Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9776 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by GandalfSivi »

sherbett wrote: 27/10/2021 22:32
GandalfSivi wrote: 27/10/2021 22:23

Sad si najebao kada nalete :D
Tko? Sta?
Ako ne znas tko, bjezi sa pdf-a dok je vremena, puno sretnije ces zivjeti :)
no_sikiriki
Posts: 17107
Joined: 11/12/2012 13:21

#9777 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by no_sikiriki »

MMM1977 wrote: 27/10/2021 01:02 Ma ove vakcine izgleda traju 3-4 mjeseca... 5-6 kolega s posla revakcinisano u julu fasovali, bilo i težih slučajeva. Svi Astra
"Ima nešto što će nevakcinisani i vakcinisani uvijek imati zajedničko - to da nijedni nisu u potpunosti vakcinisani." :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9778 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by GandalfSivi »

sherbett wrote: 27/10/2021 22:38
GandalfSivi wrote: 27/10/2021 22:37

Ako ne znas tko, bjezi sa pdf-a dok je vremena, puno sretnije ces zivjeti :)
E sad si me zaintrigirao :mrgreen:
Cime? Spiralom ludila? Nemoj molim te. Bjezi odavde, idi knjigu procitaj, radi bilo sto. Ja se vadim, ali jos uvijek naletim da vidim sta ima…
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#9779 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mirza_15 »

Bobi wrote: 27/10/2021 22:10 Croatia
Image
Image
A i udio vakcinisanih raste sa godinama.
Dobro bi bilo da ima i ta statistika za Hrvatsku (udio vakcinisanih po godinama)
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#9780 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mirza_15 »

Evo podatak od 20.08. za hrvatsku:
Saopćeno je kako udio vakcinisanih raste s porastom dobi, tako da je u dobi od 65 godina i više vakcinisano 588.755 osoba (69 posto) s jednom dozom, te 555.832 (65,1 posto) s dvije doze.
Znači preko 70% starijih od 65 godina je vakcinisano. Dakle daleko manji broj smrtnih slučajeva u odnosu na broj. Pojednostavljeno i grubo, u daleko većem bazenu (razlika veća od 2 puta, možda i tri) daleko manje smrtnih slučajeva
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9781 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by GandalfSivi »

sherbett wrote: 27/10/2021 23:18
GandalfSivi wrote: 27/10/2021 22:41

Cime? Spiralom ludila? Nemoj molim te. Bjezi odavde, idi knjigu procitaj, radi bilo sto. Ja se vadim, ali jos uvijek naletim da vidim sta ima…
Ma time da ostanem :lol:
Koji je argument protiv cijepljenja najzastupljeniji?
Cisto da procjenim stupanj opasnosti? :mrgreen:
Ne znam ni odakle da pocnem, ne mogu majke mi…
Bobi
Forum administrator
Posts: 32134
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#9782 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bobi »



Šta su ovi čekali do sad, kod nas makar nema vakcina(mRNA ) s kojom se raja hoce vakcinisati a vidi njih ? Prpa :D ?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#9783 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by insaneinthebrain »

Cekali 4500 dnevno zarazenih pa se sjetili da mozda bi se moglo vakcinisati
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#9784 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

Ako zastita pada nakon pola godine onda je sad najbolji period za vakcinaciju jer je narednih 5-6 mjeseci najrizicnije i zastita je u tom periodu najpotrebnija, tako da ovi i nisu tolike budale..
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#9785 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Baba Jefimija »

laik1981 wrote: 30/10/2021 08:13 Ako zastita pada nakon pola godine onda je sad najbolji period za vakcinaciju jer je narednih 5-6 mjeseci najrizicnije i zastita je u tom periodu najpotrebnija, tako da ovi i nisu tolike budale..


Jako pametno nema šta. Španjolska sa 47 miliona stanovnika jučer imala 2261 zaraženih, Hrvatska sa svojih 4 miliona stanovnika 4392 inficirana. Španjolska 80 posto cijepljenih, Hrvatska 45 posto cijepljenih. Šta znaju glupani u Italiji, Francuskoj, Španjolskoj... Pametne Balkance trebaju pitat za savjet.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#9786 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

Baba Jefimija wrote: 30/10/2021 11:54
laik1981 wrote: 30/10/2021 08:13 Ako zastita pada nakon pola godine onda je sad najbolji period za vakcinaciju jer je narednih 5-6 mjeseci najrizicnije i zastita je u tom periodu najpotrebnija, tako da ovi i nisu tolike budale..


Jako pametno nema šta. Španjolska sa 47 miliona stanovnika jučer imala 2261 zaraženih, Hrvatska sa svojih 4 miliona stanovnika 4392 inficirana. Španjolska 80 posto cijepljenih, Hrvatska 45 posto cijepljenih. Šta znaju glupani u Italiji, Francuskoj, Španjolskoj... Pametne Balkance trebaju pitat za savjet.
Nije to bas pravilo. Makedonija ima 37% vakcinisanih i trenutno pet puta manje brojke novozarazenih od Hrvatske.. Divljalo je kod Britanaca i Izraelaca koji imaju visoku procjepljenost.. Broj novih slucajeva zarazenih nema toliko veze sa procjepljenoscu.. Broj smrtnih slucajeva, odnosno stopa smrtnosti, je relevantan podatak u tom slucaju.. Tu losije stoje drzave sa manjom procjeljenoscu..

Sto se nas tice u Sarajevu imamo vjerovatno blizu 55% ukupno vakcinisanih, pa je stopa zaraze i smrtnost proporcionalna ostatku drzave gdje je procjepljenost kud i kamo niza.. Kod nas bas nikakvih pravila nema koja su ocita u statistici..
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#9787 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

laik1981 wrote: 30/10/2021 12:04
Baba Jefimija wrote: 30/10/2021 11:54



Jako pametno nema šta. Španjolska sa 47 miliona stanovnika jučer imala 2261 zaraženih, Hrvatska sa svojih 4 miliona stanovnika 4392 inficirana. Španjolska 80 posto cijepljenih, Hrvatska 45 posto cijepljenih. Šta znaju glupani u Italiji, Francuskoj, Španjolskoj... Pametne Balkance trebaju pitat za savjet.
Nije to bas pravilo. Makedonija ima 37% vakcinisanih i trenutno pet puta manje brojke novozarazenih od Hrvatske.. Divljalo je kod Britanaca i Izraelaca koji imaju visoku procjepljenost.. Broj novih slucajeva zarazenih nema toliko veze sa procjepljenoscu.. Broj smrtnih slucajeva, odnosno stopa smrtnosti, je relevantan podatak u tom slucaju.. Tu losije stoje drzave sa manjom procjeljenoscu..

Sto se nas tice u Sarajevu imamo vjerovatno blizu 55% ukupno vakcinisanih, pa je stopa zaraze i smrtnost proporcionalna ostatku drzave gdje je procjepljenost kud i kamo niza.. Kod nas bas nikakvih pravila nema koja su ocita u statistici..
Ne treba pričati napamet.

Kada je "divljalo" u UK i Izraelu, to nije divljanje po balkanskim standardima, nego njihovim. Nisu otvarali kovid bolnice u sportskim dvoranama kao kod nas.

Oni su bilježili nove slučajeve, ali ni blizu kao u najgorim danima. Npr UK je imala 90 mrtvih dnevno, u vrijeme kad je BiH imala 60ak a sama RS 40+. Čovjek bi reko, eto i oni ginu, samo je kod njih to sve na 80+ miliona ljudi a kod nas na manje od tri miliona stanovnika.

Ako pojednostavimo da RS ima milion stanovnika, dođeš do podataka da je u RS umrlo 40 ljudi na milion, a u UK malo više od jednog čovjeka na milion.

Dakle, u RS 40 puta više!
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#9788 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

A_A_AKCIJA wrote: 30/10/2021 13:08
laik1981 wrote: 30/10/2021 12:04
Nije to bas pravilo. Makedonija ima 37% vakcinisanih i trenutno pet puta manje brojke novozarazenih od Hrvatske.. Divljalo je kod Britanaca i Izraelaca koji imaju visoku procjepljenost.. Broj novih slucajeva zarazenih nema toliko veze sa procjepljenoscu.. Broj smrtnih slucajeva, odnosno stopa smrtnosti, je relevantan podatak u tom slucaju.. Tu losije stoje drzave sa manjom procjeljenoscu..

Sto se nas tice u Sarajevu imamo vjerovatno blizu 55% ukupno vakcinisanih, pa je stopa zaraze i smrtnost proporcionalna ostatku drzave gdje je procjepljenost kud i kamo niza.. Kod nas bas nikakvih pravila nema koja su ocita u statistici..
Ne treba pričati napamet.

Kada je "divljalo" u UK i Izraelu, to nije divljanje po balkanskim standardima, nego njihovim. Nisu otvarali kovid bolnice u sportskim dvoranama kao kod nas.

Oni su bilježili nove slučajeve, ali ni blizu kao u najgorim danima. Npr UK je imala 90 mrtvih dnevno, u vrijeme kad je BiH imala 60ak a sama RS 40+. Čovjek bi reko, eto i oni ginu, samo je kod njih to sve na 80+ miliona ljudi a kod nas na manje od tri miliona stanovnika.

Ako pojednostavimo da RS ima milion stanovnika, dođeš do podataka da je u RS umrlo 40 ljudi na milion, a u UK malo više od jednog čovjeka na milion.

Dakle, u RS 40 puta više!
Haj ti fino procitaj sta sam ja naglasio. Fino sam napisao da stopa vakcinacije ne utice toliko na broj novozarazenih vec na stopu smrtnosti i zbog toga sam naveo primjer Izraela i Britanije. Nadovezao sam se na post u kojem je istaknut broj novozarazenih u Spaniji i Hrvatskoj. A u Britaniji nisu lijecili ljude u sportskim dvoranama ni kada su imali najvecu smrtnost na svijetu i obarali sve negativne rekorde. A mi kao mi se ne mozemo porediti ni sa ostatkom Balkana, a ne sa nekim normalnim i uredjenim drzavama.. Da imamo napredan i uredjen zdravstveni sistem mogli bi se uporedjivati, ali s obzirom da to nemamo mi se ni s kim ne mozemo uporedjivati. Mi smo slucaj za sebe, sto i brojevi mrtvih govore. Nismo mi imali vece brojeve novozarazenih od ostalih, ali smo imali visestruko vecu smrtnost i u odnosu na broj zarazenih, a i u odnosu na ukupnu populaciju.. Za smrtnost od preko 4% su krive ustanove koje se bave lijecenjem ljudi.. U Srbiji smrtnost ispod 1%, a kod nas preko 4%.

Sarajevo sam naveo kao primjer jer je u Sa stopa potpuno vakcinisanih, starijih od 18, preko 50% i opet je smrtnost prevelika. A taj procenat od 50% vakcinisanih za cijelu drzavu mozemo samo sanjati..
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#9789 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Baba Jefimija »

laik1981 wrote: 30/10/2021 12:04
Baba Jefimija wrote: 30/10/2021 11:54



Jako pametno nema šta. Španjolska sa 47 miliona stanovnika jučer imala 2261 zaraženih, Hrvatska sa svojih 4 miliona stanovnika 4392 inficirana. Španjolska 80 posto cijepljenih, Hrvatska 45 posto cijepljenih. Šta znaju glupani u Italiji, Francuskoj, Španjolskoj... Pametne Balkance trebaju pitat za savjet.
Nije to bas pravilo. Makedonija ima 37% vakcinisanih i trenutno pet puta manje brojke novozarazenih od Hrvatske.. Divljalo je kod Britanaca i Izraelaca koji imaju visoku procjepljenost.. Broj novih slucajeva zarazenih nema toliko veze sa procjepljenoscu.. Broj smrtnih slucajeva, odnosno stopa smrtnosti, je relevantan podatak u tom slucaju.. Tu losije stoje drzave sa manjom procjeljenoscu..

Sto se nas tice u Sarajevu imamo vjerovatno blizu 55% ukupno vakcinisanih, pa je stopa zaraze i smrtnost proporcionalna ostatku drzave gdje je procjepljenost kud i kamo niza.. Kod nas bas nikakvih pravila nema koja su ocita u statistici..

Italija sa 60 miliona stanovnika jučer imala 33 umrlih, Srbija sa 7 miliona stanovnika 65 smrtnih slučajeva. Italija 75 % cijepljenih, Srbija 43 %.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#9790 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zilog »

Mahanje brojkama da i vakcinisani umiru, samo odmaze. Naravno da i vakcinisani umiru, samo u znatno manjem broju od nevakcinisanih.
Treba imati u vidu i da se cesto radi o vakcinisanim pocetkom godine i da se radi o starosnim grupama kojima broj antitjela znatno opada nakon 4-5 mjeseci.
Izrael je primjer toga. Trecom dozom su opet smanjili broj umrlih na 5 na milion stanovnika.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#9791 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by °u° »



Originalna vijest je na https://www.svd.se/forskare-ser-en-vika ... -i-sverige, ali ne mogu da nađem cijeli tekst
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#9792 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zilog »

°u° wrote: 31/10/2021 05:25

Originalna vijest je na https://www.svd.se/forskare-ser-en-vika ... -i-sverige, ali ne mogu da nađem cijeli tekst
Kada se vecina stanovnistva neke zemlje vakcinise, onda nije neobicno i da vecina sada zarazenh bude potpuno vakcinisano.
Samo je u pitanju koliko je tih u odnosu na vrijeme kada nisu bili vakcinisani?
Evo tih brojki za Svedsku:

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/sweden/

Na razocarenje antivaksera, vakcine pomazu!
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#9793 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by oruzana_pobuna »

jah eto razocarali se antivakseri kao da je to neka moda jebote....
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#9794 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by °u° »

zilog wrote: 31/10/2021 05:48

Kada se vecina stanovnistva neke zemlje vakcinise, onda nije neobicno i da vecina sada zarazenh bude potpuno vakcinisano.
Samo je u pitanju koliko je tih u odnosu na vrijeme kada nisu bili vakcinisani?
Evo tih brojki za Svedsku:

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/sweden/

Na razocarenje antivaksera, vakcine pomazu!
Ako je procijepljenost u Švedskoj 73% a procenat među umrlim a vakcinisanim 70% onda je rezultat i zaključak?
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#9795 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

°u° wrote: 31/10/2021 08:38
zilog wrote: 31/10/2021 05:48

Kada se vecina stanovnistva neke zemlje vakcinise, onda nije neobicno i da vecina sada zarazenh bude potpuno vakcinisano.
Samo je u pitanju koliko je tih u odnosu na vrijeme kada nisu bili vakcinisani?
Evo tih brojki za Svedsku:

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/sweden/

Na razocarenje antivaksera, vakcine pomazu!
Ako je procijepljenost u Švedskoj 73% a procenat među umrlim a vakcinisanim 70% onda je rezultat i zaključak?
Zaključak je da ne znaš ništa o statistici.

Švedska trenutno ima 18600 zaraženih, od čega je 24 sa ozbiljnim simptomima. 0.1% tačnije. Da svi umru smrtnost je 0.1% odnosno deset puta manja nego bez vakcina. A neće sigurno umrijeti svi.

Toliko dnevno kod nas umire ljudi. Statistički, kod nas je stanje 40 puta gore nego u Švedskoj (smrtnost preko 4%), pod pretpostavkom da ovih 24 Šveđena i zapravo umre od korone!

Vakcine djeluju.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#9796 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zilog »

°u° wrote: 31/10/2021 08:38
zilog wrote: 31/10/2021 05:48 Kada se vecina stanovnistva neke zemlje vakcinise, onda nije neobicno i da vecina sada zarazenh bude potpuno vakcinisano.
Samo je u pitanju koliko je tih u odnosu na vrijeme kada nisu bili vakcinisani?
Evo tih brojki za Svedsku:
https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/sweden/

Na razocarenje antivaksera, vakcine pomazu!
Ako je procijepljenost u Švedskoj 73% a procenat među umrlim a vakcinisanim 70% onda je rezultat i zaključak?
Ako su, pocetkom godine, imali po stotinjak mrtvih dnevno, a sada, sa delta sojem, samo 3-4 (na 10 miliona stanovnika), zakljucak je da vakcina pomaze.
I dalje imunokompromitovani mogu umrijeti, pa makar bili 100% vakcinisani, ali u toliko manjim brojevima, da je svaka dalja diskussija samo dokaz necije nesposobnosti da obavi par osnovnih matematickih operacija.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#9797 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tempo »

laik1981 wrote: 30/10/2021 12:04
Baba Jefimija wrote: 30/10/2021 11:54



Jako pametno nema šta. Španjolska sa 47 miliona stanovnika jučer imala 2261 zaraženih, Hrvatska sa svojih 4 miliona stanovnika 4392 inficirana. Španjolska 80 posto cijepljenih, Hrvatska 45 posto cijepljenih. Šta znaju glupani u Italiji, Francuskoj, Španjolskoj... Pametne Balkance trebaju pitat za savjet.
Nije to bas pravilo. Makedonija ima 37% vakcinisanih i trenutno pet puta manje brojke novozarazenih od Hrvatske.. Divljalo je kod Britanaca i Izraelaca koji imaju visoku procjepljenost.. Broj novih slucajeva zarazenih nema toliko veze sa procjepljenoscu.. Broj smrtnih slucajeva, odnosno stopa smrtnosti, je relevantan podatak u tom slucaju.. Tu losije stoje drzave sa manjom procjeljenoscu..

Sto se nas tice u Sarajevu imamo vjerovatno blizu 55% ukupno vakcinisanih, pa je stopa zaraze i smrtnost proporcionalna ostatku drzave gdje je procjepljenost kud i kamo niza.. Kod nas bas nikakvih pravila nema koja su ocita u statistici..
Makedonija je bas referentni primjer. Oni su nadaleko poznati po svojoj preciznosti i tacnim podacima. Bas kao i ostali turkosrbi i drugi srboliki.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#9798 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tempo »

A_A_AKCIJA wrote: 31/10/2021 11:15
°u° wrote: 31/10/2021 08:38

Ako je procijepljenost u Švedskoj 73% a procenat među umrlim a vakcinisanim 70% onda je rezultat i zaključak?
Zaključak je da ne znaš ništa o statistici.

Švedska trenutno ima 18600 zaraženih, od čega je 24 sa ozbiljnim simptomima. 0.1% tačnije. Da svi umru smrtnost je 0.1% odnosno deset puta manja nego bez vakcina. A neće sigurno umrijeti svi.

Toliko dnevno kod nas umire ljudi. Statistički, kod nas je stanje 40 puta gore nego u Švedskoj (smrtnost preko 4%), pod pretpostavkom da ovih 24 Šveđena i zapravo umre od korone!

Vakcine djeluju.
Razumna si osoba, samo jedan detalj si propustio. Nije kod nas smrtnost 4%, nego je niska stopa testiranja. Ma danas, i svaki dan, imamo bar 3000 novih infekcija. Smrtnost je svakako veca nego u civilizaciji.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#9799 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by FunkyzeitGames »

Ne vjerujem da su ljudi zaista protiv vakcina jer misle da ne djeluju ili da u njima ima nešto.

Protiv su zbog gebelovske vakcina propagande koju mediji rade dok u isto vrijeme ignorišu skoro svaki "anti covid mjere" protest u svijetu, kao i da guraju pod tepih svaki spomen na ozbiljne nuspojave vakcine koje su registrovane u nekom malom broju, ali dovoljno velikom da bude bitan.

Ko normalan opravdava covid pasoše, covid propusnice i slične orvelovske mjere koje se pokušavaju nametnuti? Vakciniši se ako si rizična grupa, to je to. Ja kao zdrav i prav ne moram, jer nemam hvala Bogu nikakve zdravstvene probleme koji si zakomplikovali situaciju. Imao sam koronu i proveo sam tih 15 dana dosađujući se kući, bez mirisa i ukusa, ali i bez da sam se zakašljao jednom ili imao povišenu temperaturu i slično. Zašto bih ja morao da se vakcinišem? Zašto bi meni trebala potvda da bih imao slobodu kretanja ako će i onaj vakcinisani takođe biti ista opasnost da druge zarazi? Neće ih zaraziti "blagom verzijom" korone pa da ima neke privilegije, nego istom kojom bi ih i ja zarazio.

Ovo je po meni glavni razlog zašto ljudi ne vjeruju vakcinama i u tom nepovjerenju i skepticizmu su puno receptivniji za antivakserske argumente. Oni manje inteligentni odu na izvrnute teorije o čipovima i slične gluposti, kao što i manje inteligentni vakseri vjeruju svakom izvrnutom i filtriranom izvještaju korumpiranih medija.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#9800 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zilog »

FunkyzeitGames wrote: 31/10/2021 14:57 Ne vjerujem da su ljudi zaista protiv vakcina jer misle da ne djeluju ili da u njima ima nešto.

Protiv su zbog gebelovske vakcina propagande koju mediji rade dok u isto vrijeme ignorišu skoro svaki "anti covid mjere" protest u svijetu, kao i da guraju pod tepih svaki spomen na ozbiljne nuspojave vakcine koje su registrovane u nekom malom broju, ali dovoljno velikom da bude bitan.

Ko normalan opravdava covid pasoše, covid propusnice i slične orvelovske mjere koje se pokušavaju nametnuti? Vakciniši se ako si rizična grupa, to je to. Ja kao zdrav i prav ne moram, jer nemam hvala Bogu nikakve zdravstvene probleme koji si zakomplikovali situaciju. Imao sam koronu i proveo sam tih 15 dana dosađujući se kući, bez mirisa i ukusa, ali i bez da sam se zakašljao jednom ili imao povišenu temperaturu i slično. Zašto bih ja morao da se vakcinišem? Zašto bi meni trebala potvda da bih imao slobodu kretanja ako će i onaj vakcinisani takođe biti ista opasnost da druge zarazi? Neće ih zaraziti "blagom verzijom" korone pa da ima neke privilegije, nego istom kojom bi ih i ja zarazio.

Ovo je po meni glavni razlog zašto ljudi ne vjeruju vakcinama i u tom nepovjerenju i skepticizmu su puno receptivniji za antivakserske argumente. Oni manje inteligentni odu na izvrnute teorije o čipovima i slične gluposti, kao što i manje inteligentni vakseri vjeruju svakom izvrnutom i filtriranom izvještaju korumpiranih medija.
Kako vam ne dosadi umotavati lazi i poluistine u neku fol racionalnu pricu? Ne vjerujem da ste glupi, ali ste bezobrazni svakako... :roll:
Meni je dosadilo pisati da vakcina umanjuje (ne ukida) mogucnost zaraze, pa time i prenosenje.
Za ovo boldirano: Kao da si napisao "Vi vozite po propisima kroz centar grada, ja cu 120...".
Locked