fakat tako loše pišem da me ljudi ovako naopako shvaćaju, ili šta?!
Je li do mene?
Kako pratim, od početka si za normalno školovanje, život i razvoj djece u svom ovom ludilu, prije svega jer ovaj virus činjenično ne predstavlja opasnost za djecu i mlade, tako da nisam primjetio neki poremećaj u upisima, i vjerujem da te ne bi trebali obeshrabriti ovakvi upisi. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2110 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

topss wrote: 15/09/2021 18:42
Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:40

Sve što sam imao objasniti vezano za djecu i obrazovanje sam objasnio.
Moja djeca nisu mala i sami se brinu o sebi, odaberu šta će obući, odu u školu, vrate se, naprave sebi da jedu, sve dok smo supruga i ja na poslu.
Tako da se i ti i ovi prije tebe, a u poslije, manite te šuplje priče i moje brige o mojoj djeci i nekakvih nebuloznih konstrukcija.
Uostalom, šta ja bolan tebi imam objašnjavati oko odgoja i obrazovanja djece?!
Kada budeš imao svoje onda se javi da popričamo, a dotle se prihvati klix tema ne bi li skino junf.
Necu se spustati na tvoj nivo. Neka stoji.
Tako je najbolje.
Haj sada razligu i prihvati se desnice.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2111 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

biglebovski wrote: 15/09/2021 18:43
Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:19 BTW, de bogati, jel ja fakat tako loše pišem da me ljudi ovako naopako shvaćaju, ili šta?!
Je li do mene?
Kako pratim, od početka si za normalno školovanje, život i razvoj djece u svom ovom ludilu, prije svega jer ovaj virus činjenično ne predstavlja opasnost za djecu i mlade, tako da nisam primjetio neki poremećaj u upisima, i vjerujem da te ne bi trebali obeshrabriti ovakvi upisi. :thumbup:
Hvala ti.
:thumbup:
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#2112 Re: COVID i škola?

Post by topss »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:46
topss wrote: 15/09/2021 18:42

Necu se spustati na tvoj nivo. Neka stoji.
Tako je najbolje.
Haj sada razligu i prihvati se desnice.
:-)
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2113 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

topss wrote: 15/09/2021 18:48
Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:46
Tako je najbolje.
Haj sada razligu i prihvati se desnice.
:-)
Ljevice, desnice, kako hoćeš, otkud ja znam jesi li dešnjak ili ljevak?
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#2114 Re: COVID i škola?

Post by basicm »

biglebovski wrote: 15/09/2021 18:43
Naslovnica wrote: 15/09/2021 18:19 BTW, de bogati, jel ja fakat tako loše pišem da me ljudi ovako naopako shvaćaju, ili šta?!
Je li do mene?
Kako pratim, od početka si za normalno školovanje, život i razvoj djece u svom ovom ludilu, prije svega jer ovaj virus činjenično ne predstavlja opasnost za djecu i mlade, tako da nisam primjetio neki poremećaj u upisima, i vjerujem da te ne bi trebali obeshrabriti ovakvi upisi. :thumbup:
Imas zivce sa ovima koji zagovaraju online jer je njima lakse, i skole su skontale da veliki dio roditelja koristi covid kao izgovor jer im je lakse kad su djeca online. Da ne govorim o ovima koji nemaju djecu. Sve je bolje nego se vratiti u normalu, samo zbog licnih interesa i sebicnosti.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2115 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

basicm wrote: 15/09/2021 18:55
biglebovski wrote: 15/09/2021 18:43

Kako pratim, od početka si za normalno školovanje, život i razvoj djece u svom ovom ludilu, prije svega jer ovaj virus činjenično ne predstavlja opasnost za djecu i mlade, tako da nisam primjetio neki poremećaj u upisima, i vjerujem da te ne bi trebali obeshrabriti ovakvi upisi. :thumbup:
Imas zivce sa ovima koji zagovaraju online jer je njima lakse, i skole su skontale da veliki dio roditelja koristi covid kao izgovor jer im je lakse kad su djeca online. Da ne govorim o ovima koji nemaju djecu. Sve je bolje nego se vratiti u normalu, samo zbog licnih interesa i sebicnosti.
Fakat.
A vidiš ispade da ja ne znam šta ću sa djecom pa ih gonim u školu u jeku pandemije, pola razreda fali, parovi žele djecu pa neće vakcinu - šta ako se oni zaraze, koliko će ljudi umrijeti zbog toga što djeca prenose virus, šta je sa imunokompromitovanim osobama i slične nebuloze koje danas pročitah, milion argumenata da se ne ide u školu.
Ispadoh ja najgori od sve djece.
Jbte, svugdje se škole zadnje zatvarale (ako su ih uopšte i zatvarali), Merkelica sve zatvorila ali djeca su išla na nastavu, haman cijela BiH išla na nastavu cijelu pandemiju, jedino su djeca iz KS specijalna i ne treba da idu na nastavu?!
De ba...
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#2116 Re: COVID i škola?

Post by biglebovski »

basicm wrote: 15/09/2021 18:55
biglebovski wrote: 15/09/2021 18:43

Kako pratim, od početka si za normalno školovanje, život i razvoj djece u svom ovom ludilu, prije svega jer ovaj virus činjenično ne predstavlja opasnost za djecu i mlade, tako da nisam primjetio neki poremećaj u upisima, i vjerujem da te ne bi trebali obeshrabriti ovakvi upisi. :thumbup:
Imas zivce sa ovima koji zagovaraju online jer je njima lakse, i skole su skontale da veliki dio roditelja koristi covid kao izgovor jer im je lakse kad su djeca online. Da ne govorim o ovima koji nemaju djecu. Sve je bolje nego se vratiti u normalu, samo zbog licnih interesa i sebicnosti.
Očigledno je da postoji povelika grupa ljudi kojima se život promijenio na bolje od kako je covida i mjera i svega ostalog.
Meni bogami nije, a i bez kovida sam mišljenja da nam je obrazovni model arhaičan i da se djeca u školama niti obrazuju niti odgajaju te da su roditelji presudni u trenutnom obrazovnom procesu. Da ovaj virus napada djecu kao što napada stare, prvi bi bio za online, ali pošto to nije slučaj, i pošto, evo, imamo vakcine za sve koji žele da se vakcinišu i zaštite, ne razumijem potrebu za online nastavom kao i ostalim mjerama za cjelokupnu populaciju.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2117 Re: COVID i škola?

Post by emmir1 »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 19:02
basicm wrote: 15/09/2021 18:55

Imas zivce sa ovima koji zagovaraju online jer je njima lakse, i skole su skontale da veliki dio roditelja koristi covid kao izgovor jer im je lakse kad su djeca online. Da ne govorim o ovima koji nemaju djecu. Sve je bolje nego se vratiti u normalu, samo zbog licnih interesa i sebicnosti.
Fakat.
A vidiš ispade da ja ne znam šta ću sa djecom pa ih gonim u školu u jeku pandemije, pola razreda fali, parovi žele djecu pa neće vakcinu - šta ako se oni zaraze, koliko će ljudi umrijeti zbog toga što djeca prenose virus, šta je sa imunokompromitovanim osobama i slične nebuloze koje danas pročitah, milion argumenata da se ne ide u školu.
Ispadoh ja najgori od sve djece.
Jbte, svugdje se škole zadnje zatvarale (ako su ih uopšte i zatvarali), Merkelica sve zatvorila ali djeca su išla na nastavu, haman cijela BiH išla na nastavu cijelu pandemiju, jedino su djeca iz KS specijalna i ne treba da idu na nastavu?!
De ba...

Evo Sebija za N1 upravo kaže da su na KCUS hospilatizirana i djeca sa teškim simptomima i obostranom upalom pluća.


Ti ovdje danima tvrdiš da je to nemoguće i da djeca prodju sa lakšim simptomima.

Ja danas pišem šta ako neko djete teško prodje, ti to relevatiziraš pa skoro i da se šprdaš s tim.

E sada zamisli kako je tim roditeljima i kroz šta prolaze
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2118 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

emmir1 wrote: 15/09/2021 19:37
Naslovnica wrote: 15/09/2021 19:02
Fakat.
A vidiš ispade da ja ne znam šta ću sa djecom pa ih gonim u školu u jeku pandemije, pola razreda fali, parovi žele djecu pa neće vakcinu - šta ako se oni zaraze, koliko će ljudi umrijeti zbog toga što djeca prenose virus, šta je sa imunokompromitovanim osobama i slične nebuloze koje danas pročitah, milion argumenata da se ne ide u školu.
Ispadoh ja najgori od sve djece.
Jbte, svugdje se škole zadnje zatvarale (ako su ih uopšte i zatvarali), Merkelica sve zatvorila ali djeca su išla na nastavu, haman cijela BiH išla na nastavu cijelu pandemiju, jedino su djeca iz KS specijalna i ne treba da idu na nastavu?!
De ba...

Evo Sebija za N1 upravo kaže da su na KCUS hospilatizirana i djeca sa teškim simptomima i obostranom upalom pluća.


Ti ovdje danima tvrdiš da je to nemoguće i da djeca prodju sa lakšim simptomima.

Ja danas pišem šta ako neko djete teško prodje, ti to relevatiziraš pa skoro i da se šprdaš s tim.

E sada zamisli kako je tim roditeljima i kroz šta prolaze
Sto mi odmah ne rece da gledas N1. :lol: :lol: :lol:
N1 i Sebija, pa jesi li mogao naci neku uzasniju kombinaciju?! Evo otvorio N1 portal i trazim to sto je Sebija izjavila za djecu sa teskim simptomima i obostranim upalama, moze li link pls. :thumbup:
Ja sam rekao da djeca uglavnom postedjena i da prolaze sa blagim simptomima, vjerovatno u 99.99% slucajeva. Nigdje nisam rekao da je nemoguce, ne izmisljaj. Koliko djece je do sada bilo na respiratoru, od pocetka pandemije? Koliko je djece umrlo ili otalo invalid ili nesto slicno? siguran sam da bi to odavno bilo u medijima.
A ti si uspio, izmedju svega ostalog sto si napisao da napises i ovo:
Znaš li da dosta ljudi rade na tome da dobiju djecu pa se boje vakcine jer nemaju potpuno povjerenje zbog svakakvih dezinformacija.
Plaše se što je razumno, neka umru jel?
:-)

Ako ti je i to jedan od argumenata da djeca ne idu u skolu, onda stvarno ne znam sta se ja sa tobom imam raspravljati?! :roll:
Upala pluca je uvijek bilo, i bice ih. I prije korone, i u koroni, i poslije nje.
Zatvaranje skola je zadnja stvar kojoj su pribjegavale drzave, kako u okruzenju, tako i u svijetu.
Kada se sve zatvori, onda se skole zatvaraju zadnje.
A to da se ja sprdam sa djecom i roditeljima - kako se ja sprdao sa tom djecom i roditeljima, tako i mojoj djeci i meni bilo.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2119 Re: COVID i škola?

Post by Ateista »

emmir1 wrote: 15/09/2021 15:26
Ateista wrote: 15/09/2021 15:13

Ne lupaj ti, ako vec treba pojasnjavati - moj komentar se odnosi na to sto se zalazes za online nastavu da djeca ne bi prenosila zarazu, a i pored toga se tvoja djeca druze sa drugom djecom bez maski, sto bas i nema logike jer se i tako mogu zaraziti, cak i sa maskama.

Da ne bude pogresno shvaceno, ne zelim ulaziti u to sta ko svojoj djeci dozvoljava, samo je nedosljedno jedno i drugo ako se mogu druziti u parku onda ni skpla nije nista vise opasna, i obrnuto.

Nije tačno.

Valjda smo do sada naučili da se virus mnogo brže širi u zatvorenom.

Neuporedivo manje na otvorenom prostoru.
Jeste generalno gledano, zato sto se u zatvorenom prostoru duze zadrzava odredjeni broj ljudi bez dovoljnog odstojanja, vani ima vise prostora i lakse je drzati odstojanje, manji je rizik ako samo prodjes pored nekog, ali kada napolju dodje do okupljanja na manjem prostoru tu nema neke razlike, cak i krizni stabovi traze da se nosi maska ako ne mozes drzati odstojanje od drugih. Upravo sjedim u jednom parkicu, vako djece, sve po grupicama, nikakvog odstojanja.
Ti stvarno mislis da je to manje rizicno od boravka u skoli, toliko da treba uvesti online nastavu?

Da me neko pogresno ne shvati, drago mi je vidjeti da se djeca bezbrizno igraju, samo mi to nije argument za online nastavu jer je rizik skole i parkica u 5 deka.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2120 Re: COVID i škola?

Post by emmir1 »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 19:55
emmir1 wrote: 15/09/2021 19:37


Evo Sebija za N1 upravo kaže da su na KCUS hospilatizirana i djeca sa teškim simptomima i obostranom upalom pluća.


Ti ovdje danima tvrdiš da je to nemoguće i da djeca prodju sa lakšim simptomima.

Ja danas pišem šta ako neko djete teško prodje, ti to relevatiziraš pa skoro i da se šprdaš s tim.

E sada zamisli kako je tim roditeljima i kroz šta prolaze
Sto mi odmah ne rece da gledas N1. :lol: :lol: :lol:
N1 i Sebija, pa jesi li mogao naci neku uzasniju kombinaciju?! Evo otvorio N1 portal i trazim to sto je Sebija izjavila za djecu sa teskim simptomima i obostranim upalama, moze li link pls. :thumbup:
Ja sam rekao da djeca uglavnom postedjena i da prolaze sa blagim simptomima, vjerovatno u 99.99% slucajeva. Nigdje nisam rekao da je nemoguce, ne izmisljaj. Koliko djece je do sada bilo na respiratoru, od pocetka pandemije? Koliko je djece umrlo ili otalo invalid ili nesto slicno? siguran sam da bi to odavno bilo u medijima.
A ti si uspio, izmedju svega ostalog sto si napisao da napises i ovo:
Znaš li da dosta ljudi rade na tome da dobiju djecu pa se boje vakcine jer nemaju potpuno povjerenje zbog svakakvih dezinformacija.
Plaše se što je razumno, neka umru jel?
:-)

Ako ti je i to jedan od argumenata da djeca ne idu u skolu, onda stvarno ne znam sta se ja sa tobom imam raspravljati?! :roll:
Upala pluca je uvijek bilo, i bice ih. I prije korone, i u koroni, i poslije nje.
Zatvaranje skola je zadnja stvar kojoj su pribjegavale drzave, kako u okruzenju, tako i u svijetu.
Kada se sve zatvori, onda se skole zatvaraju zadnje.
A to da se ja sprdam sa djecom i roditeljima - kako se ja sprdao sa tom djecom i roditeljima, tako i mojoj djeci i meni bilo.

Eto još malo pijačarskih navoda.

Sebija koliko god omražena bila, iznijela je zvanične podatke iz kliničkog centra.

Djeca oboljela od Covida su hospitalizirana.

Ne zato što malo kišu, nego zato što imaju tešku kliničku sliku

Sada razguli, s tobom je suludo raspravljati.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2121 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

emmir1 wrote: 15/09/2021 20:23
Naslovnica wrote: 15/09/2021 19:55
Sto mi odmah ne rece da gledas N1. :lol: :lol: :lol:
N1 i Sebija, pa jesi li mogao naci neku uzasniju kombinaciju?! Evo otvorio N1 portal i trazim to sto je Sebija izjavila za djecu sa teskim simptomima i obostranim upalama, moze li link pls. :thumbup:
Ja sam rekao da djeca uglavnom postedjena i da prolaze sa blagim simptomima, vjerovatno u 99.99% slucajeva. Nigdje nisam rekao da je nemoguce, ne izmisljaj. Koliko djece je do sada bilo na respiratoru, od pocetka pandemije? Koliko je djece umrlo ili otalo invalid ili nesto slicno? siguran sam da bi to odavno bilo u medijima.
A ti si uspio, izmedju svega ostalog sto si napisao da napises i ovo:


:-)

Ako ti je i to jedan od argumenata da djeca ne idu u skolu, onda stvarno ne znam sta se ja sa tobom imam raspravljati?! :roll:
Upala pluca je uvijek bilo, i bice ih. I prije korone, i u koroni, i poslije nje.
Zatvaranje skola je zadnja stvar kojoj su pribjegavale drzave, kako u okruzenju, tako i u svijetu.
Kada se sve zatvori, onda se skole zatvaraju zadnje.
A to da se ja sprdam sa djecom i roditeljima - kako se ja sprdao sa tom djecom i roditeljima, tako i mojoj djeci i meni bilo.

Eto još malo pijačarskih navoda.

Sebija koliko god omražena bila, iznijela je zvanične podatke iz kliničkog centra.

Djeca oboljela od Covida su hospitalizirana.

Ne zato što malo kišu, nego zato što imaju tešku kliničku sliku

Sada razguli, s tobom je suludo raspravljati.
Ja te lijepo upitah za Sebijinu izjavu o djeci sa teskim simptomima i obostranim upalama (kako si ti napisao), a ti tako...

https://ba.n1info.com/vijesti/izetbegov ... cinisanih/

Izetbegović: Imamo 117 pacijenata sa teškim oblikom COVID, 15 je vakcinisanih

Generalna direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, prof.dr. Sebija Izetbegović kazala je za N1 kako je u ovoj ustanovi trenutno 117 bolesnika sa razvijenom slikom obostrane upale pluća i teškog oblika COVID-19.
Bosna i Hercegovina danas obara svaki rekord broja COVID-19 novooboljelih. Još 1.030 ljudi je zaraženo korona virusom u protekla 24 časa. Umrlo je 29 osoba. Incidenca, broj zaraženih u 14 dana na 100.000 ljudi u našoj državi, danas je dosegla velikih 256. Raste i broj ljudi koji moraju biti hospitalizovani.
U najvećoj bosanskohercegovačkoj zdravstvenoj ustanovi, Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu broj hospitalizovanih, oboljelih od SARS-CoV-2 virusa prešao je 100. Dok danas Kanton Sarajevo ima novih 175 COVID-19 bolesnih.
“U KCUS je trenutno je 117 bolesnika sa razvijenom slikom obostrane upale pluća i teškog oblika COVID-19“, kazala je za N1 generalna direktorica Sebija Izetbegović.
Dodala je da je od ovog broja PCR sigurno potvrđenih 76, a ostalima su uzeti uzorci za PCR test koji se rade.
„Sedam je izrazito teških, na respiratoru. Dva bolesnika su umrla“, rekla je Izetbegović.
Među hospitalizovanim i djeca
Zaposleni na KCUS-u u borbi su sa novim talasom korona virusa, na mnogim odjelima.
Kako je za N1 kazala prof. dr. Sebija Izetbegović oboljeli su hospitalizovani na odjelima: „Klinike za infektologiju, Klinike za anesteziju- C3 odjelu, na Pedijatriji, te Psihijatriji”.
Pitali smo koliko je hospitalizovanih vakcinisano, odnosno nevakcinisano.
„Petnaest je vakcinisanih (hospitalizovano, op.a.) – 14 kompletno (vakcinisani i revakcinisani), a jedan bolesnik samo jednom dozom”, rekla je za N1 generalna direktorica KCUS-a.
Iako su u stanju sve većeg broja prijema Covid bolesnih KCUS normalno funkciniše. Vrše se prijemi svih koji su oboljelji od drugih bolesti, koji trebaju hospitalizaciju na klinikama. O potpunom poštivanju epidemioloških mjera i sami smo se uvjerili u KCUS-u. Na ulasku se vrše obavezne trijaže svih pacijenata koje trebaju obaviti i ambulantne preglede, kontrole, laboratorijske pretrage na nivou tercijarne zdravstvene zaštite. Bez osnovnog, maske, ne možete ući niti se kretati bilo gdje u krugu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Gdje su navodi o djeci sa teskim simptomima i obostranim upalama ?!
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#2122 Re: COVID i škola?

Post by akcija007 »

Moja mama je razrednica i ima problem s jednim ucenikom koji nece da nosi masku . Druga djeca koja nose masku negoduju zbog toga. On tvrdi da je ovo sve laz. Mama mu rekla da ode kod psihologa u DZ da sa nj8m porazgovara i da je on jedini koji ga moze osloboditi nosrnja maske. Da bi dosli njegovi roditelji i napali moju mamu zasto njihovog sina salje kod psihologa da ce mu "spucati dijagnozu od koje se do kraja zivota ni on a ni oni nece oporaviti". Njega nije bilo par dana u skoli i dosao je sa potvrdom od psihologa da moze bez maske da bude zbog strahova bla bla ali da mora drzati distancu i sjediti najmanje 2 m od druge djece. I totalno je izolovan. Sjedi sam 2 m od drugih. Ostatak razreda 27 ucenika svi nose maske i niku mu ne prilazi.

Eto svega ima i po.skolama. kod moje mame je 3 djece +. Nastavno osoblje preko.95% vakcinisano.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#2123 Re: COVID i škola?

Post by Naslovnica »

akcija007 wrote: 15/09/2021 21:49 Moja mama je razrednica i ima problem s jednim ucenikom koji nece da nosi masku . Druga djeca koja nose masku negoduju zbog toga. On tvrdi da je ovo sve laz. Mama mu rekla da ode kod psihologa u DZ da sa nj8m porazgovara i da je on jedini koji ga moze osloboditi nosrnja maske. Da bi dosli njegovi roditelji i napali moju mamu zasto njihovog sina salje kod psihologa da ce mu "spucati dijagnozu od koje se do kraja zivota ni on a ni oni nece oporaviti". Njega nije bilo par dana u skoli i dosao je sa potvrdom od psihologa da moze bez maske da bude zbog strahova bla bla ali da mora drzati distancu i sjediti najmanje 2 m od druge djece. I totalno je izolovan. Sjedi sam 2 m od drugih. Ostatak razreda 27 ucenika svi nose maske i niku mu ne prilazi.

Eto svega ima i po.skolama. kod moje mame je 3 djece +. Nastavno osoblje preko.95% vakcinisano.
Trebala im je mati pozvati policiju i složiti prijavu, debili odvratni.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2124 Re: COVID i škola?

Post by Ateista »

akcija007 wrote: 15/09/2021 21:49 Moja mama je razrednica i ima problem s jednim ucenikom koji nece da nosi masku . Druga djeca koja nose masku negoduju zbog toga. On tvrdi da je ovo sve laz. Mama mu rekla da ode kod psihologa u DZ da sa nj8m porazgovara i da je on jedini koji ga moze osloboditi nosrnja maske. Da bi dosli njegovi roditelji i napali moju mamu zasto njihovog sina salje kod psihologa da ce mu "spucati dijagnozu od koje se do kraja zivota ni on a ni oni nece oporaviti". Njega nije bilo par dana u skoli i dosao je sa potvrdom od psihologa da moze bez maske da bude zbog strahova bla bla ali da mora drzati distancu i sjediti najmanje 2 m od druge djece. I totalno je izolovan. Sjedi sam 2 m od drugih. Ostatak razreda 27 ucenika svi nose maske i niku mu ne prilazi.

Eto svega ima i po.skolama. kod moje mame je 3 djece +. Nastavno osoblje preko.95% vakcinisano.
I onda se ta djeca nakon skole ili na odmoru druze zajedno bez maske... bitno je zadovoljiti formu...
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2125 Re: COVID i škola?

Post by emmir1 »

Ateista wrote: 15/09/2021 20:05
emmir1 wrote: 15/09/2021 15:26


Nije tačno.

Valjda smo do sada naučili da se virus mnogo brže širi u zatvorenom.

Neuporedivo manje na otvorenom prostoru.
Jeste generalno gledano, zato sto se u zatvorenom prostoru duze zadrzava odredjeni broj ljudi bez dovoljnog odstojanja, vani ima vise prostora i lakse je drzati odstojanje, manji je rizik ako samo prodjes pored nekog, ali kada napolju dodje do okupljanja na manjem prostoru tu nema neke razlike, cak i krizni stabovi traze da se nosi maska ako ne mozes drzati odstojanje od drugih. Upravo sjedim u jednom parkicu, vako djece, sve po grupicama, nikakvog odstojanja.
Ti stvarno mislis da je to manje rizicno od boravka u skoli, toliko da treba uvesti online nastavu?

Da me neko pogresno ne shvati, drago mi je vidjeti da se djeca bezbrizno igraju, samo mi to nije argument za online nastavu jer je rizik skole i parkica u 5 deka.

Aerosoli, sićušne čestice koje lebde zrakom, glavni su krivac za prenošenje koronavirusa. Prema nalazima znanstvenika, to se događa uglavnom u zatvorenim prostorijama. „Zato što je cirkulacija zraka na otvorenom mnogo veća. Imate strujanje vjetra pa se tako vrlo brzo koncentracija aerosola razrjeđuje“, kaže za Deutsche Welle Nico Mutters, šef Instituta za javno zdravlje pri Sveučilišnoj klinici u Bonnu.

Studije potvrđuju da je opasnost od zaraze vani ekstremno niska. Jedno istraživanje iz Kine je proučilo 7.324 slučaja zaraze - samo u jednom slučaju na otvorenom. Kekule kaže da to isto važi za mutacije virusa - one su nešto zaraznije, ali mjere ostaju iste. „Mutanti ne lete dalje", kaže virusolog.


Kako utječe vjetar?
„Što vjetrovitije, to će prije biti razbijeni oblaci aerosola koje čovjek proizvodi", kaže Gerhard Scheuch, fizičar i istraživač aerosola. Na pitanje je li, recimo, na livadi gdje borave različite grupice ljudi moguće da vjetar odnese aerosole od jedne do druge grupe, Scheuch kaže da je to praktično nemoguće.
Locked