Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#7801 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by last mohicans »

jeza u ledja wrote: 17/04/2021 17:13
last mohicans wrote: 17/04/2021 16:38 Nesposobnosti aparature EU niko nije kriv, nego su sami sebi krivi. Jedna obična birokratska tvorevina (sad se to najbolje pokazalo) koja nema nikakav geopolitički uticaj. Jedan Izrael im očitao lekciju kako rade veliki igrači,pa i Srbija je uspješnija kad uporediš neke velike evropske sile. Glume uvrijeđene mlade sa neodobravanjem ruske, kineske i svake koju stanovništvo prijeko treba, da se ne bi ko naljutili jarani preko bare. Ma hajte,molim vas, a jarani ih jebali sa kapkom na vakcinama dok se svo stanovništvo ne vakcinise. Tako jadno i kaptilastički, ali očekivano. Samo mi nije jasno, ako neko bolje zna, da me uputi. Ako je Turčin i BioNtech napravio vakcinu, patentirao tehnologiju, a Pfizer prepustio svoje proizvodne kapacitete, kako samo SAD ušičare na istoj, a jedna Njemačka pa i Merkelica se bode AZ. Koliki je udio Pfizera, u parama, tehnologiiji, proizvodnim kapacitetima da su sav monopol na vakcinu preuzeli. To nikako ne mogu da svarim da se BioNtech i Njemačka iz koje dolazi kompanija nema ama baš nikakav utjecaj. Amer zaposjeo ko najjače dijete u mahali kad otme loptu drugima i kaže, ne dam,jebite se i pušite se svi vi tamo negdje u EU.
Upravo su EU postupile kapitalisticki bez ubrizgavanja dovoljno novca za razvoj vakcine, prepustajuci to pojedinacnim igracima, za razliku od SAD (hvala Trumpovoj administraciji). Plus su ukinute razne regulacije, sto je ubrzalo testiranja. Bio je clanak o tome prije jedno mjesec dana, bas cu potraziti.

To u vezi Turcina i vakcine... :-) ...ah, cuj kako to, ulozis pare i dobijes proizvod. Cuj "Pfizer prepustio svoje proizvodne kapacitete"? :-)

Evo clanak:
https://www.nytimes.com/2021/03/20/worl ... eneca.html

Vakcina ne bi bila danas u rukama stotina miliona ljudi da Bio-N-Tech (ili kako se vec pise) nije uletio u saradnju sa Pfizerom, tada, u aprilu, kad vec. Ko zna koliko bi jos bilo napravljeno da se djelovalo jos brze.

Znaci kombinacija korporativnog ulaganja uz obilatu drzavnu pomoc.
Vidi ježe, ne znam jesi li u farmaceutskoj industriji, žučno si mi skočio braniti Pfizer.. Ako je Turčin i BioNtech napravio vakcinu, a kompanija je iz EU,konkretno Njemačke, valjda je red da ta članica EU i ostale zemlje dobiju vise a ne mrvice, jer su tvoji svjetski policajci zavrnuli pipu zbog ulaganja veceg keša. Mada, mislim da ni to nije skroz tačno, ne da mi se googlati, EU je milijarde uložila, a mi ovakvi jadni smo unaprijed platili te vakcine, a dobili smo kurac od ovce. Kurac bi oni uložili da nisu imali u šta uložiti. Pošto si ti preko bare, kaži nam koliko udio je Moderne i J&J u vakcinaciji Amerikanaca, jer je to njihov proizvod, a koliki Pfizera i koliko ima ugrusaka od J&J, a kakvu kampanju su uložili da diskredituju AZ. Ti se ponašaš kao tipični Amerikano, daj meni, a neka ostali krepaju. Istu politiku ima i Izrael, njihova bratska i saveznička zemlja.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#7802 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /210417054

Sarajevo: Masovna vakcinacija u Zetri počinje u srijedu

Pripremni radovi u sarajevskoj dvorani Zetra privode se kraju, kako bi masovna vakcinacija, čiji se početak očekuje u srijedu 21. aprila, mogla neometano početi.

Informaciju o datumu početka masovne vakcinacije u Sarajevu potvrdili su za Klix.ba u Vladi Kantona Sarajevo, rekavši da se veliki broj građana prijavio za imunizaciju.

"U ponedjeljak je trening timova i funkcionalnosti sistema, a u srijedu, najvjerovatnije, start vakcinacije", rečeno nam je iz Vlade KS.

Sudeći prema današnjim fotografijama, dvorana je skoro spremna, postavljene su kabine, kao i prateći namještaj i oprema. Kantonalna vlast je po uzoru na druge gradove, odnosno države odlučila da se masovna vakcinacija vrši u sportskoj dvorani, jer je prostor vrlo prihvatljiv i prilagodljiv za tu svrhu.

Prema jučerašnjim informacijama, više od 60.000 građana Kantona Sarajevo prijavilo se za vakcinaciju.

Važno je napomenuti da je Agencija za lijekove Bosne i Hercegovine u četvrtak odobrila upotrebu 10.000 doza AstraZeneca vakcina iz Srbije što znači da u Kantonu Sarajevo može početi treća faza imunizacije, odnosno vakcinacija stanovništva.

"Moramo se ponašati onako kako nam dolaze vakcine u Sarajevo. Zbog toga smo podigli starosnu granicu prioritetnih grupa na 75, te ograničili na onkološke pacijente i pacijente sa transplatacijom", rekao je prekjučer za Klix.ba Član Kriznog štaba Ministarstva zdravstva KS Arman Šarkić.

Uz vakcine koje su prošle sedmice stigle iz Srbije, Kanton Sarajevo dobio je 2.100 vakcina kompanije AstraZeneca iz prošle doniracije Srbije, kao i 3.776 kineskih vakcina Sinovac, koje je našoj zemlji donirala Turska. Putem COVAX-a KS je pripalo 3.194 vakcine Pfizer i 3.591 vakcina kompanije AstraZeneca.
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#7803 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by NediM17 »

Sram ih bilo sta zovu masovnom vakcinacijom. :-)
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#7804 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by tap3ah75 »

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#7805 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by insaneinthebrain »

tap3ah75 wrote: 17/04/2021 19:59 Image
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7806 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

last mohicans wrote: 17/04/2021 19:36
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 17:13
last mohicans wrote: 17/04/2021 16:38 Nesposobnosti aparature EU niko nije kriv, nego su sami sebi krivi. Jedna obična birokratska tvorevina (sad se to najbolje pokazalo) koja nema nikakav geopolitički uticaj. Jedan Izrael im očitao lekciju kako rade veliki igrači,pa i Srbija je uspješnija kad uporediš neke velike evropske sile. Glume uvrijeđene mlade sa neodobravanjem ruske, kineske i svake koju stanovništvo prijeko treba, da se ne bi ko naljutili jarani preko bare. Ma hajte,molim vas, a jarani ih jebali sa kapkom na vakcinama dok se svo stanovništvo ne vakcinise. Tako jadno i kaptilastički, ali očekivano. Samo mi nije jasno, ako neko bolje zna, da me uputi. Ako je Turčin i BioNtech napravio vakcinu, patentirao tehnologiju, a Pfizer prepustio svoje proizvodne kapacitete, kako samo SAD ušičare na istoj, a jedna Njemačka pa i Merkelica se bode AZ. Koliki je udio Pfizera, u parama, tehnologiiji, proizvodnim kapacitetima da su sav monopol na vakcinu preuzeli. To nikako ne mogu da svarim da se BioNtech i Njemačka iz koje dolazi kompanija nema ama baš nikakav utjecaj. Amer zaposjeo ko najjače dijete u mahali kad otme loptu drugima i kaže, ne dam,jebite se i pušite se svi vi tamo negdje u EU.
Upravo su EU postupile kapitalisticki bez ubrizgavanja dovoljno novca za razvoj vakcine, prepustajuci to pojedinacnim igracima, za razliku od SAD (hvala Trumpovoj administraciji). Plus su ukinute razne regulacije, sto je ubrzalo testiranja. Bio je clanak o tome prije jedno mjesec dana, bas cu potraziti.

To u vezi Turcina i vakcine... :-) ...ah, cuj kako to, ulozis pare i dobijes proizvod. Cuj "Pfizer prepustio svoje proizvodne kapacitete"? :-)

Evo clanak:
https://www.nytimes.com/2021/03/20/worl ... eneca.html

Vakcina ne bi bila danas u rukama stotina miliona ljudi da Bio-N-Tech (ili kako se vec pise) nije uletio u saradnju sa Pfizerom, tada, u aprilu, kad vec. Ko zna koliko bi jos bilo napravljeno da se djelovalo jos brze.

Znaci kombinacija korporativnog ulaganja uz obilatu drzavnu pomoc.
Vidi ježe, ne znam jesi li u farmaceutskoj industriji, žučno si mi skočio braniti Pfizer.. Ako je Turčin i BioNtech napravio vakcinu, a kompanija je iz EU,konkretno Njemačke, valjda je red da ta članica EU i ostale zemlje dobiju vise a ne mrvice, jer su tvoji svjetski policajci zavrnuli pipu zbog ulaganja veceg keša. Mada, mislim da ni to nije skroz tačno, ne da mi se googlati, EU je milijarde uložila, a mi ovakvi jadni smo unaprijed platili te vakcine, a dobili smo kurac od ovce. Kurac bi oni uložili da nisu imali u šta uložiti. Pošto si ti preko bare, kaži nam koliko udio je Moderne i J&J u vakcinaciji Amerikanaca, jer je to njihov proizvod, a koliki Pfizera i koliko ima ugrusaka od J&J, a kakvu kampanju su uložili da diskredituju AZ. Ti se ponašaš kao tipični Amerikano, daj meni, a neka ostali krepaju. Istu politiku ima i Izrael, njihova bratska i saveznička zemlja.
Kakve veze ja imam u toj prici i kako se ja to ponasam? Gdje sam ja to rekao “daj prvo meni”???? Smanji dozivljaj i citaj sta pise.

Moderna se stanca i ja mislim da je jednak broj vakcinisanih tom vakcinom u Americi kao sa Pfizerom (ako ne i veci). J&J je mnogo manja.
Ne zaboravimo da je Pfizer prva odobrena.

Ne znam kakvu je kampanju je ulozio Pfizer, uopste ne sumnjam da se desavaju razne politicke igrice. Nije ti palo na pamet da i drugi igraju iste te igrice?

Procitaj fino clanak kojeg sam postavio pa ce ti biti jasnije. Ko prvi ulozi, odobri i naruci on prvi dodje na red.

Ti si sklopio neku pricu koja se ne podudara sa stanjem na terenu. Za losu strategiju vakcinacije EU moze jedino kriviti samu sebe.

Cuj daj meni nek ostali krepaju....Ameri vec dijele vakcine sa susjedima jer im je to u interesu. U narednih par sedmica ce svakako ponuda preskociti potraznju.

UK je po vakcinaciji ispred USA. Madjarska i Srbij ispred EU. I u kome je tu problem? U EU ili u nekom drugom?
Hajde bogati...
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#7807 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

Ja jos uvijek nisam dobio poruku na viberu za prijavu, a prijavio se cim su objavili stranicu, a i nekoliko puta poslije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7808 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7809 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by muhafuca »

Dado dijasporitus wrote: 17/04/2021 14:40 [youtube][/youtube]
muhafuca wrote: 17/04/2021 12:26
Black swan wrote: 17/04/2021 09:28
Da ti je gibekolog
Isto kao sad doktor sto ti da vakcinu

Sta ti znaci sastav?
Opet da ga guglas po opskurnim stranicama???

Ljudi se skoluju desetljecima da naprave vakcinu
A ti bi da prostudiras sastav nabrzaka?
Probaj tako nauciti vrhunski sah da nama doneses zlatnu medalju
Vakcine se prave isto tako godinama - 3 do 5 do 10 godina testiranja i provjeraavanja

a ti sad ne razumijesh da neko svjesno ne zeli da uzme vakcinu sklepanu na brzaka samo da se profit ubije

u opstem haosu. Proizvodjac oslobodjen svake buduce odgovornosti u slucaju malih ili velikih nuspojava.

Praznik za privatnika - daj sklepaj nesto na brzinu i tushi pa ako bude valjalo dobro i jest

ako ne bude svakako smo oslobodjeni odgovornosti.

Bujrum ti uzimaj sta hoces a pusti onog ko nece nek razmislja svojom glavom.
mRNA technologija vakcine se istraživala skoro 30 godina. Vakcina za corona viruse kao sto je Covid19, SARS ili MERS istražuje se barem zadnje 3 godine. Tehnologije ostalih vakcina se koriste barem 60 godina. Svaka vakcina je prošla rigorozan test.
da je tako kako govoris i da su sigurne i provjerene dobile bi vakcine regularnu dozvolu za upotrebu

i ne bi se upotrebljavale pod dozvolom za upotrebu pod vandrednim okolnostima (tj "approved" vs "emergency authorisation approval")

znaci da nisi informisan ili iz nekog razloga sirish namjerno dezinformaciju

Nemoraju je svi primiti ali nemozete tvrditi da su sklepane da bi pobili narod, da bi se pretvorili u zombije, da će nam izrasti treće muhdo. Sigurno je da postoje manipulacije gdje pojedini se pokušavaju obogatiti na tudjoj nesreći . To ipak ne čini vakcinu ništa manje korisnom.
ja nista od ovog ne tvrdim osim da su ove konkretne koje se guraju na brzinu sklepane, a to je cinjenica.

Mozda se pokaze nakon par godina da su relativno OK, da mozda nsu puno pomogle ali da nisu puno ni odmogle, da su mozda super bile itd itd

ali to cemo znati tek za dvje tri ili vise godina.

Ako kolektivno mislite da vam ne treba vakcina, bujrum, nastavite se glodjati sa lockdownima, smrtnim slučajevima, strahom od zaraze. Ja hoću da živim pa barem dok me sutra ne udari auto ili za tri godine dok mi ne dohaka vakcina.
u vezi lockdowna - ne znam sto se meni ili mopjim mozda istomisljenicima obracash, ako treba negdje potpisati da se odmah ukinu,

tj ako je do nas, odmah pokazi i potpisujem, tj potpisujemo. A tako i u vezi ostalih ovih propagandnih budalastina kojima se siri strah.

Sto se mene tice imash odobrenje odmah da pocnesh da zivish kako hocesh i po vlastitom nahodjenju.

Od mene ti je rahat. Vakcinisao se ti licno ili ne mene ne tangira previshe.


Uputi frustracije na adresu koja ti stvarno ne omogucava da zivish kako treba, tj sto bi se narodski reklo

Na pogresno drvo lajesh
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#7810 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7811 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
imaju i ruska i kineska vakcina.

no de ti nama reci koja je najbliza Demokratskoj stranci, i odmah cemo znati ko kome podmece.

Jel Pfizer?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7812 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 17/04/2021 22:20
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
A pretpostavljam druge kompanije nemaju nikakvih aferima? Mislim ono.... Sve je to za mene ista klapa.

Niko te ne tjera na Pfizer. No ako neces ni jednu vakcinu sta si onda do antivaxxer?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7813 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 17/04/2021 22:23
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
imaju i ruska i kineska vakcina.

no de ti nama reci koja je najbliza Demokratskoj stranci, i odmah cemo znati ko kome podmece.

Jel Pfizer?
I dalje se provaljujes.

Do kad bolan?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7814 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 17/04/2021 22:33
muhafuca wrote: 17/04/2021 22:23
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
imaju i ruska i kineska vakcina.

no de ti nama reci koja je najbliza Demokratskoj stranci, i odmah cemo znati ko kome podmece.

Jel Pfizer?
I dalje se provaljujes.

Do kad bolan?
jebem ti koncepciju, sta li (?)

hajde neka drago mi je cut :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5641
Joined: 04/08/2020 19:22

#7815 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by -Chesterfield- »

Mogu li se izliječiti ti ugrušci, ako se pojave? Bez obzira bili oni od vakcine, zaraze ili je nešto treće u pitanju?
Nešto sam čitao da se daje heparin. Ima li neki bolji lijek od heparina?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7816 Re: Pfizer svetinja

Post by spinel_ »

kljiks00 wrote: 17/04/2021 22:20
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
Da sam na tvom mjestu pazio bih sta pisem.
Pfizer je svetinja, a znamo sta se desava ko u svetinju dira.
Last edited by spinel_ on 17/04/2021 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7817 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

-Chesterfield- wrote: 17/04/2021 22:36 Mogu li se izliječiti ti ugrušci, ako se pojave? Bez obzira bili oni od vakcine, zaraze ili je nešto treće u pitanju?
Nešto sam čitao da se daje heparin. Ima li neki bolji lijek od heparina?
Zavisi u kojem se stadiju.
Ako dodje se do stadija da nema lijeka onda nema pomoci do rezanja dijela tijela.
A i ako ima lijeka, pojedini bi morali biti na dozivotnoj terapiji tipa nekoj specijalnoj infuziji da ne bi doslo do ovoga gore. Sve u svemu jebeno.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7818 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 17/04/2021 22:31
kljiks00 wrote: 17/04/2021 22:20
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 20:49 Inace AstraZeneca, Johnson&Johnson i Pfizer su sve ogromne korporacije sa morem resursa.
Sad mi treba da se raspravljamo ko tu kome podmece.. :-)

Da je samo jedna vakcina na planeti bila bi prica o monopolu itd. Sad kad ih ima vise opet problem.
Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
A pretpostavljam druge kompanije nemaju nikakvih aferima? Mislim ono.... Sve je to za mene ista klapa.

Niko te ne tjera na Pfizer. No ako neces ni jednu vakcinu sta si onda do antivaxxer?
Nema Sputnik odnosno Gameleya institut.
J&J je najjaci. Azbest u baby puder :izet:
Last edited by spinel_ on 17/04/2021 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5641
Joined: 04/08/2020 19:22

#7819 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by -Chesterfield- »

spinel_ wrote: 17/04/2021 22:40
-Chesterfield- wrote: 17/04/2021 22:36 Mogu li se izliječiti ti ugrušci, ako se pojave? Bez obzira bili oni od vakcine, zaraze ili je nešto treće u pitanju?
Nešto sam čitao da se daje heparin. Ima li neki bolji lijek od heparina?
Zavisi u kojem se stadiju.
Ako dodje se do stadija da nema lijeka onda nema pomoci do rezanja dijela tijela.
A i ako ima lijeka, pojedini bi morali biti na dozivotnoj terapiji tipa nekoj specijalnoj infuziji da ne bi doslo do ovoga gore. Sve u svemu jebeno.
Što infuziji? Taj heparin se daje i injekcijama.
Mene zanima može li on istopiti ugrušak. I znam da postoji rizik da se ugrušak otkači i ode u pluća...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7820 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

-Chesterfield- wrote: 17/04/2021 22:46
spinel_ wrote: 17/04/2021 22:40
-Chesterfield- wrote: 17/04/2021 22:36 Mogu li se izliječiti ti ugrušci, ako se pojave? Bez obzira bili oni od vakcine, zaraze ili je nešto treće u pitanju?
Nešto sam čitao da se daje heparin. Ima li neki bolji lijek od heparina?
Zavisi u kojem se stadiju.
Ako dodje se do stadija da nema lijeka onda nema pomoci do rezanja dijela tijela.
A i ako ima lijeka, pojedini bi morali biti na dozivotnoj terapiji tipa nekoj specijalnoj infuziji da ne bi doslo do ovoga gore. Sve u svemu jebeno.
Što infuziji? Taj heparin se daje i injekcijama.
Mene zanima može li on istopiti ugrušak. I znam da postoji rizik da se ugrušak otkači i ode u pluća...
Guglaj ilomedin za vise. To se valjda daje ko je bas zglajzo.
Pa vjerovatno moze, ali treba vremena. Da li je istopljen skroz ni to ne znam. Mogu se desiti raznorazne komplikacije tipa da pukne i sl.
I nije nimalo jednostavno ni ako je u nogama...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7821 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

-Chesterfield- wrote: 17/04/2021 22:36 Mogu li se izliječiti ti ugrušci, ako se pojave? Bez obzira bili oni od vakcine, zaraze ili je nešto treće u pitanju?
Nešto sam čitao da se daje heparin. Ima li neki bolji lijek od heparina?
Evo upravo sam sad pročitao članak, problem je i bio u tome što su te ugrušake pokušali riješiti heparinom. Zapravo se cijelo stanje zove Heparin Induced Thrombocytopenia (HIT).

Kažu da se trebaju koristiti neki drugi lijekovi i da bi trebalo biti ok
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7822 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/04/2021 22:45
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 22:31
kljiks00 wrote: 17/04/2021 22:20

Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
A pretpostavljam druge kompanije nemaju nikakvih aferima? Mislim ono.... Sve je to za mene ista klapa.

Niko te ne tjera na Pfizer. No ako neces ni jednu vakcinu sta si onda do antivaxxer?
Nema Sputnik odnosno Gameleya institut.
J&J je najjaci. Azbest u baby puder :izet:
Tako je, Rusi su poznati po tome sto dobro paze sta daju svom narodu. :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#7823 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 17/04/2021 22:34
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 22:33
muhafuca wrote: 17/04/2021 22:23

imaju i ruska i kineska vakcina.

no de ti nama reci koja je najbliza Demokratskoj stranci, i odmah cemo znati ko kome podmece.

Jel Pfizer?
I dalje se provaljujes.

Do kad bolan?
jebem ti koncepciju, sta li (?)

hajde neka drago mi je cut :D
jeza u ledja wrote: 17/04/2021 22:33 I dalje se provaljujes.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#7824 Re: Pfizer svetinja

Post by kljiks00 »

spinel_ wrote: 17/04/2021 22:38 Da sam na tvom mjestu pazio bih sta pisem.
Pfizer je svetinja, a znamo sta se desava ko u svetinju dira.
Sitna sam ja buranija, ovakve oni i ne primjećuju. A sa druge strane, da samo jedna osoba počne misliti svojom glavom zbog mog posta, ništa mi više ne treba.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#7825 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Challenger_ »

kljiks00 wrote: 17/04/2021 22:20

Pfizer je, kako bi to rekli kod nas, "od ranije poznat policiji" po kriminalu i prevarama zbog kojih je platio oko 4 millijarde dolara kazni. Samo jedna presuda je bila 2,3 milijarde dolara kazne i označena je kao "Largest Health Care Fraud Settlement in Its History":
https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Pa zato, šta misliš kada bi ti rekao sljedeće:

Želiš li jedan ekperimentalni napitak za tvoje zdravlje?
Napravio sam ga nabrzinu, imam kriminalni dosije zbog ranijih prevara, neću ti reći šta se tačno nalazi u tom napitku i ne snosim bilo kakvu odgovornost za bilo šta da ti se desi.
Ako imaš problema sa ovim i ne želiš ga popiti ti si onda anti-drinker.

Kako ti ovo zvuči? Ako ti je ovo OK, onda nije ni čudo što si ježa u leđa :D
:lol:

:thumbup:
Locked