Čović i Tihić oživljavaju 'travanjski paket' ustavnih amandm

ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#1 Čović i Tihić oživljavaju 'travanjski paket' ustavnih amandm

Post by ibro dirka »

MOSTAR ? Dragan Čović i Sulejman Tihić, predsjednici HDZ BiH odnosno SDA, sastali su se danas u poslijepodnevnim satima u Mostaru kako bi razgovarali, između ostaloga, o predstojećim promjenama Ustava naše zemlje.

Na sastanku je trebao sudjelovati i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, no, do toga nije došlo zbog problema s helikopterom kojim je Dodik trebao doći u Mostar.

''Razgovarali smo 'travanjskom paketu' ustavnih amandmana i o mogućim rješenjima reforme Ustava. Smatramo kako je taj paket dobra osnova za daljnje razgovore. 'Travanjskii paket' možemo, primjerici usvojiti s reduciranim entitetskim glasovanjem, gdje bi se entitetsko glasovanje svelo samo na pitanja podjeljenih nadležnosti između države i entiteta, prijenosa nadležnosti i eventualno nekih izvornih nadležnosti kao što je proračun'' ? rekao je Tihić.

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović je kazao kako stav hrvatskih stranaka, da je BiH neupitno neovisna i samostalna zemlja.

''HDZ BiH, pak, smatra kako BiH treba biti ustrojena s tri razine vlasti, a srednja razina treba se sastojati od tri regije plus Sarajevo kao distrikt. Stav je hrvatskih stranaka jedinstven kada je riječ o mijenjanju sadašnjih entiteta, ali svi imamo različit stav oko toga kako bi ta srednja razina vlasti trebala biti ustrojena'' ? rekao je Čović.

On je zaključio kako FBIH prijeti ekonomska katastrofa i da bi se političari u izvršnoj vlasti Federacije trebali ugledati na kolege iz RS koji aktivno rade na ekonomskom boljitku tog entiteta.

5.7.2007.
J. Gudelj / Pincom.info
Jasno mi je zasto Covic predlaze ovakve gluposti, ali mi nije jasno kako neko moze biti toliki smrad kao Tihic da mu ode na noge da se o ovome dogovaraju.

Kako moze stranka koja se busa u prsa nekakvom "zastitom nacionalnih interesa" i dalje dozvoljavati da je vodi dokazani smrad, sitni poltron i oportunista koji bi i rodjenu mater prodao da ga neko pogladi po onoj odvratnoj celavici? :x
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2

Post by cyprus »

Šta si se natakario na čovjeka?! :lol: :lol:
mate bosnjak
Posts: 102
Joined: 04/07/2007 21:04

#3 Re: Čović i Tihić oživljavaju 'travanjski paket' ustavnih am

Post by mate bosnjak »

ibro dirka wrote:
MOSTAR ? Dragan Čović i Sulejman Tihić, predsjednici HDZ BiH odnosno SDA, sastali su se danas u poslijepodnevnim satima u Mostaru kako bi razgovarali, između ostaloga, o predstojećim promjenama Ustava naše zemlje.

Na sastanku je trebao sudjelovati i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, no, do toga nije došlo zbog problema s helikopterom kojim je Dodik trebao doći u Mostar.

''Razgovarali smo 'travanjskom paketu' ustavnih amandmana i o mogućim rješenjima reforme Ustava. Smatramo kako je taj paket dobra osnova za daljnje razgovore. 'Travanjskii paket' možemo, primjerici usvojiti s reduciranim entitetskim glasovanjem, gdje bi se entitetsko glasovanje svelo samo na pitanja podjeljenih nadležnosti između države i entiteta, prijenosa nadležnosti i eventualno nekih izvornih nadležnosti kao što je proračun'' ? rekao je Tihić.

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović je kazao kako stav hrvatskih stranaka, da je BiH neupitno neovisna i samostalna zemlja.

''HDZ BiH, pak, smatra kako BiH treba biti ustrojena s tri razine vlasti, a srednja razina treba se sastojati od tri regije plus Sarajevo kao distrikt. Stav je hrvatskih stranaka jedinstven kada je riječ o mijenjanju sadašnjih entiteta, ali svi imamo različit stav oko toga kako bi ta srednja razina vlasti trebala biti ustrojena'' ? rekao je Čović.

On je zaključio kako FBIH prijeti ekonomska katastrofa i da bi se političari u izvršnoj vlasti Federacije trebali ugledati na kolege iz RS koji aktivno rade na ekonomskom boljitku tog entiteta.

5.7.2007.
J. Gudelj / Pincom.info
Jasno mi je zasto Covic predlaze ovakve gluposti, ali mi nije jasno kako neko moze biti toliki smrad kao Tihic da mu ode na noge da se o ovome dogovaraju.

Kako moze stranka koja se busa u prsa nekakvom "zastitom nacionalnih interesa" i dalje dozvoljavati da je vodi dokazani smrad, sitni poltron i oportunista koji bi i rodjenu mater prodao da ga neko pogladi po onoj odvratnoj celavici? :x
Potpuno se slazem.
Samo mi nije jasno dokad ce BiH patrioti sutiti i gledati kako Mane
izvrsava zadatke na razbijanju drzave.
Moze li se ista u ovoj zemlji organizovati da se tom gadu stane u kraj.
musketir
Posts: 69
Joined: 27/06/2007 17:02

#4 Re: Čović i Tihić oživljavaju 'travanjski paket' ustavnih am

Post by musketir »

mate bosnjak wrote:
ibro dirka wrote:
MOSTAR ? Dragan Čović i Sulejman Tihić, predsjednici HDZ BiH odnosno SDA, sastali su se danas u poslijepodnevnim satima u Mostaru kako bi razgovarali, između ostaloga, o predstojećim promjenama Ustava naše zemlje.

Na sastanku je trebao sudjelovati i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, no, do toga nije došlo zbog problema s helikopterom kojim je Dodik trebao doći u Mostar.

''Razgovarali smo 'travanjskom paketu' ustavnih amandmana i o mogućim rješenjima reforme Ustava. Smatramo kako je taj paket dobra osnova za daljnje razgovore. 'Travanjskii paket' možemo, primjerici usvojiti s reduciranim entitetskim glasovanjem, gdje bi se entitetsko glasovanje svelo samo na pitanja podjeljenih nadležnosti između države i entiteta, prijenosa nadležnosti i eventualno nekih izvornih nadležnosti kao što je proračun'' ? rekao je Tihić.

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović je kazao kako stav hrvatskih stranaka, da je BiH neupitno neovisna i samostalna zemlja.

''HDZ BiH, pak, smatra kako BiH treba biti ustrojena s tri razine vlasti, a srednja razina treba se sastojati od tri regije plus Sarajevo kao distrikt. Stav je hrvatskih stranaka jedinstven kada je riječ o mijenjanju sadašnjih entiteta, ali svi imamo različit stav oko toga kako bi ta srednja razina vlasti trebala biti ustrojena'' ? rekao je Čović.

On je zaključio kako FBIH prijeti ekonomska katastrofa i da bi se političari u izvršnoj vlasti Federacije trebali ugledati na kolege iz RS koji aktivno rade na ekonomskom boljitku tog entiteta.

5.7.2007.
J. Gudelj / Pincom.info
Jasno mi je zasto Covic predlaze ovakve gluposti, ali mi nije jasno kako neko moze biti toliki smrad kao Tihic da mu ode na noge da se o ovome dogovaraju.

Kako moze stranka koja se busa u prsa nekakvom "zastitom nacionalnih interesa" i dalje dozvoljavati da je vodi dokazani smrad, sitni poltron i oportunista koji bi i rodjenu mater prodao da ga neko pogladi po onoj odvratnoj celavici? :x
Potpuno se slazem.
Samo mi nije jasno dokad ce BiH patrioti sutiti i gledati kako Mane
izvrsava zadatke na razbijanju drzave.
Moze li se ista u ovoj zemlji organizovati da se tom gadu stane u kraj.
moze,moze.
----------------------------------------------------
http://www.danas.org/article/2007/07/03 ... d97e1.html
ovo bi nasi politicari trebali procitati i ponasati se drugacije od ponasanja kako su se do sada ponasali.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#5 Re: Čović i Tihić oživljavaju 'travanjski paket' ustavnih am

Post by Fair Life »

mate bosnjak wrote:
ibro dirka wrote:
MOSTAR ? Dragan Čović i Sulejman Tihić, predsjednici HDZ BiH odnosno SDA, sastali su se danas u poslijepodnevnim satima u Mostaru kako bi razgovarali, između ostaloga, o predstojećim promjenama Ustava naše zemlje.

Na sastanku je trebao sudjelovati i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, no, do toga nije došlo zbog problema s helikopterom kojim je Dodik trebao doći u Mostar.

''Razgovarali smo 'travanjskom paketu' ustavnih amandmana i o mogućim rješenjima reforme Ustava. Smatramo kako je taj paket dobra osnova za daljnje razgovore. 'Travanjskii paket' možemo, primjerici usvojiti s reduciranim entitetskim glasovanjem, gdje bi se entitetsko glasovanje svelo samo na pitanja podjeljenih nadležnosti između države i entiteta, prijenosa nadležnosti i eventualno nekih izvornih nadležnosti kao što je proračun'' ? rekao je Tihić.

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović je kazao kako stav hrvatskih stranaka, da je BiH neupitno neovisna i samostalna zemlja.

''HDZ BiH, pak, smatra kako BiH treba biti ustrojena s tri razine vlasti, a srednja razina treba se sastojati od tri regije plus Sarajevo kao distrikt. Stav je hrvatskih stranaka jedinstven kada je riječ o mijenjanju sadašnjih entiteta, ali svi imamo različit stav oko toga kako bi ta srednja razina vlasti trebala biti ustrojena'' ? rekao je Čović.

On je zaključio kako FBIH prijeti ekonomska katastrofa i da bi se političari u izvršnoj vlasti Federacije trebali ugledati na kolege iz RS koji aktivno rade na ekonomskom boljitku tog entiteta.

5.7.2007.
J. Gudelj / Pincom.info
Jasno mi je zasto Covic predlaze ovakve gluposti, ali mi nije jasno kako neko moze biti toliki smrad kao Tihic da mu ode na noge da se o ovome dogovaraju.

Kako moze stranka koja se busa u prsa nekakvom "zastitom nacionalnih interesa" i dalje dozvoljavati da je vodi dokazani smrad, sitni poltron i oportunista koji bi i rodjenu mater prodao da ga neko pogladi po onoj odvratnoj celavici? :x
Potpuno se slazem.
Samo mi nije jasno dokad ce BiH patrioti sutiti i gledati kako Mane
izvrsava zadatke na razbijanju drzave.

Moze li se ista u ovoj zemlji organizovati da se tom gadu stane u kraj.
Ne razumijem kako ne mozete shvatiti na osnovu svih dosadasnjih
petnaestogodisnjih iskustava da je upravo "zastita nacionalnih interesa"
sjebala drzavu Bosnu i Hercegovinu.

Kako ne mozete ili ne zelite shvatiti da dok god se busaju u prsa svojom
"zastitom nacionalnih interesa" BiH se urusava sve vise i vise.

"Zastita nacionalnih interesa" je obrnuto proporcionalna borbi za opstanak
drzave Bosne i Hercegovine gdje ce svaki pojedinac na svakom
kvadratnom mjestu iste imati jednaka prava sa ostalima.

Borba za nacionalne interese nije borba za Bosnu i Hercegovinu... nego
borba da komsiji crkne krava.

PS Borba za nacinalne interese meni otprilike izgleda ovako...

Jedan od zastitnika interesa jedne nacije kod nas ulovi zlatnu ribicu i kao sto
je to uvijek u prici bilo... ribica mu obeca ispunjenje njegove tri zelje ako je
vrati nazad u rijeku.

I uradi to "zastitnik nacionalnog interesa"...

Image

Prva zelja... nek' "zastitniku nacinalnog interesa" onog drugog naroda
crkne krava !

I krava crkne.

Image

Prva zelja... nek' "zastitniku nacinalnog interesa" onog treceg naroda
crkne krava !

I krava crkne.

Image

Treca zelja... nek' i njemu crkne njegova krava!

Upita ga zlatna ribica: "Zasto tvoja?"

Image

"Da mi ne dolaze po mlijeko!" - nauci je vajni ribar "zastitnik nacionalnog
interesa" svoga naroda.

Image
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#6

Post by DrugaGimnazija »

Ja se slažem sa ovim prijedlogom o 3 nivoa vlasti, s tim što bi trebalo razmotriti broj regija u srednjem nivou vlasti. Umjesto 3+1, možda 4+1 ili 5+1, šta god ima više smisla. Moj prijedlog su: Mostarska, Banjalučka, Tuzlanska i Zenička regija, te Brčko i Sarajevo distrikt.
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#7

Post by AbU_JamaL_MovE »

DrugaGimnazija wrote:Ja se slažem sa ovim prijedlogom o 3 nivoa vlasti, s tim što bi trebalo razmotriti broj regija u srednjem nivou vlasti. Umjesto 3+1, možda 4+1 ili 5+1, šta god ima više smisla. Moj prijedlog su: Mostarska, Banjalučka, Tuzlanska i Zenička regija, te Brčko i Sarajevo distrikt.
i ja sam za regije i srednji nivo vlasti (4+1,5+1,6+1... samo ne 3+1).
samo sumnjam da ce srbi pristati da im se rs cijepa na regije, sto znaci da ce se jedino federacija podijeliti
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#8

Post by zavrzlama »

DrugaGimnazija wrote:Ja se slažem sa ovim prijedlogom o 3 nivoa vlasti, s tim što bi trebalo razmotriti broj regija u srednjem nivou vlasti. Umjesto 3+1, možda 4+1 ili 5+1, šta god ima više smisla. Moj prijedlog su: Mostarska, Banjalučka, Tuzlanska i Zenička regija, te Brčko i Sarajevo distrikt.
U BIH nije problem broj regija..cak nije veliki problem da se recimo rs podijeli u regije koje nece prelaziti entitetsku liniju....PROBLEM je nacionalni identitet regija/entiteta...nek neko ponudi jos 20% teritorije federacije u sastav rs-a a da se izbrise nacionalni identitet tom entitetu(ime,jednonacionalna obiljezja) oni nebi pristali na to.....sve dok se nesto zove po jednom narodu...sto ima jednonacionalni karakter u visenacionalnoj drzavi je APARTHEJD,FASIZAM I SEPARATIZAM..a to je danasnja podjela BIH na dva entiteta.....svaka podjela koja podrazumujeva regije/kantone a oni su sa prefiksom jednog naroda vodi konfrotaciji i sukobima....TREBA raditi na uklanjanju nacionalnog identiteta regijama/kantonima/entitetima...
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#9

Post by ibro dirka »

upravo tako, seoski varalica covic sigurno ni ne razmislja o nekakvim ekonomskim regijama, vec se bori za hrvatski, manje-vise etnicki cist, entitet. s tim da bi sarajevu priheftao kiseljak i okolinu jer ne moze sa "svojim" i onda je to kao "nicije".

providno i podlo, makar i od jednog sitnog fasiste. a klempavi ce i to dogovarati i izglasati, samo da mu ovi nekako pomognu da postane prvi predsjednik iz svog sela. :oops:
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#10

Post by Dezze »

Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#11

Post by spongebob »

DrugaGimnazija wrote:Ja se slažem sa ovim prijedlogom o 3 nivoa vlasti, s tim što bi trebalo razmotriti broj regija u srednjem nivou vlasti. Umjesto 3+1, možda 4+1 ili 5+1, šta god ima više smisla. Moj prijedlog su: Mostarska, Banjalučka, Tuzlanska i Zenička regija, te Brčko i Sarajevo distrikt.
svakako da su ekonomske cjeline sa vecim gradovima kao regionalnim centrima najRACIONALNIJE rjesenje, samo sto se kod nas i razum odmetno u ilegalu, a moze bit i da smo ga sami otjerali. moj prijedlog za ekonomsku podjelu bh. regija mozete vidjeti na glavnoj strani foruma, autor sam uvodjenja ovog odjela i njene moguce i najracionalnije administrativne podjele.
Last edited by spongebob on 07/07/2007 12:09, edited 1 time in total.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#12

Post by ibro dirka »

Dezze wrote:Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#13

Post by Dezze »

ibro dirka wrote:
Dezze wrote:Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Ali politicarima i jeste posao da sjede i dogovaraju se, a ne da svako tjera svoje. Ne kaze se da je politika kurva - tj. sto ti nazivas beskicmenjastvom. To je tako u politici.
:roll:
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#14

Post by Dezze »

musketir wrote:
Dezze wrote:Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
Rezultat tog Tihićovog paničnog angažovanja je incijativa po kojoj SREBRENIČANI, UMJESTO DA IZGLASAJU SLOBODU TREBA DA SLUĆAJ ZAKLJUČE TAKO ŠTO ĆE IZGLASATI DA "SE NE MIJENJA USTAVNI POREDAK". Dakle, sada sami Srebreničani treba dobrovoljno da usvoje da SREBRENICA OSTAJE U REPUBLICI SRPSKOJ?!

Slijedi citat te Tihićeve incijative, kako ju je prenijela štampa:

SARAJEVO 28.06.2007 - Na sastanku rukovodstva Stranke demokratske akcije (SDA) s predstavnicima ove partije iz Srebrenice dogovoren je prijedlog odluke kojom se predvida poseban status ovog grada, bez narušavanja ustavno-pravnog poretka u BiH.

"Ponudili smo ovaj prijedlog Stranci za BiH i SDP-u. Stranka za BiH ga je podržala, dok ga je SDP prihvatila u nacelu. Pokušacemo da dogovorimo detalje danas", potvrdio je juce "Nezavisnim" Sadik Ahmetovic, clan Predsjedništva SDA i poslanik u parlamentu BiH.

On je dodao da ce ova stranka kasnije u okviru razgovora o ustavnim promjenama insistirati na odredenju ustavno-pravnog položaja ovog podrucja.

Na pitanje da pojasni šta podrazumijeva poseban status, on je odgovorio da se u svijetu ugrožena podrucja proglašavaju podrucjima od posebnog znacaja. U slucaju prijedloga SDA, kako je dodao, to podrazumijeva rješavanje ekonomskih i bezbjednosnih pitanja, kao i otvaranje posebnog odjeljenja za ratne zlocine Suda i Tužilaštva BiH u Srebrenici. Osim pravosudnih, predlaže se osnivanje odjeljenja OBA i SIPA, te namjensko izdvajanje novca od poreza za ekonomski razvoj.

Ahmetovic je rekao da ce o ovom prijedlogu razgovarati i sa drugim strankama u Opštinskom vijecu Srebrenice, te da ce on biti ponuden na usvajanje u ovoj lokalnoj zajednici.

Vlada RS izdvojila je višemilionska sredstva za ekonomski razvoj Srebrenice, ali je rukovodstvo RS oštro odbacilo svaku mogucnost izdvajanja Srebrenice iz RS.

- Kraj citata.

Primjetimo da se Srebrenicanima podvaljuje i tako sto se ovom inicijativom skida sa dnevnog reda aktuelni zahtjev Srebrenicana za izdvajanjem iz RS dok im se toboze nudi neko rijesenje u buducnosti, na buducim Ustavnim pregovorima. To je vec dobro uhodana Silajdziceva i Tihiceva taktika, da prodaju ono sto je na dnevnom redu, a da "patriotski" pricaju o onome sto nije na dnevnom redu.

Sjetimo se kako je nedavno u Washingtonu Silajdzic skinuo sa dnevnog reda reformu policije, kada je Evropa bila zestoko pritisla RS da ispostuje svoju odluku. Sjetimo se, Silajdzic je reformu policije odgadio sve do 2010. godine, cim je u stvari pustio Dodika sa udice. Istu prevaru sada koristi SDA obecavajuci Srebrenicanima da ce se nekad u buducnosti rjesavati njihov problem. Sve je to u stvari taktika poznata ovom narodu pod imenom "Pojeo vuk magarca."
----------------------------------------------------
http://republikabih.net/images/Suljosuljo_1.jpg

Suljo!! Suljo!!! Suljo!!!!!
Koliko god nekoga boljelo, zbog napacenih Srebrenicana, sto se Srebrenica ne moze izdvojit iz ustavno-pravnog poretka RS - to je tako. Tihic im nije ponudio ono sto se ne moze ostvariti i sto bi bilo narusavanje u-p poretka. Smetalo to tebi ili ne. Covjek je realan. Zato imam ogranicene simpatije prema njemu.

Izdvajanje Srebrenice iz RS-a se moze samo kroz parlament BiH (uz pristanak svih naroda), a ne kroz neke jednostrane deklaracije ili nesto slicno. Nisam pravnik, ali koliko znam to izdvajanje, koliko god neko imao emotivno jake argumente, nije moguce i zaista bi bilo narusavanje u-p poretka RS-a, ali i BiH!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#15

Post by osa »

3+1, 4+1, 5+1, ova razina ona razina vlasti, ružno zvuči jer ružno i jest, ali u BiH najbolje funkcioniraju oni krajevi koji imaju veliku većinu jednog naroda, svi dijelovi u kojima je stanovništvo izmješano imaju problema u svim segmentima života, pogledajte školstvo u krajevima gdje je podjednak broj Hrvata i Bošnjaka, pogledajte HNŽ ili HNK (i ovo moram napisati da se netko ne osjeti povrijeđen) i formiranje vlasti u istom itd., itd.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#16

Post by ibro dirka »

Dezze wrote:
ibro dirka wrote:
Dezze wrote:Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Ali politicarima i jeste posao da sjede i dogovaraju se, a ne da svako tjera svoje. Ne kaze se da je politika kurva - tj. sto ti nazivas beskicmenjastvom. To je tako u politici.
:roll:
jastaradi, i chamberlain je onda bio izuzetan politicar, a churchill obicni papak i "ekstrem" :roll:

ima stvari o kojima se moze dogovarati, ali samo sa normalnima. sa ovakvima i na ovaj nacin, kako to klempavi cini evo vec par godina, mogu samo zadnji iskompleksirani uhljupi i jadovi.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#17

Post by danas »

ev da se i ja slozim sa ibrom... :D :roll:
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#18

Post by ibro dirka »

nemoj naglo, bice mi nesto :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

ibro dirka wrote:nemoj naglo, bice mi nesto :D
ma evo i meni... ono... nesto preskace... :roll: :roll: :D
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#20

Post by Dezze »

ibro dirka wrote:
Dezze wrote:
ibro dirka wrote: jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Ali politicarima i jeste posao da sjede i dogovaraju se, a ne da svako tjera svoje. Ne kaze se da je politika kurva - tj. sto ti nazivas beskicmenjastvom. To je tako u politici.
:roll:
jastaradi, i chamberlain je onda bio izuzetan politicar, a churchill obicni papak i "ekstrem" :roll:

ima stvari o kojima se moze dogovarati, ali samo sa normalnima. sa ovakvima i na ovaj nacin, kako to klempavi cini evo vec par godina, mogu samo zadnji iskompleksirani uhljupi i jadovi.
Pa dobro. Imas Hareta, koji je alternativa Tihicu. Silajdzic pokusava isto kao "ovakvi", pa opet nista.....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21

Post by spreca »

Dezze wrote:
ibro dirka wrote:
Dezze wrote:Malo mi je prejak ovaj komentar za Tihica. SDA mi nije vise toliko mrska otkako je Tihic dao par poprilicno umjerenih (sto je za SDA izuzetno neobicno!) izjava. Koliko mogu upratiti on je jedini koji se vise bavi prijedlozima o buducem uredjenju zemlje od bilo kojeg aktuelnog politicara.
jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Ali politicarima i jeste posao da sjede i dogovaraju se, a ne da svako tjera svoje. Ne kaze se da je politika kurva - tj. sto ti nazivas beskicmenjastvom. To je tako u politici.
:roll:

Ako ne znas da se dogovaras onda ti nije mjesto u politici.
Koji je to politicar u sda koji zna da se dogovara?
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#22

Post by kucuk »

Hrvatski politicari u BiH zauzeli jedinstven stav oko ustavnog ustrojstva BiH,
Dobro po mom misljenju u ovom planu je;
-ovo uredjenje sa dva entiteta je neodrzivo i mora se mijenjati,
-posao treba zavrsiti za vrijeme trajanja mandata gospodina Laiceka,
Nije dobro,
-administrativne jedinice formirati na etnickom principu,
-formirati tri administrativne jedinice,
Zamotano, sakriveno,
-tri nivoa vlasti, vjerovatno bi po njima sva vlast presla na prvi i na drugi stepen.
-kazu da u vecini drzava postoje tri nivoa vlasti ali ne kazu da je drugi nivo ipak ima simbolicnu vlast.
Arsen
Posts: 8
Joined: 08/07/2007 17:31

#23

Post by Arsen »

Formiranje administrativnih jedinica po etnickom principu nije prihvaceno kada je to nudio Cutileiro i kada se u skupstini BiH prijetilo nestankom jednog od bosanskohercegovackih naroda. Ne vidim zasto bi se na to danas pristalo, kada je odnos snaga na terenu, bez arsenala JNA i zagrebackog militantnog velikohrvatstva, po drzavu ipak povoljniji.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#24

Post by Dezze »

spreca wrote:
Dezze wrote:
ibro dirka wrote: jah, umjerenih komentara kao "nek se parafira konacna podjela zemlje i drzave u drzavi, samo da ja bidnem prvi precjednik iz mog sela". tu mu i jadni podlac i karijerista zlaja aplaudira i svi za koje neko treba citati i misliti se odusevise svojom umjerenoscu i gradjanskim opredjeljenjem i prihvatise i klempavog medju "svoje". valja "umjereno" i dalje popustati zlajinom "milencetu", inace smo "ekstremi" i "nacionalisti" jerbo zlaja tako kaze.

meni se to sve ipak gadi. fuj svim jadnicima i beskicmenjacima svih politickih opredjeljenja.
Ali politicarima i jeste posao da sjede i dogovaraju se, a ne da svako tjera svoje. Ne kaze se da je politika kurva - tj. sto ti nazivas beskicmenjastvom. To je tako u politici.
:roll:

Ako ne znas da se dogovaras onda ti nije mjesto u politici.
Koji je to politicar u sda koji zna da se dogovara?
Mislim Tihic. (Hahaha, nikad ne bih povjerovao da cu braniti nekoga iz SDA :lol: )
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#25

Post by Fair Life »

Dezze wrote:Mislim Tihic. (Hahaha, nikad ne bih povjerovao da cu braniti nekoga iz SDA :lol: )
Vala bas... al' eto dos'o tak'i vakat.
Post Reply